TULOKSET: Lohjan heittocup 1, Lohja, Harjun urheilukeskus, 29.3.2024


29 urheilijaa, 29 lajisuoritusta

Miehet
M Moukari/HT
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)EspTa25.2.0665,22PB (ka 81.) (22-v. ka 63.) (19-v. ka 15.)
  62,76 PB     65,18 PB     X     64,44     62,33     65,22 PB     
2Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.6321,29SB
  18,81 SB     20,04 SB     19,79     19,42     21,29 SB     20,82     
M19 Moukari/HT
1Tomi KuusistoTomi Kuusisto (-06)TuUL28.6.0659,49PB
  X     52,09 PB     54,11 PB     X     59,49 PB     X     
P15 Moukari/HT
1Vilho RasiVilho Rasi (-09)KarhU31.10.0938,16PB
  32,01 SB     38,16 PB     33,42     X     34,67     35,45     
2Eetu TilanderEetu Tilander (-10)KU-582.11.1028,29PB
  X     X     X     28,23 PB     28,29 PB     X     
Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.10NM
  X     X     X     X     X     X     
P13 Moukari/HT
1Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.1225,63PB
  24,05 PB     X     X     25,63 PB     P     P     
P11 Moukari/HT
1Robert AlariRobert Alari (-13)PaimU17.10.1322,67PB
  19,87 SB     22,67 PB     22,61     19,51     X     X     
2Miro JärvinenMiro Järvinen (-14)JyväskKU13.1.1419,85SB
  X     X     X     19,85 SB     19,76     19,18     
3Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.149,46PB
  X     7,57 PB     9,46 PB     8,56     9,42     8,55     
Naiset
N Moukari/HT
1Heidi HämäläinenHeidi Hämäläinen (-92)EspTa12.5.9244,93SB
  X     44,93 SB     X     42,69     X     X     
N17 Moukari/HT
1Emmi GrönroosEmmi Grönroos (-07)VeikkVei5.12.0746,73SB
  46,73 SB     45,05     46,72     46,43     X     45,69     
2Vilma LehtoVilma Lehto (-07)HämeenlTa6.12.0736,99PB
  36,99 PB     35,74     36,73     X     X     34,12     
T15 Moukari/HT
1Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0950,28PB (15-v. ka 100.)
  50,28 PB     47,91     48,88     X     47,01     X     
2Aliisa PollariAliisa Pollari (-10)AlavU11.2.1047,93PB (14-v. ka 73.)
  45,51 PB     X     42,98     X     44,87     47,93 PB     
3Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0940,11SB
  X     38,87 SB     38,52     X     40,11 SB     37,48     
4Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.1035,93PB
  32,53     X     35,93 PB     X     33,69     32,15     
5Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.0932,63
  32,01     32,63     X     X     27,50     30,10     
6Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1025,18PB
  24,74 PB     24,75 PB     23,80     X     25,18 PB     24,13     
T13 Moukari/HT
1Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.1145,10PB (13-v. ka 27.)
  40,06 SB     X     X     43,04 PB     41,21     45,10 PB     
2Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.1135,56PB
  X     X     X     35,56 PB     X     X     
3Susa LaihoSusa Laiho (-12)KU-5822.6.1219,39PB
  X     16,79 PB     18,83 PB     18,77     19,39 PB     X     
T11 Moukari/HT
1Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.1417,71PB
  17,71 PB     16,81     13,56     16,47     15,04     17,07     
2Säde SavirantaSäde Saviranta (-13)TurWei 22.1.1314,71PB
  X     14,09 PB     12,12     14,71 PB     X     12,95     
3Kaisla KoskinenKaisla Koskinen (-14)TurWei7.4.1411,23SB
  X     X     9,24 SB     11,23 SB     X     11,17     
4Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.1410,79PB
  10,79 PB     X     X     9,08     9,28     9,69     
5Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.1410,71PB
  7,05 PB     8,78 PB     8,98 PB     9,82 PB     8,21     10,71 PB     
T9 Moukari/HT
1Ellen NiskalaEllen Niskala (-15)LänsiUU8.6.156,98PB
  6,90 PB     X     X     6,87     6,98 PB     6,07     
N60 Moukari/HT
1Anne-Maria VesalainenAnne-Maria Vesalainen (-64)LänsiUU28.3.6427,82PB
  27,64 PB     26,40     27,82 PB     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja