TULOKSET: Wintergames, Mustasaari, Botniahallen, 13.1.2024


195 urheilijaa, 325 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,09PB
2Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.04 7,59SB
3Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.08 7,61PB
4Melwin MoliisMelwin Moliis (-08)VasaIS 27.6.08 7,66PB
2. erä
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,17SB
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS/COD2.2.04 7,28SB
3Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,29SB
4Carlos PeltonenCarlos Peltonen (-04)SeinäjsU11.5.04 7,51SB
5Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)VasaIS30.7.01 7,96SB
M 150 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Alfons SödermanAlfons Söderman (-01)IFDrott19.9.0117,10PB
2Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0817,69PB (19-v. ka 23.) (17-v. ka 9.) (16-v. ka 2.)
3Aleksanteri YlimäkiAleksanteri Ylimäki (-01)VasaIS30.7.0118,72PB
2. erä
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.0816,53PB (ka 10.) (22-v. ka 6.) (19-v. ka 5.) (17-v. ka 2.) (16-v. ka 1.)
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS/COD2.2.0416,62PB (ka 13.) (22-v. ka 8.)
3Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.0217,18PB
4Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.7919,76PB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 8.29,76PB kk
2Harri HietamäkiHarri Hietamäki (-84)VasaIS5.12.84 8.54,40PB
3Christian GrannasChristian Grannas (-78)VasaIS1.12.78 9.21,87PB
4Santeri KallioSanteri Kallio (-07)KälvTa15.4.07 9.22,26PB kk19 kk17
5Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.05 9.24,11PB
Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.97 DNF
M Korkeus/HJ
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,16SB kk
 1,80/-    1,85/-    1,90/-    1,93/-    1,96/-    1,99/-    2,02/O    2,05/O    2,08/XXO    2,11/O    2,16/O kk SB    2,20/XXX     
2Johan GrönroosJohan Grönroos (-04)SjundeåIF3.3.042,08PB (ka 93.) (22-v. ka 63.)
 1,80/-    1,85/-    1,90/O    1,93/-    1,96/O    1,99/XXO    2,02/XXO    2,05/XO    2,08/XXO PB    2,11/XXX     
3Alec IsaacsAlec Isaacs (-07)MalaxIF30.4.071,85PB =kk17
 1,80/O    1,85/O =kk17 PB    1,90/XXX     
4Anton GrönroosAnton Grönroos (-01)SjundeåIF24.5.011,85=PB
 1,80/O    1,85/XXO =PB    1,90/XXX     
M Seiväs/PV
1Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)TuUL3.5.975,30
 5,10/XXO    5,20/-    5,30/O    5,40/XXX     
2Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.024,80SB
 4,80/XXO SB    4,90/-    5,00/-    5,10/XXX     
3Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.684,00SB
 3,50/O    3,70/XO    3,85/XXO    4,00/XXO SB    4,80/---     
M Kuula/SP
1Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0018,16SB kk
  X     17,96 kk SB     18,16 kk SB     X     X     18,10     
2Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0316,13PB
  15,68 SB     16,13 PB     X     15,94     X     X     
3Jonas SolvinJonas Solvin (-97)IKFalken10.5.9714,63SB
  13,51 SB     13,94 SB     14,38 SB     14,63 SB     13,90     X     
M19 Kuula/SP
1Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0515,03PB
  X     X     15,03 PB     X     X     X     
M17 Kuula/SP
1Alexander BromanAlexander Broman (-07)VasaIS 20.10.0713,60PB
  X     13,60 PB     X     X     X     X     
2Tuomas LähdemäkiTuomas Lähdemäki (-08)SeinäjsU2.3.0810,43PB
  10,22 PB     10,12     10,43 PB     9,67     10,18     10,12     
P15 60 m
1. erä
1Melwin BergmanMelwin Bergman (-09)IFVOM11.4.09 7,79PB
2Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.09 8,10PB
3Krum NestorovKrum Nestorov (-09)VasaIS12.6.09 8,35PB
4Anton ÅbergAnton Åberg (-10)VasaIS20.9.10 9,23PB
5Simon HasleckerSimon Haslecker (-09)VasaIS7.10.0912,46PB
2. erä
1Asmar HawariAsmar Hawari (-09)IFNykn21.3.09 7,82PB
2Jaakko VuotilaJaakko Vuotila (-09)HimU1.2.09 7,94PB
3William LatvalaWilliam Latvala (-09)VasaIS30.5.09 8,20PB
4Albin LundströmAlbin Lundström (-10)VasaIS3.6.10 8,47PB
5Lauri VuotilaLauri Vuotila (-10)HimU21.10.10 9,08PB
P15 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Otto KolppanenOtto Kolppanen (-10)KälvTa2.4.1025,97PB kk14
2Melwin BergmanMelwin Bergman (-09)IFVOM11.4.0926,35PB
2. erä
1Asmar HawariAsmar Hawari (-09)IFNykn21.3.0925,60PB
2Jaakko VuotilaJaakko Vuotila (-09)HimU1.2.0926,09PB
3Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.0926,25PB
4Anton ÅbergAnton Åberg (-10)VasaIS20.9.1029,81PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Otto KolppanenOtto Kolppanen (-10)KälvTa2.4.102.10,02PB kk14
2Oscar LundénOscar Lundén (-09)IFDrott 17.10.092.21,47PB
3Hannes SödermanHannes Söderman (-09)IFFyren19.5.092.25,24SB
4Oskar PietikäinenOskar Pietikäinen (-10)GamlakIF6.8.102.49,99PB
P15 Pituus/LJ
1Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.094,81 PB
  4,81 PB     4,77     4,56     X     4,71     P     
2Albin LundströmAlbin Lundström (-10)VasaIS3.6.104,29 PB
  4,04 PB     4,19 PB     4,29 PB     4,08     4,20     X     
3Anton ÅbergAnton Åberg (-10)VasaIS20.9.104,09 PB
  3,74 SB     3,77 SB     4,09 PB     3,74     3,99     X     
P13 60 m
1Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.12 8,99PB
2Eetu KuusiEetu Kuusi (-12)PalosUS 4.1.12 9,03PB
3Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.12 9,17PB
4Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.12 9,25PB
4Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.12 9,25SB
6Axel BertulaAxel Bertula (-12)VasaIS16.8.12 9,56PB
P13 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.1230,95PB
2Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.1231,97PB
3Melwyn CharlesMelwyn Charles (-12)VasaIS1.3.1236,30PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.123.41,35PB
P13 Pituus/LJ
1Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.124,47 PB
  4,22 PB     X     4,47 PB     X     
2Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.124,14 PB
  4,14 PB     4,03     4,04     3,88     
3Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.124,00 PB
  3,61 PB     X     3,79 PB     4,00 PB     
4Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.123,88 PB
  3,76 PB     3,88 PB     3,38     3,82     
5Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.123,64 PB
  3,40 PB     3,45 PB     3,63 PB     3,64 PB     
P13 Kuula/SP
1Melwyn CharlesMelwyn Charles (-12)VasaIS1.3.128,20PB
  X     X     8,20 PB     X     
2Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.128,00PB
  7,15 PB     8,00 PB     X     6,53     
3Aarre SoramaAarre Sorama (-12)VasaIS13.6.125,94PB
  5,50 PB     5,20     5,79 PB     5,94 PB     
P11 60 m
1. erä
1Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.14 9,44PB
2Oliver BrooOliver Broo (-13)MalaxIF17.10.13 9,97PB
3Casper ForsellCasper Forsell (-13)VasaIS5.12.1310,10PB
4Noah SvedNoah Sved (-14)IFKraft11.10.1410,33PB
2. erä
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 9,16PB =kk10
2Ossi BackmanOssi Backman (-13)PalosUS19.1.13 9,31PB
3Ebbot NordströmEbbot Nordström (-13)MalaxIF16.3.13 9,45PB
4Oliver VähähyyppäOliver Vähähyyppä (-14)KälvTa26.5.14 9,49PB
5Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.13 9,53PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Elis HäggblomElis Häggblom (-13)GamlakIF12.1.133.41,27SB
2Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.143.48,42PB
3Ismael SaloIsmael Salo (-14)IKFalken28.10.143.48,52PB
4Noah SvedNoah Sved (-14)IFKraft11.10.144.05,16PB
5Alexander GrannasAlexander Grannas (-14)VasaIS11.9.144.21,08PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.144,44 PB kk10(10-v. ka 22.)
  4,38 kk10 PB     4,44 kk10 PB     4,23     4,30     
2Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.134,22 PB
  3,68 SB     4,22 PB     4,19     X     
3Ossi BackmanOssi Backman (-13)PalosUS19.1.133,99 PB
  X     3,84 SB     3,78     3,99 PB     
4Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.143,96 PB
  3,83 PB     3,96 PB     3,73     3,81     
5Oliver VähähyyppäOliver Vähähyyppä (-14)KälvTa26.5.143,88 PB
  3,72 PB     3,81 PB     3,88 PB     3,74     
6Casper ForsellCasper Forsell (-13)VasaIS5.12.133,84 PB
  3,84 PB     3,77     3,67     3,53     
7Ebbot NordströmEbbot Nordström (-13)MalaxIF16.3.133,77 PB
  X     X     3,71 SB     3,77 PB     
8Elis HäggblomElis Häggblom (-13)GamlakIF12.1.133,45 PB
  3,45 PB     3,22     3,18     3,28     
9Ismael SaloIsmael Salo (-14)IKFalken28.10.143,17 PB
  3,11 PB     3,12 PB     2,95     3,17 PB     
10Oliver BrooOliver Broo (-13)MalaxIF17.10.133,13 SB
  3,13 SB     3,01     X     2,92     
P11 Kuula/SP
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.148,61PB kk10
  8,61 kk10 PB     7,28     8,10     7,50     
2Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.136,43PB
  5,91 PB     6,43 PB     5,95     X     
3Casper ForsellCasper Forsell (-13)VasaIS5.12.135,96PB
  5,85 PB     5,96 PB     5,33     5,94     
4Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.144,75PB
  3,70 PB     4,75 PB     P     P     
P9 40 m
1Edwin BergmanEdwin Bergman (-15)IFVOM20.9.15 6,93PB
2Anton StorbjörkAnton Storbjörk (-16)IKFalken19.2.16 7,14PB
3Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.16 7,40PB
4Tim SandnabbaTim Sandnabba (-15)IFNykn6.1.15 7,78PB
5Erik LingonbladErik Lingonblad (-15)VasaIS4.5.15 7,93PB
Julius JokirantaJulius Jokiranta (-15)LehtimJy26.8.15 DNS
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Anton StorbjörkAnton Storbjörk (-16)IKFalken19.2.163.53,69PB
2Eino KolppanenEino Kolppanen (-15)KälvTa26.6.153.56,31PB
3Tim SandnabbaTim Sandnabba (-15)IFNykn6.1.153.58,50PB
4Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.164.08,95PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anton StorbjörkAnton Storbjörk (-16)IKFalken19.2.163,30 PB
  3,28 PB     3,27     3,30 PB     3,28     
2Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.163,25 PB
  3,25 PB     3,14     3,10     3,06     
3Tim SandnabbaTim Sandnabba (-15)IFNykn6.1.152,99 PB
  2,63 PB     2,93 PB     2,99 PB     2,91     
P9 Kuula/SP
1Tim SandnabbaTim Sandnabba (-15)IFNykn6.1.154,65PB
  4,13 PB     4,36 PB     4,65 PB     4,50     
2Erik LingonbladErik Lingonblad (-15)VasaIS4.5.154,34PB
  X     4,26 PB     4,28 PB     4,34 PB     
3Anton StorbjörkAnton Storbjörk (-16)IKFalken19.2.164,30PB
  3,67 PB     4,30 PB     4,09     4,08     
4Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.164,10PB
  3,85 PB     3,48     4,10 PB     4,07     
Naiset
N 60 m
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 8,03PB
2Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.06 8,11PB
3Evelina BackgrenEvelina Backgren (-06)VasaIS20.8.06 8,84 ei lisenssiä
N Korkeus/HJ
1Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,80SB kk
 1,55/-    1,60/-    1,65/O    1,68/O    1,71/O    1,74/XXO    1,77/O    1,80/O kk SB    1,83/XXX     
2Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,74SB
 1,55/-    1,60/-    1,65/-    1,68/XXO    1,71/XXO    1,74/XXO SB    1,77/XXX     
3Mia KänsäkangasMia Känsäkangas (-05)GamlakIF10.8.051,71SB =kk19
 1,55/-    1,60/-    1,65/O    1,68/O    1,71/XO =kk19 SB    1,74/XXX     
3Sanna RautioSanna Rautio (-97)OulPy30.5.971,71
 1,55/-    1,60/-    1,65/O    1,68/O    1,71/XO    1,74/XXX     
5Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.051,65SB
 1,55/O    1,60/XO    1,65/XO SB    1,68/XXX     
N Seiväs/PV
1Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.983,90SB
 3,80/O    3,90/XXO SB    4,00/XXX     
2Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.973,80SB
 3,50/O    3,60/O    3,70/O    3,80/O SB    3,90/XXX     
3Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,80SB kk19
 3,40/O    3,50/O    3,60/O    3,70/XO    3,80/XO kk19 SB    3,90/XXX     
4Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.023,80SB
 3,40/XO    3,50/O    3,60/XO    3,70/O    3,80/XO SB    3,90/XXX     
4Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,80
 3,40/O    3,50/XO    3,60/O    3,70/XO    3,80/XO    3,90/XXX     
6Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,70SB
 3,50/XXO    3,60/O    3,70/XXO SB    3,80/XXX     
7Edith RikalaEdith Rikala (-06)VasaIS23.7.063,20PB
 2,70/O    2,85/O    3,00/O    3,10/O    3,20/O PB    3,30/XXX     
8Ellen AndtfolkEllen Andtfolk (-09)VasaIS4.4.092,85PB
 2,50/O    2,70/O    2,85/O PB    3,00/XXX     
9Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.072,50=SB
 2,50/O =SB    2,70/XXX     
Tuuli JärvinenTuuli Järvinen (-05)KeurKi24.2.05NH
 3,60/XXX     
N Kuula/SP
1Emilia KangasEmilia Kangas (-01)KuortKu10.8.0116,80PB kk
  16,25 kk PB     16,40 kk PB     16,20     16,44 kk PB     16,55 kk PB     16,80 kk PB     
2Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0113,90SB
  X     X     12,94 SB     13,90 SB     X     13,25     
3Niina KeloNiina Kelo (-80)KeskiUYU26.3.8012,65SB
  12,65 SB     12,40     12,44     12,23     X     X     
4Enni AulaEnni Aula (-03)PudasjU13.9.0312,28SB
  12,28 SB     X     12,12     X     X     X     
5Cecilia ÖsterlundCecilia Österlund (-84)IFNykn26.9.8410,15=PB
  9,22 SB     10,10 SB     10,15 =PB     9,84     9,47     10,15 =PB     
6Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.059,57PB
  8,61 SB     8,37     7,96     9,57 PB     8,91     X     
7Leila HellströmLeila Hellström (-63)IFKraft18.4.638,08SB
  7,80 SB     8,08 SB     8,01     8,07     7,73     8,04     
N 4x100 m
1. juoksu
1ViroViro EST44,61 uk
 Miia Ott 07, Ann Marii Kivikas 02, Kreete Verlin 97, Õilme Võro 96 
2SuomiSuomi FIN45,26
 Emma Tainio 03, Aino Pulkkinen 98, Pirkitta Marjanen 01, Anna Pursiainen 03 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU48,96
 Saana Takala 03, Meeri Elomaa 03, Eerika Koivuniemi 04, Noora Harju 05 
2. juoksu
1ViroViro EST44,44 uk
 Miia Ott 07, Ann Marii Kivikas 02, Õilme Võro 96, Diana Suumann 92 
2SuomiSuomi FIN45,15
 Emma Tainio 03, Aino Pulkkinen 98, Pirkitta Marjanen 01, Anna Pursiainen 03 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Saana Takala 03, Meeri Elomaa 03, Eerika Koivuniemi 04, Noora Harju 05 
N19 Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0515,10PB kk19
  14,90 kk19 PB     14,78     X     X     15,10 kk19 PB     14,85     
2Madelen PenttinenMadelen Penttinen (-06)IFVOM2.1.0610,02PB
  9,73 PB     X     10,02 PB     X     9,88     X     
3Emilia ÖsterbergEmilia Österberg (-06)IFVOM15.2.069,43PB
  8,85 PB     X     9,10 PB     8,90     9,25 PB     9,43 PB     
N17 4x100 m
1. juoksu
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU51,71
 Neea Mäkelä 09, Emmi Ahvenlampi 11, Anna-Julia Haapamatti 09, Camilla Viitamäki 10 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Mimmi Raninen 08, Matilda Koivisto 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Elli Kirjonen 09 
2. juoksu
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU52,00
 Neea Mäkelä 09, Emmi Ahvenlampi 11, Anna-Julia Haapamatti 09, Camilla Viitamäki 10 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Mimmi Raninen 08, Matilda Koivisto 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Elli Kirjonen 09 
T15 60 m
1. erä
1Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.10 8,63PB
2Ella RisbergElla Risberg (-10)IFKraft6.2.10 9,01PB
3Bianca RösgrenBianca Rösgren (-10)VasaIS23.1.10 9,23PB
4Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.10 9,49PB
2. erä
1Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,14PB
2Oona KiiliOona Kiili (-10)GamlakIF 1.3.10 8,32
3Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.09 8,35PB
4Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.10 8,51PB
5Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.10 8,56SB
6Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.10 8,89PB
T15 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Malva BjörndahlMalva Björndahl (-09)MalaxIF9.11.0927,73PB
2Bianca RösgrenBianca Rösgren (-10)VasaIS23.1.1030,98PB
3Lotta BackmanLotta Backman (-10)PalosUS26.9.1033,15SB
2. erä
1Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.0927,24PB
2Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.1028,50PB
3Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.1029,73PB
4Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.1031,82PB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Malva BjörndahlMalva Björndahl (-09)MalaxIF9.11.092.33,14PB
2Elma RantalaElma Rantala (-10)VasaIS20.8.102.47,04PB
3Elin LillhongaElin Lillhonga (-09)GamlakIF 22.1.092.50,76PB
4Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.103.00,97SB
T15 Pituus/LJ
1Oona KiiliOona Kiili (-10)GamlakIF 1.3.104,99 PB
  4,81 PB     4,73     X     X     4,99 PB     P     
2Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.104,93 PB
  4,89 PB     4,77     X     X     4,78     4,93 PB     
3Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.104,93 PB
  4,59 PB     4,33     4,60 PB     4,93 PB     4,55     P     
4Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.104,50 PB
  4,39 PB     X     4,27     4,44 PB     4,03     4,50 PB     
5Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.104,41 PB
  4,29 PB     X     4,17     4,20     X     4,41 PB     
6Mette PakkalaMette Pakkala (-10)SeinäjsU3.7.104,35 PB
  4,35 PB     4,08     X     X     3,91     P     
7Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.104,27 PB
  3,95 PB     3,99 PB     3,39     4,16 PB     4,25 PB     4,27 PB     
8Ella RisbergElla Risberg (-10)IFKraft6.2.104,09 PB
  3,82 PB     3,59     4,09 PB     P     P     P     
9Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.103,67 PB
  3,67 PB     X     3,61     
T15 Kuula/SP
1Jennifer HolmbäckJennifer Holmbäck (-09)IFÅsarna30.11.0910,36PB
  9,76 PB     10,22 PB     10,33 PB     9,53     10,36 PB     10,20     
2Mette PakkalaMette Pakkala (-10)SeinäjsU3.7.109,62PB
  X     8,74 PB     9,62 PB     8,91     9,51     8,59     
3Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.108,48PB
  7,98 PB     7,62     7,85     8,48 PB     8,43     8,28     
4Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.108,14PB
  8,10 PB     7,05     7,38     6,90     7,43     8,14 PB     
5Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.107,00PB
  6,32 PB     6,35 PB     6,48 PB     6,68 PB     7,00 PB     6,93     
T13 60 m
1. erä
1Linn LatvalaLinn Latvala (-11)VasaIS22.5.11 9,04PB
2Viola HautalaViola Hautala (-11)AlahKi17.9.11 9,61SB
3Ninni KujanenNinni Kujanen (-11)AlahKi3.8.11 9,89PB
4Noora VähähyyppäNoora Vähähyyppä (-12)KälvTa1.12.1210,67PB
2. erä
1Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.11 9,14PB
2Ellie GranbäckEllie Granbäck (-12)IFKraft12.7.12 9,51PB
3Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.12 9,60PB
4Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.12 9,61SB
T13 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Ellie GranbäckEllie Granbäck (-12)IFKraft12.7.1232,79PB
2Cecilia MattssonCecilia Mattsson (-11)GamlakIF12.5.1136,43PB
2. erä
1Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.1230,18PB kk12
2Wilma WahlroosWilma Wahlroos (-11)IFKraft29.1.1130,66PB
3Ines SvedInes Sved (-11)IFKraft23.8.1131,23PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Ines SvedInes Sved (-11)IFKraft23.8.113.35,68PB
2Josefine NymanJosefine Nyman (-12)IFKraft3.5.123.36,29PB
3Matilda PalomäkiMatilda Palomäki (-12)VähänkVie1.3.123.44,97PB
4Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.123.52,62PB
5Viola HautalaViola Hautala (-11)AlahKi17.9.113.53,12PB
6Ninni KujanenNinni Kujanen (-11)AlahKi3.8.114.01,11PB
T13 Pituus/LJ
1Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.123,84 PB
  3,78 PB     3,65     3,84 PB     3,81     
2Ines SvedInes Sved (-11)IFKraft23.8.113,83 PB
  3,64 PB     3,83 PB     3,78     X     
3Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.113,73 PB
  3,73 PB     3,38     3,52     3,29     
4Alva StråkaAlva Stråka (-12)IFNykn29.5.123,67 PB
  3,26 PB     3,53 PB     3,44     3,67 PB     
5Ellie GranbäckEllie Granbäck (-12)IFKraft12.7.123,66 PB
  3,63 PB     3,66 PB     3,56     3,65     
6Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.123,34 PB
  3,34 PB     3,33     3,13     X     
7Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.123,29 PB
  X     X     X     3,29 PB     
8Cecilia MattssonCecilia Mattsson (-11)GamlakIF12.5.112,89 PB
  2,76 PB     X     2,89 PB     2,72     
T13 Kuula/SP
1Wilma WahlroosWilma Wahlroos (-11)IFKraft29.1.119,22PB
  8,68 PB     9,08 PB     8,90     9,22 PB     
2Alva StråkaAlva Stråka (-12)IFNykn29.5.127,25PB
  6,04 PB     7,25 PB     6,50     6,87     
3Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.116,67PB
  5,95 PB     6,52 PB     5,91     6,67 PB     
4Maja NymanMaja Nyman (-12)IFÅsarna23.12.126,45PB
  6,45 PB     6,36     6,40     6,03     
5Ellie GranbäckEllie Granbäck (-12)IFKraft12.7.125,53PB
  5,35 PB     5,24     5,53 PB     5,50     
6Noora VähähyyppäNoora Vähähyyppä (-12)KälvTa1.12.124,38PB
  3,82 PB     3,46     3,30     4,38 PB     
T11 60 m
1. erä
1Neela KallioinenNeela Kallioinen (-14)IFDrott22.7.14 9,62PB
2Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.1410,01PB
3Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.1310,42PB
4Amélie HolmAmélie Holm VasaIS10,56 ei lisenssiä
5Greta GrandellGreta Grandell (-14)VasaIS17.2.1412,52PB
2. erä
1Selina RuokojaSelina Ruokoja (-14)KälvTa9.6.1410,37PB
2Dania LehtimäkiDania Lehtimäki (-13)TeuvRi3.6.1310,45PB
3Saana KrekoSaana Kreko (-14)KurikRy6.8.1410,45PB
4Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.1410,69PB
5Lilja BodbackaLilja Bodbacka (-14)VasaIS14.5.1411,19PB
3. erä
1Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.1410,04PB
2Ylva WikblomYlva Wikblom (-13)IFNykn12.2.1310,04PB
3Felicia HäggblomFelicia Häggblom (-14)VasaIS15.9.1410,24PB
4Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.1410,48PB
Lotta HaikkaLotta Haikka (-14)GamlakIF1.3.14 DNS
4. erä
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.13 9,23PB
2Ellie ForsellEllie Forsell (-13)VasaIS5.12.13 9,63PB
3Aada NordlindAada Nordlind (-13)VasaIS27.8.13 9,76PB
4Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.1410,06PB
5Eliana TewodrosEliana Tewodros (-13)VasaIS9.12.1313,18PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Signe TräskelinSigne Träskelin (-14)MalaxIF2.2.143.52,36PB
2Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.133.54,97PB
3Selina RuokojaSelina Ruokoja (-14)KälvTa9.6.143.59,57PB
4Aada NordlindAada Nordlind (-13)VasaIS27.8.134.03,27PB
5Lilja BodbackaLilja Bodbacka (-14)VasaIS14.5.144.10,51PB
6Ylva WikblomYlva Wikblom (-13)IFNykn12.2.134.14,46SB
7Felicia HäggblomFelicia Häggblom (-14)VasaIS15.9.144.28,24PB
8Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.144.43,80PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.133,93 
  3,93     2,92     X     3,91     
2Neela KallioinenNeela Kallioinen (-14)IFDrott22.7.143,75 PB
  3,73 PB     3,72     3,75 PB     3,74     
3Ellie ForsellEllie Forsell (-13)VasaIS5.12.133,70 PB
  3,50 PB     3,52 PB     3,50     3,70 PB     
4Aada NordlindAada Nordlind (-13)VasaIS27.8.133,62 PB
  3,52 PB     3,62 PB     3,60     3,47     
5Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.143,46 PB
  3,46 PB     3,35     3,41     3,30     
6Selina RuokojaSelina Ruokoja (-14)KälvTa9.6.143,43 PB
  3,43 PB     3,36     3,33     3,42     
7Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.143,40 SB
  3,40 SB     3,21     3,18     3,31     
8Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.143,35 SB
  3,28 SB     X     X     3,35 SB     
9Ylva WikblomYlva Wikblom (-13)IFNykn12.2.133,29 PB
  3,19 PB     3,13     3,14     3,29 PB     
10Felicia HäggblomFelicia Häggblom (-14)VasaIS15.9.143,26 PB
  2,87 SB     3,10 PB     3,19 PB     3,26 PB     
11Saana KrekoSaana Kreko (-14)KurikRy6.8.143,19 SB
  3,16 SB     3,11     3,05     3,19 SB     
12Dania LehtimäkiDania Lehtimäki (-13)TeuvRi3.6.133,18 PB
  X     3,18 PB     X     X     
13Amélie HolmAmélie Holm VasaIS3,08  ei lisenssiä
  X     3,04 PB     3,08 PB     3,01     
14Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.143,04 
  3,04     2,93     2,60     2,83     
15Lilja BodbackaLilja Bodbacka (-14)VasaIS14.5.142,96 PB
  2,88 PB     2,96 PB     2,80     2,90     
16Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.142,86 SB
  2,86 SB     X     2,79     2,74     
17Greta GrandellGreta Grandell (-14)VasaIS17.2.142,43 PB
  X     2,43 PB     2,39     2,36     
18Eliana TewodrosEliana Tewodros (-13)VasaIS9.12.132,13 PB
  1,94 PB     1,98 PB     2,13 PB     2,12     
T11 Kuula/SP
1Dania LehtimäkiDania Lehtimäki (-13)TeuvRi3.6.136,26PB
  6,26 PB     X     5,97     5,96     
2Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.146,00PB
  5,90 PB     5,95 PB     5,32     6,00 PB     
3Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.145,73PB
  5,45 PB     5,60 PB     5,73 PB     5,67     
4Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.145,70PB
  5,07     5,57 PB     5,70 PB     5,25     
5Linn TölixLinn Tölix (-14)IFFemman10.3.145,04PB
  4,50 PB     5,04 PB     4,90     4,85     
6Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.144,98PB
  4,60 SB     4,24     4,16     4,98 PB     
7Felicia HäggblomFelicia Häggblom (-14)VasaIS15.9.144,88PB
  X     4,88 PB     4,16     4,63     
8Lilja BodbackaLilja Bodbacka (-14)VasaIS14.5.144,70PB
  4,40 PB     3,95     4,06     4,70 PB     
9Selina RuokojaSelina Ruokoja (-14)KälvTa9.6.144,25PB
  4,25 PB     3,84     3,88     3,90     
10Greta GrandellGreta Grandell (-14)VasaIS17.2.143,90PB
  3,44 PB     3,75 PB     3,27     3,90 PB     
T9 40 m
1. erä
1Nella ÅbergNella Åberg (-15)VasaIS26.1.15 7,10PB
2Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.15 7,74PB
3Elvira BjörndahlElvira Björndahl (-16)MalaxIF27.4.16 7,89PB
4Kerttu RantaKerttu Ranta (-15)VähänkVie13.12.15 8,43PB
2. erä
1Elvi VehkaojaElvi Vehkaoja (-16)YlistKV30.5.16 7,59PB
2Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.16 7,65PB
3Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.15 7,99PB
4Ellie BystedtEllie Bystedt (-16)VasaIS29.1.16 8,64PB
3. erä
1Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.15 7,20
2Celine WalkerCeline Walker (-16)IFKraft9.3.16 7,46PB
3Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.15 7,97PB
4Sigrid EkholmSigrid Ekholm VasaIS 8,49 ei lisenssiä
5Amen TewodrosAmen Tewodros (-16)VasaIS10.5.16 8,50PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Nella ÅbergNella Åberg (-15)VasaIS26.1.154.03,21PB
2Elin StorbjörkElin Storbjörk (-17)IKFalken7.8.174.11,86PB
3Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.154.46,95PB
4Alina SaloAlina Salo (-16)IKFalken31.5.164.48,58PB
Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.16DNF
T9 Pituus/LJ
1Nella ÅbergNella Åberg (-15)VasaIS26.1.153,55 PB
  3,48 PB     3,42     3,55 PB     3,23     
2Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.153,30 PB
  3,09 PB     3,24 PB     3,30 PB     3,25     
3Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.163,12 PB
  2,74 PB     2,71     2,87 PB     3,12 PB     
4Enni HöglundEnni Höglund (-15)IFVOM5.7.152,94 PB
  2,69 PB     2,51     2,94 PB     2,64     
5Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.152,91 PB
  2,86 PB     2,83     2,91 PB     2,86     
6Elvi VehkaojaElvi Vehkaoja (-16)YlistKV30.5.162,87 PB
  2,87 PB     2,62     2,55     2,58     
7Celine WalkerCeline Walker (-16)IFKraft9.3.162,75 PB
  2,22 PB     2,22 =PB     2,75 PB     2,61     
8Sigrid BjörkströmSigrid Björkström (-16)VasaIS24.4.162,74 PB
  2,73 PB     2,59     2,41     2,74 PB     
9Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.152,67 PB
  2,56 PB     2,50     2,67 PB     2,67 =PB     
10Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.152,64 PB
  2,45 PB     2,59 PB     2,43     2,64 PB     
11Elvira BjörndahlElvira Björndahl (-16)MalaxIF27.4.162,60 PB
  2,51 PB     2,42     2,36     2,60 PB     
12Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.152,51 PB
  X     2,51 PB     2,31     2,34     
13Sigrid EkholmSigrid Ekholm VasaIS2,49  ei lisenssiä
  2,49 PB     2,17     2,05     2,27     
14Ellie BystedtEllie Bystedt (-16)VasaIS29.1.162,24 PB
  1,89 PB     2,24 PB     1,97     1,83     
15Alina SaloAlina Salo (-16)IKFalken31.5.162,18 PB
  2,18 PB     1,99     1,92     1,95     
16Amen TewodrosAmen Tewodros (-16)VasaIS10.5.162,16 PB
  X     2,03 PB     2,16 PB     1,63     
T9 Kuula/SP
1Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.155,40SB
  4,93 SB     5,15 SB     5,40 SB     5,10     
2Nella ÅbergNella Åberg (-15)VasaIS26.1.155,17SB
  X     5,02 SB     5,15 SB     5,17 SB     
3Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.153,80SB
  3,45 SB     3,20     3,80 SB     3,72     
4Milou NygårdMilou Nygård (-16)MalaxIF25.1.163,67SB
  3,00 SB     3,50 SB     3,57 SB     3,67 SB     
5Jenna MäkeläJenna Mäkelä (-16)PalosUS16.1.163,46SB
  3,02 SB     2,88     3,46 SB     3,45     
6Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.163,44SB
  2,42 SB     3,12 SB     3,44 SB     2,70     
7Ellie BystedtEllie Bystedt (-16)VasaIS29.1.163,06SB
  2,92 SB     2,62     3,06 SB     2,71     
8Elin StorbjörkElin Storbjörk (-17)IKFalken7.8.172,00SB
  1,96 SB     2,00 SB     1,92     1,23     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut