Suomalaistulokset ulkomailta
17.3.2024 Torun POL:
M80 Keihäs/JT (400 g)
1)
Jouni Tenhu (-39) LahtiSp 36,15 SB
M75 Keihäs/JT (500 g)
7)
Ismo Rastas (-46) VSMasters 21,36 SB
M65 400 m
Alkuerät
2. erä 1)
Jari Pantzar (-57) HKV 65,88i
M65 3000 m
1)
Jukka Kauppila (-57) PudasjU 10.33,49i SB
M60 400 m
Alkuerät
2. erä 2)
Christer Strömberg (-60) HKV 63,80i
4)
Jukka-Pekka Hassinen (-60) KU-58 69,45i PB
M60 3000 m
6)
Petteri Kilpinen (-64) HKV 10.09,16i PB
M55 Paino/WT (11,34 kg)
8)
Vesa Merinen (-68) HKV 15,25 SB
9)
Timo Riikonen (-66) LappUM 14,53 SB
M50 400 m
Alkuerät
4. erä 5)
Miika Nousiainen (-73) HKV 59,38i
M50 3000 m
B-erä 6)
Mika Perkiömäki (-71) KuntoP 11.14,01i PB
M50 Paino/WT (11,34 kg)
4)
Jarkko Karstila (-71) LahtiSp 16,82 SB
M45 3000 m
6)
Teppo Syrjälä (-75) TampPy 9.23,89i SB
B-erä 1)
Jussi-Pekka Heikkinen (-75) - 10.18,09i
M45 Paino/WT (15,88 kg)
11)
Tomi Rantanen (-76) HarjavTU 9,87 SB
M40 400 m
Alkuerät
3. erä 1)
Jouko Juntunen (-81) TampPy 52,45i SB
M40 3000 m
7)
Väinö Klemola (-82) RauhalRR 9.23,10i SB
M35 Moukari/HT (7,26 kg)
5)
Olli Juvonen (-86) RiihimKi 36,64 PB
N80 3000 m
1)
Hannele Kivistö (-43) Spove 18.17,21i SB
N80 Pituus/LJ
1)
Kirsti Viitanen (-42) VSMasters 2,68i SB
4)
Varpu Holmberg (-41) HKV 2,28i
N75 Pituus/LJ
5)
Helinä Pihlaja (-44) EPohjUV 2,39i SB
N65 Pituus/LJ
1)
Anna-Liisa Salminen (-57) HKV 4,09i SB
7)
Anne Nurmi (-58) HKV 3,63i SB
N60 Pituus/LJ
11)
Marja Niska (-63) KuntoP 3,48i
13)
Annika Savolainen (-59) JyväskKU 3,48i
N50 Kiekko/DT (1,00 kg)
6)
Satu Lehtonen (-70) LahtiSp 27,05 PB
Tiina Lompolojärvi (-73) HKV NM
N35 3000 m
10)
Anni Lappela (-89) KuntoP 11.55,33i PB
14.3.2024 Potchefstroom RSA:
M Keihäs/JT (800 g)
2)
Toni Keränen (-98) LimNM 78,36 SB
N 800 m
1)
Veera Mattila (-03) VammsVoi 2.05,92 SB
10.3.2024 Den Haag NED:
M Puolimaraton/Halfmarathon
52)
Jarkko Järvenpää (-86) TampPy 1.11.01 SB
10.3.2024 Schwechat AUT:
N Moukari/HT (4,00 kg)
2)
Harriet Åhlgren (-88) RekRai 39,28
9.3.2024 Leiria POR:
M Moukari/HT (7,26 kg)
13)
Aaron Kangas (-97) KanksLei 69,21 SB
Kilpailu B 6)
Tuomas Seppänen (-86) NoormNo 70,48 SB
M22 Moukari/HT (7,26 kg)
6)
Max Lampinen (-04) KU-58 66,96
N Kuula/SP (4,00 kg)
Kilpailu B 1)
Emilia Kangas (-01) KuortKu 16,21 SB
N Keihäs/JT (600 g)
Kilpailu B 3)
Jatta-Mari Jääskeläinen (-94) TuUL 54,50 SB
N22 Kiekko/DT (1,00 kg)
8)
Enni Aula (-03) PudasjU 49,93 SB
N22 Keihäs/JT (600 g)
2)
Emilia Karell (-03) SjundeåIF 54,54 SB
3.3.2024 Glasgow GBR:
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
Välierät
2. erä 5)
Reetta Hurske (-95) TampPy 8,00i
Alkuerät
4. erä 2)
Reetta Hurske (-95) TampPy 7,97i SB kk
N Kolmiloikka/TJ
12)
Kristiina Mäkelä (-92) OrimJy 13,47i
3.3.2024 Göteborg SWE:
M 1500 m
5)
Otto Gripenberg (-01) IKFalken 4.10,26i PB
3.3.2024 Paris FRA:
N Puolimaraton/Halfmarathon
43)
Natalija Nylund (-97) IFDrott 1.23.59 SB
2.3.2024 Gavà ESP:
M 10000 m
Leevi Keronen (-00) LempKiYU 29.50,50 SB
2.3.2024 Glasgow GBR:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
Välierät
3. erä 6)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,70i
Alkuerät
4. erä 4)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,67i
N 60 m
Alkuerät
4. erä 6)
Lotta Kemppinen (-98) HIFK 7,28i
N Seiväs/PV
8)
Wilma Murto (-98) SalVil 4,55i
2.3.2024 Gällivare SWE:
N16 60 m aidat/hurdles (76,20 cm)
1)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 14,84i
N16 Pituus/LJ
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV NMi
1.3.2024 Glasgow GBR:
M 60 m
Alkuerät
7. erä 4)
Samuli Samuelsson (-95) IkaalU 6,72i
N 800 m
Alkuerät
2. erä 3)
Eveliina Määttänen (-95) EspTa 2.02,57i PB kk
N Viisiottelu (4,00 kg)
2)
Saga Vanninen (-03) TampPy 4677i PB SE SE22 kk (8.33 1.79 15.01 6.41 2:20.54)
1.3.2024 Tallinn EST:
M17 Kiekko/DT (1,50 kg)
1)
Gabriel Eklund (-07) IFNykn 43,37i PB
25.2.2024 Atlanta, Geo. USA:
M Maraton/Marathon
9)
Toni Janka (-83) KU-58 2.46.12 SB
25.2.2024 Osaka JPN:
M Maraton/Marathon
173)
Yuhei Fukushima (-98) JPN 2.29.27
24.2.2024 Atlanta, Geo. USA:
M 5 km tiejuoksu/RR
10)
Toni Janka (-83) KU-58 17.31 PB
24.2.2024 Lubbock, Tex. USA:
N Korkeus/HJ
6)
Saara Hakanen (-99) HKV 1,72i SB
24.2.2024 Rouen FRA:
N Seiväs/PV
2)
Wilma Murto (-98) SalVil 4,80i
23.2.2024 Albuquerque, N.M. USA:
N Korkeus/HJ
13)
Inka Mehtola (-01) RaahVe 1,60i
23.2.2024 Berlin GER:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
4)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,67i
Alkuerät
1. erä 3)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,67i
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
2)
Nooralotta Neziri (-92) JyväskKU 8,05i SB
Alkuerät
2. erä 1)
Nooralotta Neziri (-92) JyväskKU 8,06i =SB
23.2.2024 Brighton MA USA:
M Maili/Mile
Alkuerät
2. erä 8)
Eero Helenius (-03) JyväskKU 4.12,71i
23.2.2024 Fayetteville AR USA:
N 5000 m
16)
Liina Winborn (-01) TurWei 16.51,87i PB
23.2.2024 Madrid ESP:
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
5)
Reetta Hurske (-95) TampPy 7,99i =SB =kk
Alkuerät
1. erä 3)
Reetta Hurske (-95) TampPy 7,99i SB kk
N Korkeus/HJ
2)
Ella Junnila (-98) TampPy 1,89i
22.2.2024 Brighton, Mass. USA:
N Paino/WT (9,07 kg)
1)
Sara Killinen (-01) EsboIF 22,23i
18.2.2024 Seaside, Flo. USA:
P10 5 km tiejuoksu/RR
2)
Felix Kero (-15) TuUL 23.57 PB
T14 5 km tiejuoksu/RR
2)
Paola Kero (-09) TuUL 19.37 PB
T12 5 km tiejuoksu/RR
1)
Elena Kero (-12) TuUL 20.33 PB
17.2.2024 Karlstad SWE:
M 60 m
2)
Viktor Thor (-00) BorgåAk 6,73i SB
Alkuerät
2. erä 2)
Viktor Thor (-00) BorgåAk 6,76i SB
N 60 m
6)
Sara Wiss (-87) IFÅland-M 7,64i
Alkuerät
2. erä 2)
Sara Wiss (-87) IFÅland-M 7,57i
N 200 m
Alkuerät
4. erä 1)
Nora Lindahl (-04) HIFK 24,01i
17.2.2024 St. Gallen SUI:
N Pituus/LJ
10)
Hanna Ferber (-02) VantSa 5,79i
16.2.2024 Louisville, Kent. USA:
M 1000 m
B-erä 2)
Daniel Äikäs (-03) HKV 2.35,97i
13.2.2024 Banská Bystrica SVK:
N Korkeus/HJ
9)
Ella Junnila (-98) TampPy 1,90i SB kk
11.2.2024 Bergamo ITA:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
1)
Pyry Santahuhta (-99) KanksLei 8,04i SB
Alkuerät
2. erä 1)
Pyry Santahuhta (-99) KanksLei 8,09i SB
M 60 m
7)
Eino Vuori (-02) HämeenlTa 6,85i
8)
Riku Illukka (-99) VantSa 6,87i
M 200 m
A-erä 2)
Eljas Aalto (-96) IFSibboV 21,41i
B-erä 2)
Oskari Lehtonen (-97) NurmijYU 21,48i
M 400 m
A-erä 3)
Konsta Alatupa (-99) JyväskKU 47,81i PB kk
B-erä 2)
Viljami Kaasalainen (-95) JyväskKU 47,42i PB kk
M 800 m
1)
Joonas Rinne (-95) SaarijPu 1.48,61i SB kk
7)
Joonas Kumpulainen (-06) OrimJy 1.51,92i PB kk19
M 1500 m
3)
Santtu Heikkinen (-02) LempKiYU 3.41,46i SB kk
7)
Aleksi Kivelä (-00) LempKiYU 3.46,42i PB
M 3000 m
5)
Mika Kotiranta (-00) JoensKa 8.02,11i PB
8)
Eero Saleva (-95) HKV 8.14,33i SB
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
1)
Santeri Kuusiniemi (-98) JyväskKU 7,86i SB
4)
Valtteri Kalliokulju (-97) LiedPa 8,11i
M Korkeus/HJ
2)
Daniel Kosonen (-00) TampPy 2,13i
3)
Arttu Mattila (-01) ÄänekU 2,13i SB
M Seiväs/PV
1)
Tommi Holttinen (-97) TuUL 5,18i
5)
Albin Lundberg (-02) VasaIS 5,03i SB
M Pituus/LJ
1)
Kasperi Vehmaa (-05) LappUM 7,81i PB kk kk19
7)
Heikki Vuorinen (-01) ÄänekU 7,26i
M Kolmiloikka/TJ
2)
Aapo Karvinen (-01) VammsVoi 15,65i
3)
Iikka Alingué (-99) JanJa 15,28i SB
M Kuula/SP (7,26 kg)
3)
Nico Oksanen (-94) TuUL 17,71i
4)
Arttu Korkeasalo (-00) LielKi 17,31i
N 60 m
5)
Anniina Kortetmaa (-95) JyväskKU 7,53i
8)
Pirkitta Marjanen (-01) PorinYU 7,58i
N 200 m
A-erä 2)
Aino Pulkkinen (-98) JyväskKU 23,73i SB
B-erä 3)
Anniina Kortetmaa (-95) JyväskKU 24,10i
N 400 m
A-erä 2)
Milja Thureson (-94) LahdA 54,14i PB
B-erä Elle Ceder (-06) HKV DNSi
N 800 m
3)
Veera Mattila (-03) VammsVoi 2.05,10i
7)
Elle Ceder (-06) HKV 2.09,22i
N 1500 m
1)
Nathalie Blomqvist (-01) IKFalken 4.09,10i PB kk
2)
Sara Lappalainen (-91) BorgåAk 4.09,21i SB
N 3000 m
1)
Ilona Mononen (-03) LahdA 9.04,28i PB SE22 kk
5)
Saija Seppä (-98) SuolU 9.31,59i PB
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
2)
Vilma Mäki (-02) AlavU 8,26i PB
6)
Niina Karttunen (-02) SavonlRie 8,46i
N Korkeus/HJ
2)
Elin Pajunen (-95) VasaIS 1,80i =SB
4)
Heta Tuuri (-95) TuUL 1,77i
N Seiväs/PV
3)
Saga Andersson (-00) EsboIF 4,38i SB
4)
Silja Andersson (-03) EsboIF 4,28i PB
N Pituus/LJ
1)
Jessica Kähärä (-01) MikkKV 6,46i
5)
Nea Lento (-02) TampPy 6,12i SB
N Kolmiloikka/TJ
4)
Kira Kytölä (-93) EsboIF 12,83i SB
7)
Elina Kostiainen (-92) VihdVie 12,65i SB
N Kuula/SP (4,00 kg)
4)
Emilia Kangas (-01) KuortKu 17,26i PB kk
5)
Senja Mäkitörmä (-94) VarpVi 16,67i
11.2.2024 Gävle SWE:
M17 Kuula/SP (5,00 kg)
5)
Leo Thor (-08) BorgåAk 11,02i
11.2.2024 Praha CZE:
M19 Seitsenottelu (6,00 kg)
1)
Tomas Järvinen (-05) LahdA 5993i PB kk19
11.2.2024 Tallinn EST:
N17 800 m
9)
Emily Laks (-08) IFRaseb/EST 2.29,75i
10.2.2024 Bærum NOR:
N 200 m
Alkuerät
3. erä 3)
Emma Suhonen (-91) EspTa 26,57i
10.2.2024 Fayetteville, Ark.USA:
N Maili/Mile
C-erä 7)
Liina Winborn (-01) TurWei 5.06,97i PB
10.2.2024 Hustope?e CZE:
N Korkeus/HJ
12)
Ella Junnila (-98) TampPy 1,83i
9.2.2024 Albuquerque, N.M. USA:
N Korkeus/HJ
36)
Inka Mehtola (-01) RaahVe 1,61i
9.2.2024 Brighton, Mass. USA:
N Pituus/LJ
8)
Saara Hakanen (-99) HKV 5,63i SB
9.2.2024 Brookings, S.D. USA:
M 5000 m
5)
Topi Alahuhta (-02) LimNM 14.33,11i
9.2.2024 Fayetteville, Ark. USA:
N 3000 m
B-erä 2)
Liina Winborn (-01) TurWei 9.49,03i PB
9.2.2024 Nashville, Tenn. USA:
N Paino/WT (9,07 kg)
7)
Sara Killinen (-01) EsboIF 20,70i
7.2.2024 Trinec CZE:
N Korkeus/HJ
4)
Ella Junnila (-98) TampPy 1,86i =SB =kk
6.2.2024 Umeå SWE:
M 1500 m
1)
Mikkel Knif (-82) IFDrott 4.28,63i
4.2.2024 Praha CZE:
M19 Kuula/SP (6,00 kg)
8)
Tomas Järvinen (-05) LahdA 12,94i PB
4.2.2024 Tallinn EST:
M Seitsenottelu (7,26 kg)
11)
Ville Toivonen (-02) ÄhtU 5414i PB kk (7.23 7.22 12.40 1.88 8.29 4.54 2:52.73)
N Viisiottelu (4,00 kg)
Vilma Itälinna (-03) TampPy DNFi
3.2.2024 Boston, Mass.USA:
M Maili/Mile
I-erä 1)
Eero Helenius (-03) JyväskKU 4.20,04i
3.2.2024 Logan, Utah USA:
N Korkeus/HJ
1)
Inka Mehtola (-01) RaahVe 1,61i
3.2.2024 Magglingen SUI:
M 60 m
Alkuerät
19. erä 7)
Jyri Pesonen (-63) IFSibboV 9,20i
N Pituus/LJ
5)
Hanna Ferber (-02) VantSa 5,62i
3.2.2024 Manhattan, Kans. USA:
N Korkeus/HJ
4)
Saara Hakanen (-99) HKV 1,80i
3.2.2024 Sätra SWE:
M 60 m
A-erä 6)
William Thor (-00) BorgåAk 6,77i PB
B-erä 1)
Samuli Samuelsson (-95) IkaalU 6,71i
3)
Viktor Thor (-00) BorgåAk 6,82i SB
Alkuerät
1. erä 5)
Viktor Thor (-00) BorgåAk 6,98i
Samuli Samuelsson (-95) IkaalU DNFi
2. erä 4)
William Thor (-00) BorgåAk 6,85i
3. erä 6)
Kasper Langevoort - 7,71i
M 1500 m
4)
Alexander Nilsson (-95) - 3.48,83i
N 60 m
4)
Lotta Kemppinen (-98) HIFK 7,34i =SB =kk
Alkuerät
1. erä 3)
Lotta Kemppinen (-98) HIFK 7,35i
6)
Sara Wiss (-87) IFÅland-M 7,60i
7)
Sonja Stång (-02) KuivAu 7,82i
N 1500 m
4)
Nathalie Blomqvist (-01) IKFalken 4.11,38i SB kk
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
2)
Sonja Stång (-02) KuivAu 8,43i PB
Alkuerät
3. erä 1)
Sonja Stång (-02) KuivAu 8,49i
N Seiväs/PV
4)
Saga Andersson (-00) EsboIF 4,28i
5)
Silja Andersson (-03) EsboIF 4,14i
N Kolmiloikka/TJ
3)
Annina Stens (-99) HelsTa 11,26i SB
2.2.2024 Miramas FRA:
M Kolmiloikka/TJ
2)
Simo Lipsanen (-95) LappUM 16,64i SB kk
N Korkeus/HJ
5)
Heta Tuuri (-95) TuUL 1,81i =SB
31.1.2024 Cottbus GER:
N Korkeus/HJ
8)
Heta Tuuri (-95) TuUL 1,81i SB
28.1.2024 Karlstad SWE:
M 200 m
A-erä 2)
Eljas Aalto (-96) IFSibboV 21,49i SB
28.1.2024 Luleå SWE:
N17 Korkeus/HJ
2)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 1,53i
28.1.2024 Saronno ITA:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
1)
Pyry Santahuhta (-99) KanksLei 8,10i =SB
Alkuerät
2. erä 1)
Pyry Santahuhta (-99) KanksLei 8,17i
28.1.2024 Uppsala SWE:
N 200 m
J-erä
Fanny Hellén (-06) IFÅland-FK DQi
28.1.2024 Wettingen SUI:
M60 50 m
1. juoksu 2)
Jyri Pesonen (-63) MikkKV 7,37i PB
2. juoksu 1)
Jyri Pesonen (-63) MikkKV 7,16i PB
27.1.2024 Astana KAZ:
M Seiväs/PV
6)
Urho Kujanpää (-97) TampPy 5,35i
27.1.2024 Brighton, Mass. USA:
M 800 m
C-erä 8)
Erik Unger (-05) MikkKV 1.59,78i
M 3000 m
B-erä 15)
Erik Unger (-05) MikkKV 9.03,95i
27.1.2024 Lódz POL:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
7)
Ilari Manninen (-97) JyväskKU 7,94i
Alkuerät
1. erä 3)
Ilari Manninen (-97) JyväskKU 7,88i
N Korkeus/HJ
5)
Heta Tuuri (-95) TuUL 1,80i SB
27.1.2024 Nantes FRA:
M 800 m
5)
Joonas Rinne (-95) SaarijPu 1.48,88i SB kk
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
2)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,68i
Alkuerät
1. erä 1)
Elmo Lakka (-93) JyväskKU 7,73i
27.1.2024 Sabadell ESP:
N 400 m
5)
Ella Räsänen (-94) EsboIF 55,04i SB
27.1.2024 Spearfish, S.D. USA:
M 3000 m
1)
Topi Alahuhta (-02) LimNM 8.51,15i
26.1.2024 Boston, Mass. USA:
M 3000 m
G-erä 9)
Eero Helenius (-03) JyväskKU 8.27,60i
26.1.2024 Grand Forks, N.D. USA:
N Viisiottelu (4,00 kg)
3)
Eucabeth Kivikangas (-02) JyväskKU 3521i
26.1.2024 Louisville, Kent. USA:
M 800 m
F-erä 5)
Daniel Äikäs (-03) HKV 2.00,38i
23.1.2024 Umeå SWE:
M 1500 m
2)
Mikkel Knif (-82) IFDrott 4.32,66i
22.1.2024 Göteborg SWE:
M 1500 m
B-erä 1)
Otto Gripenberg (-01) IKFalken 4.14,42i PB
21.1.2024 Haparanda SWE:
M 400 m
1)
Tatu Palokangas (-06) AlatPi 53,57i PB
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
1)
Joni Heikkinen (-99) OulPy 8,64i SB
M Pituus/LJ
1)
Joni Heikkinen (-99) OulPy 6,66i SB
M Kuula/SP (7,26 kg)
1)
Joni Heikkinen (-99) OulPy 14,33i PB
2)
Matti Kahilainen (-96) PihtipTui 13,96i SB
P9 400 m
1)
Otso Autto (-15) PohjKoi 91,56i PB
P9 Kuula/SP (2,00 kg)
5)
Otso Autto (-15) PohjKoi 4,06i PB
M60 3000 m
1)
Taisto Puurunen (-60) OulunsHei 13.39,10i
M55 60 m aidat/hurdles (91,40 cm)
1)
Antti Kaihua (-69) OulPy 9,84i SB
M55 Seiväs/PV
1)
Antti Kaihua (-69) OulPy 3,60i PB
M50 Kuula/SP (6,00 kg)
2)
Antti Kaihua (-69) OulPy 9,84i SB
N 3000 m
1)
Elina Heikkinen (-97) OulPy 11.18,00i PB
N 60 m aidat/hurdles (84 cm)
1)
Anna-Sofia Orajärvi (-05) KuivAu 9,69i SB
N Kolmiloikka/TJ
1)
Saana Peura (-03) TervTe 12,25i SB kk
9)
Nea Hyväri (-10) RaahVe 8,47i PB
N17 400 m
1)
Lotta Talvensaari (-07) KuivAu 67,46i PB
N17 Korkeus/HJ
1)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 1,41i
N17 Paino/WT (7,26 kg)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV NMi
T15 Korkeus/HJ
1)
Sanni Paganus (-09) RaahVe 1,51i PB
T14 60 m aidat/hurdles (76,25 cm)
2)
Ilona Karhu (-10) PohjKoi 11,15i PB
T14 Seiväs/PV
1)
Ilona Karhu (-10) PohjKoi 1,85i PB
T13 300 m
2)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 47,52i PB kk13
D-erä 1)
Peppi Heikkilä (-11) LapLu 51,09i PB kk13
2)
Mira Karjalainen (-11) LapLu 53,47i PB
T13 60 m aidat/hurdles (68,60 cm)
1)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 10,10i
4)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 10,64i
Alkuerät
1. erä 1)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 10,79i
4)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 11,82i
2. erä 1)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 10,13i
T13 Seiväs/PV
5)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 1,75i
T13 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
5)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 4,42i PB
6)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 4,42i PB
10)
Peppi Heikkilä (-11) LapLu 4,00i PB
12)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 3,96i PB
15)
Mira Karjalainen (-11) LapLu 3,68i PB
T12 300 m
2)
Ebba Karhu (-12) PohjKoi 55,26i PB
T12 60 m aidat/hurdles (68,60 cm)
1)
Erisa Rexhepi (-12) RaahVe 10,92i
2)
Selina Paganus (-12) RaahVe 11,81i
3)
Netta Kananen (-12) RaahVe 11,99i
4)
Ella Tervonen (-12) RaahVe 13,60i
Alkuerät
1. erä 1)
Erisa Rexhepi (-12) RaahVe 10,87i
2)
Ella Tervonen (-12) RaahVe 11,22i
2. erä Ebba Karhu (-12) PohjKoi DNFi
3. erä 1)
Selina Paganus (-12) RaahVe 11,82i
4. erä 1)
Netta Kananen (-12) RaahVe 12,07i
T12 Seiväs/PV
1)
Saana Daavittila (-12) PohjKoi 2,35i
2)
Ella Tervonen (-12) RaahVe 2,15i PB
5)
Selina Paganus (-12) RaahVe 1,65i
6)
Aili Siirtola (-13) KuivAu 1,25i PB
T12 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1)
Elina Saarinen (-12) PohjKoi 4,21i PB
2)
Erisa Rexhepi (-12) RaahVe 4,17i PB
3)
Ella Tervonen (-12) RaahVe 4,04i PB
6)
Selina Paganus (-12) RaahVe 3,75i PB
7)
Netta Kananen (-12) RaahVe 3,62i SB
8)
Ebba Karhu (-12) PohjKoi 3,61i PB
T12 Kuula/SP (2,00 kg)
4)
Netta Kananen (-12) RaahVe 6,52i PB
T11 600 m
B-erä 1)
Maija Taskila (-13) OulPy 2.18,27i PB
B-erä 2)
Iina Kallio (-13) RaahVe 2.22,96i PB
3)
Elsa Hauru (-13) RaahVe 2.24,00i PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1)
Aili Siirtola (-13) KuivAu 3,68i PB
3)
Anni Räisänen (-13) OulPy 3,65i PB
4)
Elsa Hauru (-13) RaahVe 3,57i PB
5)
Maija Taskila (-13) OulPy 3,53i PB
6)
Iina Kallio (-13) RaahVe 3,41i
10)
Peppi Meriläinen (-13) RaahVe 3,22i
T10 600 m
1)
Essi Tervonen (-14) RaahVe 2.25,86i PB
B-erä 1)
Victoria Liukkonen (-14) OulPy 2.15,19i PB
2)
Fiia Hottinen (-14) OulPy 2.18,51i PB
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1)
Fiia Hottinen (-14) OulPy 3,65i PB
2)
Essi Tervonen (-14) RaahVe 3,65i PB
3)
Victoria Liukkonen (-14) OulPy 3,52i
T9 Kuula/SP (2,00 kg)
1)
Nella Hyväri (-15) RaahVe 4,95i PB
4)
Emmi Räisänen (-15) OulPy 3,44i PB
N40 3000 m
1)
Pia Pohjola (-80) LohijKuo 11.58,52i
21.1.2024 Sätra SWE:
M 200 m
B-erä 2)
Eemeli Peura (-03) JämsI 23,60i
20.1.2024 Boston, Mass. USA:
M 800 m
C-erä 6)
Erik Unger (-05) MikkKV 2.02,53i
M Maili/Mile
C-erä 9)
Erik Unger (-05) MikkKV 4.27,56i
20.1.2024 Danville, Kent. USA:
M 800 m
B-erä 1)
Daniel Äikäs (-03) HKV 2.06,20i
M Maili/Mile
B-erä 3)
Daniel Äikäs (-03) HKV 4.40,29i
20.1.2024 Haparanda SWE:
M 60 m
6)
Janne Kokkonen (-73) LapLu 8,83i
M 200 m
A-erä 1)
Tatu Palokangas (-06) AlatPi 25,29i PB
M Kolmiloikka/TJ
2)
Väinö Kekkonen (-08) OulPy 11,83i SB kk kk19 kk17
3)
Aleksi Pohjola (-08) OulPy 11,69i PB
P15 60 m
1)
Nuutti Säily (-09) LapLu 8,23i
P15 Seiväs/PV
1)
Kaapo Heikkilä (-09) LapLu 3,54i PB
2)
Roope Tuomaala (-09) SalSa 3,14i PB
P12 60 m
3)
Antti Väisänen (-12) PohjKoi 9,54i =PB
Alkuerät
2. erä 1)
Antti Väisänen (-12) PohjKoi 9,62i
P12 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
3)
Antti Väisänen (-12) PohjKoi 4,07i PB
P12 Kuula/SP (3,00 kg)
2)
Antti Väisänen (-12) PohjKoi 6,38i PB
P10 60 m
1)
Kaius Kaikkonen (-14) OulPy 9,94i PB
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1)
Kaius Kaikkonen (-14) OulPy 3,95i
P10 Kuula/SP (2,00 kg)
1)
Kaius Kaikkonen (-14) OulPy 6,52i PB
P9 60 m
5)
Kaarle Kekkonen (-15) OulPy 12,58i PB
B-erä 3)
Otso Autto (-15) PohjKoi 11,21i PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
2)
Otso Autto (-15) PohjKoi 2,77i PB
M55 1500 m
1)
Veijo Honkaniemi (-66) RovanRR 4.54,33i PB
N 60 m
1)
Elisabet Salmela (-97) VeitsilKV 7,68i
2)
Merituuli Jääskeläinen (-96) VeitsilKV 7,69i
3)
Anniina Piipponen (-07) VeitsilKV 7,92i SB
4)
Saana Peura (-03) TervTe 7,97i PB
4)
Emmi Erikkilä (-98) RaahVe 7,97i =SB
6)
Saana Turunen (-05) SotkJy 8,02i PB
Alkuerät
1. erä 1)
Elisabet Salmela (-97) VeitsilKV 7,77i
2)
Emmi Erikkilä (-98) RaahVe 8,05i
3)
Saana Turunen (-05) SotkJy 8,09i PB
4)
Aada Niemi (-06) OulPy 8,62i
2. erä 1)
Merituuli Jääskeläinen (-96) VeitsilKV 7,76i
2)
Anniina Piipponen (-07) VeitsilKV 7,94i SB
3)
Saana Peura (-03) TervTe 8,07i PB
5)
Anna-Sofia Orajärvi (-05) KuivAu 8,51i
N 200 m
B-erä 2)
Aada Niemi (-06) OulPy 28,75i PB
C-erä 1)
Anniina Jernvall (-07) OulPy 28,94i PB
2)
Johanna Orava (-06) OulPy 30,55i PB
N 1500 m
1)
Enni Petrelius (-04) PohjKoi 5.13,80i PB
N Pituus/LJ
1)
Saana Peura (-03) TervTe 5,67i
2)
Saana Turunen (-05) SotkJy 5,09i
3)
Johanna Orava (-06) OulPy 4,51i PB
N Kuula/SP (4,00 kg)
1)
Ella Soinilehto (-04) OulPy 10,28i
2)
Kiia Vanhatupa (-06) OulPy 9,72i
N17 60 m
2)
Olivia Laine (-07) PohjKoi 8,29i SB
3)
Kiia Kellola (-08) RaahVe 8,44i
5)
Edith Kilpiäinen (-07) VeitsilKV 9,27i
Alkuerät
1. erä 2)
Kiia Kellola (-08) RaahVe 8,50i
2. erä 1)
Olivia Laine (-07) PohjKoi 8,39i SB
2)
Edith Kilpiäinen (-07) VeitsilKV 9,22i
N17 1500 m
1)
Lotta Talvensaari (-07) KuivAu 5.12,18i PB kk17
N17 Pituus/LJ
1)
Anniina Piipponen (-07) VeitsilKV 5,47i PB
2)
Olivia Laine (-07) PohjKoi 5,09i PB
3)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 4,99i
5)
Sointu Oinas (-07) PohjKoi 4,91i
6)
Kiia Kellola (-08) RaahVe 4,73i PB
7)
Anniina Jernvall (-07) OulPy 4,68i
N17 Kuula/SP (3,00 kg)
1)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 9,94i
T15 60 m
3)
Sanni Paganus (-09) RaahVe 8,66i
4)
Janna Juujärvi (-09) PohjKoi 8,68i
Alkuerät
1. erä 2)
Janna Juujärvi (-09) PohjKoi 8,61i SB
3)
Sanni Paganus (-09) RaahVe 8,63i PB
T15 Pituus/LJ
3)
Sanni Paganus (-09) RaahVe 4,76i
4)
Janna Juujärvi (-09) PohjKoi 4,64i
T14 60 m
2)
Iina-Emilia Häyry (-10) OulPy 8,74i
3)
Lotta Saloniemi (-10) AlatPi 8,82i
5)
Inkeri Myllylä (-10) OulPy 8,93i
Alkuerät
2. erä 1)
Lotta Saloniemi (-10) AlatPi 8,81i
2)
Iina-Emilia Häyry (-10) OulPy 8,87i
4)
Edla Anttila (-10) RaahVe 9,10i
3. erä 1)
Inkeri Myllylä (-10) OulPy 8,85i
2)
Nea Hyväri (-10) RaahVe 9,06i PB
4)
Lilli Haataja (-10) PohjKoi 9,66i
T14 300 m
1)
Iina-Emilia Häyry (-10) OulPy 47,05i PB
B-erä 1)
Inkeri Myllylä (-10) OulPy 49,60i PB
2)
Lilli Haataja (-10) PohjKoi 53,43i PB
T14 Pituus/LJ
1)
Iina-Emilia Häyry (-10) OulPy 4,74i
6)
Inkeri Myllylä (-10) OulPy 4,27i PB
7)
Nea Hyväri (-10) RaahVe 4,14i PB
9)
Lilli Haataja (-10) PohjKoi 3,87i PB
T14 Kuula/SP (3,00 kg)
1)
Edla Anttila (-10) RaahVe 9,24i PB
T13 60 m
5)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 8,87i
6)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 9,01i
Alkuerät
2. erä 1)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 8,81i PB
3. erä 2)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 8,99i PB
3)
Peppi Heikkilä (-11) LapLu 9,16i PB
4)
Sanni Tennilä (-11) PohjKoi 9,30i PB
4. erä 3)
Mira Karjalainen (-11) LapLu 9,40i PB
4)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 9,67i PB
T13 800 m
3)
Peppi Heikkilä (-11) LapLu 2.46,74i PB
4)
Ellen Vierimaa (-11) PohjKoi 2.46,80i PB
T13 Korkeus/HJ
5)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 1,31i
T13 Kuula/SP (2,00 kg)
5)
Juuli Sarkkila (-11) RaahVe 8,43i PB
7)
Noora Haka-Risku (-11) SalSa 8,33i PB
10)
Sanni Tennilä (-11) PohjKoi 7,35i PB
T12 60 m
B-erä 1)
Erisa Rexhepi (-12) RaahVe 9,23i =PB
B-erä 3)
Saana Daavittila (-12) PohjKoi 9,58i PB
4)
Netta Kananen (-12) RaahVe 9,73i PB
6)
Jiia Piippo (-12) RaahVe 11,21i PB
C-erä 2)
Jasmin Joentakanen (-12) RaahVe 9,60i PB
T12 800 m
4)
Jasmin Joentakanen (-12) RaahVe 3.21,58i PB
T12 Korkeus/HJ
1)
Selina Paganus (-12) RaahVe 1,31i
6)
Netta Kananen (-12) RaahVe 1,21i PB
7)
Aava Kekkonen (-12) OulPy 1,16i PB
T11 60 m
3)
Anni Räisänen (-13) OulPy 9,84i PB
5)
Iina Kallio (-13) RaahVe 10,17i
C-erä 5)
Peppi Meriläinen (-13) RaahVe 11,07i PB
D-erä 1)
Siiri Lohtander (-13) RaahVe 9,84i PB
2)
Elsa Hauru (-13) RaahVe 10,47i PB
T11 Korkeus/HJ
3)
Anni Räisänen (-13) OulPy 1,12i
T11 Kuula/SP (2,00 kg)
2)
Anni Räisänen (-13) OulPy 6,24i PB
4)
Iina Kallio (-13) RaahVe 5,99i PB
6)
Elsa Hauru (-13) RaahVe 5,63i PB
13)
Siiri Lohtander (-13) RaahVe 4,60i
15)
Peppi Meriläinen (-13) RaahVe 4,52i
T10 60 m
C-erä 1)
Victoria Liukkonen (-14) OulPy 10,03i
T10 Kuula/SP (2,00 kg)
1)
Victoria Liukkonen (-14) OulPy 5,92i
T9 60 m
B-erä 1)
Nella Hyväri (-15) RaahVe 10,83i PB
B-erä 2)
Emmi Räisänen (-15) OulPy 12,20i PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
2)
Nella Hyväri (-15) RaahVe 2,95i
8)
Emmi Räisänen (-15) OulPy 2,50i
20.1.2024 Sätra SWE:
M 60 m
Alkuerät
1. erä 5)
Eemeli Peura (-03) JämsI 7,30i
N 60 m
1)
Sara Wiss (-87) IFÅland-M 7,56i
Alkuerät
3. erä 1)
Sara Wiss (-87) IFÅland-M 7,55i SB
20.1.2024 Tartu EST:
M Kuula/SP (7,26 kg)
2)
Jussi Tukeva (-87) JalasjJa 14,11i =SB
M90 60 m
1)
Osmo Jukarainen (-31) PieksVei 19,71i
M90 Korkeus/HJ
Osmo Jukarainen (-31) PieksVei NHi
Aaro Pylkkänen (-33) MikkKV NHi
M90 Kuula/SP (3,00 kg)
1)
Osmo Jukarainen (-31) PieksVei 5,43i
2)
Aaro Pylkkänen (-33) MikkKV 4,81i PB
M90 Paino/WT (5,45 kg)
1)
Aaro Pylkkänen (-33) MikkKV 6,26i PB
2)
Osmo Jukarainen (-31) PieksVei 4,61i
M60 Seiväs/PV
1)
Jukka Malila (-60) VeikkVei 2,60i
M55 60 m
1)
Paavo Reilson (-66) LänsiUU 7,83i SB
M55 200 m
1)
Paavo Reilson (-66) LänsiUU 26,17i SB
M45 Kuula/SP (7,26 kg)
2)
Tomi Nissinen (-75) JalasjJa 10,30i SB
M35 Kuula/SP (7,26 kg)
1)
Jussi Tukeva (-87) JalasjJa 14,11i SB
M35 Paino/WT (15,88 kg)
1)
Jussi Tukeva (-87) JalasjJa 15,30i PB
N 60 m
2)
Titta Sillman (-77) HKV 8,59i =SB
N Seiväs/PV
1)
Titta Sillman (-77) HKV 2,80i
N45 60 m
1)
Titta Sillman (-77) HKV 8,59i SB
N45 Seiväs/PV
1)
Titta Sillman (-77) HKV 2,80i
20.1.2024 Växjö SWE:
N 60 m
Alkuerät
5. erä 5)
Emma Suhonen (-91) EspTa 8,19i
19.1.2024 Blacksburg VA USA:
N Paino/WT (9,07 kg)
1)
Sara Killinen (-01) EsboIF 21,88i
19.1.2024 Lubbock, Tex. USA:
M Seiväs/PV
12)
Leo Uusimäki (-98) KU-58 4,90i SB
19.1.2024 Ogden, Utah USA:
N Korkeus/HJ
3)
Inka Mehtola (-01) RaahVe 1,65i
19.1.2024 Växjö SWE:
M 200 m
1. erä 1)
Oskari Lehtonen (-97) NurmijYU 21,45i SB kk
18.1.2024 Melbourne AUS:
N 1500 m
C-erä 4)
Linnea Harala (-95) SomE 4.51,48
14.1.2024 Göteborg SWE:
M 1500 m
4)
Otto Gripenberg (-01) IKFalken 4.20,68i PB
14.1.2024 Sätra SWE:
M65 Paino/WT (9,07 kg)
1)
Ralf Högnäs (-59) IKFalken 17,60i SB
14.1.2024 Valencia ESP:
M 10 km tiejuoksu/RR
153)
Julius Mäkinen (-01) TampPy 31.20 PB
13.1.2024 Louisville KY USA:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
Välierät
2. erä 5)
Leo Uusimäki (-98) KU-58 8,19i SB kk
12.1.2024 Blacksburg, Virg. USA:
N Paino/WT (9,07 kg)
1)
Sara Killinen (-01) EsboIF 22,44i SB
12.1.2024 Fayetteville, Ark. USA:
N Korkeus/HJ
1)
Saara Hakanen (-99) HKV 1,78i
12.1.2024 Louisville, Kent. USA:
M 60 m aidat/hurdles (106,70 cm)
Alkuerät
3. erä 3)
Leo Uusimäki (-98) KU-58 8,28i SB kk
M Pituus/LJ
16)
Leo Uusimäki (-98) KU-58 6,98i SB kk
7.1.2024 Luxembourg LUX:
P13 60 m aidat/hurdles (76,20 cm)
8)
Maxime Spaus - 14,42i
P13 Korkeus/HJ
24)
Maxime Spaus - 1,15i
7.1.2024 Skellefteå SWE:
N17 Kolmiloikka/TJ
1)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 10,22i
N17 Kuula/SP (3,00 kg)
1)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 9,98i
6.1.2024 Bollnäs SWE:
M17 60 m
2)
Leo Thor (-08) BorgåAk 8,36i
M17 Kuula/SP (5,00 kg)
1)
Leo Thor (-08) BorgåAk 11,05i
6.1.2024 Luxembourg LUX:
N 200 m
1)
Nora Lindahl (-04) HIFK 23,71i PB kk
6.1.2024 Skellefteå SWE:
N17 Pituus/LJ
2)
Felicia Bojang (-08) VeitsilKV 5,02i
31.12.2023 Göteborg SWE:
M 10 km tiejuoksu/RR
29)
Otto Gripenberg (-01) IKFalken 34.11 PB
19.12.2023 Umeå SWE:
M 3000 m
3)
Mikkel Knif (-82) IFDrott 9.36,14i
17.12.2023 Dublin IRL:
M Kävelyn maratonsekaviesti
3) Suomi (Jerry Jokinen, Heta Veikkola)
M 20 km kävely/Walk
3)
Veli-Matti Partanen (-91) LappUM 1.20.33
5)
Aleksi Ojala (-92) UrjU 1.22.22 PB
N 20 km kävely/Walk
9)
Enni Nurmi (-98) EspTa 1.47.36
15)
Anna Kokko (-04) KuivAu 2.25.52 PB kk19
13.12.2023 Street GBR:
M 5 km tiejuoksu/RR
18)
Marko Nurminen (-69) VSMasters 18.04
10.12.2023 Växjö SWE:
M 24 tunnin juoksu
11)
Petri Perttilä (-65) Endurance 156,097i SB SE
2.12.2023 Boston, Mass. USA:
M Maili/Mile
C-erä 4)
Eero Helenius (-03) JyväskKU 4.11,97i
2.12.2023 Louisville, Kent. USA:
M 1000 m
B-erä 3)
Daniel Äikäs (-03) HKV 2.39,55i
2.12.2023 Taipei TPE:
M 24 tunnin juoksu
67)
Mikko Sallinen (-82) Endurance 210,879 PB SE
N 24 tunnin juoksu
70)
Noora Honkala (-92) Endurance 176,800 SB
2.12.2023 Võru EST:
T12 60 m
6)
Meribel Väli (-12) EspTa/EST 8,84i SB
Alkuerät
?. erä Meribel Väli (-12) EspTa/EST 8,83i PB
25.11.2023 Spala POL:
P13 Kuula/SP (4,00 kg)
2)
Oiva Matikainen (-10) EspTa 13,46i PB kk14
P11 60 m
7)
Vilho Partala (-12) EspTa 8,94i
Alkuerät
4. erä 1)
Vilho Partala (-12) EspTa 8,64i
P11 300 m
Alkuerät
8. erä 2)
Elias Ihalainen (-12) EspTa 48,09i PB
4)
Viljami Viita (-12) EspTa 53,56i PB
P11 Korkeus/HJ
6)
Viljami Viita (-12) EspTa 1,25i =PB
9)
Elias Ihalainen (-12) EspTa 1,20i
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
11)
Vilho Partala (-12) EspTa 4,10i PB
T13 60 m
Alkuerät
1. erä 4)
Julia Sihvonen (-10) EspTa 8,57i
2. erä 6)
Mila Sohlo (-11) EspTa 8,91i
3. erä 2)
Veera Niska (-10) EspTa 8,54i
7. erä 4)
Iida Siltanen (-11) EspTa 10,28i SB
5)
Venla Torkkeli (-11) EspTa 10,61i PB
T13 300 m
3)
Julia Sihvonen (-10) EspTa 45,21i PB kk14
B-erä 4)
Veera Niska (-10) EspTa 46,88i
T13 1000 m
6)
Jenni Mikkonen (-11) EspTa 3.17,46i PB kk kk19 kk17 kk13
C-erä 7)
Kiira Kivioja (-11) EspTa 3.34,60i
9)
Venla Torkkeli (-11) EspTa 4.01,86i
10)
Iida Siltanen (-11) EspTa 4.03,44i PB
T13 60 m aidat/hurdles (76,23 cm)
Alkuerät
4. erä 7)
Mila Sohlo (-11) EspTa 10,94i PB kk13
5. erä 3)
Saaga Lampi (-11) EspTa 10,39i SB kk13
T13 Korkeus/HJ
13)
Saaga Lampi (-11) EspTa 1,45i
26)
Jenni Mikkonen (-11) EspTa 1,30i =PB
Laura Pietarinen (-10) EspTa NHi
T13 Kuula/SP (2,00 kg)
21)
Johanna Kumpulainen (-10) EspTa 8,69i PB
T13 1000 m kävely/Walk
7)
Kiira Kivioja (-11) EspTa 5.39,61i PB
T11 60 m
Alkuerät
1. erä 6)
Inka Somerjoki (-12) EspTa 9,77i PB
2. erä 3)
Meribel Väli (-12) EspTa/EST 8,99i
T11 300 m
1)
Meribel Väli (-12) EspTa/EST 46,87i PB
B-erä 4)
Inka Somerjoki (-12) EspTa 52,51i PB