TULOKSET: Raasepori, pk. kilpailut 6.3 2011 ei kilpailukalenteri.fi:ssä

H17 20 m lentävä
1. Teo Takala IFRaseb 2,25 
2. Jesse Lindholm IFRaseb 2,40 

H17 Kula
1. Jesse Lindholm IFRaseb 12,19 

P15 20 m lentävä 
1. Joachim Böckerman IFRaseb 2,37 

P15 Längd 
1. Joachim Böckerman IFRaseb 5,09 

P15 Kula
1. Richard Lindroos IFTrean 9,47 
2. Anton Lindqvist IFTrean 8,66 

P13 20 m lentävä 
1. Rasmus Lagerström IFRaseb 2,66 
2. Benjamin Helander IFRaseb 2,69 
3. Roope Auvinen IngåIF 2,70 
4. Tommy Piiroinen ViStart 2,70 
5. Anton Vuorio IFRaseb 2,75 
6. Joonas Ahola SjundeåIF 2,86 
7. Axel Österlund HangöIK 2,91 
8. Arne Siren IFRaseb 2,94 
9. Andreas Lindqvist IFTrean 3,01 
10. Kalle Westerlund ViStart 3,05 

P13 Höjd 
1. Roope Auvinen IngåIF 137 
2. Benjamin Helander IFRaseb 132 
3. Kalle Westerlund ViStart 130 
4. Rasmus Lagerström IFRaseb 122 
5. Andreas Lindqvist IFTrean 110 
5. Tommy Piiroinen ViStart 110 

P13 Kula
1. Anton Vuorio IFRaseb 11,54 
2. Roope Auvinen IngåIF 9,75 
3. Roy Lindholm IngåIF 9,47 
4. Kalle Westerlund ViStart 7,29 
5. Joonas Ahola SjundeåIF 6,41 
6. Tommy Piiroinen ViStart 6,11 

P11 20 m lentävä 
1. Jonathan Himberg IFTrean 2,83 
2. Martin Wiberg IFRaseb 2,93 
3. Alvar Sirén IFRaseb 2,95 
4. Joona Kalliomäki SjundeåIF 2,96 
5. Simon Lindholm IFRaseb 3,01 
6. Antti Mäkilä IFRaseb 3,07 
7. Tobias Söderholm IngåIF 3,20 
8. Axel Grönholm IngåIF 3,47 
9. Juuso Tuohimaa HangöIK 3,52 

P11 Längd 
1. Jonathan Himberg IFTrean 4,12 
2. Simon Lindholm IFRaseb 3,99 
3. Martin Wiberg IFRaseb 3,97 
4. Tobias Söderholm IngåIF 3,77 
5. Joona Kalliomäki SjundeåIF 3,75 
6. Antti Mäkilä IFRaseb 3,70 
7. Alvar Sirén IFRaseb 3,63 
8. Axel Grönholm IngåIF 3,24 
9. Juuso Tuohimaa HangöIK 3,02 

P11 Kula
1. Martin Wiberg IFRaseb 9,12 
2. Jonathan Himberg IFTrean 7,93 
3. Simon Lindholm IFRaseb 7,49 
4. Tobias Söderholm IngåIF 7,27 
5. Joona Kalliomäki SjundeåIF 6,59 
6. Juuso Tuohimaa HangöIK 5,61 
7. Axel Grönholm IngåIF 5,51 
8. Alvar Sirén IFRaseb 5,40 
9. Antti Mäkilä IFRaseb 5,22 

P9 20 m lentävä 
1. Philip Nynäs IFRaseb 3,14 
2. Anton Paasonen HangöIK 3,18 
3. Tuomas Haapasalo IFRaseb 3,20 
4. Jakob Metzner IFRaseb 3,23 
5. Linus Fältmarsch IFRaseb 3,39 
6. Väinö Lupala IFRaseb 3,41 

P9 Höjd 
1. Philip Nynäs IFRaseb 090 
2. Jakob Metzner IFRaseb 090 
3. Tuomas Haapasalo IFRaseb 085 

P9 Kula
1. Hugo Hakosalo IFRaseb 5,56 
2. Tuomas Haapasalo IFRaseb 5,02 
3. Philip Nynäs IFRaseb 4,67 
4. Jakob Metzner IFRaseb 4,18 
5. Linus Fältmarsch IFRaseb 3,90 

D17 20 m lentävä 
1. Ida Gustafsson IFRaseb 2,45 
2. Frida Sevon IFRaseb 2,49 
3. Sara Oraheimo IFRaseb 2,59 

D17 Kula
1. Sara Oraheimo IFRaseb 10,33 
2. Frida Sevón IFRaseb 8,55 

F15 20 m lentävä 
1. Emelie Ranckèn IFRaseb 2,43 
2. Johanna Ahola SjundeåIF 2,46 
3. Sara Haapalahti SjundeåIF 2,53 
4. Krista Lindholm IFRaseb 2,57 
5. Jannica Lindholm IFRaseb 2,63 
6. Ellen Eklöf IFRaseb 2,64 
7. Ulrika Lönnberg IFRaseb 2,75 
8. Malin Westerling IngåIF 2,98 
9. Ellen Ranckén IFRaseb 2,99 
10. Erika Salo IngåIF 4,58 

F15 längd 
1. Johanna Ahola SjundeåIF 4,75 
2. Jannica Lindholm IFRaseb 4,16 
3. Malin Westerling IngåIF 3,19 
4. Erika Salo IngåIF 1,79
 Ellen Eklöv IFRaseb NM 

F15 Kula
1. Johanna Ahola SjundeåIF 8,63 
2. Sara Haapalahti SjundeåIF 7,76 
3. Nina Blom IngåIF 7,36 
4. Erika Salo IngåIF 5,50 
5. Malin Westerling IngåIF 4,53 

F13 20 m lentävä 
1. Tiia Gustafsson IFRaseb 2,66 
2. Aino Pietiläinen SjundeåIF 2,75 
3. Cecilia Grönholm IngåIF 2,82 
4. Emma Metzner IFRaseb 3,00 
5. Moa Lönnberg IFRaseb 3,14 
6. Tuuli Tuohimaa HangöIK 3,30 

F13 Höjd 
1. Moa Lönnberg IFRaseb 124 
2. Aino Pietiläinen SjundeåIF 120 
3. Cecilia Grönholm IngåIF 105 
4. Emma Metzner IFRaseb 100 
4. Tuuli Tuohimaa HangöIK 100 

F13 Kula
1. Josefine Lundström IFTrean 10,04 
2. Celcilia Grönholm IngåIF 8,29 
3. Tiia Gustafsson IFRaseb 7,29 
4. Aino Pietiläinen SjundeåIF 6,98 
5. Tuuli Tuohimaa HangöIK 5,95 

F11 20 m lentävä 
1. Malou Ekholm IngåIF 2,76 
2. Elvira Niemi IngåIF 2,87 
3. Katariina Kontio Espoon Tapiot 2,94 
4. Erin Hildeen IngåIF 2,95 
5. Priscilla Viitanen Espoon Tapiot 2,99 
6. Amanda Fältmarsch IFRaseb 3,03 
7. Sara Österlund HangöIK 3,04 
8. Nicolina Fredriksson HangöIK 3,07 
9. Pinja Kauppinen IngåIF 3,11 
10. Emilia Ekström IFTrean 3,12 
11. Emilia Rosenström HangöIK 3,12 
12. Emma Reijonen IngåIF 3,20 
13. Karita Auvinen IngåIF 3,20 
14. Nicole Enqvist IngåIF 3,25 
15. Hanna Ek IngåIF 3,33 
16. Hanna Piiroinen ViStart 3,40 
17. Ines Kojo HangöIK 3,46 
18. Sara Falck ViStart 3,49 
19. Laura Auvinen IngåIF 3,62 
20. Patricia Grönholm IngåIF 3,64 
21. Emilia Sundman IngåIF 3,88 

F11 Längd 
1. Elvira Niemi IngåIF 4,02 
2. Malou Ekholm IngåIF 3,93 
3. Sara Sundström IFRaseb 3,87 
4. Priscilla Viitanen Espoon Tapiot 3,86 
5. Erin Hildeen IngåIF 3,68 
6. Nicolina Fredriksson HangöIK 3,51 
7. Amanda Fältmarsch IFRaseb 3,46 
8. Emilia Ekström IFTrean 3,37 
9. Katariina Kontio Espoon Tapiot 3,36 
10. Nicole Enqvist IngåIF 3,27 
11. Karita Auvinen IngåIF 3,08 
12. Ines Kojo HangöIK 3,07 
13. Hanna Piiroinen ViStart 3,05 
14. Emilia Rosenström HangöIK 3,04 
15. Sara Falck ViStart 2,98 
16. Laura Auvinen IngåIF 2,98 
17. Hanna Ek IngåIF 2,92 
18. Pinja Kauppinen IngåIF 2,63 
19. Patricia Grönholm IngåIF 2,26 
20. Emilia Sundman IngåIF 2,08 

F11 Kula
1. Sara Sundström IFRaseb 7,95 
2. Priscilla Viitanen Espoon Tapiot 7,82 
3. Sara Falck ViStart 7,06 
4. Sara Österlund HangöIK 6,78 
5. Erin Hildeen IngåIF 6,53 
6. Katariina Kontio Espoon Tapiot 6,35 
7. Malou Ekholm IngåIF 5,73 
8. Elvira Niemi IngåIF 5,50 
9. Laura Auvinen IngåIF 5,39 
10. Karita Auvinen IngåIF 5,38 
11. Ines Kojo HangöIK 5,22 
12. Patricia Grönholm IngåIF 4,84 
13. Emilia Rosenström HangöIK 4,61 
14. Emilia Sundman IngåIF 4,61 
15. Hanna Ek IngåIF 4,03 
16. Pinja Kauppinen IngåIF 3,74 

F9 20 m lentävä 
1. Saimi Lupala IFRaseb 3,28 
2. Binta Smith IngåIF 3,36 
3. Sandra Björklöf IFRaseb 3,40 
4. Cajsa Lönnberg IFRaseb 3,72 
5. Ronja Grönholm IngåIF 3,82 

F9 Höjd 
1. Sandra Björklöf IFRaseb 090 
2. Binta Smith IngåIF 085 
3. Ronja Grönholm IngåIF 085 

F9 Kula
1. Binta Smith IngåIF 4,40 
2. Sandra Björklöf IFRaseb 4,08 
3. Ronja Grönholm IngåIF 3,78

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3
8.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3 kaikki
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikki
12.2.2023 Joensuu: Areena indoor games
12.2.2023 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat II
12.2.2023 Turku: Malja-Sprintit
11.2.2023 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
11.2.2023 Haparanda SWE: VKV-hallikilpailut