TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Kuortane, Kuortanehalli, 24.3.2024


164 urheilijaa, 302 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.09 7,69PB
2Tuomas JärvinenTuomas Järvinen (-10)KauhWi5.6.10 7,96PB
3Veikko KiviniemiVeikko Kiviniemi (-09)SeinäjsU19.9.09 8,02PB
4Simon HasleckerSimon Haslecker (-09)VasaIS7.10.09 8,02PB
5Elias KujalaElias Kujala (-09)EvijU16.8.09 8,15PB
P15 Korkeus/HJ
1Tuomas JärvinenTuomas Järvinen (-10)KauhWi5.6.101,50PB
 1,20/O    1,25/-    1,30/O    1,35/XO    1,38/XO    1,41/-    1,44/XO    1,47/XO    1,50/XO PB    1,53/XXX     
P15 Kuula/SP
1Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.1011,67
  11,31     11,26     11,23     11,39     10,98     11,67     
2Tuomas JärvinenTuomas Järvinen (-10)KauhWi5.6.1010,85PB
  9,89 PB     9,92 PB     10,34 PB     10,25     10,54 PB     10,85 PB     
3Konsta EngströmKonsta Engström (-09)AlavU28.5.0910,44PB
  9,76 PB     X     10,44 PB     9,78     10,16     X     
P13 60 m
1Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.12 8,94PB
2Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.12 9,03
3Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.12 9,38PB
4Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.12 9,48PB
5Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.12 9,60PB
6Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.12 9,86SB
P13 Pituus/LJ
1Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.124,41 
  X     4,34     4,41     4,39     X     X     
2Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.124,03 PB
  3,89 PB     4,03 PB     3,89     X     3,81     3,84     
3Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.123,97 PB
  3,97 PB     3,90     X     X     3,75     3,75     
4Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.123,88 PB
  3,55     3,51     3,76     X     3,71     3,88 PB     
5Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.123,66 PB
  3,19 PB     3,39 PB     3,47 PB     3,63 PB     3,66 PB     3,50     
6Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.123,58 PB
  3,35 PB     3,49 PB     3,58 PB     3,39     X     2,98     
P13 Kuula/SP
1Aaro SaariAaro Saari (-11)EvijU3.2.1110,99PB
  10,08 PB     9,00     10,04     10,54 PB     10,82 PB     10,99 PB     
2Aaro LähdesmäkiAaro Lähdesmäki (-11)JalasjJa1.4.1110,25PB
  9,44 PB     9,37     9,66 PB     10,25 PB     9,72     9,86     
3Kalle AroKalle Aro (-12)KauhWi20.2.128,69PB
  8,69 PB     7,85     8,01     8,04     8,34     8,26     
4Kasperi EngströmKasperi Engström (-12)AlavU9.2.127,88PB
  6,91 PB     7,69 PB     7,88 PB     7,16     7,36     6,98     
5Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.127,74
  7,74     7,63     6,79     X     7,49     7,53     
6Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.127,39PB
  7,39 PB     7,24     7,02     P     P     P     
7Tatu PaananenTatu Paananen (-12)EvijU3.11.127,04PB
  6,83 PB     7,04 PB     6,31     5,99     6,55     6,50     
8Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.126,81PB
  6,81 PB     6,69     6,40     P     P     P     
9Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.126,62PB
  6,62 PB     6,26     6,60     
10Tatu KoskimäkiTatu Koskimäki (-12)SeinäjsU11.9.125,94PB
  5,94 PB     4,94     X     
P11 60 m
1. erä
1Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.1310,26PB
2Linus HynönenLinus Hynönen (-14)AlavU10.4.1411,30PB
2. erä
1Eelis KorpelaEelis Korpela (-14)KauhajKa12.6.14 9,70PB
2Oscar LehtonenOscar Lehtonen (-14)SeinäjsU13.9.14 9,93PB
3Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.1310,18PB
4Konsta HuovinenKonsta Huovinen (-14)JalasjJa9.7.1410,29PB
5Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.1410,60=PB
3. erä
1Konsta PeräläKonsta Perälä (-13)IlmajKi24.1.13 9,44PB
2Jalo KantonenJalo Kantonen (-14)AlajA27.5.14 9,54PB
3Eemi AntilaEemi Antila (-14)LapVi1.4.14 9,67PB
4Verneri HaapalaVerneri Haapala (-13)KauhajKa24.5.13 9,97PB
5Akseli KrihvelAkseli Krihvel (-14)AlavU22.2.1410,18PB
4. erä
1Veikko PalomaaVeikko Palomaa (-13)SeinäjsU14.8.13 8,95PB
2Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.14 9,24
3Rasmus KujanpääRasmus Kujanpää (-14)SeinäjsU2.1.14 9,37PB
4Samu VuorinenSamu Vuorinen (-14)AlajA17.10.14 9,54PB
5Eemi RintalaEemi Rintala (-14)SeinäjsU13.8.14 9,56=PB
6Luukas ViitamäkiLuukas Viitamäki (-13)IlmajKi11.9.13 9,75
P11 Korkeus/HJ
1Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.141,40PB kk10(11-v. ka 40.) (10-v. ka 2.)
 1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O    1,27/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO kk10 PB    1,42/XXX     
2Konsta PeräläKonsta Perälä (-13)IlmajKi24.1.131,27PB
 0,90/O    0,95/-    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/XXO    1,27/O PB    1,30/XXX     
3Rasmus KujanpääRasmus Kujanpää (-14)SeinäjsU2.1.141,21PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O    1,18/O    1,21/O PB    1,24/XXX     
4Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.131,18PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O PB    1,21/XXX     
5Jalo KantonenJalo Kantonen (-14)AlajA27.5.141,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
6Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.141,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
6Akseli KrihvelAkseli Krihvel (-14)AlavU22.2.141,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
8Linus HynönenLinus Hynönen (-14)AlavU10.4.141,05PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
8Eelis KorpelaEelis Korpela (-14)KauhajKa12.6.141,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
Aleksi PeräkangasAleksi Peräkangas (-13)LapVi18.12.13NH
 0,80/XXX     
P11 Kuula/SP
1Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.138,83
  7,68     7,70     X     7,79     8,83     8,61     
2Aleksi LättiAleksi Lätti (-14)JalasjJa24.4.147,77PB
  X     7,13     7,77 PB     7,28     X     7,41     
3Rasmus KujanpääRasmus Kujanpää (-14)SeinäjsU2.1.147,47PB
  6,56 PB     6,70 PB     6,82 PB     6,55     6,09     7,47 PB     
4Konsta HuovinenKonsta Huovinen (-14)JalasjJa9.7.147,03PB
  6,16 PB     6,29 PB     6,21     6,57 PB     6,46     7,03 PB     
5Jalo KantonenJalo Kantonen (-14)AlajA27.5.146,61PB
  6,05 PB     6,22 PB     6,33 PB     X     5,72     6,61 PB     
6Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.146,25PB
  4,89     5,42     6,04     5,77     5,79     6,25 PB     
7Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.145,91PB
  5,40 PB     5,68 PB     5,81 PB     5,91 PB     X     5,39     
8Eemi RintalaEemi Rintala (-14)SeinäjsU13.8.145,87PB
  5,87 PB     X     5,57     5,77     5,41     5,87 =PB     
9Eelis KorpelaEelis Korpela (-14)KauhajKa12.6.145,87PB
  5,87 PB     5,44     4,68     5,54     5,77     5,81     
10Samu VuorinenSamu Vuorinen (-14)AlajA17.10.144,85PB
  4,85 PB     4,68     X     
P9 40 m
1. erä
1Topias KeltikangasTopias Keltikangas (-15)AlajA11.4.15 6,95PB
2Daniel LindenDaniel Linden (-16)SeinäjsU24.7.16 7,36PB
3Roni OjalaRoni Ojala (-15)IlmajKi1.7.15 7,84PB
4Luukas KotkaniemiLuukas Kotkaniemi (-15)AlavU27.9.15 7,94PB
5Julius JokirantaJulius Jokiranta (-15)LehtimJy26.8.15 8,01PB
6Leo PihlajamäkiLeo Pihlajamäki (-16)KauhWi18.8.16 8,56PB
2. erä
1Mikael KallioMikael Kallio (-16)KauhajKa26.4.16 7,15PB
2Miki VuorinenMiki Vuorinen (-16)AlajA12.9.16 7,24PB
3Aapo VainioAapo Vainio (-15)IlmajKi29.6.15 7,38PB
4Robin KujanpääRobin Kujanpää (-16)SeinäjsU15.5.16 7,88PB
5Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.16 8,22PB
Riku VuorelaRiku Vuorela (-15)AlajA24.11.15 DNS
3. erä
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.15 6,56=PB
2Jose MettäläJose Mettälä (-15)KauhajKa14.10.15 7,01PB
3Eino SuokkoEino Suokko (-15)LapVi24.4.15 7,17PB
4Aleksi Ylä-PöntinenAleksi Ylä-Pöntinen (-15)JalasjJa11.7.15 7,20PB
5Oskari HaapalaOskari Haapala (-15)KauhajKa11.2.15 7,25PB
6Juuso LauttamusJuuso Lauttamus (-15)KauhWi26.11.15 7,59PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Topias KeltikangasTopias Keltikangas (-15)AlajA11.4.153,65 PB
  3,37 PB     3,38 PB     3,33     3,38 =PB     X     3,65 PB     
2Jose MettäläJose Mettälä (-15)KauhajKa14.10.153,49 PB
  3,04 PB     3,26 PB     3,20     3,02     2,98     3,49 PB     
3Aapo VainioAapo Vainio (-15)IlmajKi29.6.153,39 PB
  X     3,15 PB     3,16 PB     3,10     2,99     3,39 PB     
4Miki VuorinenMiki Vuorinen (-16)AlajA12.9.163,33 PB
  3,30 PB     3,30 =PB     3,33 PB     2,52     3,01     3,20     
5Eino SuokkoEino Suokko (-15)LapVi24.4.153,25 PB
  3,09 PB     2,93     3,25 PB     3,10     2,94     3,05     
6Roni OjalaRoni Ojala (-15)IlmajKi1.7.153,17 PB
  3,01 PB     2,87     3,17 PB     3,00     2,76     2,73     
7Robin KujanpääRobin Kujanpää (-16)SeinäjsU15.5.163,08 PB
  3,05 PB     3,08 PB     2,92     2,72     2,90     2,83     
8Luukas KotkaniemiLuukas Kotkaniemi (-15)AlavU27.9.153,05 PB
  2,93 PB     2,92     3,05 PB     2,77     2,97     2,99     
9Aleksi Ylä-PöntinenAleksi Ylä-Pöntinen (-15)JalasjJa11.7.153,03 PB
  3,03 PB     X     2,93     
10Mikael KallioMikael Kallio (-16)KauhajKa26.4.163,02 PB
  3,02 PB     X     2,98     
11Daniel LindenDaniel Linden (-16)SeinäjsU24.7.162,97 PB
  2,97 PB     P     P     
12Julius JokirantaJulius Jokiranta (-15)LehtimJy26.8.152,71 PB
  2,71 PB     X     2,62     
13Eeli KoivumäkiEeli Koivumäki (-16)SeinäjsU13.1.162,69 PB
  2,59 PB     2,69 PB     2,63     
14Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.162,60 PB
  2,56 PB     2,60 PB     2,37     
15Leo PihlajamäkiLeo Pihlajamäki (-16)KauhWi18.8.162,38 PB
  2,30 PB     2,38 PB     1,88     
16Juuso LauttamusJuuso Lauttamus (-15)KauhWi26.11.152,29 PB
  2,11 PB     2,29 PB     2,29 =PB     
17Ossi KoivukangasOssi Koivukangas (-16)EvijU12.3.162,20 PB
  2,03 PB     2,20 PB     2,20 =PB     
18Miki PaananenMiki Paananen (-17)EvijU1.2.171,99 PB
  1,85 PB     1,92 PB     1,99 PB     
P9 Kuula/SP
1Aleksi Ylä-PöntinenAleksi Ylä-Pöntinen (-15)JalasjJa11.7.156,11PB
  6,11 PB     5,90     5,64     5,40     5,76     5,44     
2Jose MettäläJose Mettälä (-15)KauhajKa14.10.155,86PB
  5,68 PB     5,43     5,86 PB     5,47     5,57     5,65     
3Tuomas HaapaniemiTuomas Haapaniemi (-15)AlavU21.11.155,84PB
  5,84 PB     5,71     5,82     4,99     5,44     X     
4Eino SuokkoEino Suokko (-15)LapVi24.4.155,81PB
  5,76 PB     5,32     5,81 PB     5,71     5,27     5,03     
5Luukas KotkaniemiLuukas Kotkaniemi (-15)AlavU27.9.155,19PB
  4,40 PB     4,61 PB     4,38     5,19 PB     5,10     4,65     
6Leo PihlajamäkiLeo Pihlajamäki (-16)KauhWi18.8.164,66PB
  4,66 PB     4,48     4,13     4,34     4,18     4,58     
7Juuso LauttamusJuuso Lauttamus (-15)KauhWi26.11.154,27PB
  3,71 PB     3,89 PB     4,04 PB     3,68     3,94     4,27 PB     
8Julius JokirantaJulius Jokiranta (-15)LehtimJy26.8.154,17PB
  3,83 PB     4,17 PB     3,92     4,00     4,17 =PB     3,96     
9Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.163,43PB
  3,43 PB     3,34     3,33     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.10 9,17PB
2Emmi KurunmäkiEmmi Kurunmäki (-09)AlavU12.12.09 9,29PB
3Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.09 9,30SB
4Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.10 9,54
5Meya HenrikssonMeya Henriksson (-09)IKFalken7.9.09 9,79PB
2. erä
1Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.09 8,79=PB
2Selma SyriSelma Syri (-09)SeinäjsU31.12.09 8,83PB
3Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.09 8,95PB
4Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.10 9,12
5Anna KrihvelAnna Krihvel (-10)AlavU22.4.10 9,15PB
6Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.10 9,22
3. erä
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.09 8,10PB
2Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.09 8,11
3Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,26
4Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.10 8,48
5Anna-Julia HaapamattiAnna-Julia Haapamatti (-09)SeinäjsU20.7.09 8,58=PB
6Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.09 8,88
T15 Korkeus/HJ
1Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.091,47
 1,30/O    1,35/O    1,38/O    1,41/O    1,44/O    1,47/XO    1,50/XXX     
2Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.091,38PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,38/XO PB    1,41/XXX     
2Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.091,38
 1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,38/XO    1,41/XXX     
4Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.101,38
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,38/XXO    1,41/XXX     
5Meya HenrikssonMeya Henriksson (-09)IKFalken7.9.091,30PB
 1,20/O    1,25/XO    1,30/O PB    1,35/XXX     
T15 Kuula/SP
1Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.0910,53PB
  8,91     10,07 SB     10,53 PB     9,97     9,78     9,52     
2Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.109,73PB
  9,13 PB     9,10     9,73 PB     9,34     8,96     8,80     
3Katariina KankaanpääKatariina Kankaanpää (-10)IlmajKi30.9.109,00PB
  8,73 PB     8,78 PB     8,69     8,33     8,86 PB     9,00 PB     
4Sini PihlajamäkiSini Pihlajamäki (-10)TeuvRi6.2.107,63
  7,42     X     X     7,56     X     7,63     
5Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.097,25PB
  7,02 PB     X     6,83     7,25 PB     7,21     6,98     
6Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.107,02
  6,80     5,72     7,02     6,65     6,75     6,19     
T13 60 m
1. erä
1Jemina NiemiJemina Niemi (-11)KauhWi9.12.11 9,49PB
2Helmi TronttiHelmi Trontti (-11)SeinäjsU13.7.11 9,63PB
3Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.11 9,89PB
4Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.1210,24PB
5Ellen SivulaEllen Sivula (-12)AlajA30.8.1210,58PB
2. erä
1Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.11 9,03PB
2Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.12 9,31PB
3Ronja KujanpääRonja Kujanpää (-11)SeinäjsU2.12.11 9,36PB
4Ninni PeltolaNinni Peltola (-12)AlavU19.11.12 9,72PB
5Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.12 9,75
Usva HaapaniemiUsva Haapaniemi (-11)AlavU28.12.11 DNS
3. erä
1Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.11 8,30
2Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.12 8,88PB
3Vieno MäkinenVieno Mäkinen (-12)SeinäjsU25.1.12 8,93
4Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.12 8,97PB
5Aada Ylä-PöntinenAada Ylä-Pöntinen (-11)JalasjJa30.10.11 9,03PB
6Meimi SyriMeimi Syri (-12)SeinäjsU20.9.12 9,04PB
T13 Pituus/LJ
1Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.114,82 
  4,80     4,82     4,66     4,43     4,73     X     
2Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.124,27 PB
  3,92     3,87     4,17 PB     4,21 PB     4,27 PB     X     
3Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.124,17 PB
  3,93     4,05 PB     4,03     3,98     4,13 PB     4,17 PB     
4Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.114,16 PB
  3,83     3,81     3,85     3,29     4,00     4,16 PB     
5Juulia OjaniemiJuulia Ojaniemi (-12)SeinäjsU8.4.123,83 PB
  3,79 PB     3,83 PB     3,75     X     X     3,66     
6Jemina NiemiJemina Niemi (-11)KauhWi9.12.113,81 PB
  3,81 PB     3,40     3,16     3,49     3,41     3,52     
7Helmi TronttiHelmi Trontti (-11)SeinäjsU13.7.113,61 SB
  3,61 SB     3,59     3,54     3,13     3,49     3,49     
8Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.123,58 PB
  3,45 PB     3,49 PB     3,54 PB     3,51     3,58 PB     3,51     
9Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.123,49 
  3,37     3,49     3,10     
10Ninni PeltolaNinni Peltola (-12)AlavU19.11.123,46 PB
  3,46 PB     X     3,46 =PB     
11Ronja KujanpääRonja Kujanpää (-11)SeinäjsU2.12.113,41 PB
  3,28 PB     3,41 PB     3,22     
12Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.113,29 PB
  3,29 PB     2,82     3,17     
Ellen SivulaEllen Sivula (-12)AlajA30.8.12NM 
  X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KanksLei22.2.1210,34
  9,49     9,59     9,79     9,89     10,16     10,34     
2Elviira LatomäkiElviira Latomäki (-11)KauhajKa8.8.119,40PB
  8,42 SB     9,40 PB     9,07     X     8,55     9,19     
3Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.129,32
  8,55     8,87     8,30     8,71     9,06     9,32     
4Lilli NortunenLilli Nortunen (-12)ÄhtU1.3.128,33PB
  7,65     8,33 PB     8,30     8,28     7,80     8,02     
5Sofia KoskiSofia Koski (-11)SeinäjsU15.5.118,24PB
  7,97 PB     7,32     7,73     7,75     X     8,24 PB     
6Annariina KahelinAnnariina Kahelin (-11)ToholU4.6.117,99
  7,49     7,92     X     7,93     X     7,99     
7Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.117,36PB
  7,07     6,76     7,36 PB     7,19     7,06     7,01     
8Senni JärvinenSenni Järvinen (-11)LapVi20.5.116,88PB
  6,88 PB     6,79     6,75     6,53     6,75     6,79     
9Aada Ylä-PöntinenAada Ylä-Pöntinen (-11)JalasjJa30.10.116,74PB
  6,60 PB     6,55     6,18     5,86     6,74 PB     6,37     
10Ronja KujanpääRonja Kujanpää (-11)SeinäjsU2.12.115,67PB
  5,67 PB     5,63     4,63     5,11     5,05     5,10     
11Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.125,41
  5,04     5,28     5,41     
12Emma KulmalaEmma Kulmala (-12)KauhajKa26.8.125,20PB
  5,15 PB     5,02     5,20 PB     
13Nea SaunamäkiNea Saunamäki (-11)KauhWi24.6.114,42PB
  4,42 PB     4,08     3,88     
T11 60 m
1. erä
1Elli HernesniemiElli Hernesniemi (-13)EvijU19.7.13 9,64PB
2Emma EikkulaEmma Eikkula (-13)SeinäjsU4.1.13 9,93PB
3Elli MattilaElli Mattila (-14)EvijU27.1.14 9,99PB
4Vilma MustajärviVilma Mustajärvi (-13)EvijU13.2.1310,13PB
5Milla SavolaMilla Savola (-13)LappVei24.6.1310,22PB
6Isabel LindenIsabel Linden (-14)SeinäjsU4.1.1411,55PB
2. erä
1Milla-Maria HopiavuoriMilla-Maria Hopiavuori (-13)IlmajKi25.1.13 9,47PB
2Kastehelmi TakalaKastehelmi Takala (-14)SeinäjsU23.7.1410,08PB
3Iiris LöfbackaIiris Löfbacka (-13)KaustPV17.6.1310,24PB
4Melina KulmalaMelina Kulmala (-14)KauhajKa5.1.1410,53PB
5Saana PihlajasaloSaana Pihlajasalo (-14)SeinäjsU1.1.1411,14PB
6Maikki PihlajamäkiMaikki Pihlajamäki (-14)KauhWi8.8.1412,22PB
3. erä
1Hilda KotkaniemiHilda Kotkaniemi (-14)AlavU8.3.14 9,83PB
2Minea PakkalaMinea Pakkala (-13)SeinäjsU8.8.1310,72
3Silja PanttiSilja Pantti (-14)KauhajKa23.7.1410,77PB
4Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.1410,81PB
5Meimi RenkoMeimi Renko (-13)KauhWi2.5.1311,19PB
6Maria AroMaria Aro (-14)KauhWi11.11.1411,24
4. erä
1Serafiina HeinäheimoSerafiina Heinäheimo (-13)LapVi9.4.13 9,95SB
2Senni PaavolaSenni Paavola (-14)KauhajKa2.7.1410,16
3Saana KrekoSaana Kreko (-14)KurikRy6.8.1410,20PB
4Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.1410,24
5Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.1410,50
Hilma KansanahoHilma Kansanaho (-13)LappVei27.8.13 DNS
5. erä
1Milja JärveläMilja Järvelä (-14)VetU30.4.14 9,49PB
2Aino LahdensuoAino Lahdensuo (-13)LapVi9.5.13 9,54PB
2Aliisa Ylä-PöntinenAliisa Ylä-Pöntinen (-13)JalasjJa30.1.13 9,54PB
4Maisa VainioMaisa Vainio (-13)IlmajKi15.9.13 9,57PB
5Cecilia LyyskiCecilia Lyyski (-14)LaihLu9.4.14 9,65PB
6Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.1410,05
T11 Korkeus/HJ
1Hilda KotkaniemiHilda Kotkaniemi (-14)AlavU8.3.141,24PB (10-v. ka 75.)
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XXO    1,24/XXO PB    1,27/XXX     
2Serafiina HeinäheimoSerafiina Heinäheimo (-13)LapVi9.4.131,21SB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XO SB    1,24/XXX     
3Iiris LöfbackaIiris Löfbacka (-13)KaustPV17.6.131,18PB
 1,00/XO    1,05/O    1,10/XO    1,15/XO    1,18/O PB    1,21/XXX     
4Hilma KansanahoHilma Kansanaho (-13)LappVei27.8.131,18PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XXO    1,15/O    1,18/XXO PB    1,21/X--     
5Maisa VainioMaisa Vainio (-13)IlmajKi15.9.131,18PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/XXO    1,18/XXO PB    1,21/XXX     
6Milla SavolaMilla Savola (-13)LappVei24.6.131,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,18/XXX     
7Saana KrekoSaana Kreko (-14)KurikRy6.8.141,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
7Milja JärveläMilja Järvelä (-14)VetU30.4.141,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
7Melina KulmalaMelina Kulmala (-14)KauhajKa5.1.141,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
10Kastehelmi TakalaKastehelmi Takala (-14)SeinäjsU23.7.141,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
11Silja PanttiSilja Pantti (-14)KauhajKa23.7.141,05PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
12Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.141,05PB
 0,95/O    1,00/XXO    1,05/XO PB    1,10/XXX     
T11 Kuula/SP
1Serafiina HeinäheimoSerafiina Heinäheimo (-13)LapVi9.4.138,11PB
  7,54 PB     7,19     7,64 PB     7,94 PB     8,11 PB     7,33     
2Hilja TakaluomaHilja Takaluoma (-13)LapVi13.2.137,77PB
  7,36 =PB     7,77 PB     7,21     7,34     7,02     7,16     
3Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.146,84PB
  5,86     5,98 PB     5,81     5,97     6,28 PB     6,84 PB     
4Aliisa Ylä-PöntinenAliisa Ylä-Pöntinen (-13)JalasjJa30.1.136,68PB
  6,51 PB     6,09     6,57 PB     6,41     6,46     6,68 PB     
5Aino LahdensuoAino Lahdensuo (-13)LapVi9.5.136,55PB
  5,99 PB     6,13 PB     6,07     6,53 PB     6,34     6,55 PB     
6Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.146,38PB
  6,22 PB     5,23     5,69     5,90     6,38 PB     5,87     
7Milja JärveläMilja Järvelä (-14)VetU30.4.146,18PB
  5,57 PB     5,81 PB     6,17 PB     5,73     6,18 PB     5,97     
8Hilda KotkaniemiHilda Kotkaniemi (-14)AlavU8.3.145,98PB
  5,60 PB     5,81 PB     5,25     5,98 PB     5,77     4,87     
9Emilia AroEmilia Aro (-13)KauhWi20.8.135,63PB
  5,34 PB     5,60 PB     5,13     5,17     5,32     5,63 PB     
10Hilma KansanahoHilma Kansanaho (-13)LappVei27.8.135,46PB
  4,33 PB     5,36 PB     5,46 PB     
11Kielo KatajamäkiKielo Katajamäki (-13)SeinäjsU15.6.135,44PB
  4,87 PB     4,87 =PB     5,44 PB     
12Saana PihlajasaloSaana Pihlajasalo (-14)SeinäjsU1.1.145,38PB
  5,09 PB     5,38 PB     5,00     
13Vilma RiihiojaVilma Riihioja (-14)SeinäjsU27.4.145,37
  5,17     5,37     5,00     
14Silja PanttiSilja Pantti (-14)KauhajKa23.7.145,18PB
  5,01 PB     5,04 PB     5,18 PB     
15Meimi RenkoMeimi Renko (-13)KauhWi2.5.134,98PB
  4,98 PB     4,36     4,96     
16Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.144,98PB
  4,44     4,98 PB     4,66     
17Senni PaavolaSenni Paavola (-14)KauhajKa2.7.144,94PB
  4,58     4,94 PB     4,78     
18Kastehelmi TakalaKastehelmi Takala (-14)SeinäjsU23.7.144,91PB
  4,42 PB     4,91 PB     4,63     
19Melina KulmalaMelina Kulmala (-14)KauhajKa5.1.144,74
  4,34     4,57     4,74     
20Elli MattilaElli Mattila (-14)EvijU27.1.144,23PB
  4,09 PB     4,23 PB     4,14     
T9 40 m
1. erä
1Sini NygårdSini Nygård (-16)AlajA13.9.16 7,59PB
2Mona PynttäriMona Pynttäri (-15)KuortKu31.1.15 7,73PB
3Irene KulmalaIrene Kulmala (-16)KauhajKa24.10.16 8,79PB
4Matilda Ala-NisulaMatilda Ala-Nisula (-15)IlmajKi2.6.15 9,14PB
2. erä
1Erica PaalanenErica Paalanen (-16)ÄhtU7.2.16 7,21PB
2Olivia HietamäkiOlivia Hietamäki (-16)AlajA4.3.16 7,26PB
3Fanni UusitaloFanni Uusitalo (-15)KauhajKa6.11.15 7,59PB
4Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.15 7,76PB
5Lyyli TakaluomaLyyli Takaluoma (-16)LapVi27.1.16 8,18PB
6Ilona JärvinenIlona Järvinen (-16)KauhWi23.8.16 8,28PB
3. erä
1Hilda TurjaHilda Turja (-15)AlajA2.6.15 7,08PB
2Matilda ViinikainenMatilda Viinikainen (-16)KuortKu1.6.16 7,21PB
3Ellen PiispanenEllen Piispanen (-15)AlajA13.6.15 7,33PB
4Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.15 7,50
5Mila RaitioMila Raitio (-17)JyväskKU20.9.17 7,68
6Vivian VirtanenVivian Virtanen (-16)KarstKi3.7.16 7,90PB
4. erä
1Kerttu LahdensuoKerttu Lahdensuo (-15)LapVi4.1.15 6,68PB kk9(9-v. ka 22.)
2Enna KuivilaEnna Kuivila (-15)LapVi9.1.15 7,11PB
3Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.15 7,17
4Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.16 7,35
5Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.15 7,49
Hilja KoskiHilja Koski (-15)LapVi16.5.15 DNS
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Kerttu LahdensuoKerttu Lahdensuo (-15)LapVi4.1.153,92 PB kk9(9-v. ka 12.)
  3,61     3,59     3,66     3,73     3,61     3,92 kk9 PB     
2Enna KuivilaEnna Kuivila (-15)LapVi9.1.153,63 PB
  3,32 PB     3,18     3,38 PB     3,18     3,40 PB     3,63 PB     
3Fanni UusitaloFanni Uusitalo (-15)KauhajKa6.11.153,46 PB
  3,31 PB     3,05     3,46 PB     3,19     3,34     3,16     
4Selma LuomalaSelma Luomala (-15)SeinäjsU9.7.153,40 PB
  3,13 PB     3,40 PB     3,29     3,22     3,20     X     
5Hilda TurjaHilda Turja (-15)AlajA2.6.153,39 PB
  3,34 PB     3,22     3,30     3,19     3,39 PB     3,38     
6Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.163,39 PB
  3,16 PB     3,32 PB     3,39 PB     3,33     3,35     3,36     
7Ellen PiispanenEllen Piispanen (-15)AlajA13.6.153,22 PB
  2,93 PB     3,05 PB     3,22 PB     2,97     3,12     3,11     
8Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.153,14 PB
  2,79     3,05 PB     3,14 PB     3,07     2,97     2,88     
9Matilda ViinikainenMatilda Viinikainen (-16)KuortKu1.6.163,13 PB
  3,13 PB     3,02     3,10     
10Olivia HietamäkiOlivia Hietamäki (-16)AlajA4.3.163,12 PB
  2,87 PB     3,12 PB     3,12 =PB     
11Sini NygårdSini Nygård (-16)AlajA13.9.163,09 PB
  3,09 PB     2,74     2,97     
12Erica PaalanenErica Paalanen (-16)ÄhtU7.2.163,06 PB
  3,06 PB     3,00     2,99     
13Mila RaitioMila Raitio (-17)JyväskKU20.9.172,95 PB
  2,95 PB     2,72     2,86     
14Netta KokkoNetta Kokko (-15)KauhajKa23.4.152,90 PB
  2,63 PB     2,90 PB     2,85     
15Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.152,75 PB
  2,57     2,58     2,75 PB     
16Mona PynttäriMona Pynttäri (-15)KuortKu31.1.152,64 PB
  2,62 PB     2,64 PB     2,55     
17Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.152,57 
  2,53     2,45     2,57     
18Ilona JärvinenIlona Järvinen (-16)KauhWi23.8.162,35 PB
  2,18 PB     2,17     2,35 PB     
19Matilda Ala-NisulaMatilda Ala-Nisula (-15)IlmajKi2.6.152,25 PB
  2,25 PB     2,04     1,68     
20Vivian VirtanenVivian Virtanen (-16)KarstKi3.7.162,18 PB
  2,18 PB     1,87     1,82     
T9 Kuula/SP
1Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.165,75PB
  5,58 PB     5,47     5,47     5,75 PB     5,44     5,67     
2Netta KokkoNetta Kokko (-15)KauhajKa23.4.155,40PB
  5,13 PB     4,95     4,75     5,05     5,22 PB     5,40 PB     
3Enna KuivilaEnna Kuivila (-15)LapVi9.1.155,17PB
  4,71 PB     4,90 PB     5,17 PB     X     4,65     3,57     
4Kerttu LahdensuoKerttu Lahdensuo (-15)LapVi4.1.155,02PB
  4,63 PB     5,02 PB     4,23     4,74     4,55     5,00     
5Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.155,00
  4,73     5,00     4,75     X     4,39     4,26     
6Hilda TurjaHilda Turja (-15)AlajA2.6.154,80PB
  4,00 PB     4,46 PB     4,13     4,09     4,80 PB     4,19     
7Erica PaalanenErica Paalanen (-16)ÄhtU7.2.164,34PB
  3,84 PB     3,24     4,34 PB     3,73     2,61     3,19     
8Laura LähdesmäkiLaura Lähdesmäki (-15)JalasjJa14.2.154,08PB
  4,07 PB     3,79     3,98     4,08 PB     3,96     3,86     
9Ellen PiispanenEllen Piispanen (-15)AlajA13.6.153,95PB
  3,36 PB     3,95 PB     3,86     
10Olivia HietamäkiOlivia Hietamäki (-16)AlajA4.3.163,78PB
  3,41 PB     3,78 PB     3,77     
11Sini NygårdSini Nygård (-16)AlajA13.9.163,76PB
  3,17 PB     X     3,76 PB     
12Ilona JärvinenIlona Järvinen (-16)KauhWi23.8.163,68PB
  3,68 PB     X     2,79     
13Irene KulmalaIrene Kulmala (-16)KauhajKa24.10.162,85PB
  2,68 PB     2,85 PB     2,74     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja