TULOKSET: 17-v. piiriottelu, Iitti, Kausalan urheilukenttä, Iitti, 15.7.2021


110 urheilijaa, 160 lajisuoritusta

Miehet
M17 200 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,8
1Anton MustonenAnton Mustonen (-04)LahdA8.5.0423,42
2Nuutti AhtolaNuutti Ahtola (-05)ValkKa23.3.0524,11PB
3Valtteri VirtanenValtteri Virtanen (-06)JoutsPo13.8.0624,52PB =kk15
4Anton RiihilahtiAnton Riihilahti (-04)AsikkRai20.11.0424,98PB
5Aatu PohjonenAatu Pohjonen (-06)LappUM25.6.0626,37PB
6Roni NaskiRoni Naski (-07)KarhKa22.8.0728,83PB
2. erä
Tuuli: +1,0
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.0522,10PB kk17
2Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0522,56
3Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.0624,30PB kk15
4Luukas KemppainenLuukas Kemppainen (-05)JoutsPo12.10.0524,92SB
M17 800 m
1Lauri NokkalaLauri Nokkala (-05)LappUM21.4.052.04,15PB
2Kasper LindebergKasper Lindeberg (-04)LahdA 14.6.042.04,37
3Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.052.05,93
4Joonatan VenäläinenJoonatan Venäläinen (-06)ImU21.1.062.09,70
5Roni-Eemil NorrbackaRoni-Eemil Norrbacka (-05)AsikkRai14.5.052.13,33PB
6Valtteri KinnunenValtteri Kinnunen (-05)YlämPy14.3.052.18,61
7Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)KarhKa18.1.062.21,71PB
8Jesper HuovinenJesper Huovinen (-06)LahdA19.10.062.23,17PB
9Niilo KotirantaNiilo Kotiranta (-05)YlämPy10.8.052.24,37
M17 2000 m esteet/SC
1Eeli JauhiainenEeli Jauhiainen (-04)KuusKi7.7.04 7.15,28
2Saku KoukkuSaku Koukku (-05)LappUM12.1.05 7.36,28PB
M17 110 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,2
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0514,76
2Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.0417,64PB
3Pyry NieminenPyry Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0719,45PB
4Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.0719,47PB
M17 Korkeus/HJ
1Jade NyströmJade Nyström (-04)KorPo5.1.041,85
 1,75/O    1,80/O    1,85/XXO    1,90/XXX     
2Ville VihertöVille Vihertö (-04)IitPy1.7.041,70
 1,65/XO    1,70/O    1,75/XXX     
3Veikko SundbergVeikko Sundberg (-05)KarhKa5.1.051,70
 1,65/O    1,70/XO    1,75/XXX     
4Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.041,60=PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/XXO =PB    1,65/XXX     
5Martti HyvärinenMartti Hyvärinen (-04)LappUM9.10.041,50PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/O PB    1,55/XXX     
6Pyry NieminenPyry Nieminen (-07)AsikkRai6.9.071,45
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXX     
7Valtteri KinnunenValtteri Kinnunen (-05)YlämPy14.3.051,00SB
 1,00/O SB     
Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.07NH
 1,45/XXX     
M17 Seiväs/PV
1Martti HyvärinenMartti Hyvärinen (-04)LappUM9.10.044,40=SB
 4,00/XXO    4,20/O    4,40/XXO =SB    4,51/XXX     
2Eerik MäkeläEerik Mäkelä (-04)LahdA5.7.044,20
 4,00/O    4,20/XXO    4,40/XXX     
3Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)HartVoi25.8.063,40PB
 2,95/O    3,10/O    3,25/O    3,40/XO PB    3,55/XXX     
4Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.073,10PB
 2,80/O    2,95/XXO    3,10/O PB    3,25/XXX     
5Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.072,65PB
 2,20/O    2,35/O    2,50/O    2,65/O PB    2,80/XXX     
Olavi KiiskiOlavi Kiiski (-07)KarhKa8.5.07NH
 3,10/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Jade NyströmJade Nyström (-04)KorPo5.1.046,01 +0,5PB
  5,71/0.5 SB     5,71/-0.1 =SB     6,01/0.5 PB     P     P     
2Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.065,80 +0,7PB
  5,43/1.1     5,47/-0.1     5,60/-0.1 =PB     5,80/0.7 PB     5,64/0.2     P     
3Ville VihertöVille Vihertö (-04)IitPy1.7.045,72 +0,1
  5,68/0.5     5,72/0.1     X     5,62/0.8     P     P     
4Perttu AakkoPerttu Aakko (-07)LappUM27.8.075,55 +0,1
  X     5,46/0.1     5,22/-0.1     X     5,10/0.5     5,55/0.1     
5Roope KuparinenRoope Kuparinen (-05)LappUM22.4.055,53 +0,2PB
  4,98/0.4     4,86/0.5     5,31/0.1 PB     5,29/0.6     5,38/0.3 PB     5,53/0.2 PB     
6Ville HäkämiesVille Häkämies (-05)YlämPy8.6.055,23 –0,2
  4,80/0.6     5,11/-0.4     5,23/-0.2     P     4,92/0.2     P     
7Aatu SihvonenAatu Sihvonen (-05)KarhKa15.2.055,09 +0,1SB
  4,88/0.8 SB     5,09/0.1 SB     X     P     P     
8Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.054,22 –0,5
  4,02/0.6     4,22/-0.5     4,06/0.1     P     P     
9Benedict SeppäläBenedict Seppälä (-07)JoutsPo15.5.074,15 +1,1
  4,15/1.1     P     P     P     
M17 Kuula/SP
1Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0513,28
  13,28     P     P     P     P     P     
2Eliel MulariEliel Mulari (-04)KarhKa20.5.0412,80PB
  P     10,75     12,35 SB     12,80 PB     12,65     P     
3Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0512,23
  12,23     P     P     12,07     P     P     
4Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0410,98SB
  10,20     10,74     10,98 SB     P     10,19     P     
5Akseli KinnunenAkseli Kinnunen (-06)YlämPy3.7.0610,37PB
  10,02 PB     9,69     10,37 PB     P     10,35     10,35     
6Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.048,54SB
  8,54 SB     8,49     P     P     P     P     
M17 Kiekko/DT
1Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0542,12
  39,92     39,43     X     X     42,12     39,25     
2Eliel MulariEliel Mulari (-04)KarhKa20.5.0438,14
  34,20     36,05     36,69     35,23     36,54     38,14     
3Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0537,20
  X     35,88     33,13     36,33     34,73     37,20     
4Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.0730,39PB
  29,58 PB     27,74     X     30,39 PB     29,49     28,56     
5Oliver KoskelainenOliver Koskelainen (-07)LahdA9.5.0728,34PB
  28,15 PB     28,34 PB     27,39     X     27,51     26,94     
6Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0427,60PB
  20,70 PB     26,52 PB     27,60 PB     26,60     P     P     
7Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.0422,85PB
  X     22,85 PB     20,66     P     P     P     
8Akseli KinnunenAkseli Kinnunen (-06)YlämPy3.7.0619,63PB
  19,63 PB     P     P     P     P     P     
M17 Keihäs/JT
1Benedict SeppäläBenedict Seppälä (-07)JoutsPo15.5.0752,89PB
  45,94 PB     49,86 PB     52,89 PB     X     48,28     X     
2Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.0434,99PB
  34,99 PB     X     31,29     P     P     P     
3Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0430,72PB
  27,32 PB     30,72 PB     P     P     P     P     
4Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.0427,05PB
  27,05 PB     X     P     P     P     P     
M17 4x100 m
1Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM45,75
 Rasmus Vehmaa 05, Perttu Aakko 07, Kasperi Vehmaa 05, Roope Kuparinen 05 
2Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA46,05
 Matias Salminen 06, Tobias Moreno 07, Eerik Mäkelä 04, Anton Mustonen 04 
3Joutsan PommiJoutsan Pommi JoutsPo47,06
 Benedict Seppälä 07, Valtteri Virtanen 06, Rico Sievänen 05, Luukas Kemppainen 05 
4KymenlaaksoKymenlaakso Kym48,91
 Aatu Sihvonen 05, Eliel Mulari 04, Anton Hagel 05, Nuutti Ahtola 05 
M17 4x400 m
1LahtiLahti Lahti3.51,73
 Luukas Kemppainen 05, Kasper Lindeberg 04, Roni-Eemil Norrbacka 05, Anton Riihilahti 04 
2Etelä-KarjalaEtelä-Karjala E-K3.52,55
 Saku Koukku 05, Valtteri Kinnunen 05, Niilo Kotiranta 05, Lauri Nokkala 05 
3Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM3.54,95
 Perttu Aakko 07, Joonatan Venäläinen 06, Aatu Pohjonen 06, Rasmus Vehmaa 05 
4KymenlaaksoKymenlaakso Kym4.09,74
 Elmo Ylä-Kotola 05, Valtteri Partanen 06, Roni Naski 07, Eeli Jauhiainen 04 
Naiset
N17 200 m
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,6
1Jenni SeppäläJenni Seppälä (-06)IitPy5.5.0627,29PB
2Veera ReponenVeera Reponen (-06)JoutsPo27.4.0627,45SB
3Aino HannikainenAino Hannikainen (-07)LappUM4.9.0727,74PB
4Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.0727,94SB
5Miisa WalliusMiisa Wallius (-05)ValkKa29.6.0532,13PB
2. erä
Tuuli: +0,6
1Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.0426,38
2Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.0426,66
3Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0726,81PB
4Tytti RepoTytti Repo (-05)LappUM21.12.0527,54
5Silja NiemiSilja Niemi (-07)LahdA14.1.0727,67PB
6Venla SavolainenVenla Savolainen (-05)ImU3.11.0527,79
N17 800 m
1Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.072.18,67
2Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.062.25,82
3Elsa StadigElsa Stadig (-07)ValkKa 2.3.072.26,20PB
4Minttu KaukonenMinttu Kaukonen (-04)LahdA27.2.042.29,42
5Salla AhonenSalla Ahonen (-04)ImU 4.4.042.29,66
6Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.042.30,77SB
7Emma RiihilahtiEmma Riihilahti (-07)AsikkRai24.2.072.33,39
8Minea NurminenMinea Nurminen (-07)KarhKa14.9.072.35,88PB
9Sanni KoivistoSanni Koivisto (-05)LahdA20.1.052.38,53SB
10Pihla KallioPihla Kallio (-06)KarhKa10.8.062.38,55PB
11Peppi-Lotta KotilainenPeppi-Lotta Kotilainen (-06)LappUM1.3.062.43,25
N17 2000 m esteet/SC
1Ea VuoriEa Vuori (-05)LahdA28.2.05 7.37,74
2Tiitu HjerppeTiitu Hjerppe (-06)LappUM13.6.06 7.47,70PB (17-v. ka 82.) (16-v. ka 56.)
3Aliisa KiiskiAliisa Kiiski (-05)KarhKa11.3.05 7.49,29PB (17-v. ka 85.) (16-v. ka 58.)
N17 100 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +1,1
1Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.0414,85PB
2Edith RantalaEdith Rantala (-05)LahdA13.2.0516,25PB
3Maria SuntioMaria Suntio (-04)KarhKa21.7.0416,37
Emelia KariolaEmelia Kariola (-05)LahdA24.9.05DNF
2. erä
Tuuli: +0,9
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.0514,69
2Minttu KaukonenMinttu Kaukonen (-04)LahdA27.2.0416,67PB
3Aino HannikainenAino Hannikainen (-07)LappUM4.9.0716,90PB
4Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.0717,40PB
5Veera HeinonenVeera Heinonen (-07)LappUM28.8.0717,57PB
N17 Korkeus/HJ
1Linkjok NyibongLinkjok Nyibong (-04)KarhU17.3.041,58PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,58/XO PB    1,61/XXX     
2Anni KonnuAnni Konnu (-04)ImU17.7.041,58
 1,50/XO    1,55/O    1,58/XO    1,61/XXX     
3Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.051,55SB
 1,45/O    1,50/O    1,55/O SB    1,58/XXX     
4Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.051,50
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/XO    1,55/XXX     
5Lara VirkkunenLara Virkkunen (-07)AsikkRai14.2.071,45=SB
 1,30/O    1,35/-    1,40/O    1,45/O =SB    1,50/XXX     
5Nanna HuvinenNanna Huvinen (-07)HeinI17.5.071,45=PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O =PB    1,50/XXX     
7Viivi RipattiViivi Ripatti (-06)PertPo23.8.061,45PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/O PB    1,50/XXX     
8Veera HeinonenVeera Heinonen (-07)LappUM28.8.071,40PB
 1,25/O    1,30/XO    1,35/O    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
9Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.071,35
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXX     
10Iisa AuranenIisa Auranen (-07)KarhKa30.6.071,35
 1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
N17 Seiväs/PV
1Alisa MiettinenAlisa Miettinen (-07)KarhU9.2.073,25PB kk14
 2,65/XO    2,80/O    2,95/XO    3,10/O    3,25/XO kk14 PB    3,40/XXX     
2Emma MoilanenEmma Moilanen (-07)ImU28.2.072,50=PB
 2,05/O    2,20/O    2,35/O    2,50/XO =PB    2,65/XXX     
3Eevi LehtinenEevi Lehtinen (-07)KarhKa19.3.072,20=SB
 2,05/XXO    2,20/O =SB    2,35/XXX     
4Jessika HuovinenJessika Huovinen (-06)LahdA19.10.062,20PB
 1,60/O    1,75/O    1,90/-    2,05/XO    2,20/XXO PB    2,35/XXX     
5Minnea MustonenMinnea Mustonen (-07)LahdA17.4.071,90
 1,90/O    2,20/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.055,15 –0,1
  4,85/1.3     4,62/-0.3     4,87/0.7     5,03/0.9     5,15/-0.1     X     
2Maria SuntioMaria Suntio (-04)KarhKa21.7.045,08 +1,1
  5,08/1.1     4,99/0.3     4,99/0.1     4,87/0.8     X     X     
3Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.074,88 +0,9PB
  4,45/1.0     4,44/-0.1     4,70/0.2 =PB     4,88/0.9 PB     X     4,60/0.1     
4Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.064,74 +0,4=PB
  4,28/1.4     4,48/0.2     4,67/0.4     X     4,74/0.4 =PB     4,72/0.2     
5Iines PeltonenIines Peltonen (-05)LappUM28.4.054,73 +1,0
  4,59/0.5     4,68/-0.3     4,73/1.0     4,54/1.0     4,55/0.2     4,52/-0.3     
6Celina SalonenCelina Salonen (-07)LahdA11.3.074,70 +0,9SB
  X     4,44/0.3 SB     4,67/0.4 SB     4,70/0.9 SB     4,33/1.2     P     
7Silja HäkämiesSilja Häkämies (-05)YlämPy8.6.054,66 +1,0
  4,58/1.2     4,58/-0.1     4,44/0.3     4,66/1.0     X     X     
8Saara SavolainenSaara Savolainen (-06)ValkKa20.9.064,66 +0,7PB
  4,66/0.7 PB     3,92/0.1     X     X     X     X     
9Sofia PuolakanahoSofia Puolakanaho (-06)OrimJy22.8.064,45 +0,2
  4,10/1.4     4,45/0.2     4,25/0.5     
10Alexandra VilanderAlexandra Vilander (-06)LahdA5.11.064,35 –0,1SB
  4,35/0.6 SB     4,35/-0.1 =SB     X     
11Venla MajanderVenla Majander (-05)ValkKa1.6.053,95 +0,4PB
  3,94/1.3 PB     3,85/0.4     3,95/0.4 PB     
N17 Kuula/SP
1Tiina JärvinenTiina Järvinen (-04)LahdA9.9.0414,46
  13,99     P     14,32     14,38     P     14,46     
2Joanna PuukkaJoanna Puukka (-04)IitPy23.2.0412,80PB
  P     P     P     12,34 PB     12,80 PB     P     
3Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0410,41
  10,41     P     P     P     P     P     
4Iisa AuranenIisa Auranen (-07)KarhKa30.6.079,33
  9,11     9,33     P     P     P     P     
5Nelli AnttonenNelli Anttonen (-04)ImU10.2.048,79
  8,79     P     P     P     P     P     
N17 Kiekko/DT
1Pinja MuotkaPinja Muotka (-04)LahdA15.10.0432,54
  30,44     X     30,50     31,05     32,54     X     
2Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0531,75
  X     31,19     31,75     X     X     X     
3Leia LommiLeia Lommi (-07)KarhU10.9.0730,65
  X     28,22     29,91     X     30,60     30,65     
4Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.0530,00
  X     30,00     X     X     X     X     
5Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0626,76SB kk15
  X     X     X     26,76 kk15 SB     X     X     
6Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0420,74PB
  16,16 PB     X     20,74 PB     P     P     P     
7Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.0517,15
  15,94     17,15     15,44     16,30     16,46     15,65     
N17 Keihäs/JT
1Marlena NieminenMarlena Nieminen (-05)KarhKa21.3.0543,12
  39,73     43,12     41,91     42,79     38,93     42,53     
2Tuuli SummanenTuuli Summanen (-05)LappUM5.9.0541,52
  39,57     X     X     X     41,52     X     
3Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.0737,96PB kk14(14-v. ka 34.)
  X     X     37,96 kk14 PB     X     X     37,67     
4Elisa HilskaElisa Hilska (-04)LappUM13.3.0436,24
  32,82     33,68     X     34,79     36,24     X     
5Alice KoskelainenAlice Koskelainen (-05)LahdA8.2.0532,13
  32,01     29,97     X     29,11     32,13     28,62     
6Jemina NurmelaJemina Nurmela (-07)LappUM8.3.0717,77PB
  X     14,83 PB     13,16     14,49     X     17,77 PB     
N17 4x100 m
1Imatran UrheilijatImatran Urheilijat ImU48,99
 Venla Savolainen 05, Meeri Riiali 05, Aino Venäläinen 04, Nelli Anttonen 04 
2Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM51,27
 Sara Kyllönen 07, Aino Hannikainen 07, Tytti Repo 05, Milja Mahlavuori 04 
3LahtiLahti Lahti52,33
 Jenni Seppälä 06, Silja Niemi 07, Alexandra Vilander 06, Veera Reponen 06 
4KymenlaaksoKymenlaakso Kym53,54
 Maria Suntio 04, Linkjok Nyibong 04, Eevi Lehtinen 07, Marlena Nieminen 05 
N17 4x400 m
1Lahden AhkeraLahden Ahkera LahdA4.17,28
 Celina Salonen 07, Emmi Piispanen 07, Emma Riihilahti 07, Sofia Rinne 06 
2Etelä-KarjalaEtelä-Karjala E-K4.26,16
 Anne-Karin Kilkki 05, Aino Hannikainen 07, Salla Ahonen 04, Anni Berg 04 
3Karhulan Katajaiset KotkaKarhulan Katajaiset Kotka KarhKa4.37,76
 Minea Nurminen 07, Iisa Auranen 07, Pihla Kallio 06, Aliisa Kiiski 05 
4Lappeenrannan Urheilu-MiehetLappeenrannan Urheilu-Miehet LappUM4.44,69
 Veera Heinonen 07, Peppi-Lotta Kotilainen 06, Tiitu Hjerppe 06, Jemina Nurmela 07 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut