TULOKSET: Alajärvi, pk. kilpailut 4.6.2012

M Moukari
  1. Ilari Huttula                           AlajA               59,76
  2. Juhana Mäkelä                           YlistKV             59,54
  3. Tuomo Tarvainen                         KauhWi              56,58

P15 2000 m
  1. Antti Ihamäki                           AlajA             6.04,73
  2. Niku Rintala                            TeuvRi            6.41,27
  3. Sampo Seppä                             AlajA             6.48,83

P15 Moukari
  1. Väinö Salomäki                          AlajA               39,90
  2. Juhana Karjanlahti                      AlajA               37,19

P13 60 m -0,4
  1. Eemil Ali-Haapala                       KaustPV              8,98
  2. Lauri Männistö                          AlajA                9,03

P13 600 m
  1. Ilmari Autio                            AlajA             1.53,48

P13 Pituus
  1. Eemil Ali-Haapala                       KaustPV              4,27 +1,1           
  2. Lauri Männistö                          AlajA                3,66 +0,7           

P13 Moukari
  1. Juhana Karjanlahti                      AlajA               42,95

P11 60 m
Erä 1 -0,6
  1. Kristoffer De Silva                     AlajA                9,21
  2. Jesperi Salo                            AlajA                9,54
  3. Ilari Mikkola                           AlajA                9,67
  4. Antton Peltomäki                        AlajA               10,06
  5. Vilho Luoma                             LapVi               10,22
  6. Oskari Leppäaho                         AlajA               10,29
Erä 2 -0,5
  1. Roope Saari                             KuortKu              9,33
  2. Ville Saari                             KuortKu              9,46
  3. Konsta Liikala                          AlajA                9,79
     Timoteus Kivikangas                     AlajA                 DNS

P11 600 m
  1. Jesperi Salo                            AlajA             2.01,55
  2. Timoteus Kivikangas                     AlajA             2.04,20
  3. Antton Peltomäki                        AlajA             2.13,36
  4. Aaro Kari                               KauhWi            2.44,00

P11 Pituus
  1. Kristoffer De Silva                     AlajA                4,15 +0,7           
  2. Roope Saari                             KuortKu              3,68 +0,9           
  3. Jesperi Salo                            AlajA                3,67 +1,0           
  4. Ilari Mikkola                           AlajA                3,57 +0,6           
  5. Ville Saari                             KuortKu              3,50 +0,8           
  6. Miika Jokela                            AlavU                3,49 +0,5           
  7. Vilho Luoma                             LapVi                3,44 +0,4           
     Timoteus Kivikangas                     AlajA                 DNS                
     Oskari Leppäaho                         AlajA                 DNS                
        
P11 Keihäs
  1. Jesperi Salo                            AlajA               29,96
  2. Kristoffer De Silva                     AlajA               28,97
  3. Oskari Leppäaho                         AlajA               28,50
  4. Aaro Kari                               KauhWi              26,64
  5. Timoteus Kivikangas                     AlajA               23,70
  6. Miika Jokela                            AlavU               21,67

P9 60 m -0,2
  1. Teemu Pihlajamäki                       LapVi               10,30
  2. Miika Jokela                            AlavU               10,68
  3. Tare Jytilä                             ÄhtU                11,09
  4. Juhana Mikkola                          AlajA               11,84
  5. Valtteri Viitasaari                     AlajA               12,32
  6. Hulo Lehtimäki                          AlajA               12,75
  7. Toivo Tarvainen                         KauhWi              12,92
  8. Jooa Mäkelä                             AlajA               13,76

P9 400 m
  1. Teemu Pihlajamäki                       LapVi             1.20,55
  2. Miika Jokela                            AlavU             1.23,68
  3. Tare Jytilä                             ÄhtU              1.27,34
  4. Hulo Lehtimäki                          AlajA             1.39,72
  5. Jooa Mäkelä                             AlajA             1.53,40

N Kuula
  1. Minna-Marjatta Liimatainen              AlajA               13,49

N17 Seiväs
  1. Linnea Marttala                         SeinäjSU              250
     Kaislakerttu Järvelä                    SoinSi                DNS
 
T15 100 m -0,5
  1. Eveliina Ojala                          SoinSi              13,53

T15 Keihäs
  1. Rosaliina Penninkangas                  AlajA               36,65

T13 60 m -1,0
  1. Valma Salomäki                          AlajA                8,95
  2. Janina Saarela                          AlajA                9,33
  3. Ronja Koivisto                          AlahKi               9,57
  4. Sofia Honkaniemi                        AlajA                9,71
  5. Heidi Marjomäki                         AlajA                9,85
  6. Essi Juoperi                            AlajA                9,96
  7. Armi Heiti                              AlajA               10,03
  8. Laura Takala                            AlajA               11,14

T13 600 m
  1. Ronja Koivisto                          AlahKi            2.01,35
  2. Fiia Koskela                            AlajA             2.03,11
  3. Miia Hakomäki                           YlihJu            2.07,37
  4. Armi Heiti                              AlajA             2.12,47
     Essi Juoperi                            AlajA                 DNF
     Roosa-Maria Jylhä                       HalsToi               DNS

T13 Seiväs
     Valma Salomäki                          AlajA                 DNS
        
T13 Moukari
  1. Julia Kivinen                           KaustPV             29,05

T11 60 m -0,9
  1. Eucabeth Kivikangas                     AlajA                9,21
  2. Julia Kivinen                           KaustPV              9,32
  3. Roosa Latva-Laturi                      AlajA                9,39
  4. Vilma Hänninen                          AlajA                9,44
  5. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,56
  6. Jemina Saarela                          AlajA                9,59
  7. Pinja Koivisto                          AlahKi              10,84
  8. Iida Mäkelä                             AlajA               11,32

T11 600 m
  1. Eucabeth Kivikangas                     AlajA             2.07,63
  2. Vilma Siirilä                           JyväskKU          2.13,15
  3. Jemina Saarela                          AlajA             2.50,16
  4. Iida Mäkelä                             AlajA             3.08,78

T11 Pituus
  1. Julia Kivinen                           KaustPV              3,95 +0,7           
  2. Roosa Latva-Laturi                      AlajA                3,86 +0,4           
  3. Vilma Hänninen                          AlajA                3,86 +1,0           
  4. Eucabeth Kivikangas                     AlajA                3,80 +1,1           
  5. Vilma Siirilä                           JyväskKU             3,66 +1,2           
  6. Jemina Saarela                          AlajA                3,39 +0,3           
  7. Iida Mäkelä                             AlajA                2,49 +0,8           
              
T11 Keihäs
  1. Vilma Hänninen                          AlajA               25,19
  2. Roosa Latva-Laturi                      AlajA               19,25
  3. Julia Kivinen                           KaustPV             18,98
  4. Eucabeth Kivikangas                     AlajA               16,14
  5. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,50

T9 60 m -1,0
  1. Venla Hänninen                          AlajA               10,44
  2. Aada Koskela                            AlajA               10,86
  3. Veera Lehtimäki                         AlajA               10,92
  4. Vilma Lehtimäki                         AlajA               11,04
  5. Tara Jytilä                             ÄhtU                11,12
  6. Julia Peura                             AlajA               11,83
  7. Mirella Joensuu                         AlajA               12,18
     Reija-Elina Jylhä                       HalsToi               DNS

T9 400 m
  1. Veera Lehtimäki                         AlajA             1.25,38
  2. Vilma Lehtimäki                         AlajA             1.28,99
  3. Aada Koskela                            AlajA             1.31,78
  4. Tara Jytilä                             ÄhtU              1.35,39
     Reija-Elina Jylhä                       HalsToi               DNS

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2
9.12.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 2 kaikki
9.12.2023 Helsinki: Starttikisa
9.12.2023 Turku: Tonttukisat
6.12.2023 Seinäjoki: Ice Games
5.–6.12.2023 Espoo/Kam: Itsenäisyyspäivän kisat
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat
3.12.2023 Joensuu/P: Reijolan hallikisat kaikki
2.12.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 3
2.12.2023 Kaustinen: Jouluhallikilpailut peruutettu
2.12.2023 Pori: Hallikisat
2.12.2023 Turku: Merkki-Mitalicup
29.11.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2 kaikki
25.11.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 2
25.11.2023 Ii: Testijuoksusarja 2
26.11.2023 Helsinki: Marrashallikilpailut
26.11.2023 Joensuu: Loskahallikilpailut
25.11.2023 Pori: Kärkiseuraottelu
22.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
19.11.2023 Pajulahti: Intersport-nuorisohallikisat
19.11.2023 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
19.11.2023 Turku: Syyshallikisat
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup
18.11.2023 Vantaa: Tiejuoksucup 1 kaikki
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run
4.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run kaikki
18.11.2023 Helsinki: Stadium Night Run siirretty 4.11.
15.11.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run kaikki
28.10.2023 Helsinki: Halloween Run
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1 kaikki
11.11.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 1
4.11.2023 Loviisa: 18. Sarvilahden maraton
5.11.2023 Leppävirta: Kerran vielä kiellon päälle -kisat
4.11.2023 Loviisa: Sarvilahden maraton kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
4.11.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja 2
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1
28.10.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja 1 kaikki
14.10.2023 Heinävesi: Pakkaskisat
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1
28.10.2023 Ii: Testijuoksusarja 1 kaikki
21.10.2023 Seinäjoki: Painonheittokilpailut
21.10.2023 Rovaniemi: Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailu
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton
21.10.2023 Kankaanpää: Kankaanpään maraton kaikki
21.10.2023 Kaarina: 13. Syysmaraton
21.10.2023 Kaarina: Syysmaraton kaikki
21.10.2023 Nastola: PM-maastokatsastukset
14.10.2023 Kempele: Mourunki Run
14.10.2023 Vantaa: Vantaan maraton
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
14.10.2023 Oulu/H: Pyrinnön Heittokisa
14.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
14.10.2023 Vantaa: SAUL:n SM-maraton
14.10.2023 Vantaa: SM-maraton
12.10.2023 Joensuu/P: 200 metrin aitakisa
7.10.2023 Helsinki: Haaga Run
7.10.2023 Tampere: Tampere juoksee
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023
9.10.2023 Vantaa/T: Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v
8.10.2023 Kouvola/i: Heittocup 5
8.10.2023 Turku: Mini-Maaria
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton
7.10.2023 Hanko: Itämeri-maraton kaikki
7.10.2023 Leppävirta: Huurre-heitot
8.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
22.9.2023 Naantali: Alakoulujen KLL:n pm-kilpailut
7.10.2023 Kirkkonummi: Lamminjärven ympärijuoksu peruutettu
7.10.2023 Oulu: Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvat
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
3.10.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailut