TULOKSET: Talvijuoksusarja 5, Lohja, 23.3.2024


33 urheilijaa, 33 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Vilho LoukkalahtiVilho Loukkalahti (-95)IFRaseb1.8.9533.31SB
2Jukka SaloJukka Salo (-84)KarkkPo26.7.8434.04SB
3Tuukka SegerTuukka Seger (-92)LänsiUU18.6.9238.37 ei lisenssiä
4Jukka AhokasJukka Ahokas (-73)KU-583.5.7341.51 ei lisenssiä
5Jari KäpyläJari Käpylä (-77)LänsiUU2.7.7742.43 ei lisenssiä
6Kari VuorinenKari Vuorinen (-65)KuntoP31.12.6542.47 ei lisenssiä
7Tapani VahlroosTapani Vahlroos (-63)VSMasters22.12.6343.17SB
8Markku JääskeläinenMarkku Jääskeläinen (-69)(Vihti)23.6.6943.30 ei lisenssiä
10Markku SalminenMarkku Salminen (-70)(Salo)13.6.7044.15 ei lisenssiä
13Jari LindholmJari Lindholm (-57)MäntsU3.6.5747.40 ei lisenssiä
16Timo MaunulaTimo Maunula (-57)ValkHa21.5.5751.45 ei lisenssiä
18Timo PeltomaaTimo Peltomaa (-54)KarjU5463.53 ei lisenssiä
M 5 km tiejuoksu/RR
1Joona LeinoJoona Leino (-09)LänsiUU31.8.0917.59 ei lisenssiä
2Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.8718.13
3Jani JuutilainenJani Juutilainen (-97)IFRaseb7.4.9718.24 ei lisenssiä
4Sakari TaskilaSakari Taskila (-68)LeppSi26.12.6819.16 ei lisenssiä
5Tom PerttalaTom Perttala (-75)(Salo)5.12.7519.41 ei lisenssiä
8Tommi SahilaTommi Sahila (-73)OrivPo7322.44 ei lisenssiä
9Rami HeikkonenRami Heikkonen FiskU22.46 ei lisenssiä
10Tommy KarlssonTommy Karlsson (-64)-15.7.6422.58 ei lisenssiä
11Peter StåhlPeter Ståhl (-61)IFSibboV10.11.6126.06
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Saara NikanderSaara Nikander (-94)LänsiUU21.5.9436.23SB
2Anna-Elina HeikkinenAnna-Elina Heikkinen (-90)JyväskKU2.7.9038.06
3Maija VallinojaMaija Vallinoja (-66)HelsJuo15.11.6642.28
4Katariina KoskinenKatariina Koskinen (Salo)49.21 ei lisenssiä
N 5 km tiejuoksu/RR
1Leena MäkäräinenLeena Mäkäräinen (-88)KU-5823.4.8819.27
2Jenni MuttonenJenni Muttonen (-89)(Kitee)13.4.8919.30 ei lisenssiä
3Sanna IlmarinenSanna Ilmarinen (-78)LänsiUU20.9.7823.31 ei lisenssiä
4Minna KupariMinna Kupari (-77)VihdUV25.11.7725.27
5Maarit RimaliMaarit Rimali -25.38 ei lisenssiä
7Anne RuohoAnne Ruoho -26.06 ei lisenssiä
8Marja-Leena NikanderMarja-Leena Nikander LänsiUU28.37 ei lisenssiä
9Pirkko KalliolaPirkko Kalliola (-53)MaarMa5331.28 ei lisenssiä

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja