TULOKSET: Keväthallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 24.3.2024


178 urheilijaa, 415 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Jussi WesankoJussi Wesanko (-09)HKV 7.1.09 7,49
2Simeon SivonenSimeon Sivonen (-09)HKV20.2.09 7,79PB
3Julius KurppaJulius Kurppa (-10)VantSa30.9.10 7,83PB
4Markus TeppoMarkus Teppo (-09)PorvU10.2.09 8,09
5Thomas KleemolaThomas Kleemola (-09)KU-5824.8.09 8,31PB
6Luka KielinenLuka Kielinen (-09)EspTa 16.2.09 8,38
P15 200 m
1. erä
1Daniel NylundDaniel Nylund (-10)ÅIFK30.1.1027,77PB
2Sisu KoskelainenSisu Koskelainen (-10)IFSibboV28.8.1028,08PB
3Max HatakkaMax Hatakka (-09)HelsJuo14.4.0929,11PB
2. erä
1Jussi WesankoJussi Wesanko (-09)HKV 7.1.0924,11PB kk15(15-v. ka 20.)
2Markus TeppoMarkus Teppo (-09)PorvU10.2.0925,22PB
3Simeon SivonenSimeon Sivonen (-09)HKV20.2.0925,60PB
4Luka KielinenLuka Kielinen (-09)EspTa 16.2.0927,96
P15 Pituus/LJ
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.095,40 
  5,21     5,22     5,40     5,27     4,10     4,36     
2Simeon SivonenSimeon Sivonen (-09)HKV20.2.095,30 PB
  X     X     5,30 PB     3,82     4,00     4,03     
3Thomas KleemolaThomas Kleemola (-09)KU-5824.8.095,11 
  4,91     5,11     X     X     X     X     
4Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.094,92 
  4,86     X     4,63     4,85     X     4,92     
5Luka KielinenLuka Kielinen (-09)EspTa 16.2.094,49 PB
  4,49 PB     4,14     3,85     X     3,99     4,02     
6Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.104,47 
  4,47     4,05     4,36     4,36     4,45     X     
P15 Kuula/SP
1Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1014,44
  X     X     14,44     X     X     X     
2Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0911,26PB
  10,95     10,43     11,17     11,26 PB     11,24     11,09     
3Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.109,64PB
  9,10     9,48 PB     8,98     9,41     9,27     9,64 PB     
4Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.098,57PB
  8,02 PB     X     8,47 PB     8,57 PB     8,57 =PB     8,28     
P13 60 m
1. erä
1Riku SäilynojaRiku Säilynoja (-12)EspTa9.9.12 9,18
2Aarni RistimäkiAarni Ristimäki (-12)EspTa17.9.12 9,45
3Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.1210,01
2. erä
1Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.13 8,75
2Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.12 8,85
3Tuomas PuolakkaTuomas Puolakka (-11)EsboIF31.7.11 9,27
4Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.12 9,34
P13 200 m
1. erä
1Riku SäilynojaRiku Säilynoja (-12)EspTa9.9.1230,41PB
2Niilo AaltoNiilo Aalto (-12)VeikkVei22.1.1231,62PB
3Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.1235,93PB
2. erä
1Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.1227,52PB (12-v. ka 3.)
2Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.1228,35PB (12-v. ka 15.)
3Otso AaltoOtso Aalto (-13)VeikkVei10.11.1328,57PB kk11(12-v. ka 23.) (11-v. ka 4.)
4Tuomas PuolakkaTuomas Puolakka (-11)EsboIF31.7.1131,15PB
P13 60 m aidat/hurdles
1Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.1212,08PB
2Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.1115,26PB
P13 Pituus/LJ
1Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.123,65 
  3,65     X     X     X     
2Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.123,39 
  3,38     3,22     3,39     3,14     
P13 Kuula/SP
1Arn PitkänenArn Pitkänen (-12)EspTa3.10.128,37PB
  8,21 PB     7,77     8,37 PB     8,06     
2Lenni LähdesaloLenni Lähdesalo (-11)IFSibboV15.1.117,95
  7,95     7,40     7,29     7,44     
3Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.115,15
  X     4,82     5,15     X     
P11 60 m
1. erä
1Valtteri KuusistoValtteri Kuusisto (-14)HIFK8.8.1410,24PB
2Adam SeifeddineAdam Seifeddine (-13)EspTa5.7.1310,40PB
3Jesse LindbergJesse Lindberg (-14)TapE24.2.1410,47PB
4Alvari HeikkinenAlvari Heikkinen (-14)HIFK22.11.1411,68PB
2. erä
1Veikka VirtanenVeikka Virtanen (-14)HIFK8.9.1410,31PB
2Patrik LunttilaPatrik Lunttila (-13)EspTa6.3.1310,34PB
3Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.1410,41PB
4Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.1410,44PB
5Leo OinonenLeo Oinonen (-13)HIFK2.11.1310,92
3. erä
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.14 9,83
2Pyry LeppänenPyry Leppänen (-13)EspTa18.11.13 9,97
3Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.14 9,99
4Topi KorkeamäkiTopi Korkeamäki (-14)TapE31.8.1410,11PB
5Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.1410,15PB
4. erä
1Alessio Von HertzenAlessio Von Hertzen (-13)ViipU12.5.13 9,05
2Lassi LevoLassi Levo (-13)EspTa10.5.13 9,13PB
3Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.13 9,69
4Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.14 9,88
P11 200 m
1. erä
1Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.1435,60PB
2Adam SeifeddineAdam Seifeddine (-13)EspTa5.7.1335,88PB
3Jesse LindbergJesse Lindberg (-14)TapE24.2.1436,21PB
4Veikka VirtanenVeikka Virtanen (-14)HIFK8.9.1436,80PB
5Matias HelasuoMatias Helasuo (-13)VantSa 14.6.1337,28PB
2. erä
1Eppu HirsivuoriEppu Hirsivuori (-14)ViipU12.12.1432,94PB
2Pyry LeppänenPyry Leppänen (-13)EspTa18.11.1334,10PB
3Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.1435,21PB
4Patrik LunttilaPatrik Lunttila (-13)EspTa6.3.1335,86PB
5Leo OinonenLeo Oinonen (-13)HIFK2.11.1339,28PB
3. erä
1Alessio Von HertzenAlessio Von Hertzen (-13)ViipU12.5.1330,15PB
2Vertti YlösjokiVertti Ylösjoki (-13)ViipU23.1.1330,84PB
3Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.1432,53PB
4Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.1432,76PB
P11 Korkeus/HJ
1Leo TurunenLeo Turunen (-13)EspTa12.4.131,30PB
 1,05/O    1,10/XXO    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/O PB    1,33/XXX     
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.141,25
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
3Jesse LindbergJesse Lindberg (-14)TapE24.2.141,15=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O =PB    1,20/XXX     
4Matias HelasuoMatias Helasuo (-13)VantSa 14.6.131,10
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
5Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.141,10=PB
 1,00/O    1,05/XO    1,10/O =PB    1,15/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1. ryhmä
1Lassi LevoLassi Levo (-13)EspTa10.5.133,95 PB
  3,95 PB     3,80     3,83     3,78     
2Alessio Von HertzenAlessio Von Hertzen (-13)ViipU12.5.133,87 PB
  3,71 PB     3,87 PB     3,76     3,85     
3Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.133,80 
  X     3,68     3,72     3,80     
4Eppu HirsivuoriEppu Hirsivuori (-14)ViipU12.12.143,70 =PB
  3,48     3,70 =PB     2,78     3,43     
5Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.143,53 PB
  3,12     3,25     3,44 PB     3,53 PB     
6Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.133,49 
  3,24     3,45     X     3,49     
7Pyry LeppänenPyry Leppänen (-13)EspTa18.11.133,48 PB
  3,48 PB     3,29     2,84     2,94     
8Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.143,38 
  3,30     X     3,38     3,30     
9Adam SeifeddineAdam Seifeddine (-13)EspTa5.7.133,22 PB
  3,22 PB     3,13     2,90     2,98     
10Matias HelasuoMatias Helasuo (-13)VantSa 14.6.133,19 =PB
  3,17 SB     3,10     3,19 =PB     3,17     
11Patrik LunttilaPatrik Lunttila (-13)EspTa6.3.133,14 PB
  3,04 PB     X     3,10 PB     3,14 PB     
2. ryhmä
1Topi KorkeamäkiTopi Korkeamäki (-14)TapE31.8.143,80 PB
  3,80 PB     3,75     3,52     3,54     
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.143,77 
  3,70     3,34     X     3,77     
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.143,75 PB
  3,65 PB     2,24     3,75 PB     3,64     
4Dan SahrosDan Sahros (-14)KU-5825.3.143,71 PB
  3,69 PB     3,55     3,71 PB     3,63     
5Eino AaltioEino Aaltio (-13)KU-588.8.133,67 
  3,59     3,67     X     X     
6Jesse LindbergJesse Lindberg (-14)TapE24.2.143,36 PB
  3,29 PB     3,36 PB     3,32     X     
7Rico HusuRico Husu (-14)TapE7.8.143,28 PB
  3,14     3,27 PB     X     3,28 PB     
8Oliver VistbackaOliver Vistbacka (-14)TapE19.11.143,17 PB
  3,09 PB     3,17 PB     3,09     3,15     
9Veikka VirtanenVeikka Virtanen (-14)HIFK8.9.142,92 PB
  2,92 PB     2,51     2,72     2,75     
10Alvari HeikkinenAlvari Heikkinen (-14)HIFK22.11.142,72 =PB
  2,24     2,59     2,72 =PB     2,60     
P11 Kuula/SP
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.138,87
  8,48     8,18     8,18     8,87     
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.146,77
  6,21     6,05     6,77     6,68     
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.146,27PB
  6,27 PB     5,32     5,15     5,00     
4Lassi LevoLassi Levo (-13)EspTa10.5.136,15PB
  5,70 PB     6,05 PB     5,77     6,15 PB     
5Alvar WaltariAlvar Waltari (-14)EspTa24.3.146,10
  6,09     5,50     5,83     6,10     
6Leo TurunenLeo Turunen (-13)EspTa12.4.135,84
  5,58     5,47     5,55     5,84     
P9 40 m
1. erä
1Aamos IsokoskiAamos Isokoski (-15)PakVe12.3.15 7,68PB
2Erkka KoponenErkka Koponen (-15)TapE21.8.15 8,12
3Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.15 8,19
4Matias HaapaniemiMatias Haapaniemi (-15)TapE14.8.15 8,50PB
2. erä
1Kaarle DurchmanKaarle Durchman (-16)HIFK1.3.16 7,28PB
2Eemeli KarhuEemeli Karhu (-15)ViipU 10.4.15 7,29PB
3Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.15 7,49PB
4Samuel Miserti-MultanenSamuel Miserti-Multanen (-16)HKV6.1.16 7,56PB
5Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.16 7,61PB
6Topias HeikkinenTopias Heikkinen (-15)TapE22.1.15 7,71
P9 Korkeus/HJ
1Aamos IsokoskiAamos Isokoski (-15)PakVe12.3.151,13PB kk9
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO    1,13/XO kk9 PB    1,16/XXX     
2Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.151,05PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
3Topias HeikkinenTopias Heikkinen (-15)TapE22.1.150,95PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/XO    0,95/O PB    1,00/XXX     
4Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.150,95PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XO PB    1,00/XXX     
5Sakari LaurikkalaSakari Laurikkala (-15)ViipU4.2.150,90PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O PB    0,95/XXX     
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eemeli KarhuEemeli Karhu (-15)ViipU 10.4.153,19 
  3,10     3,02     3,01     3,19     
2Topias HeikkinenTopias Heikkinen (-15)TapE22.1.153,09 PB
  2,86     2,95     3,09 PB     2,91     
3Amos AaltoAmos Aalto (-16)VeikkVei4.7.163,05 PB
  2,94     2,98     2,86     3,05 PB     
4Samuel Miserti-MultanenSamuel Miserti-Multanen (-16)HKV6.1.163,02 
  2,89     2,93     3,02     2,99     
5Kaarle DurchmanKaarle Durchman (-16)HIFK1.3.162,96 PB
  2,96 PB     2,76     X     2,78     
6Aamos IsokoskiAamos Isokoski (-15)PakVe12.3.152,95 
  2,95     2,93     2,82     2,88     
7Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.152,90 =PB
  2,85     2,68     2,90 =PB     2,85     
8Sakari LaurikkalaSakari Laurikkala (-15)ViipU4.2.152,78 
  2,72     2,78     2,72     2,71     
9Erkka KoponenErkka Koponen (-15)TapE21.8.152,68 
  2,31     2,35     2,32     2,68     
10Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.152,36 
  2,15     2,19     X     2,36     
11Matias HaapaniemiMatias Haapaniemi (-15)TapE14.8.151,87 SB
  1,56 SB     1,87 SB     1,63     X     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Unna HarkioUnna Harkio (-10)HIFK30.12.10 9,03PB
2Kiddist NieminenKiddist Nieminen (-10)TapE18.9.10 9,08PB
3Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.10 9,28PB
4Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.10 9,89
2. erä
1Deborah BrewuDeborah Brewu (-10)EspTa 5.12.10 8,71PB
2Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.10 8,82
3Frida PetruzelkaFrida Petruzelka (-10)TapE25.7.10 8,83PB
4Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 8,89
5Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.10 8,90PB
6Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.10 8,98PB
3. erä
1Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.09 8,35
2Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.09 8,38
3Julia SihvonenJulia Sihvonen (-10)EspTa 7.7.10 8,39PB
4Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.09 8,49PB
5Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.10 8,61=PB
6Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.10 8,92
T15 200 m
1. erä
1Deborah BrewuDeborah Brewu (-10)EspTa 5.12.1028,96PB
2Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.1029,52PB
3Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.1031,82PB
4Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.1033,08PB
2. erä
1Ingrid AhlforsIngrid Ahlfors (-10)BorgåAk 1.12.1029,32PB
2Ella SchroderusElla Schroderus (-09)EspTa 3.5.0929,88PB
3Kiddist NieminenKiddist Nieminen (-10)TapE18.9.1031,51PB
3. erä
1Frida PetruzelkaFrida Petruzelka (-10)TapE25.7.1029,48PB
2Unna HarkioUnna Harkio (-10)HIFK30.12.1029,67
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.0930,15
4Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.0930,65PB
4. erä
1Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.0927,68PB
2Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1029,39
3Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.1029,51
4Salla VakkilainenSalla Vakkilainen (-10)VantSa25.11.1029,76
5. erä
1Inka RäsänenInka Räsänen (-09)KarhKa20.8.0925,88PB kk15(15-v. ka 10.)
2Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.0927,25
3Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.1028,37PB
4Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.0928,76PB
5Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1029,79PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Ingrid AhlforsIngrid Ahlfors (-10)BorgåAk 1.12.1010,90PB
2Anna RistimäkiAnna Ristimäki (-10)EspTa15.1.1011,13
3Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.1011,28
2. erä
1Inna PirnesInna Pirnes (-10)VantSa2.8.10 9,76PB
2Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1010,03
3Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.0910,18PB
4Alisa AbaskinaAlisa Abaskina (-10)VantSa12.7.1010,25PB
T15 Pituus/LJ
1Inna PirnesInna Pirnes (-10)VantSa2.8.105,03 PB
  4,60     X     5,03 PB     4,64     3,74     4,95     
2Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.104,76 
  4,65     4,58     4,67     4,56     4,76     4,56     
3Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.094,69 PB
  4,53     4,51     4,68 PB     4,63     4,50     4,69 PB     
4Sofia BuchtSofia Bucht (-09)HKV8.1.094,33 
  X     X     4,33     4,07     X     X     
5Oona MarttinenOona Marttinen (-10)TapE17.9.103,99 PB
  3,95 PB     3,82     3,99 PB     3,63     3,75     3,95     
6Kiddist NieminenKiddist Nieminen (-10)TapE18.9.103,97 PB
  3,97 PB     3,84     3,82     3,94     3,66     3,79     
T15 Kuula/SP
1Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.109,85
  9,40     9,60     9,85     9,63     X     9,74     
2Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.108,70PB
  8,30     X     8,54 PB     8,02     8,50     8,70 PB     
3Johanna KumpulainenJohanna Kumpulainen (-10)EspTa4.4.108,41PB
  7,79     8,32 PB     8,35 PB     7,82     7,91     8,41 PB     
4Julia SihvonenJulia Sihvonen (-10)EspTa 7.7.107,41PB
  7,41 PB     7,01     7,31     6,78     7,27     X     
T13 60 m
1. erä
1Edith BorgarEdith Borgar (-12)EsboIF23.1.12 9,76PB
2Nora UotinenNora Uotinen (-11)HIFK5.11.1110,15PB
3Matilda LinderborgMatilda Linderborg (-11)EsboIF30.3.1110,23
4Iida SiltanenIida Siltanen (-11)EspTa2.9.1110,24
5Evelin PaavolaEvelin Paavola (-12)TapE25.7.1210,42PB
2. erä
1Venla YritysVenla Yritys (-11)ViipU2.10.11 9,46PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.12 9,64
3Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.12 9,79SB
4Nea SöderholmNea Söderholm (-12)EsboIF15.4.12 9,82PB
5Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.12 9,82
3. erä
1Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.12 9,42PB
2Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.11 9,62
3Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.12 9,66
4Pihla PokkinenPihla Pokkinen (-12)HIFK7.8.12 9,87
4. erä
1Salli SaarinenSalli Saarinen (-11)EspTa22.7.11 9,25
2Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.11 9,26PB
3Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.12 9,35
4Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.13 9,45
5Aino KoistinenAino Koistinen (-12)OrimJy26.6.12 9,86
5. erä
1Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.11 8,59PB
2Mona MerikukkaMona Merikukka (-11)ViipU13.8.11 8,99PB
3Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.12 9,22
4Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.11 9,33
5Lilian MikkolaLilian Mikkola (-12)HKV 13.6.12 9,36
6. erä
1Mila SohloMila Sohlo (-11)EspTa7.5.11 8,51
2Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.12 8,59
3Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.12 8,60
4Emma PartanenEmma Partanen (-12)EspTa26.3.12 8,80PB
5Milja SimonenMilja Simonen (-12)TapE20.4.12 8,93
6Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.11 9,19
T13 200 m
1. erä
1Olivia RantapihlaOlivia Rantapihla (-11)EsboIF17.9.1131,44PB
2Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.1233,16PB
3Nora UotinenNora Uotinen (-11)HIFK5.11.1134,54PB
4Manda MutanenManda Mutanen (-12)EspTa25.11.1236,53PB
5Evelin PaavolaEvelin Paavola (-12)TapE25.7.1236,91PB
2. erä
1Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.1232,43PB
2Sofia SödermanSofia Söderman (-11)ViipU28.11.1132,90PB
3Pihla PokkinenPihla Pokkinen (-12)HIFK7.8.1233,46PB
4Siiri IvanoffSiiri Ivanoff (-11)ViipU16.12.1134,05
5Iida SiltanenIida Siltanen (-11)EspTa2.9.1134,17PB
3. erä
1Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.1130,53PB
2Salli SaarinenSalli Saarinen (-11)EspTa22.7.1131,45PB
3Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.1231,71PB
4Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.1232,96PB
5Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.1233,06PB
4. erä
1Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.1232,41PB
2Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.1332,95
3Venla YritysVenla Yritys (-11)ViipU2.10.1133,31
4Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.1234,36SB
5. erä
1Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.1130,15PB
2Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.1231,42PB
3Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.1231,57PB
6. erä
1Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.1130,03PB
2Emma PartanenEmma Partanen (-12)EspTa26.3.1230,19PB
3Livia LeppäkorpiLivia Leppäkorpi (-11)KirkkonU18.9.1130,43PB
4Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.1232,35PB
7. erä
1Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.1228,28PB kk12(12-v. ka 15.)
2Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.1128,36PB
3Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1128,74PB
4Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.1228,89PB (12-v. ka 31.)
8. erä
1Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.1227,38PB kk12(13-v. ka 20.) (12-v. ka 3.)
2Mila SohloMila Sohlo (-11)EspTa7.5.1128,22
3Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.1229,90PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Lilian MikkolaLilian Mikkola (-12)HKV 13.6.1212,38PB
2Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.1212,48PB
3Nora UotinenNora Uotinen (-11)HIFK5.11.1113,42PB
4Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.1213,49PB
2. erä
1Lilja PiispanenLilja Piispanen (-11)HIFK4.12.1111,41PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1211,79
3Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.1211,80PB
4Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.1212,00
5Sofia SödermanSofia Söderman (-11)ViipU28.11.1112,31PB
6Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.1213,32PB
3. erä
1Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1110,33
2Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.1210,65PB (12-v. ka 97.)
3Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1110,66PB
4Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.1110,69
5Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.1110,82PB
6Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.1111,55
T13 Pituus/LJ
1. ryhmä
1Evelyn OhiaEvelyn Ohia (-12)EspTa 7.2.124,89 
  4,71     4,52     4,78     4,89     
2Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.114,74 PB
  4,74 PB     4,68     4,50     4,48     
3Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.124,38 
  4,38     X     X     4,35     
4Pipsa KanervaPipsa Kanerva (-12)OrimJy25.3.124,19 PB
  X     3,98     4,19 PB     4,17     
5Iiris LampinenIiris Lampinen (-11)ViipU2.1.114,15 
  3,93     4,15     X     3,86     
6Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.114,10 
  4,10     3,84     4,05     3,98     
7Salli SaarinenSalli Saarinen (-11)EspTa22.7.114,05 PB
  4,05 PB     4,03     3,87     3,73     
8Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.114,05 
  3,90     3,97     3,82     4,05     
9Emma PartanenEmma Partanen (-12)EspTa26.3.123,98 PB
  3,71 PB     3,25     3,98 PB     3,73     
10Jenni HaapanenJenni Haapanen (-12)EspTa18.3.123,94 
  3,90     3,94     X     3,92     
11Mona MerikukkaMona Merikukka (-11)ViipU13.8.113,83 
  X     3,66     3,79     3,83     
12Aino KoistinenAino Koistinen (-12)OrimJy26.6.123,74 
  3,73     3,74     3,63     3,58     
13Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.113,67 PB
  3,50 PB     3,67 PB     3,51     3,62     
14Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.123,62 PB
  X     X     3,62 PB     3,55     
15Siiri IvanoffSiiri Ivanoff (-11)ViipU16.12.113,52 PB
  3,13 PB     3,15 PB     3,52 PB     3,23     
16Venla YritysVenla Yritys (-11)ViipU2.10.113,48 PB
  3,48 PB     3,36     3,42     X     
17Venla TorkkeliVenla Torkkeli (-11)EspTa29.12.113,47 PB
  3,47 PB     3,38     X     X     
18Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.113,41 
  3,38     3,41     3,11     3,36     
19Iida-Emilia SuopohjaIida-Emilia Suopohja (-12)EspTa8.6.123,27 
  X     3,27     2,99     3,13     
20Manda MutanenManda Mutanen (-12)EspTa25.11.123,23 PB
  X     X     X     3,23 PB     
21Iida SiltanenIida Siltanen (-11)EspTa2.9.113,16 
  3,04     2,97     3,16     2,91     
2. ryhmä
1Livia LeppäkorpiLivia Leppäkorpi (-11)KirkkonU18.9.114,31 PB
  3,93     4,31 PB     4,07     X     
2Linnea SeppänenLinnea Seppänen (-11)KirkkonU 15.7.114,31 
  3,36     3,72     4,31     3,73     
3Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.114,28 
  3,92     4,03     4,28     4,19     
4Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.124,21 PB
  4,08     3,88     4,05     4,21 PB     
5Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.114,12 PB
  3,93     4,12 PB     4,09     X     
6Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.114,03 
  X     4,00     4,03     3,93     
7Nea SöderholmNea Söderholm (-12)EsboIF15.4.123,80 PB
  3,80 PB     3,69     3,46     3,55     
8Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.123,76 PB
  3,76 PB     3,61     3,49     3,26     
9Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.123,75 PB
  3,51 PB     3,69 PB     3,75 PB     3,75 =PB     
10Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.113,72 
  3,72     3,53     3,44     X     
11Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.123,67 
  3,50     3,43     3,28     3,67     
12Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.123,66 
  X     3,66     3,43     3,13     
13Lilja PiispanenLilja Piispanen (-11)HIFK4.12.113,65 PB
  3,65 PB     2,84     P     P     
14Solina TuominenSolina Tuominen (-12)HIFK16.10.123,56 PB
  3,48     X     3,21     3,56 PB     
15Olivia RantapihlaOlivia Rantapihla (-11)EsboIF17.9.113,55 PB
  3,55 PB     2,93     X     3,31     
16Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.123,50 
  X     3,47     3,50     3,41     
17Edith BorgarEdith Borgar (-12)EsboIF23.1.123,43 PB
  3,32 PB     3,33 PB     3,43 PB     3,24     
18Evelin PaavolaEvelin Paavola (-12)TapE25.7.123,28 PB
  3,28 PB     2,81     3,00     X     
19Matilda LinderborgMatilda Linderborg (-11)EsboIF30.3.113,23 
  X     3,07     2,96     3,23     
20Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.123,09 
  2,80     P     3,09     P     
21Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.123,04 PB
  2,92 PB     2,99 PB     3,04 PB     2,76     
T13 Kuula/SP
1Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.118,72PB
  8,17     8,63 PB     8,71 PB     8,72 PB     
2Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.118,62
  X     8,20     7,61     8,62     
3Livia LeppäkorpiLivia Leppäkorpi (-11)KirkkonU18.9.118,54PB
  7,76     8,48 PB     7,67     8,54 PB     
4Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.128,53PB
  7,03     7,51     8,53 PB     8,14     
5Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.138,41PB kk11
  7,51 kk11 PB     8,41 kk11 PB     6,67     8,32     
6Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.118,30PB
  8,30 PB     X     7,80     X     
7Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.118,01PB
  7,81 PB     7,49     7,43     8,01 PB     
8Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.127,28PB
  6,22     6,82     7,28 PB     7,03     
9Emma IhrckeEmma Ihrcke (-12)VeikkVei18.6.126,41PB
  6,41 PB     6,11     5,94     6,41 =PB     
10Matilda LinderborgMatilda Linderborg (-11)EsboIF30.3.116,41PB
  6,41 PB     6,31     6,38     P     
11Venla TorkkeliVenla Torkkeli (-11)EspTa29.12.116,07
  5,10     5,33     6,07     5,39     
12Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.126,05
  5,93     6,03     6,05     5,88     
13Helmi KatajaHelmi Kataja (-12)TapE29.9.125,50PB
  4,87 PB     5,26 PB     4,94     5,50 PB     
14Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.125,08
  4,47     5,04     5,08     P     
15Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.124,93PB
  4,93 PB     4,23     4,90     4,84     
16Evelin PaavolaEvelin Paavola (-12)TapE25.7.124,66PB
  4,66 PB     4,40     4,62     4,56     
T11 60 m
1. erä
1Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1310,41PB
2Minea LehikoinenMinea Lehikoinen (-13)ViipU14.3.1310,55PB
3Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.1410,76PB
4Moona PalttoMoona Paltto (-14)VantSa12.12.1411,36PB
5Ia KoivistoIa Koivisto (-14)VantSa28.11.1411,39PB
6Lina OlssonLina Olsson (-14)BorgåAk31.5.1411,52
2. erä
1Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.13 9,79PB
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1410,05PB
3Noelle HuttonNoelle Hutton (-14)EspTa23.10.1410,12PB
4Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1410,28PB
5Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.1410,32
3. erä
1Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.14 8,85PB kk10(11-v. ka 70.) (10-v. ka 4.)
2Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.14 9,30PB
3Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.13 9,54PB
4Iiris PiispanenIiris Piispanen (-13)HIFK6.11.13 9,65PB
5Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.14 9,72
6Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.13 9,93
T11 200 m
1. erä
1Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.1435,91
2Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.1436,02PB
3Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1437,08
4Moona PalttoMoona Paltto (-14)VantSa12.12.1441,48PB
5Adna SalahAdna Salah (-13)ViipU6.10.1341,96PB
2. erä
1Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1434,99
2Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.1335,29PB
3Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.1435,68SB
4Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.1335,87
3. erä
1Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.1430,71PB kk10(10-v. ka 6.)
2Fiona Stephens JärvinenFiona Stephens Järvinen (-14)ViipU4.7.1430,81PB (10-v. ka 7.)
3Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.1334,20PB
4Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.1334,53PB
T11 Korkeus/HJ
1Iiris PiispanenIiris Piispanen (-13)HIFK6.11.131,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,18/XXX     
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.141,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XO    1,10/XXO    1,15/XXO PB    1,18/XXX     
3Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.141,10PB
 0,90/XO    0,95/XO    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO PB    1,15/XXX     
4Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.131,05=PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/-    0,95/O    1,00/O    1,05/XO =PB    1,10/XXX     
5Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.131,05
 0,95/O    1,00/O    1,05/XXO    1,10/XXX     
6Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.140,95
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXX     
7Moona PalttoMoona Paltto (-14)VantSa12.12.140,90=PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/XO =PB    0,95/XXX     
7Ia KoivistoIa Koivisto (-14)VantSa28.11.140,90=PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/XO =PB    0,95/XXX     
9Adna SalahAdna Salah (-13)ViipU6.10.130,85PB
 0,80/XXO    0,85/XO PB    0,90/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1. ryhmä
1Iiris PiispanenIiris Piispanen (-13)HIFK6.11.133,74 PB
  3,52     3,67 PB     3,71 PB     3,74 PB     
2Vanessa KolulaVanessa Kolula (-13)EspTa22.10.133,53 PB
  3,53 PB     3,32     3,31     3,38     
3Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143,51 
  X     X     3,51     3,31     
4Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.143,46 PB
  3,36 PB     3,44 PB     3,46 PB     3,45     
5Siri JamiesonSiri Jamieson (-13)BorgåAk8.10.133,45 
  3,45     3,42     3,43     3,33     
6Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.133,45 PB
  3,45 PB     3,42     3,28     3,41     
7Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.133,35 
  3,27     3,35     3,32     3,33     
8Iris BombIris Bomb (-13)EspTa26.12.133,28 PB
  3,28 PB     3,26     3,27     3,12     
9Lina OlssonLina Olsson (-14)BorgåAk31.5.143,09 PB
  2,89     3,01 PB     3,09 PB     3,02     
10Noelle HuttonNoelle Hutton (-14)EspTa23.10.142,80 PB
  2,80 PB     2,74     2,58     2,75     
2. ryhmä
1Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.143,97 
  3,87     3,67     3,83     3,97     
2Elsi NurminenElsi Nurminen (-13)ViipU25.1.133,96 PB
  3,93 PB     3,86     3,96 PB     3,93     
3Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.143,72 PB
  3,72 PB     3,63     X     3,66     
4Minea LehikoinenMinea Lehikoinen (-13)ViipU14.3.133,65 PB
  3,65 PB     3,26     3,18     3,25     
5Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.133,63 
  3,63     3,50     3,42     3,42     
6Nea VaittinenNea Vaittinen (-13)VantSa4.3.133,39 
  3,33     3,19     3,32     3,39     
7Seela IvanoffSeela Ivanoff (-14)ViipU19.7.143,27 PB
  3,27 PB     3,07     3,03     X     
8Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.143,18 PB
  2,84     3,16 PB     3,18 PB     X     
9Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.142,92 PB
  2,73 PB     2,79 PB     2,77     2,92 PB     
10Ia KoivistoIa Koivisto (-14)VantSa28.11.142,81 PB
  2,66 PB     2,53     2,67 PB     2,81 PB     
T11 Kuula/SP
1Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.138,83PB
  7,84     8,72     8,83 PB     8,67     
2Joanna EzehJoanna Ezeh (-14)TapE15.5.147,28
  6,22     5,61     5,97     7,28     
3Nea VaittinenNea Vaittinen (-13)VantSa4.3.136,08
  5,77     X     5,14     6,08     
4Siri JamiesonSiri Jamieson (-13)BorgåAk8.10.135,97PB
  5,39     5,97 PB     5,59     5,26     
5Lina OlssonLina Olsson (-14)BorgåAk31.5.145,52PB
  X     5,52 PB     5,52 =PB     5,30     
6Frida IhrckeFrida Ihrcke (-14)VeikkVei12.9.145,10PB
  4,81 PB     4,38     5,03 PB     5,10 PB     
7Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.135,08PB
  5,08 PB     4,30     4,74     4,89     
8Noelle HuttonNoelle Hutton (-14)EspTa23.10.144,78PB
  4,34 PB     4,09     4,03     4,78 PB     
9Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.144,71
  4,67     4,71     4,48     4,56     
T9 40 m
1. erä
1Anni VartiainenAnni Vartiainen (-16)ViipU6.4.16 7,20PB
2Karla KilpinenKarla Kilpinen (-15)TapE25.2.15 7,49PB
3Moa GerkmanMoa Gerkman (-15)HIFK7.12.15 7,53PB
4Elle FagerlundElle Fagerlund (-16)ViipU26.4.16 7,65PB
5Ella MaunuElla Maunu (-16)HIFK6.10.16 7,91PB
2. erä
1Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HIFK15.4.15 6,88PB
2Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.15 6,88PB
3Ellen TuomiEllen Tuomi (-15)HIFK18.4.15 7,17PB
4Viivi Glad-SchrevenViivi Glad-Schreven (-16)VeikkVei18.6.16 7,31PB
5Veera BandaVeera Banda (-15)EspTa22.7.15 7,39PB
T9 Korkeus/HJ
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.151,21PB kk9(9-v. ka 3.)
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/XO    1,13/XO    1,16/O    1,19/O    1,21/XO kk9 PB    1,23/XXX     
2Moa GerkmanMoa Gerkman (-15)HIFK7.12.150,85PB
 0,80/O    0,85/O PB    0,90/XXX     
3Veera BandaVeera Banda (-15)EspTa22.7.150,80PB
 0,80/XO PB    0,85/XXX     
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.153,75 
  3,71     3,75     3,63     3,72     
2Isabel NorrbackIsabel Norrback (-15)HIFK15.4.153,42 
  3,25     3,36     X     3,42     
3Viivi Glad-SchrevenViivi Glad-Schreven (-16)VeikkVei18.6.163,14 PB
  3,06     3,05     2,81     3,14 PB     
4Ella MaunuElla Maunu (-16)HIFK6.10.163,00 PB
  2,86 PB     2,86 =PB     3,00 PB     2,87     
5Veera BandaVeera Banda (-15)EspTa22.7.152,96 
  2,78     2,96     2,95     2,80     
6Anni VartiainenAnni Vartiainen (-16)ViipU6.4.162,95 PB
  2,89 PB     2,68     2,95 PB     2,85     
7Karla KilpinenKarla Kilpinen (-15)TapE25.2.152,86 PB
  X     2,69     2,86 PB     X     
8Elle FagerlundElle Fagerlund (-16)ViipU26.4.162,74 
  2,74     2,65     2,66     2,70     
9Ellen TuomiEllen Tuomi (-15)HIFK18.4.152,73 
  2,65     2,63     2,73     2,47     
10Moa GerkmanMoa Gerkman (-15)HIFK7.12.152,41 PB
  2,26 PB     2,41 PB     2,27     2,25     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja