TULOKSET: SM-hallikilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 17.–18.2.2024


406 urheilijaa, 734 lajisuoritusta


Kultainen juoksija: TampPy 90, JyväskKU 72,5, LahdA 43, TuUL 33, KU-58 28, EsboIF 26, BorgåAk 22, LempKiYU 21, EspTa 20, HIFK ja LappUM 18, JoensKa 16, LiedPa ja OrimJy 14, VasaIS ja KuivAu 13

Miehet
M 60 m
17.2.
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,71
2Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,71SB
3William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,76PB (ka 45.)
4Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 6,77
5Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,78SB
6Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,80
7Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.03 6,86
8Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,93
Välierät 17.2.
1. erä
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,76
2Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,84
3Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,91
4Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 6,94
5Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 6,99
6Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.94 7,02
7Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,07
8Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.98 7,08
2. erä
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 6,76PB kk19(ka 45.) (22-v. ka 22.) (19-v. ka 5.)
2Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,84
3Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.03 6,91PB (22-v. ka 95.)
4Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.97 6,97
5Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 6,97
6Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,97
7Jonathan BraceJonathan Brace (-95)BorgåAk17.8.95 7,07
8Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.06 7,12
3. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,70
2William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,82
3Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.03 6,87
4Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,95
5Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 6,95
6László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 6,96
7Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 7,00
8Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,08
Alkuerät 17.2.
1. erä
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,91
2Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,95
3Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 6,97
4Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,11
5Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS/COD2.2.04 7,14
6Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 7,17
7Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,24
2. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,78
2Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 6,95
3Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 6,95
4Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,05
5Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,12
6Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,17
7Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,21
3. erä
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 6,80
2Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,96
3Joonas JyrkkäJoonas Jyrkkä (-98)OulPy29.10.98 7,06PB
4Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.94 7,07
5Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.06 7,09
6Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.00 7,16
7Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,30
4. erä
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,86
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.97 6,93SB
3Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.03 6,93
4Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 6,94SB
5Jonathan BraceJonathan Brace (-95)BorgåAk17.8.95 6,98SB
6Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.03 7,13SB
7Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.07 7,18
8Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.06 7,26
5. erä
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,88
2László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 6,93
3Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.03 6,99
4Heikki KumaraHeikki Kumara (-03)VasaIS21.4.03 7,12
5Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.02 7,22
6Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.04 7,25
Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.04 DNS
6. erä
1William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,92
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,95
3Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 7,01
4Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,10
5Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.03 7,15
6Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,17
7Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03 7,23
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,05
2Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.9921,15PB (ka 6.)
3Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9521,59
4Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.0221,60
5Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,80
6Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9421,88
Alkuerät 18.2.
1. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,09
2Yousif JosephYousif Joseph (-97)SiilPo20.10.9721,82=PB
3Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0522,08SB
4Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS/COD2.2.0422,38SB
5Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0022,66
2. erä
1Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,79SB
2Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.0622,54
3Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.0022,76SB
4Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0622,94PB
5Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,95
Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03DQ
3. erä
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.9921,54PB
2Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.0221,58
3Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9922,07PB
4Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0422,53PB
5Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9522,69PB
6Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.0023,02SB
4. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,58SB
2Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.0321,87PB (ka 65.) (22-v. ka 41.)
3Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0321,88
4Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.9922,62PB
5Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8622,88SB
5. erä
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9421,53
2Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9521,56PB (ka 27.)
3Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.0221,98SB
4Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.9622,52
5Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0222,56
6Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.9523,17SB
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
17.2.
1. erä
1   (7)Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.99 48,68PB (ka 61.)
2   (18)Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)HKV12.8.96 50,23SB
3   (25)Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 51,36PB
2. erä
1   (12)Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.03 49,64PB
2   (19)Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 50,37PB
3   (20)Topi TimonenTopi Timonen (-06)OulPy18.2.06 50,59
4   (23)Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.00 51,16SB
5   (24)Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 51,23
3. erä
1   (14)Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.94 49,84SB
2   (15)Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)SavonlRie3.9.97 49,86PB
3   (16)Lesley MahlakoaneLesley Mahlakoane (-96)LahdA/RSA27.9.96 50,01SB
4   (21)Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.04 50,76PB
5   (22)Alfons SödermanAlfons Söderman (-01)IFDrott19.9.01 50,89PB
6   (26)Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 51,44SB
4. erä
1   (6)Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 48,46PB (ka 48.) (22-v. ka 22.)
2   (9)Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.99 49,14PB (ka 98.)
3   (10)Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 49,40
4   (11)Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.04 49,52SB
5   (13)Jaakko LehtiläJaakko Lehtilä (-93)TampPy21.6.93 49,80
6   (17)Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 50,04
5. erä
1   (1)Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.00 47,20PB kk(ka 3.)
2   (2)Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 47,24PB (ka 5.)
3   (3)Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.95 47,45SB
4   (4)Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 47,45PB (ka 9.) (22-v. ka 3.)
5   (5)Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 47,78
6   (8)Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 48,78PB (ka 65.)
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
A-erä
1   (1)Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.001.52,22PB (ka 56.)
2   (3)Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.53,00PB kk19(ka 85.) (22-v. ka 39.) (19-v. ka 8.)
3   (4)Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.53,02SB
4   (6)Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.53,75=PB
5   (7)Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.53,83PB
6   (8)Eelis UittoEelis Uitto (-01)ViipU7.6.011.54,01SB
7   (9)Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.54,10PB
8   (15)Elias TuominenElias Tuominen (-00)TuUL5.5.001.54,90PB
B-erä
1   (2)Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.021.52,89PB (ka 82.) (22-v. ka 38.)
2   (5)Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.051.53,42PB (22-v. ka 48.) (19-v. ka 10.)
3   (13)Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.051.54,64PB (19-v. ka 22.)
4   (14)Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.051.54,73PB (19-v. ka 25.)
5   (18)Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.951.56,62PB
6   (20)Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.031.57,85
7   (23)Veikka YlihärsiläVeikka Ylihärsilä (-06)SeinäjsU22.4.061.58,80PB
Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.04DNS
C-erä
1   (10)Atte NevalaAtte Nevala (-02)KU-585.12.021.54,21PB
2   (11)Mikko RahkolaMikko Rahkola (-97)PudasjU13.1.971.54,40PB
3   (12)Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)TuUL30.1.981.54,55SB
4   (16)Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.55,20
5   (17)Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.56,01PB
6   (19)Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.051.57,67PB
7   (21)Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.051.57,90PB
8   (22)Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.901.58,14SB
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
17.2.
A-erä
1   (1)Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 3.52,45PB kk(ka 64.)
2   (2)Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.02 3.52,72SB
3   (4)Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.06 3.56,50PB
4   (8)Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 3.57,14SB
5   (9)Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02 3.57,68
6   (12)Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.58,87
7   (14)Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 3.59,37SB
8   (15)Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 4.00,07SB
9   (16)Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 4.00,47
10   (17)Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 4.00,93SB
11   (18)Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 4.01,02SB
B-erä
1   (3)Julius MäkinenJulius Mäkinen (-01)TampPy17.8.01 3.55,15PB
2   (5)Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 3.56,70PB
3   (6)Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.97 3.56,88PB
4   (7)Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.05 3.57,03PB
5   (10)Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 3.58,74SB
6   (11)Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.04 3.58,86
7   (13)Aki NummelaAki Nummela (-85)HKV30.5.85 3.59,34SB
8   (19)Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.01,61PB
9   (20)Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.04 4.01,63PB
10   (21)Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 4.02,58SB
11   (22)Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.95 4.04,79
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
1Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 8.02,34SB kk
2Mustafe MuuseMustafe Muuse (-01)TuUL4.8.01 8.02,56PB (ka 12.)
3Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 8.04,10PB (ka 17.)
4Akseli RuoholaAkseli Ruohola (-98)LiedPa1.9.98 8.07,13PB (ka 28.)
5Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 8.14,17SB
6Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 8.17,75PB (ka 83.)
7Arash Ahmad GulArash Ahmad Gul (-03)LahdA7.3.03 8.25,96PB
8Julius MäkinenJulius Mäkinen (-01)TampPy17.8.01 8.27,16PB
9Aleksi AnttolainenAleksi Anttolainen (-93)LahdA5.2.93 8.27,58PB
10Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.05 8.28,25PB kk19
11Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 8.28,68PB
12Teemu OksanenTeemu Oksanen (-00)IkaalU28.8.00 8.28,88PB
13Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 8.36,36PB
14Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 8.37,44SB
15Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.02 8.38,36PB
16Jussi KarkkulainenJussi Karkkulainen (-96)PyhäsU19.11.96 8.45,51
Konsta HämäläinenKonsta Hämäläinen (-98)JoensKa8.3.98 DNF
Leevi KeronenLeevi Keronen (-00)LempKiYU14.11.00 DNF
M 60 m aidat/hurdles
18.2.
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.93 7,63=PB =kk
2Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,76SB
3Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,89PB (ka 21.) (22-v. ka 11.)
4Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,07PB (ka 51.)
5Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,19
6Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.03 8,21
7Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.03 8,79
Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.97 DNS
Alkuerät 18.2.
1. erä
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.93 7,73
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,11
3Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,21
4Viktor KanteleViktor Kantele (-97)BorgåAk11.1.97 8,33SB
5Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 8,57PB
2. erä
1Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,89
2Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,19
3Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.03 8,42PB
4Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.03 8,44
M 300 m aidat/hurdles
18.2.
1. erä
1   (11)Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.9439,86PB
2   (12)Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.0240,07PB
Santeri TannerSanteri Tanner (-96)LänsiUU15.12.96DNF
2. erä
1   (6)Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.0337,83PB (ka 39.) (22-v. ka 22.)
2   (8)Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.0238,37PB (ka 62.) (22-v. ka 44.)
3   (9)Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.9639,24
4   (10)Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.0039,85SB
5   (13)Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0140,60
6   (14)Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9840,64
3. erä
1   (1)Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0535,62PBSE22 SE19 kk kk19(ka 2.) (22-v. ka 2.)
2   (2)Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0436,06PB (ka 7.) (22-v. ka 5.)
3   (3)Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9836,07
4   (4)Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0336,92PB (ka 16.) (22-v. ka 10.)
5   (5)Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9937,54SB
6   (7)Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9938,29
M Korkeus/HJ
17.2.
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,17
 2,05/1    2,09/2    2,13/1    2,17/3    2,23/XXX     
2Arttu MattilaArttu Mattila (-01)ÄänekU3.3.012,05
 2,05/1     
3Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.062,05PB (22-v. ka 99.)
 1,81/1    1,89/1    1,97/1 PB    2,05/2 PB    2,09/XXX     
4Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.041,97
 1,89/1    1,97/1    2,05/XXX     
5Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)TampPy19.11.041,89
 1,89/1    1,97/XXX     
6Alec IsaacsAlec Isaacs (-07)MalaxIF30.4.071,89
 1,81/1    1,89/3    1,97/XXX     
7Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.081,89
 1,81/2    1,89/3    1,97/XXX     
8Anton GrönroosAnton Grönroos (-01)SjundeåIF24.5.011,81
 1,81/1    1,89/XXX     
8Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.061,81
 1,81/1    1,89/XXX     
M Seiväs/PV
18.2.
1Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,58
 5,10/1    5,24/1    5,37/1    5,48/1    5,58/1    5,65/XXX     
2Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,48SB
 5,10/2    5,24/1    5,37/1 SB    5,48/1 SB    5,58/X-    5,65/XX     
3Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.025,10SB
 4,80/2    4,95/1    5,10/2 SB    5,24/XXX     
4Einari VälimäkiEinari Välimäki (-94)NoormNo2.3.945,10=PB (ka 74.)
 4,80/1    4,95/2 =SB    5,10/3 PB    5,24/XXX     
5Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)JyväskKU22.1.064,95PB kk19
 4,80/1    4,95/1 kk19 PB    5,10/XXX     
6Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.034,80
 4,80/1    4,95/XXX     
7Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.074,80
 4,80/2    4,95/XXX     
Juuso TornbergJuuso Tornberg (-03)RaahVe2.7.03NH
 4,80/XXX     
M Pituus/LJ
18.2.
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.057,79 
  7,21     7,48     7,79     7,44     7,63     7,64     
2Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.017,33 
  7,20     X     7,18     7,25     7,17     7,33     
3Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,32 SB
  7,14     X     7,25     5,20     X     7,32 SB     
4Eetu JokelaEetu Jokela (-03)AlavVi20.2.037,21 PB
  7,14 =PB     7,17 PB     7,21 PB     7,16     6,96     7,04     
5Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.017,20 
  6,93     6,99     7,17     7,15     7,20     X     
6Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.967,18 SB
  6,93     7,10 =SB     7,10 =SB     7,03     7,18 SB     6,91     
7Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.976,82 
  6,72     6,75     6,77     X     6,82     6,79     
8Juho NieminenJuho Nieminen (-00)JyväskKU9.6.006,72 SB
  X     6,72 SB     X     5,22     6,55     X     
9Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.056,70 PB
  X     X     6,70 PB     
10Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)TuUL17.5.026,36 SB
  X     X     6,36 SB     
Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.94DNS 
M Kolmiloikka/TJ
17.2.
1Aaro DavidilaAaro Davidila (-00)LapLu12.3.0016,22 PB (ka 10.)
  16,18 PB     X     X     16,22 PB     15,97     15,92     
2Aapo KarvinenAapo Karvinen (-01)VammsVoi5.12.0115,65 
  13,88     15,41     X     X     X     15,65     
3Tuomas KaukolahtiTuomas Kaukolahti (-94)KU-586.5.9415,63 SB
  15,33 SB     15,63 SB     15,48     15,56     X     15,47     
4Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9914,97 
  X     14,97     X     X     X     14,97     
5Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0614,91 PB kk19(22-v. ka 65.) (19-v. ka 24.)
  14,13 kk19 PB     14,56 kk19 PB     14,76 kk19 PB     X     X     14,91 kk19 PB     
6Juho NieminenJuho Nieminen (-00)JyväskKU9.6.0014,76 SB
  14,46 SB     14,49 SB     14,76 SB     14,75     X     14,49     
7Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.0114,05 PB
  13,55 SB     X     13,93 PB     X     13,85     14,05 PB     
8Emil NylundEmil Nylund (-04)IFSibboV26.11.0413,99 PB
  X     X     13,99 PB     X     X     X     
9Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.0513,61 SB
  13,24 SB     13,61 SB     X     
M Kuula/SP
18.2.
1Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0018,10
  X     17,93     X     X     18,10     X     
2Timo KööpikkäTimo Kööpikkä (-94)KuivAu10.5.9417,68SB
  17,11     17,14     17,65 SB     17,64     17,60     17,68 SB     
3Nico OksanenNico Oksanen (-94)TuUL27.7.9417,44
  X     X     17,44     X     X     X     
4Eero AholaEero Ahola (-99)PorinYU15.1.9917,38
  16,75     X     17,38     X     16,81     16,98     
5Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)EspTa25.2.0617,15PB kk19(ka 81.) (22-v. ka 40.) (19-v. ka 7.)
  X     16,24     X     17,15 kk19 PB     16,98     16,67     
6Antti-Pekka RönkköAntti-Pekka Rönkkö (-95)KiimU26.10.9516,97SB
  X     16,24     15,51     X     X     16,97 SB     
7Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,67
  16,37     16,67     X     X     X     X     
8Panu TirkkonenPanu Tirkkonen (-97)KeitKu25.2.9716,56
  16,24     X     14,87     16,56     16,37     16,48     
9Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0316,08
  X     16,08     X     
10Henri PakisjärviHenri Pakisjärvi (-89)KuivAu6.1.8915,81
  15,81     X     X     
M Seitsenottelu
18.2.
1Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.025429PB kk(ka 29.) (22-v. ka 13.)
 7.29 6.72 13.51 1.96 8.52 4.66 2:49.41 
2Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.005386SB
 7.20 6.88 11.87 1.90 8.54 4.76 2:47.95 
3Ville ToivonenVille Toivonen (-02)ÄhtU8.4.025258
 7.23 6.94 13.05 1.87 8.49 4.16 2:48.96 
4Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.994896SB
 7.25 6.47 13.99 1.90 8.64 3.96 3:14.00 
5Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.064722PB (19-v. ka 17.)
 7.52 6.45 12.66 1.75 9.03 4.46 3:05.54 
6Juuso ErkkiläJuuso Erkkilä (-02)LohtVei9.11.024568
 7.44 6.40 10.38 1.75 8.69 4.36 3:14.03 
7Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.993515
 7.52 6.60 10.74 NH 8.71 4.46 DNF 
Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92DNF
 7.34 6.60 12.90 1.81 DNF NH DNF 
M 5000 m kävely/Walk
17.2.
1Jerry JokinenJerry Jokinen (-02)TuUL18.3.0219.26,80otPBSE22 kk(ka 4.)
2Lauri JoukasLauri Joukas (-01)YlänKi2.4.0120.50,43otPB (ka 26.)
3Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.0220.59,78otPB (ka 28.) (22-v. ka 16.)
4Jonathan EkbergJonathan Ekberg (-03)EsboIF17.10.0321.29,05otSB
Joni HavaJoni Hava (-99)EspTa14.6.99DQ
Jaakko MäättänenJaakko Määttänen (-99)EspTa3.9.99DQ
M 4x300 m
18.2.
1. erä
1   (10)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.29,00
 Patrik Järvinen 04, Aleksi Savolainen 02, Miro Mäkinen 05, Jouko Juntunen 81 
2   (12)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.32,38
 Konsta Tynkkynen 05, Tarmo Takala 05, Tommi Kaivola 06, Nooa Hyvärinen 08 
3   (13)Turunseudun KenttäurheilijatTurunseudun Kenttäurheilijat TurKU2.56,79
 Antti Hovi 94, Eevert Haakana 05, Joona Forsström 03, Eetu Kuisma 99 
2. erä
1   (6)Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.22,64
 Konsta Gröndahl 01, Markus Teijula 98, Elias Tuominen 00, Christian Vänttinen 99 
2   (8)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.23,26
 Konsta Kankainen 04, Joel Turkka 02, Jesse Riissanen 06, Kalle Raitala 94 
3   (9)Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.23,37
 Junnu Korvenpää 02, Tuomas Kaukolahti 94, Ville Lampinen 94, Joona Heiskanen 05 
4   (11)Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei2.31,32
 Tuomas Leppänen 94, Teemu Holttinen 95, Samuli Alppiranta 88, Niko Myllynen 05 
Oulun PyrintöOulun Pyrintö OulPyDNS
 Topi Timonen 06, Juho Fyrstén 02, Joni Heikkinen 99, Niko Kangasoja 03 
Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUMDNS
 Rasmus Vehmaa 05, Eetu Pohjonen 04, Samu Heikkonen 98, Kasperi Vehmaa 05 
3. erä
1   (1)Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.17,42
 Antti Sainio 05, Jaakko Linnus 03, Jaakko Lehtilä 93, Jere Haapalainen 04 
2   (2)Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.18,26
 Konsta Alatupa 99, Santeri Kuusiniemi 98, Iiro Surkka 98, Viljami Kaasalainen 95 
3   (3)IF Sibbo VargarnaIF Sibbo Vargarna IFSibboV2.20,93
 Mikael Granqvist 99, Oliver Enqvist 02, Rasmus Martin 03, Matias Komi 03 
4   (4)Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.21,92
 Markus Hurri 00, Tuomas Lehtonen 98, Samuli Raikunen 96, Aleksi Viitamäki 02 
5   (5)Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.22,17
 Matias Linkoaho 94, Tommi Mäkinen 00, Juho Pirskanen 96, Elias Jrad 00 
6   (7)HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.23,95
 Anton Tallbacka 99, Daniel Lundmark 98, Kalle Huhtala 07, Evgeny Alexandrov 95 
Naiset
N 60 m
17.2.
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,34
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,46
3Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,51
4Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,54=PB
5Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,56
6Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,56
7Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,66
8Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,67
Välierät 17.2.
1. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,33
2Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,59SB
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,60
4Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,69
5Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,69
6Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,73
7Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,74
8Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,84
2. erä
1Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,45PB (ka 29.)
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,56
3Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,56
4Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 7,60SB
5Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 7,69
6Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 7,73=SB
7Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.99 7,75
8Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.92 7,86
3. erä
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,60
2Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,65
3Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,70
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,73
5Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 7,76
6Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,78
7Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,83
Alkuerät 17.2.
1. erä
1Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,63
2Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,65
3Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,69
4Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 7,73SB
5Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,81PB
6Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 7,83
7Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.05 8,45
2. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,43
2Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,62
3Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,77
4Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.92 7,85
5Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,87
6Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.03 7,88
7Linnea HirveläLinnea Hirvelä (-07)LapVi25.6.07 7,89
3. erä
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,57
2Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,66
3Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,66
4Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,74
5Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,75PB
6Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,87
7Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,91
8Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.03 8,03
4. erä
1Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)JoensKa16.10.02 7,61
2Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,63
3Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 7,65SB
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 7,68PB
5Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,69
6Nea MattilaNea Mattila (-99)HIFK24.11.99 7,74SB
7Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,85
8Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.01 7,95=SB
5. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,53
2Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.01 7,64
3Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 7,73
4Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,77
5Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 7,84
6Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,86
7Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.02 7,89
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,86SB
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.9423,94SB
3Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0124,02PB (ka 18.)
4Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,08
5Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9924,22
6Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9724,53
Alkuerät 18.2.
1. erä
1Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0124,18
2Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.0324,75SB
3Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0625,18
4Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0125,19SB
5Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,97
6Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9826,15SB
2. erä
1Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.9924,15
2Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9724,42
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0025,01
4Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9825,21SB
5Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0325,61PB
6Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.0525,90
3. erä
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,90SB
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.9424,29SB
3Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.0724,50
4Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0425,24PB
5Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.0425,47
6Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.0225,64PB
4. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,25
2Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0324,65
3Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,74PB (ka 61.) (22-v. ka 43.)
4Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0725,16PB (22-v. ka 99.) (17-v. ka 19.)
5Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.9925,77PB
6Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.9225,91
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
17.2.
1. erä
1   (9)Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.08 57,31PB kk17(ka 96.) (22-v. ka 69.) (17-v. ka 10.) (16-v. ka 5.)
2   (10)Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 57,54SB
3   (13)Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 58,24PB
4   (15)Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.86 59,45SB
2. erä
1   (5)Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 55,54PB kk(ka 31.) (22-v. ka 18.)
2   (7)Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 55,95PB kk19
3   (8)Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.00 56,68PB (ka 65.)
4   (11)Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03 57,55SB
5   (12)Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 57,73PB (22-v. ka 90.)
6   (14)Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 59,43SB
3. erä
1   (1)Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 53,27PB kk(ka 2.)
2   (2)Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 54,03SB
3   (3)Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 54,34SB
4   (4)Silja KempasSilja Kempas (-99)JoensKa28.5.99 54,71SB
5   (6)Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.97 55,68SB
Jeanine NygårdJeanine Nygård (-91)VasaIS13.10.91 DNS
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
A-erä
1   (1)Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.912.05,90SB
2   (2)Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.032.06,66
3   (3)Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.08,06PB (ka 24.)
4   (4)Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.042.08,48PB (ka 26.) (22-v. ka 11.)
5   (5)Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.08,76PB (ka 27.)
6   (6)Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.992.10,73SB
7   (7)Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.11,05PB (ka 49.)
8   (12)Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.14,39
B-erä
1   (8)Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.992.12,76
2   (9)Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.022.12,83
3   (10)Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.982.13,86
4   (11)Rauha BuchwaldRauha Buchwald (-95)HKV20.6.952.14,08
5   (13)Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.962.14,85PB
6   (14)Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.052.15,24PB
7   (15)Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.952.15,83SB
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
17.2.
A-erä
1   (1)Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.19,81SB kk
2   (2)Nelli Nordlund-AnttolainenNelli Nordlund-Anttolainen (-97)LahdA6.1.97 4.20,79PB (ka 10.)
3   (3)Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 4.21,99PB (ka 18.)
4   (4)Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 4.29,07SB
5   (5)Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00 4.29,41PB (ka 41.)
6   (6)Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.04 4.29,63PB (ka 42.) (22-v. ka 23.)
7   (8)Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 4.30,03PB (ka 45.) (22-v. ka 25.)
8   (9)Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.96 4.30,67PB (ka 47.)
9   (17)Sofie LövdahlSofie Lövdahl (-93)VasaIS16.5.93 4.45,30SB
B-erä
1   (7)Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.92 4.30,01PB kk(ka 44.)
2   (10)Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.02 4.32,83SB
3   (11)Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.07 4.35,03PB kk19 kk17(ka 79.) (22-v. ka 48.) (17-v. ka 12.)
4   (12)Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 4.35,34PB (ka 87.)
5   (13)Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03 4.35,62PB
6   (14)Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.83 4.39,68PB
7   (15)Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.92 4.40,68SB
8   (16)Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.93 4.44,98SB
9   (18)Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 4.53,84SB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
18.2.
1Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 8.49,25PBSE kk
2Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.03 9.05,62PB (ka 3.)
3Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 9.14,87PB (ka 9.)
4Emilia JousimaaEmilia Jousimaa (-93)LahdA9.10.93 9.36,47PB (ka 38.)
5Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 9.38,57PB (ka 45.) (22-v. ka 21.)
6Taru PalsaTaru Palsa (-88)HKV10.10.88 9.46,44PB (ka 67.)
7Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.92 9.48,79PB (ka 73.)
8Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 9.48,86PB (ka 76.)
9Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03 9.50,89PB (ka 82.) (22-v. ka 40.)
10Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.02 9.53,68PB (ka 91.) (22-v. ka 43.)
11Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.9310.04,30SB
12Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.9210.06,30PB
13Emma RantaEmma Ranta (-03)LempKiYU28.6.0310.07,41PB
14Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.0510.08,11PB kk19
15Anna HaatajaAnna Haataja (-96)OulPy20.1.9610.10,89
16Laura KarkkulainenLaura Karkkulainen (-92)PyhäsU29.10.9210.23,30
N 60 m aidat/hurdles
18.2.
1Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.95 8,06
2Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 8,16
3Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,25PB
4Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,43
5Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,47
6Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,56
7Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,63
Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.03 DQ
Alkuerät 18.2.
1. erä
1Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.95 8,02SB kk MM-halliraja
2Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,29
3Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,39=PB
4Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,46
5Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,62
6Sofia LindholmSofia Lindholm (-02)KuivAu14.6.02 8,78SB
7Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 8,85
8Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.04 8,95
2. erä
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 8,25
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.03 8,47SB
3Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,47
4Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,48
5Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,59SB
6Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,81
7Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,93
N 300 m aidat/hurdles
18.2.
1. erä
1   (11)Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.0144,00PB (ka 88.)
2   (14)Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.0544,85PB (19-v. ka 74.)
3   (13)Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.0544,85PB (19-v. ka 74.)
4   (15)Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0745,26PB
2. erä
1   (3)Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.0540,81SB kk19
2   (6)Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0543,34PB
3   (7)Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0343,38PB
4   (9)Mathilda KvistMathilda Kvist (-99)VasaIS26.11.9943,46SB
5   (12)Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.0844,33PB
Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.07DNS
3. erä
1   (1)Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9639,70PBSE kk
2   (2)Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.0340,49PBSE22 (ka 2.)
3   (4)Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.0341,21SB
4   (5)Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0441,98SB
5   (8)Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0343,39PB
6   (10)Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0443,77
N Korkeus/HJ
18.2.
1Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,82
 1,73/1    1,78/1    1,82/1    1,91/XXX     
2Heta TuuriHeta Tuuri (-95)TuUL14.1.951,78
 1,73/1    1,78/1    1,82/XXX     
3Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,78
 1,68/1    1,73/1    1,78/3    1,82/XXX     
4Mia KänsäkangasMia Känsäkangas (-05)GamlakIF10.8.051,73
 1,60/1    1,68/1    1,73/1    1,78/XXX     
5Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,73
 1,68/2    1,73/1    1,78/XXX     
6Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.071,73
 1,68/1    1,73/2    1,78/XXX     
7Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.061,68=SB
 1,60/1    1,68/1 =SB    1,73/XXX     
7Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,68
 1,68/1    1,73/XXX     
9Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.061,68
 1,60/3    1,68/1    1,73/XXX     
10Sanna RautioSanna Rautio (-97)OulPy30.5.971,60
 1,60/1    1,68/XXX     
10Katri KatainenKatri Katainen (-99)KeurKi19.10.991,60=SB
 1,60/1 =SB    1,68/XXX     
N Seiväs/PV
17.2.
1Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,31PB (ka 5.) (22-v. ka 5.)
 3,99/1    4,10/1    4,21/1    4,31/3 PB    4,36/XXX     
2Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,21
 4,10/1    4,21/1    4,31/XXX     
3Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,99
 3,70/1    3,85/1    3,99/1    4,10/XXX     
3Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.983,99
 3,85/1    3,99/1    4,10/XXX     
5Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,85=SB
 3,55/1    3,70/2    3,85/1 =SB    3,99/XXX     
6Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,70
 3,55/1    3,70/1    3,85/XXX     
6Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,70=SB
 3,55/1    3,70/1 =SB    3,85/XXX     
8Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,70SB
 3,55/2    3,70/1 SB    3,85/XXX     
Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.06NH
 3,55/XXX     
Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.04NH
 3,55/XXX     
Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.02NH
 3,55/XXX     
N Pituus/LJ
17.2.
1Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.016,51 
  6,01     6,30     6,43     X     X     6,51     
2Saga VanninenSaga Vanninen (-03)TampPy4.5.036,24 SB
  6,04 SB     5,83     6,09 SB     6,06     6,10 SB     6,24 SB     
3Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.026,16 SB
  6,14 SB     6,13     X     6,03     6,16 SB     6,05     
4Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.986,13 
  5,90     5,98     5,99     X     6,13     6,08     
5Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.966,10 SB
  5,72 SB     5,87 SB     5,90 SB     6,02 SB     5,96     6,10 SB     
6Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.936,00 SB
  5,73 SB     5,89 SB     5,93 SB     X     6,00 SB     X     
7Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,99 
  X     5,99     5,91     X     X     X     
8Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.035,88 PB
  5,86 =PB     5,88 PB     X     5,64     X     X     
9Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.025,77 
  5,77     5,74     5,62     
10Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.075,73 
  5,72     5,55     5,73     
11Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.045,65 
  5,62     5,61     5,65     
12Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.985,64 
  X     X     5,64     
13Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.035,62 
  X     X     5,62     
14Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.035,51 
  X     X     5,51     
15Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.035,39 
  X     5,35     5,39     
16Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.964,03 
  X     X     4,03     
N Kolmiloikka/TJ
18.2.
1Kristiina MäkeläKristiina Mäkelä (-92)OrimJy20.11.9213,58 SB
  X     13,42     13,58 SB     X     13,53     X     
2Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.0113,58 PB (ka 6.)
  13,32     13,58 PB     13,38     13,43     X     13,49     
3Senni SalminenSenni Salminen (-96)ImU29.1.9613,08 
  13,08     X     X     X     P     P     
4Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9312,93 SB
  12,68     X     X     12,93 SB     X     X     
5Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.0212,91 SB
  12,45 SB     12,48 SB     12,61 SB     12,57     12,91 SB     12,84     
6Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9812,74 =PB (ka 44.)
  12,58     12,50     12,61 =SB     X     X     12,74 PB     
7Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,53 
  12,53     12,39     X     12,37     12,44     12,43     
8Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.0112,51 PB (ka 63.)
  12,11     12,13     12,51 PB     X     X     X     
9Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.9512,35 SB
  12,01     X     12,35 SB     
10Wilhelmiina HarjuWilhelmiina Harju (-02)JyväskKU26.7.0212,26 SB
  11,92     11,99     12,26 SB     
11Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.0312,13 
  12,13     X     X     
12Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0012,07 SB
  X     11,76     12,07 SB     
13Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0211,49 
  11,49     P     P     
Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)TuUL31.10.00NM 
  X     X     X     
N Kuula/SP
17.2.
1Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9417,65PB kk(ka 3.)
  16,74     16,71     17,65 kk PB     17,00     16,79     17,30     
2Emilia KangasEmilia Kangas (-01)KuortKu10.8.0117,60PB (ka 4.)
  16,39     17,16     17,15     17,23     17,60 PB     X     
3Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.9716,59SB
  16,59 SB     X     X     X     16,45     16,06     
4Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0515,07
  14,40     X     15,07     14,57     X     14,87     
5Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0014,93
  14,87     14,82     14,62     14,93     14,89     14,66     
6Riikka PurhoRiikka Purho (-99)LappUM3.10.9914,29PB (ka 49.)
  14,11 PB     14,12 PB     14,04     14,00     X     14,29 PB     
7Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0314,14PB
  13,65     14,06 PB     X     13,64     13,64     14,14 PB     
8Tuuli KammonenTuuli Kammonen (-04)MikkKV 21.10.0413,71PB (ka 82.) (22-v. ka 66.)
  12,30     13,05     13,71 PB     12,81     X     13,03     
9Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0513,09
  13,08     13,09     12,86     
10Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0112,96
  12,96     X     12,68     
11Minna-Marjatta LiimatainenMinna-Marjatta Liimatainen (-93)HimU30.4.9312,89
  X     X     12,89     
12Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,80
  12,73     12,69     12,80     
13Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,27
  12,27     X     X     
14Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)JoensKa27.1.9511,96
  11,96     X     11,62     
N 5000 m kävely/Walk
17.2.
1Ella RautawaaraElla Rautawaara (-08)EspTa9.12.0822.24,98otPB (16-v. ka 1.) 17-v. EM-raja
2Enni NurmiEnni Nurmi (-98)EspTa4.7.9822.26,65otPB (ka 2.)
3Tiia KuikkaTiia Kuikka (-94)LappUM30.11.9423.58,89otPB (ka 3.)
4Maria AntolaMaria Antola (-02)LaitJy13.6.0224.02,24otPB (ka 4.) (22-v. ka 3.)
5Anna KokkoAnna Kokko (-04)KuivAu18.8.0424.13,55otPB (ka 6.) (22-v. ka 5.)
6Elina HeikkinenElina Heikkinen (-97)OulPy22.3.9724.27,75otPB (ka 8.)
7Aliisa KiiskiAliisa Kiiski (-05)KarhKa11.3.0524.40,23otPB (ka 10.) (22-v. ka 7.) (19-v. ka 4.)
8Venla-Nora NirkkonenVenla-Nora Nirkkonen (-01)TurWei19.1.0124.41,05otPB (ka 11.)
N Viisiottelu
18.2.
1Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.974008PB kk
 8.94 1.61 12.59 5.79 2:17.82 
2Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.033897PB (ka 32.) (22-v. ka 25.)
 8.59 1.64 11.92 5.72 2:29.77 
3Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.043886PB (ka 36.) (22-v. ka 27.)
 8.59 1.61 9.96 5.65 2:16.57 
4Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.023873PB
 9.21 1.73 11.17 5.69 2:25.30 
5Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.003542PB
 9.57 1.52 12.39 5.39 2:25.57 
5Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.053542PB kk19(22-v. ka 88.) (19-v. ka 42.)
 8.95 1.73 9.35 5.53 2:43.37 
7Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.013535PB
 9.39 1.52 13.89 5.39 2:37.14 
8Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.043379PB
 9.09 1.55 11.11 5.22 2:38.68 
9Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.003370PB
 8.96 1.52 11.69 5.56 2:51.31 
10Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.033345PB
 9.08 1.52 10.80 5.30 2:39.15 
11Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043297PB
 9.28 1.58 10.79 5.00 2:38.25 
12Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.003189PB
 9.37 1.52 10.86 4.93 2:38.97 
13Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.062908PB
 9.73 1.52 9.09 4.77 2:43.56 
14Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.992800PB
 10.49 1.58 11.67 4.55 2:57.92 
15Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.042660PB
 9.72 1.46 9.14 4.61 2:57.46 
N 4x300 m
18.2.
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU2.38,98
 Heidi Salminen 03, Heini Ikonen 99, Pinja Heinonen 01, Aino Pulkkinen 98 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA2.39,52
 Laura Loponen 04, Veera Perälä 00, Sini Rajaniemi 04, Milja Thureson 94 
3HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.39,66
 Iina Holopainen 03, Jasmin Showlah 89, Elmiina Siikala 06, Nea Mattila 99 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.47,09
 Ella Nourrisson 96, Anna Pursiainen 03, Matilda Lahti 07, Martta Valtonen 05 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy2.47,81
 Olivia Marttila 03, Vilma Luontila 08, Teea Rajala 08, Ada Varvio 03 
6Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM2.50,29
 Piia Kalliomäki 03, Anna Pyykkö 03, Essi Vehmaa 02, Milja Mahlavuori 04 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP