TULOKSET: Jyväskylä, Kuokkalan kirmaisu 27.4.2019 kaikki

M 10 km 
 
1. Roope Koskinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 32.47
2. Jonathan Kilpelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 34.22
3. Kimmo Moilanen Jyväskylä Trail Runners 36.19
4. Aleksi Niemelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 36.27
5. Kai Reiman 37.25
6. Mikael Koskinen Adafy 39.57
7. Juha Lehrbäck Jyväskylä 40.27
8. Samu Nerg Jyväskylän Kenttäurheilijat 42.08
9. Liam Murphy JKL Trail Runners 42.50
10. Paulus Siitonen JHS 45.30
11. Lasse Heinonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 48.10
12. Lauri Riipinen 52.16
 Lasse Eini Jyväskylän Kenttäurheilijat DNF
 Tomi Salmi Jyväskylä DNF
 
M40 10 km 

1. Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat 34.52
2. Harri Lamminsivu Vaajakosken Kuohu 37.36
3. Jani Kokko Vaajakosken Kuohu 37.58
4. Juha Toivonen Vaajakosken Kuohu 39.16
5. Jukka Hemminki Simunan Sukeltajat 41.52
6. Kim Karhulahti Nynu 43.02
7. Petri Niemi Muurasjärven Murto 43.52
8. Jari Siitonen OC Puisto 45.30
9. Kari Kuusniemi JRV 46.02
 Timo Saari Jyväskylän Kenttäurheilijat DNF
 
M50 10 km 
 
1. Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu 39.54
2. Seppo Puttonen Vaajakosken Kuohu 40.21
3. Harri Hokkanen Hippoksen Maratonkerho 40.24
4. Tero Haikonen Hippoksen Maratonkerho 41.58
5. Arto Pasanen Hippoksen Maratonkerho 42.47
6. Jyri Tiusanen Hippoksen Maratonkerho 43.26
7. Pasi Surakka Stamina TC 45.32
8. Seppo Veid Vaajakosken Kuohu 48.29
9. Mauno Vehviläinen Vaajakosken Kuohu 48.43
10. Markku Lehtelä Hippoksen Maratonkerho 49.47
11. Eero Keskinen Jyväskylä 51.23
12. Harri Pyykkönen - 60.15
 
N 10 km 
 
1. Annukka Husu Jyväskylä 44.01
2. Niina Nieminen Stamina TC 47.55
3. Juliaana Myllylä Kinkomaa 49.48
4. Laura Taskinen Jyväskylä 49.53
5. Riikka Reiman Joensuu Streetwalkers 51.00
6. Riitta Holappa - 55.59
 
N40 10 km 
 
1. Katja Mitrunen Vaajakosken Kuohu 46.42
2. Katja Varsell - 50.29
3. Arja Pyykkönen - 60.15
 
N50 10 km 
 
1. Anu Vatanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 49.28
2. Anne Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 51.04
3. Tarja Lyytinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 55.23
 Katri Piilola - DNF
 
M kuntosarja 5 km 
 
1. Alexi Ruokamo Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.29
2. Valtteri Konttinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.24
3. Andries Mol Jyväskylä 17.59
4. Kari-Pekka Seppänen Jyväskylän Kenttäurheilijat 18.07
5. Kristian Isaksson Jyväskylän Kenttäurheilijat 18.18
6. Kimmo Kaario Hippoksen Maratonkerho 19.47
7. Juha Sairanen Vaajakosken Kuohu 19.53
8. Mika Rautiainen Hippoksen Maratonkerho 20.01
9. Pertti Pernu Hippoksen Maratonkerho 20.30
10. Harri Eränen IF Länken 20.33
11. Mika Hyppönen Hippoksen Maratonkerho 20.44
12. Kari Halttunen Hippoksen Maratonkerho 20.46
13. Niko Rantala Stamina TC 21.25
14. Ari-Pekka Räsänen Hippoksen Maratonkerho 21.28
15. Tero Mäkäläinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 21.34
16. Mika Viinikainen Hippoksen Maratonkerho 22.32
17. Kimmo Heljasvuo Hippoksen Maratonkerho 22.36
18. Ari Rautiainen Hippoksen Maratonkerho 23.19
19. Jussi Kesonen Muurame 26.27
20. Kauko Isomäki Jyväskylän Kenttäurheilijat 36.00
 
M60 5 km 
 
1. Markku Haaranen Jyskä 20.38
2. Aimo Mäkinen Vaajakosken Kuohu 22.03
3. Aimo Väisänen Kensu 26.22
 
N kuntosarja 5 km 
 
1. Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.48
2. Mari Hyyppä Jyväskylän Kenttäurheilijat 18.54
3. Tiina Alhonen Vaajakosken Kuohu 18.57
4. Marjo Taanila Jyväskylä 19.08
5. Anne Kiljunen Hippoksen Maratonkerho 20.35
6. Anna Aijasaho Vaajakosken Kuohu 20.47
7. Heidi Haapamäki Jyväskylän Kenttäurheilijat 20.48
8. Jaana Kiminkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 22.54
9. Paula Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 23.12
10. Maria Lehto Stamina TC 23.20
11. Elina Virkkunen Vaajakosken Kuohu 23.32
12. Arja Mäkelä - 24.37
13. Hanna Torvinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 25.53
14. Jessica Rumfeldt JYU 26.42
15. Satu Pelkonen JKL Trail Runners 26.53
16. Henna Mustaparta Muurame 27.25
17. Marjukka Koskenkorva Jyväskylä 29.34
18. Johanna Kaski Jyväskylä 31.39
19. Jutta Javanainen Keskisuomalainen 33.36
20. Henriikka Lehtelä Hippoksen Maratonkerho 37.34
 
N70 5 km 
 
1. Pirjo Hänninen Jyväskylä 28.26
 
T12 5 km 
 
1. Erika Parkkonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 23.36
2. Sanni Muhonen Jyväskylä 23.40
3. Enni Mustaparta Jyväskylän Kenttäurheilijat 25.04
4. Ella Roimela Jyväskylän Kenttäurheilijat 26.16
 
P12 5 km 
 
1. Eemi Kesonen Jyp juniorit 26.13

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP