TULOKSET: Lohja, Talvijuoksusarja 4 17.2.2024 kaikki

M 5 km
1 Joona Leino - 18.13 
2 Mikko Pusa Vihti Triathlon 21.08 
3 Christian Claus - 24.35 

M40 5 km
1 Antti Pöyry LänsiUU 18.28 
2 Jari Käpylä LänsiUU 21.50 
3 Kari Fuss - 24.27 

M50 5 km
1 Sakari Taskila Muuraus- ja laat. Sakari Taskila 20.10 
2 Rami Heikkonen Fiskarsin Urheilijat -47 23.06 

M60 5 km
1 Tommy Karlsson Time-to-run 23.57 
2 Ari Julkunen LänsiUU 25.29 

M 10 km
1 Severi Salonen LänsiUU 38.00 
2 Tuukka Seger LänsiUU 41.36 
3 Nooa Nykänen Samba Trail Running Club 42.37 
4 Jukka Ahokas Kenttäurheilijat -58 44.08 

M40 10 km
1 Timo Sainio Velo Salo 47.59 
2 Jari Ruokonen Velo Salo 50.25 

M50 10 km
1 Markku Salminen Velo Salo 47.59 

M60 10 km
1 Jari Lindholm Mäntsälän Urheilijat 49.37 

M70 10 km
1 Timo Peltomaa Karjaan ura 63.50 

P15 3 km
1 Eetu Rask - 15.29 

P13 3 km
1 Raiku Ristiniitty Hiidenkiertäjät 13.34 
2 Vincent Vellonen LänsiUU 15.10 

P11 1 km
1 Tiitus Kela LänsiUU 4.36 

N 5 km
1 Jannina Niskala - 27.59 
2 Kaisa Pohjonen Espoon Akilles 31.49 

N50 5 km
1 Maarit Rimali PLR 26.19 

N60 5 km
1 Marja-Leena Nikander LänsiUU 29.28 

N70 5 km
1 Pirkko Kalliola MaMa 31.31 

N 10 km
1 Saara Nikander LänsiUU 38.00 
2 Katariina Koskinen Velo Salo 52.33 
3 Laura Laiho - 53.15 
4 Emilia Holck Velo Salo 56.46 

N50 10 km
1 Kairit Kaasik-Valtonen Tallinna 60.21 

T13 3 km
1 Pinja Paajala Vihdin Viesti 13.25 
2 Jasmin Hallenberg Karkkilan Pojat 14.01 

T11 1 km
1 Aada Lakela LänsiUU 4.16 
2 Elsa Mustonen Karkkilan Pojat 4.42 

T9 1 km
1 Ellen Niskala LänsiUU 4.43

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja