TULOKSET: Helsyn junnuviestit, Helsinki, Liikuntamylly, 11.2.2024


454 urheilijaa, 216 lajisuoritusta

Miehet
M17 1600 m viesti
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.08,45
 Pyry Heiskanen 09, Eelis Aaltio 10, Juska Torkkola 08, Leevi Piispanen 08 
2Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU4.10,31
 Pietari Raijas 08, Eemeli Makkonen 09, Haiku Lassila 08, Olli Rauha 08 
P15 4x200 m
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF1.41,08
 Eino Viljanen 09, Sebastian Anttila 09, Romary Pavlikov 09, Okko Viljanen 09 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV1.42,06
 Simeon Sivonen 09, Markus Waithaka 09, Elis Sundholm 09, Jussi Wesanko 09 
3Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa1.55,31
 Erik Korpela 12, Rene Vainio 10, Pau Linsiö I Saló 10, Julius Juslin 10 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV1.57,16
 Julius Laakso 10, Urho Aro 09, Aslan Aitolehti 10, Santeri Perkkiö 10 
P15 3x600 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV5.15,72
 Simeon Sivonen 09, Jussi Wesanko 09, Markus Waithaka 09 
2Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa5.33,53
 Erik Korpela 12, Aron Huolman 09, Julius Saarinen 09 
3Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa5.42,56
 Oliver Ekman 10, Pau Linsiö I Saló 10, Julius Juslin 10 
4Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU6.19,28
 Paavo Jokitalo 10, Jere Mourujärvi 09, Jere Paananen 09 
5Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa6.20,28
 Luca Smith 10, Karl Kerge 13, Rene Vainio 10 
P13 4x200 m
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.00,99
 Elias Ihalainen 12, Taito Katajamäki 11, Jalmar Männistö 12, Riku Säilynoja 12 
2Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa2.01,62
 Otso Järvinen 12, Taito Eräkangas 11, Adai Porcel 12, Teemu Lilja 12 
3Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU2.03,87
 Vili-Petteri Lammi 12, Olli Auranen 11, Max Tynkkynen 12, Jimi Nykänen 11 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.06,54
 Viljami Viita 12, Aarni Ristimäki 12, Joona Malinen 11, Daniel Lehtonen 12 
5Helsingin JyryHelsingin Jyry HelsJy2.23,29
 Lenni Niemelä 12, Sampo Niemelä 11, Teo Suorsa 13, Akira Virta 14 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa1.54,65
 Miko Sohlo 11, Vilho Partala 12, Lac Torkkeli 12, Sebastian Sappinen 11 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.02,07
 Leo Aaltonen 12, Niklas Ylimutka 12, Niilo Peippo 12, Anton Perttula 11 
3Veikkolan Veikot KirkkonummiVeikkolan Veikot Kirkkonummi VeikkVei2.04,88
 Joonatan Ylä-Mäihäniemi 11, Niilo Aalto 12, Elvin Glad-Schreven 12, Otso Aalto 13 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.11,63
 Edgar Winberg 12, Tuomas Puolakka 11, Axel Blomfelt 11, William Vuonoranta 11 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.12,38
 Amos Lindqvist 12, Lauri Sarparanta 12, Hugo Grozev 11, Toivo Ståhlberg 12 
6Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.14,31
 Roope Asikainen 12, Elmo Laiho 11, Joona Kananoja 12, Lenni Kouvalainen 12 
P13 3x600 m
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa5.39,68
 Sebastian Sappinen 11, Miko Sohlo 11, Lac Torkkeli 12 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV5.39,83
 Roope Asikainen 12, Emil Pakkala 11, Anton Perttula 11 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa5.53,43
 Elias Ihalainen 12, Riku Säilynoja 12, Aarni Ristimäki 12 
4Veikkolan Veikot KirkkonummiVeikkolan Veikot Kirkkonummi VeikkVei6.02,40
 Niilo Aalto 12, Elvin Glad-Schreven 12, Otso Aalto 13 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.28,20
 Arn Pitkänen 12, Jalmar Männistö 12, Viljami Viita 12 
6Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.44,41
 Amos Lindqvist 12, Viljami Vainikka 11, Toivo Ståhlberg 12 
7Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV6.57,71
 Akseli Laiho 11, Niilo Peippo 12, Lauri Nikkilä 11 
P13 4x60 m aidat
1. erä
1Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa46,54
 Otso Järvinen 12, Taito Eräkangas 11, Adai Porcel 12, Teemu Lilja 12 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa49,43
 Aarni Ristimäki 12, Jalmar Männistö 12, Joona Malinen 11, Arn Pitkänen 12 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV50,61
 Roope Asikainen 12, Lenni Kouvalainen 12, Akseli Laiho 11, Niilo Peippo 12 
Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTaDNF
 Vilho Partala 12, Lac Torkkeli 12, Viljami Viita 12, Taito Katajamäki 11 
P11 4x200 m
1. erä
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.17,66
 Elmo Kempas 14, Robert Toivokainen 13, Kaius Heikkilä 14, Eppu Hirsivuori 14 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.31,59
 Harri Hämäläinen 13, Oskar Eklund 13, Emil Karikoski 14, Adam Seifeddine 13 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.42,41
 Tuukka Tamminen 14, Jerry Kananoja 14, Tomas Nevasoja 14, Eliel Kaila 14 
4HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.42,74
 Leo Oinonen 13, Eelis Leinonen 13, Emil Vuorinen 13, Alvari Heikkinen 14 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.08,38
 Eetu Rantala 13, Nooa Laine 13, Oskari Kovaniemi 13, Topias Palmu 13 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.09,81
 Dan Sahros 14, Eino Aaltio 13, Lauri Lahtinen 14, Rasmus Puotsaari 13 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.10,00
 Alessio Von Hertzen 13, Nooa Karhu 13, Vertti Ylösjoki 13, Anton Grozev 13 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.11,55
 Patrik Pusa 14, Oliver Aaltonen 14, Joel Merilä 13, Jasper Koskenranta 14 
5HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.14,87
 Milton Rimpelä 14, Niklas Sekki 13, Jamie Power 14, Viktor Saarinen 14 
6Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.31,23
 Ivar Edgren 13, Egil Edgren 15, Janne Kämäräinen 14, Alex Klaus 15 
P11 3x600 m
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.07,13
 Topias Palmu 13, Eetu Rantala 13, Nooa Laine 13 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV6.12,50
 Tuukka Tamminen 14, Valtter Niinimäki 13, Jasper Koskenranta 14 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.12,67
 Anton Grozev 13, Alessio Von Hertzen 13, Vertti Ylösjoki 13 
4HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK6.16,59
 Frej Sundqvist 14, Niklas Sekki 13, Jamie Power 14 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-586.17,80
 Lenni Piispanen 14, Lauri Lahtinen 14, Rasmus Puotsaari 13 
6Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.50,57
 Elmo Kempas 14, Akseli Koponen 13, Eppu Hirsivuori 14 
7Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.50,60
 Robert Toivokainen 13, Vethuja Uduwilaarachchi , Robert Bell 13 
8Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.52,84
 Oskar Eklund 13, Harri Hämäläinen 13, Alvar Waltari 14 
9Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV7.00,13
 Eliel Kaila 14, Tomas Nevasoja 14, Joel Merilä 13 
10Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF7.01,41
 Alex Klaus 15, Egil Edgren 15, Ivar Edgren 13 
P11 4x60 m aidat
1. erä
1HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK50,62
 Viktor Saarinen 14, Emil Vuorinen 13, Milton Rimpelä 14, Frej Sundqvist 14 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa52,80
 Oskar Eklund 13, Harri Hämäläinen 13, Adam Seifeddine 13, Alvar Waltari 14 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa43,93
 Nooa Laine 13, Topias Palmu 13, Oskari Kovaniemi 13, Eetu Rantala 13 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV48,37
 Tuukka Tamminen 14, Valtter Niinimäki 13, Oliver Aaltonen 14, Patrik Pusa 14 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU48,40
 Alessio Von Hertzen 13, Eppu Hirsivuori 14, Elmo Kempas 14, Vertti Ylösjoki 13 
P9 4x200 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.26,09
 Viljam Tyrväinen 15, Pekka Pulkkanen 15, Reino Vikberg 15, Valtteri Ruotsalainen 15 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.32,62
 Mikael Arola 15, Eliel Liukku 15, Anton Saxen 15, Rico Sõmer 15 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.36,96
 Aapo Junell 15, Sakari Laurikkala 15, Martin Senkevits 15, Eemeli Karhu 15 
4Helsingin JyryHelsingin Jyry HelsJy2.53,22
 Casper Kokkonen 15, Oliver Káldi 15, Nooa Vuorensyrjä 15, Kuisma Huttula 17 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.53,38
 Jere Lahtinen 16, Bruno Anttonen 15, Eliel Jokinen 15, Erno Nikunlaakso 15 
P9 3x400 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.19,90
 Reino Vikberg 15, Pekka Pulkkanen 15, Viljam Tyrväinen 15 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.20,70
 Rico Sõmer 15, Valtteri Ruotsalainen 15, Mikael Arola 15 
3Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU4.24,55
 Aapo Junell 15, Sakari Laurikkala 15, Eemeli Karhu 15 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.28,52
 Eemeli Lindholm 16, Eliel Liukku 15, Anton Saxen 15 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU5.05,15
 Rurik Louhelainen 16, Arthur Rajahuhta 16, Martin Senkevits 15 
Naiset
N17 1600 m viesti
1Kirkkonummen UrheilijatKirkkonummen Urheilijat KirkkonU4.38,39
 Elle Kukkonen 09, Olga Teppo 08, Saina Lavi 08, Hanna Kotakallio 08 
T15 4x200 m
1. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV1.57,79
 Sella Kaitala 10, Ina Murto 10, Helvi Pulkkinen 10, Alina Virtanen 10 
2Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU2.02,20
 Peppi Lucas 10, Martta Mösö 10, Aino Vähämaa 10, Nella Pursiainen 10 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.02,37
 Helmi Luoto 09, Martta Haasanen 09, Anni Siitonen 09, Ia Huovinen 09 
4Helsingin JyryHelsingin Jyry HelsJy2.18,80 ei lisenssiä
 Matilda Kokkonen 12, Dalila Azevedo 11, Saimi Vilhu 10 
2. erä
1Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa1.55,67
 Essi Järvinen 10, Elsi Lukasczyk 09, Saga Laine 09, Venla Kaleva 10 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU1.59,04
 Eedla Halonen 09, Oona Väänänen 10, Katri Hainari 09, Ghina Bouhlal 09 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.00,36
 Alisa Männistö 10, Ella Schroderus 09, Johanna Kumpulainen 10, Anna Ristimäki 10 
4Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE2.01,24
 Kiddist Nieminen 10, Vienna Savolainen 09, Sara Armah 10, Frida Petruzelka 10 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.02,33
 Sade Hyvärinen 09, Luna Lee 09, Anni Kujansivu 09, Anna Hirsto 09 
3. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV1.49,96
 Maiju Mettälä 09, Aleksandra Lovén 09, Meri Henttonen 10, Fianna Myllyniemi 10 
2Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU1.56,98
 Onerva Pennonen 10, Minja Toivanen 09, Mea Scepanovic 09, Peppi Lucas 10 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-581.59,95
 Helmi Kuitunen 09, Usva Torro 09, Vilma Laakkonen 10, Amanda Kuronen 10 
4Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU2.01,10
 Enni Kenealy-Wirta 09, Ilona Heikkilä 09, Katarina Lummi 10, Tiiu Salminen 10 
5HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.01,78
 Unna Harkio 10, Amira Mohamed Abdulle 11, Via Muukkonen 10, Kerttu Mörtenhumer 09 
4. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV1.48,54
 Emmi Riutankoski 10, Petra Pennanen 09, Sofia Bucht 09, Iida Perttula 09 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU1.52,31
 Aino Turunen 09, Lotta Nurminen 10, Senni Pääkkönen 09, Matilda Tuovinen 09 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa1.53,16
 Kerttu Peltola 09, Julia Sihvonen 10, Olivia Kirjonen 10, Isabella Tuulari 09 
4Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa1.56,16
 Inna Pirnes 10, Niina Lankinen 09, Minea Junno 09, Salla Vakkilainen 10 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.08,28
 Ada Foxell 09, Dorotea Bjelicic 10, Freja Edgren 10, Frida Honkimäki 10 
T15 3x600 m
1. erä
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-586.01,22
 Amanda Kuronen 10, Vilma Laakkonen 10, Anni Siitonen 09 
2Tapanilan Erä HelsinkiTapanilan Erä Helsinki TapE6.09,88
 Frida Petruzelka 10, Vienna Savolainen 09, Aada Kumpulainen 09 
3Helsingin TarmoHelsingin Tarmo HelsTa6.11,45
 Elsi Lukasczyk 09, Essi Järvinen 10, Elene Hiltunen 10 
4Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU6.22,92
 Minja Toivanen 09, Martta Mösö 10, Aino Vähämaa 10 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.23,17
 Johanna Kumpulainen 10, Alisa Männistö 10, Ada Mikkola 10 
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKVDNF
 Kerttu Kurikka 12, Lumi Steiner 10, Anna Hirsto 09 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV5.24,62
 Fianna Myllyniemi 10, Alina Virtanen 10, Meri Henttonen 10 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU5.27,07
 Lotta Nurminen 10, Ghina Bouhlal 09, Senni Pääkkönen 09 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV5.36,89
 Ina Murto 10, Sade Hyvärinen 09, Emmi Riutankoski 10 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.01,82
 Emma Kimpimäki 10, Anna Ristimäki 10, Julia Sihvonen 10 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-586.12,27
 Hilma Larvala 09, Usva Torro 09, Martta Haasanen 09 
6Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU6.12,78
 Onerva Pennonen 10, Peppi Lucas 10, Nella Pursiainen 10 
7Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU6.28,83
 Tiiu Salminen 10, Ilona Heikkilä 09, Katarina Lummi 10 
T13 4x200 m
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.10,18
 Sini Jaatinen 12, Lilja Finnilä 12, Iida-Emilia Suopohja 12, Lilja Säisä 12 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.11,04
 Eeva Laitinen 11, Linnea Tähtinen 12, Solina Tuominen 12, Lovisa Hillman 12 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.15,50
 Emma Partanen 12, Iida Siltanen 11, Sonja Pilvi 12, Manda Mutanen 12 
4Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.17,72
 Susa Laiho 12, Annika Laajanpohja 12, Helvi Hyytiä 12, Sangeetha Modupalli 11 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.24,16
 Matilda Granqvist 11, Vilja Kevätsalo 11, Amanda Mikola 11, Edith Borgar 12 
2. erä
1Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa2.06,47
 Senja Huolman 11, Olivia Heikka 11, Iisa Livola 12, Sinna Lajunen 11 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.07,79
 Salli Saarinen 11, Vanessa Björkman 11, Inka Somerjoki 12, Jenni Haapanen 12 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.08,82
 Siiri Katajisto 12, Meeri Saha 11, Anni Tuomisto 12, Salme Haapala 12 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.15,70
 Aurora Suominen 12, Mea Wallin 12, Emilie Linderborg 12, Olivia Rantapihla 11 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.20,92
 Amanda Aspola Rissanen 11, Ella Almgren 12, Siiri Haikala 12, Milla Vehmasto 11 
3. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.02,90
 Sofia Kytömaa 11, Alisa Lehto 11, Kiira Kivioja 11, Jenni Mikkonen 11 
2Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU2.04,27
 Lotta Parviainen 12, Anna Ollikainen 11, Milla Pursiainen 11, Sofia Vesterinen 11 
3Kirkkonummen UrheilijatKirkkonummen Urheilijat KirkkonU2.05,95
 Cätlyn Aruste 11, Linnea Seppänen 11, Linnea Pätiälä 12, Livia Leppäkorpi 11 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.07,31
 Rebecka Lietz 11, Vera Hamina 12, Délia Rajalin 12, Felica Myllyniemi 12 
5Keski-Uudenmaan Yleisurheilu TuusulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula KeskiUYU2.11,58
 Nea Sakko 11, Sonja Ylhäinen 11, Aada Tölli 11, Inari Oikarinen 11 
6HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.15,58
 Amina Sakah 12, Tara Karhu 12, Inkeri Hirvi 11, Helmi Häyry 12 
4. erä
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-581.54,39
 Miida Wasström 11, Oona Kuusivuori 11, Elea Leppänen 11, Taika Huttunen 11 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa1.54,55
 Saaga Lampi 11, Mila Sohlo 11, Evelyn Ohia 12, Meribel Väli 12 
3Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa2.00,90
 Erina Peci 11, Medina Nieminen 11, Seela Lajunen 11, Sofia Awuah-Addae 11 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.03,74
 Minea Onnela 11, Jessica Wallius 12, Lilian Mikkola 12, Enia Gürler 11 
5Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.07,82
 Ellen Marttinen 11, Matilda Linderborg 11, Ella Maukkonen 11, Jonna Kämäräinen 11 
6Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.08,05
 Hawa Bah 12, Mona Merikukka 11, Sofia Söderman 11, Inari Vartiainen 12 
T13 3x600 m
1. erä
1Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa6.48,37
 Viivi Siren 11, Medina Nieminen 11, Senja Huolman 11 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.49,31
 Peppi Kempas 11, Ella Almgren 12, Noora Elemo 11 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.51,65
 Lilja Finnilä 12, Sini Jaatinen 12, Venla Torkkeli 11 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV6.55,59
 Minni Vilenius 12, Vera Hamina 12, Minea Onnela 11 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.56,06
 Iida Siltanen 11, Manda Mutanen 12, Vanessa Björkman 11 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-587.11,18
 Siiri Katajisto 12, Salme Haapala 12, Susa Laiho 12 
7Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU7.16,97
 Amanda Aspola Rissanen 11, Siiri Haikala 12, Minuki Uduwilaarachchi 12 
2. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa5.38,99
 Meribel Väli 12, Kiira Kivioja 11, Jenni Mikkonen 11 
2Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-585.41,73
 Miida Wasström 11, Elea Leppänen 11, Meeri Saha 11 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV5.56,06
 Enia Gürler 11, Lilian Mikkola 12, Felica Myllyniemi 12 
4Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa5.59,88
 Sinna Lajunen 11, Olivia Heikka 11, Sofia Awuah-Addae 11 
5Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.01,25
 Sofia Kytömaa 11, Lilja Säisä 12, Inka Somerjoki 12 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-586.05,09
 Taika Huttunen 11, Oona Kuusivuori 11, Anni Tuomisto 12 
7Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.17,21
 Inari Vartiainen 12, Mona Merikukka 11, Milla Vehmasto 11 
8Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF6.37,77
 Ella Maukkonen 11, Ellen Marttinen 11, Jonna Kämäräinen 11 
9HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK6.42,68
 Solina Tuominen 12, Amina Sakah 12, Linnea Tähtinen 12 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Nurmijärven YleisurheiluNurmijärven Yleisurheilu NurmijYU47,09
 Lotta Parviainen 12, Anna Ollikainen 11, Pinja Lucas 12, Sofia Vesterinen 11 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa47,58
 Jenni Haapanen 12, Sofia Kytömaa 11, Lilja Finnilä 12, Sini Jaatinen 12 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV50,11
 Minni Vilenius 12, Lilian Mikkola 12, Vera Hamina 12, Jessica Wallius 12 
2. erä
1Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa43,87
 Medina Nieminen 11, Viivi Siren 11, Seela Lajunen 11, Sofia Awuah-Addae 11 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU51,79
 Inari Vartiainen 12, Amanda Aspola Rissanen 11, Hawa Bah 12, Sofia Söderman 11 
HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFKDQ
 Linnea Tähtinen 12, Amina Sakah 12, Tara Karhu 12, Eeva Laitinen 11 
3. erä
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5841,94
 Miida Wasström 11, Oona Kuusivuori 11, Elea Leppänen 11, Taika Huttunen 11 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa43,14
 Evelyn Ohia 12, Jenni Mikkonen 11, Meribel Väli 12, Saaga Lampi 11 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV43,53
 Minea Onnela 11, Rebecka Lietz 11, Felica Myllyniemi 12, Enia Gürler 11 
T11 4x200 m
1. erä
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.30,22
 Amanda Laakkonen 13, Hertta Vesterinen 13, Felicia Blomberg 13, Kerttu Piipponen 13 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.35,03
 Minea Lehikoinen 13, Zahra Hussein Hersi 14, Adna Salah 13, Polina Kiuru 14 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.36,01
 Emma Grönfors 13, Wilma Forsström 14, Peppi Päivinen 14, Meeri Aro 14 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.40,85
 Sofie Kallio 13, Elsa Koskipirtti 13, Eden Julkunen 13, Venla Kuusniemi 14 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.44,17
 Sara Saastamoinen 13, Nea Pihkanen 13, Rauha Sund 14, Netta Kelner 14 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.27,90
 Mimosa Jahkola 13, Meri Vaalas 14, Déa Rajalin 14, Veera Pulkkanen 13 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.29,23
 Hilda Palmén 13, Liisa Jäämies 13, Noelle Hutton 14, Olivia Kovaniemi 13 
3Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.29,44
 Taika Laakkonen 14, Isabel Fernandez Iglesias 14, Sofia Pakarinen 14, Emma Sirppiniemi 14 
4Kirkkonummen UrheilijatKirkkonummen Urheilijat KirkkonU2.31,19
 Ida Kotakallio 13, Ingrid Lampela 15, Meri Juusela 15, Kaisla Juusela 14 
3. erä
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-582.19,91
 Oona Sievänen 13, Mikaela Karhapää 13, Laura Hento 14, Aino Laukka 13 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.20,80
 Adele Hoot 13, Lise Laiho 13, Sofia Merilä 14, Lumi Gürler 14 
3HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK2.20,86
 Elsa Englund 13, Mila Galenius 13, Vanamo Naakka 14, Noomi Rimpelä 13 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.21,56
 Venla Leppänen 13, Iris Bomb 13, Edith Napari 14, Minea Westerlund 14 
5Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk2.34,08
 Nea Melén 14, Lina Olsson 14, Siri Jamieson 13, Amanda George 14 
4. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV2.11,98
 Kiana Kankare 13, Ella Ahonen 14, Sonja Korpela 14, Isla Perttula 14 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU2.12,43
 Elsi Nurminen 13, Lianna Laitinen 13, Seela Ivanoff 14, Fiona Stephens Järvinen 14 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa2.15,53
 Olivia Viljakainen 13, Eevi Saarinen 13, Vanessa Kolula 13, Pihla Viljakainen 13 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF2.20,61
 Silja Rämänen 13, Laura Peltola 13, Isabella Klaus 13, Sofia Cainberg 14 
5Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa2.21,23
 Saimi Roikonen 13, Serafina Smith 13, Elsa Alakoski 13, Saana Somero 13 
T11 3x600 m
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa7.15,46
 Edith Napari 14, Liisa Jäämies 13, Olivia Viljakainen 13 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK7.18,17
 Elsa Englund 13, Armi Karhu 15, Minori Mäkipaja 14 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV7.39,68
 Meeri Aro 14, Lise Laiho 13, Kiana Kankare 13 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa7.40,81
 Noelle Hutton 14, Olivia Kovaniemi 13, Eevi Saarinen 13 
5Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV7.47,45
 Sofie Kallio 13, Elsa Koskipirtti 13, Peppi Päivinen 14 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-587.48,52
 Mikaela Karhapää 13, Oona Sievänen 13, Nea Pihkanen 13 
7Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV7.58,54
 Ella Ahonen 14, Lumi Gürler 14, Veera Pulkkanen 13 
8Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-588.13,34
 Laura Hento 14, Sara Saastamoinen 13, Netta Kelner 14 
2. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV6.31,22
 Adele Hoot 13, Emma Grönfors 13, Mimosa Jahkola 13 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.44,42
 Minea Westerlund 14, Venla Leppänen 13, Hilda Palmén 13 
3Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa6.57,08
 Pihla Viljakainen 13, Iris Bomb 13, Vanessa Kolula 13 
4Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF7.03,23
 Silja Rämänen 13, Sofia Cainberg 14, Isabella Klaus 13 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-587.08,24
 Isabel Fernandez Iglesias 14, Emma Sirppiniemi 14, Taika Laakkonen 14 
6HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK7.09,26
 Mila Galenius 13, Noomi Rimpelä 13, Vanamo Naakka 14 
7Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa7.10,45
 Ia Koivisto 14, Elsa Alakoski 13, Saana Somero 13 
8Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV7.15,01
 Isla Perttula 14, Wilma Forsström 14, Sofia Merilä 14 
9Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk7.23,39
 Amanda George 14, Lina Olsson 14, Nea Melén 14 
Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipUDQ
 Fiona Stephens Järvinen 14, Venla Vuotovesi 13, Lianna Laitinen 13 
T11 4x60 m aidat
1. erä
1Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa49,95
 Eevi Saarinen 13, Olivia Kovaniemi 13, Hilda Palmén 13, Liisa Jäämies 13 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV52,88
 Kiana Kankare 13, Elsa Koskipirtti 13, Lise Laiho 13, Lumi Gürler 14 
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKVDQ
 Mimosa Jahkola 13, Sofia Merilä 14, Elli Feirikki 13, Veera Pulkkanen 13 
2. erä
1Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-5850,18
 Aino Laukka 13, Oona Sievänen 13, Laura Hento 14, Taika Laakkonen 14 
2HIFK-friidrott HelsinkiHIFK-friidrott Helsinki HIFK51,47
 Mila Galenius 13, Vanamo Naakka 14, Elsa Englund 13, Noomi Rimpelä 13 
3Borgå AkillesBorgå Akilles BorgåAk56,64
 Lina Olsson 14, Nea Melén 14, Siri Jamieson 13, Amanda George 14 
3. erä
1Esbo IdrottsföreningEsbo Idrottsförening EsboIF50,45
 Silja Rämänen 13, Laura Peltola 13, Isabella Klaus 13, Sofia Cainberg 14 
2Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU53,03
 Fiona Stephens Järvinen 14, Lianna Laitinen 13, Kia Santala 14, Elsi Nurminen 13 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV55,10
 Meeri Aro 14, Meri Vaalas 14, Peppi Päivinen 14, Elle Tervonen 14 
4. erä
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV44,85
 Isla Perttula 14, Ella Ahonen 14, Emma Grönfors 13, Sonja Korpela 14 
2Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa44,93
 Vanessa Kolula 13, Pihla Viljakainen 13, Olivia Viljakainen 13, Venla Leppänen 13 
3Vantaan SalamatVantaan Salamat VantSa50,23
 Saana Somero 13, Saimi Roikonen 13, Elsa Alakoski 13, Ariana Ahmeti 14 
T9 4x200 m
1Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.31,15
 Nia Puttonen 15, Veera Rantala 15, Evie Gauthier 16, Mai Pirttimäki 15 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.40,36
 Tua Ulmanen 15, Vivia Kankare 15, Julia Uronen 15, Alma Forsström 16 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.44,83
 Eevi Salmela 15, Lily Rautvuori 16, Siiri Turunen 15, Aleksandra Kortelainen 16 
4Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa4.46,36
 Ada Aaltonen 16, Elisa Laine 17, Elsa Jäämies 15, Eevi Palmu 16 
5Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU4.46,61
 Renia Kautonen 16, Pihla Pykälä 16, Neea Rämö 16, Eva Sorsa 16 
6Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.59,12
 Nella Ahtiala 15, Iina Tepsa 16, Elsa Ivanova 16, Ida Tuomisto 16 
Helsingin JyryHelsingin Jyry HelsJyDNF
 Alina Hyrkäs 16, Saaga Soppela 15, Julia Meskanen 16, Fiona Heiskanen 17 
Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipUDNF
 Anni Vartiainen 16, Hertta Vuorenmaa 15, Elle Fagerlund 16, Iida Kekkonen 15 
T9 3x400 m
1Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU4.21,31
 Anni Vartiainen 16, Hertta Vuorenmaa 15, Iida Kekkonen 15 
2Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.31,15
 Nia Puttonen 15, Siiri Turunen 15, Lily Rautvuori 16 
3Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.40,36
 Eevi Salmela 15, Vivia Kankare 15, Alma Forsström 16 
4Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.44,83
 Tua Ulmanen 15, Julia Uronen 15, Veera Rantala 15 
5Kenttäurheilijat-58 VantaaKenttäurheilijat-58 Vantaa KU-584.46,36
 Nella Ahtiala 15, Lulu Anttonen 16, Ida Tuomisto 16 
6Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKV4.46,61
 Mai Pirttimäki 15, Aleksandra Kortelainen 16, Neea Suoniemi 15 
7Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU4.59,12
 Eva Sorsa 16, Neea Rämö 16, Elle Fagerlund 16 
8Espoon TapiotEspoon Tapiot EspTa5.11,60
 Eevi Palmu 16, Elsa Jäämies 15, Ada Aaltonen 16 
9Helsingin JyryHelsingin Jyry HelsJy5.24,59
 Indy Rehnström 16, Julia Meskanen 16, Iida Rasimäki 18 
10Viipurin Urheilijat HelsinkiViipurin Urheilijat Helsinki ViipU6.17,58
 Renia Kautonen 16, Pihla Pykälä 16, Hertta Vuorenmaa 15 
Helsingin Kisa-VeikotHelsingin Kisa-Veikot HKVDNF
 Evie Gauthier 16, Meret Heiskanen 15, Emma Peippo 15 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut