TULOKSET: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut, Ii, 23.3.2024


28 urheilijaa, 28 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Tuomas AhoTuomas Aho (-85)LimNM23.11.8535.00SB
2Simeon RissanenSimeon Rissanen (-95)LimNM1.9.9536.55SB
3Johannes PakanenJohannes Pakanen (-96)YlikNM5.1.9637.28SB
4Jani MäättäJani Määttä (-74)LimNM11.8.7437.43SB
5Sasu HalmeSasu Halme (-96)IFSibboV26.8.9638.14 ei lisenssiä
6Tatu KorhonenTatu Korhonen (-70)LimNM1.5.7040.12SB
7Jukka Kanerva-ahoJukka Kanerva-aho (-77)KempMK20.7.7740.19 ei lisenssiä
8Tuomas RonkainenTuomas Ronkainen (-73)KuivAu1.12.7342.52 ei lisenssiä
9Pertti LapinkangasPertti Lapinkangas (-58)PudasjU12.6.5843.23SB
11Pekka KuokkanenPekka Kuokkanen (-65)IinY12.6.6545.47SB
12Jukka PalokangasJukka Palokangas (-68)OulunsHei22.7.6846.47 ei lisenssiä
14Mikko LaksoMikko Lakso (-69)KempMK8.12.6948.51 ei lisenssiä
15Aulis KaasinenAulis Kaasinen (-55)OulNMKY20.9.5549.31 ei lisenssiä
16Taisto LatvalehtoTaisto Latvalehto (-64)OulunsHei25.5.6451.25 ei lisenssiä
17Jouko PerttulaJouko Perttula (-83)IinY 2.3.8352.15
18Markus HastMarkus Hast (-55)LohijKuo28.10.5554.11 ei lisenssiä
20Ilkka KeränenIlkka Keränen (Oulu)63.23 ei lisenssiä
21Markku HänninenMarkku Hänninen (-51)KempMK18.7.5164.08 ei lisenssiä
M 5 km tiejuoksu/RR
1Sami PetäjäjärviSami Petäjäjärvi (-90)OulPy10.7.9017.36 ei lisenssiä
2Arttu KummalaArttu Kummala (-09)YlikNM3.6.0921.23
3Erkki ManninenErkki Manninen (-47)OulunsHei9.6.4733.03 ei lisenssiä
4Paavo TakalahtiPaavo Takalahti (-39)KempMK9.5.3944.50 ei lisenssiä
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Karoliina KellolaKaroliina Kellola (-78)RaahVe1.7.7844.41SB
2Päivi PajulaPäivi Pajula (-74)LimNM26.6.7447.41SB
3Kariina KauppinenKariina Kauppinen (-61)PudasjU19.7.6149.20SB
4Mervi PerkkiöMervi Perkkiö (-61)OulunsHei12.3.6154.10 ei lisenssiä
6Kati KuivalainenKati Kuivalainen (-65)RovanRR1.2.6557.43 ei lisenssiä
N 5 km tiejuoksu/RR
1Lotta TalvensaariLotta Talvensaari (-07)KuivAu27.6.0720.43

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja