TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa, Helsinki, Liikuntamylly, 23.3.2024


189 urheilijaa, 439 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.09 7,63
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.10 8,43PB
3Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.10 8,81PB
P15 800 m
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.092.31,74PB
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.102.32,23PB
3Nicholas KoskinenNicholas Koskinen (-10)MäntsU9.2.102.32,61PB
P15 Korkeus/HJ
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.091,62
 1,56/O    1,59/-    1,62/O    1,65/XXX     
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.101,56
 1,50/XO    1,53/O    1,56/XXO    1,59/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.1010,73 PB
  X     10,48 PB     10,56 PB     10,73 PB     P     10,10     
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.1010,33 PB
  10,33 PB     X     10,29     10,18     9,50     9,89     
P15 Kuula/SP
1Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.1010,80PB
  9,75 PB     9,56     10,47 PB     10,22     10,80 PB     X     
P13 60 m
1. erä
1Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.12 9,93SB
2Vincent VellonenVincent Vellonen (-12)LänsiUU13.6.1210,01PB
3Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.1210,28SB
2. erä
1Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.12 8,89PB
2Olavi VirtalaOlavi Virtala (-12)HyvsU1.1.12 8,95PB
3Johannes LaineJohannes Laine (-11)KarkkPo 17.2.11 9,05PB
4Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.11 9,37PB
5Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.12 9,51
3. erä
1Veikko HalonenVeikko Halonen (-11)HyvsU6.10.11 8,59PB
2Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.11 8,63
3Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.11 8,70PB
4Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.11 8,74PB
5Leo SinisaariLeo Sinisaari (-11)LänsiUU16.7.11 8,83PB
P13 1000 m
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.112.56,46PB kk13(14-v. ka 34.) (13-v. ka 4.)
2Leo SinisaariLeo Sinisaari (-11)LänsiUU16.7.113.09,53PB (13-v. ka 97.)
3Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.123.11,90PB (12-v. ka 42.)
4Teiron BelovTeiron Belov (-12)JanJa19.5.123.17,93PB
5Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.113.33,12PB
6Daniel KoskinenDaniel Koskinen (-12)MäntsU19.7.123.39,25PB
7Leevi HakkarainenLeevi Hakkarainen (-12)JanJa9.2.123.53,35
8Teemu NevanlinnaTeemu Nevanlinna (-11)JanJa17.9.114.01,78PB
9Vincent VellonenVincent Vellonen (-12)LänsiUU13.6.124.06,49PB
P13 Korkeus/HJ
1Leo SinisaariLeo Sinisaari (-11)LänsiUU16.7.111,47PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/XXO    1,41/XO    1,44/XXO    1,47/XXO PB    1,50/XXX     
2Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.111,44PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/O    1,41/O    1,44/XXO PB    1,47/XXX     
3Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.111,38PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/XXO PB    1,41/XXX     
4Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.111,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,38/XXX     
5Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.121,30SB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
6Niilo IloNiilo Ilo (-11)RiihimKi12.2.111,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
7Alvar AjankoAlvar Ajanko (-12)PorvU 22.3.121,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
8Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.111,20PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
9Vincent VellonenVincent Vellonen (-12)LänsiUU13.6.121,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
10Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.121,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
11Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.121,10
 1,05/O    1,10/XO    1,15/XXX     
12Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.121,00SB
 1,00/O SB     
P13 Pituus/LJ
1Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.114,19 PB
  4,15 PB     4,19 PB     4,11     3,99     
2Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.124,19 PB
  3,67     3,81     4,03 PB     4,19 PB     
3Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.114,18 
  4,04     4,04     4,04     4,18     
4Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.113,88 
  3,71     X     X     3,88     
5Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.123,82 PB
  3,74 PB     3,61     3,65     3,82 PB     
6Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.113,76 SB
  3,76 SB     2,87     2,73     3,13     
7Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.123,67 
  3,57     X     3,64     3,67     
8Alvar AjankoAlvar Ajanko (-12)PorvU 22.3.123,65 PB
  3,54 PB     2,11     3,40     3,65 PB     
9Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.123,52 PB
  3,52 PB     2,36     3,27     
10Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.123,33 PB
  X     X     3,33 PB     
11Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.113,32 PB
  2,95 PB     3,32 PB     X     
12Leevi HakkarainenLeevi Hakkarainen (-12)JanJa9.2.123,16 PB
  2,87     2,99     3,16 PB     
13Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.122,25 
  2,25     X     X     
P13 Kuula/SP
1Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.1210,16
  10,16     9,91     10,06     9,85     
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.119,61PB
  9,61 PB     8,95     9,09     X     
3Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.128,31PB
  7,68     7,93     8,11 PB     8,31 PB     
4Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.127,59PB
  7,59 PB     7,50     7,36     6,71     
5Johannes LaineJohannes Laine (-11)KarkkPo 17.2.117,25PB
  7,25 PB     6,98     7,15     5,76     
6Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.127,04PB
  6,89 PB     7,04 PB     6,81     X     
7Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.126,59PB
  6,53 PB     6,59 PB     6,46     6,33     
8Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.125,98PB
  5,43 PB     5,98 PB     5,84     5,59     
9Leevi HakkarainenLeevi Hakkarainen (-12)JanJa9.2.125,22
  5,17     5,14     5,22     
P11 60 m
1. erä
1Hugo BerghällHugo Berghäll (-14)KeskiUYU6.1.1410,17PB
2Joel RäsänenJoel Räsänen (-14)MäntsU20.9.1410,33PB
3Veikka JussilaVeikka Jussila (-14)KeskiUYU16.1.1410,36PB
4Atte SavolainenAtte Savolainen (-14)NurmijYU21.4.1411,11PB
2. erä
1Paavo MämmeläPaavo Mämmelä (-14)RiihimKi27.2.1410,03PB
2Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.1410,15PB
3Jere PassinenJere Passinen (-14)JanJa24.2.1410,17PB
4Tomas LehtimäkiTomas Lehtimäki (-14)RiihimKi27.1.1411,91PB
3. erä
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.13 8,98PB
2Emil KarkkulainenEmil Karkkulainen (-14)KeskiUYU12.10.14 9,17PB
3Arvo LaineArvo Laine (-13)KarkkPo 13.1.13 9,30PB
4Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.13 9,69=PB
5Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.14 9,87
P11 1000 m
1Iivo MoisanderIivo Moisander (-14)HyvsU20.3.143.44,14
2Veikko GrusanderVeikko Grusander (-14)RiihimKi28.1.143.47,51PB
3Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.133.47,55
4Sampo HyvöläSampo Hyvölä (-13)JanJa13.3.134.02,97PB
5Hugo BerghällHugo Berghäll (-14)KeskiUYU6.1.144.07,00PB
6Veikka JussilaVeikka Jussila (-14)KeskiUYU16.1.144.07,70PB
P11 Korkeus/HJ
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.131,39PB (11-v. ka 52.)
 1,10/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,36/XO    1,39/XXO PB    1,42/XXX     
2Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.141,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
3Sampo HyvöläSampo Hyvölä (-13)JanJa13.3.131,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
4Veikko GrusanderVeikko Grusander (-14)RiihimKi28.1.141,00PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO PB    1,05/XXX     
5Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.141,00PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/XXO PB    1,05/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Arvo LaineArvo Laine (-13)KarkkPo 13.1.134,12 PB
  4,01 PB     4,01 =PB     4,12 PB     4,09     
2Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.143,95 
  3,62     3,74     3,56     3,95     
3Sampo HyvöläSampo Hyvölä (-13)JanJa13.3.133,74 PB
  3,55     3,74 PB     3,58     3,60     
4Emil KarkkulainenEmil Karkkulainen (-14)KeskiUYU12.10.143,58 PB
  3,45 PB     3,58 PB     3,40     3,44     
5Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.133,50 PB
  3,48 PB     3,50 PB     3,39     3,47     
6Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.143,42 PB
  3,39 PB     3,20     X     3,42 PB     
7Paavo MämmeläPaavo Mämmelä (-14)RiihimKi27.2.143,37 PB
  3,34 PB     3,12     3,25     3,37 PB     
8Hugo BerghällHugo Berghäll (-14)KeskiUYU6.1.143,23 
  3,23     3,17     X     3,11     
9Veikka JussilaVeikka Jussila (-14)KeskiUYU16.1.143,08 PB
  2,92 PB     X     3,08 PB     
10Atte SavolainenAtte Savolainen (-14)NurmijYU21.4.143,02 PB
  3,02 PB     2,97     2,83     
11Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.142,99 
  2,98     2,99     X     
12Tomas LehtimäkiTomas Lehtimäki (-14)RiihimKi27.1.142,98 PB
  X     2,98 PB     2,96     
13Niklas HerukkaNiklas Herukka (-13)RiihimKi14.3.132,92 PB
  2,92 PB     2,87     2,65     
P11 Kuula/SP
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.139,69PB kk11
  8,39 PB     9,11 kk11 PB     9,03     9,69 kk11 PB     
2Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.137,08
  6,04     6,48     7,08     5,19     
3Anton LöfgrenAnton Löfgren (-14)HyvsU19.7.147,03PB
  6,65 PB     X     7,03 PB     6,99     
4Arvo LaineArvo Laine (-13)KarkkPo 13.1.136,87PB
  6,87 PB     6,65     6,38     6,43     
5Daniel MaaniittuDaniel Maaniittu (-13)JanJa15.9.136,72PB
  6,42 =PB     6,11     6,23     6,72 PB     
6Tomas LehtimäkiTomas Lehtimäki (-14)RiihimKi27.1.146,48PB
  5,81 PB     5,96 PB     6,48 PB     6,38     
7Emil KarkkulainenEmil Karkkulainen (-14)KeskiUYU12.10.146,06PB
  6,06 PB     5,31     6,01     5,85     
8Atte SavolainenAtte Savolainen (-14)NurmijYU21.4.145,67PB
  4,93 PB     5,32 PB     5,67 PB     5,64     
9Niklas HerukkaNiklas Herukka (-13)RiihimKi14.3.135,31PB
  5,08 PB     4,83     5,31 PB     
10Veikko GrusanderVeikko Grusander (-14)RiihimKi28.1.145,30PB
  5,18 PB     5,30 PB     5,05     
P9 40 m
1. erä
1Dmitrii PolukhinDmitrii Polukhin (-15)KeskiUYU24.1.15 7,03PB
2Valtteri MäkeläValtteri Mäkelä (-15)KeskiUYU14.11.15 7,55PB
3Aaron KinnunenAaron Kinnunen (-16)KeskiUYU25.3.16 7,67PB
4Messi MökkäläMessi Mökkälä (-15)NurmijYU10.6.15 7,98PB
5Aksel GummerusAksel Gummerus (-15)NurmijYU18.6.15 8,13PB
2. erä
1Voitto SarviVoitto Sarvi (-15)NummKip31.5.15 7,38PB
2Tuomas TuomistoTuomas Tuomisto (-15)NummKip10.10.15 7,48PB
3Aarni MuittariAarni Muittari (-16)VihdVie14.7.16 7,62PB
4Austin DiazAustin Diaz (-15)JanJa22.11.15 7,74PB
5Vilho AutioVilho Autio (-16)RiihimKi25.6.16 7,76PB
6Elias SahilaElias Sahila (-16)JanJa11.4.16 8,56PB
3. erä
1Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.15 6,98
2Otso NokisalmiOtso Nokisalmi (-15)JanJa14.4.15 7,00PB
3Niilo JärvinenNiilo Järvinen (-15)LänsiUU19.12.15 7,49PB
4Roope KorhonenRoope Korhonen (-15)NurmijYU14.7.15 7,50SB
5Iivo MartikainenIivo Martikainen (-15)NurmijYU23.3.15 7,99=PB
6Roope VirtanenRoope Virtanen (-16)HyvsU4.11.16 8,74PB
P9 1000 m
1Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.153.50,21
2Valtteri MäkeläValtteri Mäkelä (-15)KeskiUYU14.11.153.59,36PB
3Julius KorpelaJulius Korpela (-15)VihdVie11.2.154.01,63PB
4Niilo JärvinenNiilo Järvinen (-15)LänsiUU19.12.154.02,30PB
5Niilo LaitaharjuNiilo Laitaharju (-15)RiihimKi5.8.154.08,00PB
6Aaron KinnunenAaron Kinnunen (-16)KeskiUYU25.3.164.24,83PB
7Messi MökkäläMessi Mökkälä (-15)NurmijYU10.6.154.29,52PB
8Tuomas TuomistoTuomas Tuomisto (-15)NummKip10.10.154.35,34PB
9Austin DiazAustin Diaz (-15)JanJa22.11.154.35,46PB
10Voitto SarviVoitto Sarvi (-15)NummKip31.5.154.38,26PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Dmitrii PolukhinDmitrii Polukhin (-15)KeskiUYU24.1.153,51 PB
  2,38 PB     3,26 PB     3,51 PB     3,27     
2Valtteri MäkeläValtteri Mäkelä (-15)KeskiUYU14.11.152,96 PB
  2,96 PB     2,83     2,60     X     
3Roope KorhonenRoope Korhonen (-15)NurmijYU14.7.152,82 PB
  2,81 PB     2,50     2,61     2,82 PB     
4Aarni MuittariAarni Muittari (-16)VihdVie14.7.162,82 PB
  2,04 PB     2,82 PB     2,80     2,80     
5Aaron KinnunenAaron Kinnunen (-16)KeskiUYU25.3.162,80 PB
  2,54 PB     2,58 PB     2,80 PB     2,73     
6Niilo JärvinenNiilo Järvinen (-15)LänsiUU19.12.152,76 
  2,71     2,48     2,76     2,73     
7Voitto SarviVoitto Sarvi (-15)NummKip31.5.152,75 PB
  2,75 PB     2,65     2,28     2,72     
8Julius KorpelaJulius Korpela (-15)VihdVie11.2.152,73 PB
  2,73 PB     2,51     2,66     2,61     
9Iivo MartikainenIivo Martikainen (-15)NurmijYU23.3.152,70 PB
  2,36 PB     2,47 PB     2,70 PB     
10Austin DiazAustin Diaz (-15)JanJa22.11.152,70 PB
  2,28 PB     2,70 PB     2,39     
11Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.152,68 
  2,53     2,68     X     
12Elmo KailaElmo Kaila (-15)VihdVie15.10.152,62 PB
  2,62 PB     2,62 =PB     P     
13Niilo LaitaharjuNiilo Laitaharju (-15)RiihimKi5.8.152,59 
  2,59     2,28     2,53     
14Aksel GummerusAksel Gummerus (-15)NurmijYU18.6.152,54 PB
  2,20 PB     2,54 PB     2,42     
15Elias SahilaElias Sahila (-16)JanJa11.4.162,48 PB
  2,29 PB     2,48 PB     2,23     
16Messi MökkäläMessi Mökkälä (-15)NurmijYU10.6.152,33 PB
  2,21 PB     2,25 PB     2,33 PB     
17Roope VirtanenRoope Virtanen (-16)HyvsU4.11.162,26 PB
  2,26 PB     2,02     2,01     
18Vilho AutioVilho Autio (-16)RiihimKi25.6.162,24 PB
  2,24 PB     1,94     2,11     
Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.15NM 
  X     X     P     
P9 Kuula/SP
1Otso NokisalmiOtso Nokisalmi (-15)JanJa14.4.158,26PB kk9
  7,79     8,03     8,26 kk9 PB     8,14     
2Dmitrii PolukhinDmitrii Polukhin (-15)KeskiUYU24.1.156,58PB
  X     6,58 PB     6,46     X     
3Roope KorhonenRoope Korhonen (-15)NurmijYU14.7.156,47PB
  6,35 PB     5,96     6,47 PB     6,41     
4Julius KorpelaJulius Korpela (-15)VihdVie11.2.155,80PB
  5,18 PB     5,31 PB     5,18     5,80 PB     
5Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.155,67PB
  5,07 PB     5,67 PB     5,36     5,61     
6Elmo HyrsyläElmo Hyrsylä (-15)VihdVie7.7.155,55PB
  5,37 =PB     5,17     5,21     5,55 PB     
7Elmo KailaElmo Kaila (-15)VihdVie15.10.155,49PB
  4,81 PB     5,35 PB     5,43 PB     5,49 PB     
8Tuomas TuomistoTuomas Tuomisto (-15)NummKip10.10.155,06PB
  4,99 PB     4,63     5,06 PB     5,05     
9Elias SahilaElias Sahila (-16)JanJa11.4.164,37PB
  4,37 PB     4,11     4,21     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Nicole LallNicole Lall (-10)VihdVie23.8.10 8,65PB
2Neena MattilaNeena Mattila (-10)HyvsU27.4.10 9,17PB
3Sofia StrengellSofia Strengell (-10)HyvsU8.2.10 9,47PB
4Sanni SilvastiSanni Silvasti (-10)KeskiUYU14.6.10 9,89
2. erä
1Aino VähämaaAino Vähämaa (-10)NurmijYU12.9.10 8,99PB
2Olivia NummelaOlivia Nummela (-10)RiihimKi15.6.10 9,17PB
3Tiiu SalminenTiiu Salminen (-10)KeskiUYU24.5.10 9,24
4Anette Latva-AroAnette Latva-Aro (-10)VihdVie10.9.10 9,27PB
5Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.10 9,53
6Sofia RaskSofia Rask (-09)KeskiUYU 28.8.09 9,68PB
3. erä
1Oivi HeikinahoOivi Heikinaho (-09)VihdVie 15.7.09 8,40PB
2Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.10 8,62PB
3Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 8,70=PB
4Anna JokinenAnna Jokinen (-09)JanJa8.5.09 8,76PB
5Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.09 8,83
6Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.10 9,09
4. erä
1Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.09 8,20PB
2Pinja PurhonenPinja Purhonen (-10)LänsiUU3.9.10 8,47PB
3Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.09 8,55
4Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.10 8,58
5Una KoskelaUna Koskela (-10)JanJa3.5.10 8,61PB
6Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.09 8,73
T15 800 m
1Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.102.35,82PB
2Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.092.42,04PB
3Santra HöyläSantra Höylä (-10)VihdVie17.3.102.49,07
4Nella PursiainenNella Pursiainen (-10)NurmijYU2.6.102.51,21PB
5Henni HakonenHenni Hakonen (-10)RiihimKi10.2.102.58,29PB
6Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.103.12,44PB
T15 Korkeus/HJ
1Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.091,48
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/O    1,51/XXX     
2Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.091,48SB
 1,35/O    1,40/O    1,45/XO    1,48/XO SB    1,51/XXX     
3Katri NiklanderKatri Niklander (-10)HausjU21.12.101,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XO PB    1,48/XXX     
4Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)LänsiUU3.2.101,40
 1,35/O    1,40/O    1,45/XXX     
5Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.091,40
 1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/XXX     
6Kajsa SillmanKajsa Sillman (-10)PorvU3.1.101,40PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
7Sofia RaskSofia Rask (-09)KeskiUYU 28.8.091,25
 1,25/O    1,30/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.0910,56 PB
  10,12 SB     10,12 =SB     10,14 SB     9,81     10,34 SB     10,56 PB     
2Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.0910,00 PB
  9,35 PB     9,21     9,69 PB     9,61     10,00 PB     X     
3Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.109,97 PB
  9,31 PB     9,66 PB     9,50     9,23     9,62     9,97 PB     
4Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.099,92 
  9,61     9,68     9,57     9,38     9,68     9,92     
5Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.109,69 PB
  9,44 PB     8,24     9,27     9,22     9,42     9,69 PB     
6Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.099,63 PB
  9,26 PB     9,42 PB     9,31     9,41     9,54 PB     9,63 PB     
7Nicole LallNicole Lall (-10)VihdVie23.8.109,43 PB
  9,16 PB     X     9,20 PB     9,43 PB     9,13     9,13     
8Sofia StrengellSofia Strengell (-10)HyvsU8.2.109,06 
  8,94     8,87     8,96     8,87     9,06     8,90     
9Aino VähämaaAino Vähämaa (-10)NurmijYU12.9.108,82 PB
  8,29 PB     8,60 PB     8,82 PB     
10Vieno HakakariVieno Hakakari (-09)HyvsU 12.8.098,56 PB
  8,56 PB     8,41     8,48     
11Kajsa SillmanKajsa Sillman (-10)PorvU3.1.108,37 
  X     8,37     8,27     
12Inari OikarinenInari Oikarinen (-11)KeskiUYU17.9.118,31 PB
  8,12     8,08     8,31 PB     
13Anette Latva-AroAnette Latva-Aro (-10)VihdVie10.9.107,93 PB
  7,14 PB     7,88 PB     7,93 PB     
14Tiiu SalminenTiiu Salminen (-10)KeskiUYU24.5.107,42 PB
  X     7,42 PB     7,38     
15Sanni SilvastiSanni Silvasti (-10)KeskiUYU14.6.107,39 PB
  7,19 PB     7,39 PB     7,12     
Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.09NM 
  X     X     X     
Katarina LummiKatarina Lummi (-10)KeskiUYU11.4.10NM 
  X     X     P     
T15 Kuula/SP
1Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.0910,96PB
  9,64     10,22     9,98     10,62 PB     10,03     10,96 PB     
2Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)LänsiUU3.2.109,59PB
  9,00 PB     9,50 PB     9,25     9,59 PB     9,39     9,59 =PB     
3Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.109,33PB
  8,51 PB     9,33 PB     9,18     9,05     8,62     8,94     
4Anni-Sofia RinneAnni-Sofia Rinne (-10)LänsiUU15.9.108,50PB
  7,80 PB     8,50 PB     8,00     8,48     X     X     
5Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.108,31PB
  7,27     7,47     7,84     8,31 PB     7,21     7,36     
6Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.107,85PB
  7,85 PB     6,88     6,30     7,12     7,66     7,48     
7Olivia NummelaOlivia Nummela (-10)RiihimKi15.6.107,61PB
  7,61 PB     6,78     7,38     7,41     7,12     7,59     
8Santra HöyläSantra Höylä (-10)VihdVie17.3.107,61PB
  7,61 PB     7,48     6,56     7,03     7,53     7,49     
9Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.107,25PB
  7,25 PB     6,85     6,38     
10Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.107,10PB
  6,49 PB     X     7,10 PB     
11Tiiu SalminenTiiu Salminen (-10)KeskiUYU24.5.106,84PB
  6,63 PB     6,69 PB     6,84 PB     
12Nella PursiainenNella Pursiainen (-10)NurmijYU2.6.106,78PB
  6,75 PB     6,78 PB     6,06     
13Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.096,50
  X     6,22     6,50     
14Sanni SilvastiSanni Silvasti (-10)KeskiUYU14.6.106,21PB
  6,21 PB     5,14     5,02     
15Aino VähämaaAino Vähämaa (-10)NurmijYU12.9.106,04
  X     5,81     6,04     
T13 60 m
1. erä
1Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.11 9,06PB
2Lilja HyvönenLilja Hyvönen (-11)RiihimKi13.3.11 9,09PB
3Julia IhalainenJulia Ihalainen (-12)LänsiUU9.10.1210,47PB
4Elle RajamäkiElle Rajamäki (-11)PorvU 20.9.1110,48PB
2. erä
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.12 9,05PB
2Keira MaaniittuKeira Maaniittu (-11)JanJa27.11.11 9,55PB
3Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.11 9,69PB
Anni AskolaAnni Askola (-11)KarkkPo22.7.11 DNS
3. erä
1Elli NousiainenElli Nousiainen (-11)KarkkPo21.10.11 9,13PB
2Milla PursiainenMilla Pursiainen (-11)NurmijYU7.10.11 9,33PB
3Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.11 9,40PB
4Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.12 9,66
5Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.12 9,67SB
6Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.11 9,79
4. erä
1Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.12 9,08PB
2Sonja YlhäinenSonja Ylhäinen (-11)KeskiUYU14.5.11 9,24PB
3Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.11 9,28SB
4Kerttu KanervaKerttu Kanerva (-11)KeskiUYU20.12.11 9,35
5Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.11 9,39=PB
6Inari OikarinenInari Oikarinen (-11)KeskiUYU17.9.11 9,42PB
5. erä
1Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.11 8,68PB
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11 8,71PB
3Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.12 8,92PB
4Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.12 8,99
5Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.12 9,08PB
6Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 9,12
T13 1000 m
1Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.113.25,16PB
2Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.113.30,10PB
3Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.123.38,05
4Pinja PaajalaPinja Paajala (-12)VihdVie6.12.123.40,99PB
5Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113.46,71PB
6Julia IhalainenJulia Ihalainen (-12)LänsiUU9.10.124.00,63PB
T13 Korkeus/HJ
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.121,50PB kk12(12-v. ka 17.)
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/O    1,41/O    1,44/XO    1,49/O    1,50/O kk12 PB     
2Saana MuittariSaana Muittari (-12)VihdVie1.5.121,35PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,38/XXX     
3Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.121,35=PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXO =PB    1,38/XXX     
4Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.121,30=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO =PB    1,35/XXX     
5Lilja HyvönenLilja Hyvönen (-11)RiihimKi13.3.111,30SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXO SB    1,35/XXX     
6Pinja PaajalaPinja Paajala (-12)VihdVie6.12.121,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XO    1,30/XXO PB    1,35/XXX     
7Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.111,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XXO    1,25/O PB    1,30/XXX     
8Elli NousiainenElli Nousiainen (-11)KarkkPo21.10.111,25
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XXX     
8Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.111,25SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO SB    1,30/XXX     
10Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.121,25
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XO    1,30/XXX     
11Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.121,25PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XXO    1,25/XO PB    1,30/XXX     
12Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.121,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
13Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.111,20=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XXO =PB    1,25/XXX     
14Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.111,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.124,34 PB
  4,03     4,34 PB     4,11     4,20     
2Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.124,15 PB
  X     3,97     3,76     4,15 PB     
3Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.114,15 PB
  3,94     3,84     4,15 PB     X     
4Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.124,14 PB
  3,83 PB     4,14 PB     X     3,51     
5Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.124,12 PB
  3,81     4,05 PB     4,06 PB     4,12 PB     
6Elli NousiainenElli Nousiainen (-11)KarkkPo21.10.114,06 PB
  3,81 PB     3,87 PB     3,79     4,06 PB     
7Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113,88 
  3,35     3,42     3,85     3,88     
8Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.113,86 
  3,75     3,85     3,86     3,56     
9Milla PursiainenMilla Pursiainen (-11)NurmijYU7.10.113,72 
  3,71     3,72     X     
10Keira MaaniittuKeira Maaniittu (-11)JanJa27.11.113,69 PB
  3,57 PB     3,44     3,69 PB     
11Lilja HyvönenLilja Hyvönen (-11)RiihimKi13.3.113,68 
  X     X     3,68     
12Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.123,67 
  3,55     3,67     X     
13Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.113,65 PB
  3,38     3,58 =PB     3,65 PB     
14Sonja YlhäinenSonja Ylhäinen (-11)KeskiUYU14.5.113,59 
  3,59     3,42     3,49     
15Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.113,52 SB
  3,51 SB     3,40     3,52 SB     
16Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.123,46 
  3,46     2,95     2,48     
17Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.113,33 PB
  3,33 PB     3,04     3,02     
18Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.113,32 SB
  3,19 SB     3,24 SB     3,32 SB     
19Elli YleniusElli Ylenius (-12)JanJa29.9.122,83 PB
  2,77 PB     2,78 PB     2,83 PB     
T13 Kuula/SP
1Keira MaaniittuKeira Maaniittu (-11)JanJa27.11.1110,04PB
  9,52     10,04 PB     9,67     9,56     
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.119,64
  9,56     X     9,64     X     
3Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.118,02PB
  8,02 PB     X     7,73     X     
4Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.127,89PB
  7,89 PB     7,72     7,72     X     
5Elle RajamäkiElle Rajamäki (-11)PorvU 20.9.115,96PB
  5,82 PB     5,75     5,96 PB     5,90     
6Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.125,58PB
  5,19 PB     5,58 PB     5,39     4,95     
T11 60 m
1. erä
1Emma HeiskanenEmma Heiskanen (-13)KarkkPo25.2.1310,23PB
2Mila SokuraMila Sokura (-14)HyvsU2.5.1410,27PB
3Anna HyvöläAnna Hyvölä (-14)JanJa25.6.1411,05PB
4Ninni LindströmNinni Lindström (-14)JanJa1.8.1411,33PB
2. erä
1Majsa TalvitieMajsa Talvitie (-14)KeskiUYU13.1.1410,13PB
2Loviisa OikarinenLoviisa Oikarinen (-13)KeskiUYU12.9.1310,52PB
3Livia JokitaloLivia Jokitalo (-14)NurmijYU23.7.1411,05PB
4Leena HenttonenLeena Henttonen (-14)JanJa6.6.1411,21PB
5Helmi RautiainenHelmi Rautiainen (-13)LänsiUU20.9.1311,42PB
3. erä
1Alina KaskiojaAlina Kaskioja (-13)VihdVie5.10.1310,10PB
2Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.1410,39PB
3Aino StenvallAino Stenvall (-13)NurmijYU19.2.1310,52PB
4Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.1310,78PB
5Ella KorteElla Korte (-13)VihdVie4.7.1310,97PB
4. erä
1Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.13 9,89PB
2Sarlotta HöyläSarlotta Höylä (-13)VihdVie2.7.1310,17
3Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.1310,20PB
4Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.1310,42PB
5Elsa MustonenElsa Mustonen (-13)KarkkPo28.11.1310,84PB
5. erä
1Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.13 9,69PB
2Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.13 9,73PB
3Nelli RantanenNelli Rantanen (-13)KarkkPo6.1.13 9,86PB
4Iiris TorttilaIiris Torttila (-13)JanJa18.6.13 9,94PB
5Hilda SaarinenHilda Saarinen (-14)KarkkPo31.5.1410,08PB
6. erä
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.13 8,89PB (11-v. ka 89.)
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.13 9,22
3Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.13 9,32PB
4Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.13 9,81
5Eden KettuEden Kettu (-13)KeskiUYU14.8.1310,03
T11 1000 m
1Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.133.33,39
2Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.133.50,27PB
3Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.133.52,05PB
4Aada LakelaAada Lakela (-14)LänsiUU26.6.143.52,22PB
5Sarlotta HöyläSarlotta Höylä (-13)VihdVie2.7.134.10,13PB
6Saga SundSaga Sund (-14)VihdVie10.4.144.19,71PB
7Iina HakkarainenIina Hakkarainen (-13)JanJa7.9.134.24,71
8Ada TurunenAda Turunen (-14)NurmijYU4.9.144.30,58PB
T11 Korkeus/HJ
1Nelli RantanenNelli Rantanen (-13)KarkkPo6.1.131,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,30/O PB    1,31/XXX     
2Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.131,25PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XO PB    1,28/XXX     
3Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.131,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXO PB    1,28/XXX     
4Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.131,20PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
5Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.131,15=PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/O    1,10/XO    1,15/O =PB    1,20/XXX     
6Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.131,10=PB
 0,90/O    0,95/XO    1,00/O    1,05/XXO    1,10/XXO =PB    1,15/XXX     
7Eden KettuEden Kettu (-13)KeskiUYU14.8.131,05=PB
 0,95/O    1,00/XXO    1,05/O =PB    1,10/XXX     
7Ella KorteElla Korte (-13)VihdVie4.7.131,05PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/O PB    1,10/XXX     
9Hilda SaarinenHilda Saarinen (-14)KarkkPo31.5.141,05PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
10Aada LakelaAada Lakela (-14)LänsiUU26.6.141,05=PB
 0,85/O    0,90/XO    0,95/O    1,00/O    1,05/XO =PB    1,10/XXX     
11Majsa TalvitieMajsa Talvitie (-14)KeskiUYU13.1.141,05PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/XXO PB    1,10/XXX     
12Saga SundSaga Sund (-14)VihdVie10.4.141,00PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O PB    1,05/XXX     
13Ada TurunenAda Turunen (-14)NurmijYU4.9.140,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
13Helmi RautiainenHelmi Rautiainen (-13)LänsiUU20.9.130,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
13Alina KaskiojaAlina Kaskioja (-13)VihdVie5.10.130,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O PB    1,00/XXX     
16Anna HyvöläAnna Hyvölä (-14)JanJa25.6.140,95PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/XO PB    1,00/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.134,15 
  4,08     4,15     4,02     4,13     
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.134,08 
  4,04     4,08     3,85     3,95     
3Ada AhlforsAda Ahlfors (-13)RiihimKi23.2.134,02 PB
  4,00 PB     3,88     4,02 PB     3,99     
4Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.133,55 
  3,50     3,55     3,44     3,42     
5Nelli RantanenNelli Rantanen (-13)KarkkPo6.1.133,52 PB
  3,36 PB     3,45 PB     3,48 PB     3,52 PB     
6Sarlotta HöyläSarlotta Höylä (-13)VihdVie2.7.133,48 PB
  3,35     3,24     3,48 PB     3,37     
7Hilda SaarinenHilda Saarinen (-14)KarkkPo31.5.143,46 
  3,46     3,18     X     3,41     
8Loviisa OikarinenLoviisa Oikarinen (-13)KeskiUYU12.9.133,41 PB
  3,41 PB     3,24     2,97     3,17     
9Iiris TorttilaIiris Torttila (-13)JanJa18.6.133,39 PB
  3,30 PB     3,39 PB     3,20     
10Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.133,37 PB
  3,37 PB     3,30     3,29     
11Eden KettuEden Kettu (-13)KeskiUYU14.8.133,37 
  3,37     3,14     3,16     
12Majsa TalvitieMajsa Talvitie (-14)KeskiUYU13.1.143,32 PB
  3,32 PB     3,10     3,06     
13Astrid AjankoAstrid Ajanko (-14)PorvU 21.3.143,30 PB
  3,11 PB     3,18 PB     3,30 PB     
14Adele ReijonenAdele Reijonen (-13)LänsiUU24.10.133,22 
  3,22     3,15     3,10     
15Aada LakelaAada Lakela (-14)LänsiUU26.6.143,07 PB
  X     3,07 PB     2,81     
16Elsa MustonenElsa Mustonen (-13)KarkkPo28.11.133,00 
  2,80     2,99     3,00     
17Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.132,96 PB
  2,96 PB     2,89     2,53     
18Iina HakkarainenIina Hakkarainen (-13)JanJa7.9.132,90 PB
  2,86 PB     2,85     2,90 PB     
19Helmi RautiainenHelmi Rautiainen (-13)LänsiUU20.9.132,87 PB
  2,87 PB     2,77     2,75     
20Ada TurunenAda Turunen (-14)NurmijYU4.9.142,85 PB
  2,80 PB     2,80 =PB     2,85 PB     
21Anna HyvöläAnna Hyvölä (-14)JanJa25.6.142,76 PB
  2,73 PB     2,45     2,76 PB     
22Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.142,76 SB
  2,76 SB     2,66     2,70     
23Mila SokuraMila Sokura (-14)HyvsU2.5.142,68 PB
  X     2,68 PB     2,65     
24Ella KorteElla Korte (-13)VihdVie4.7.132,65 PB
  2,41 PB     2,53 PB     2,65 PB     
25Leena HenttonenLeena Henttonen (-14)JanJa6.6.142,47 PB
  2,47 PB     2,45     2,44     
T11 Kuula/SP
1Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.138,08PB
  X     7,96 PB     7,79     8,08 PB     
2Juuli VatjusJuuli Vatjus (-13)RiihimKi21.1.137,98
  7,63     7,69     7,79     7,98     
3Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.137,74PB
  7,71 PB     7,74 PB     X     7,60     
4Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.137,08
  7,08     6,75     6,58     6,07     
5Emma HeiskanenEmma Heiskanen (-13)KarkkPo25.2.136,75PB
  6,25 PB     6,18     6,75 PB     6,13     
6Alina KaskiojaAlina Kaskioja (-13)VihdVie5.10.136,68PB
  6,44 PB     6,59 PB     6,06     6,68 PB     
7Meeri LehtovaaraMeeri Lehtovaara (-13)NummKip1.1.136,39PB
  6,39 PB     5,16     6,00     5,98     
8Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.136,21PB
  5,57     5,98 PB     6,21 PB     5,48     
9Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.135,90
  5,72     5,90     5,90     
10Elsa MustonenElsa Mustonen (-13)KarkkPo28.11.135,82PB
  5,59 PB     5,82 PB     5,63     
11Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.145,75PB
  5,27 PB     5,65 PB     5,75 PB     
12Leena HenttonenLeena Henttonen (-14)JanJa6.6.144,70PB
  4,70 PB     3,67     3,64     
13Saga SundSaga Sund (-14)VihdVie10.4.144,45PB
  3,17 PB     4,26 PB     4,45 PB     
14Iina HakkarainenIina Hakkarainen (-13)JanJa7.9.134,05PB
  4,05 PB     3,49     3,63     
T9 40 m
1. erä
1Hilppa ViranenHilppa Viranen (-15)NummKip26.9.15 7,25PB
2Pihla KatainenPihla Katainen (-16)MäntsU19.2.16 8,06PB
3Vilja LinnolaVilja Linnola (-15)KeskiUYU28.6.15 8,11PB
4Anni RiikonenAnni Riikonen (-16)VihdVie31.3.16 8,12PB
5Oona MiinalainenOona Miinalainen (-16)KeskiUYU1.2.16 8,33PB
6Paula NaumanenPaula Naumanen (-16)RiihimKi17.12.16 8,65PB
2. erä
1Saini PasmaSaini Pasma (-15)HyvsU31.1.15 7,22PB
2Annie-Michaela OsmaAnnie-Michaela Osma (-15)JanJa15.1.15 7,57PB
3Edith MattilaEdith Mattila (-15)PorvU29.10.15 7,63PB
4Ellen NiskalaEllen Niskala (-15)LänsiUU8.6.15 7,67
5Amelia MobergAmelia Moberg (-15)RiihimKi23.9.15 7,86PB
6Juliet SuontaustaJuliet Suontausta (-16)JanJa17.8.16 8,07PB
T9 1000 m
1Saranna HonkarantaSaranna Honkaranta (-15)VihdVie26.1.154.05,19PB
2Annie-Michaela OsmaAnnie-Michaela Osma (-15)JanJa15.1.154.09,99PB
3Heidi MoisanderHeidi Moisander (-16)HyvsU13.3.164.11,40PB
4Emma LeinonenEmma Leinonen (-15)NurmijYU16.1.154.22,66PB
5Ellen NiskalaEllen Niskala (-15)LänsiUU8.6.154.33,73PB
6Juliet SuontaustaJuliet Suontausta (-16)JanJa17.8.164.34,21PB
7Oona MiinalainenOona Miinalainen (-16)KeskiUYU1.2.164.40,74PB
8Pihla KatainenPihla Katainen (-16)MäntsU19.2.164.41,95PB
9Reetta ToivanenReetta Toivanen (-16)RiihimKi16.5.164.46,11PB
Vilja LinnolaVilja Linnola (-15)KeskiUYU28.6.15DNF
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Saranna HonkarantaSaranna Honkaranta (-15)VihdVie26.1.153,14 PB
  3,14 PB     3,08     3,00     3,09     
2Saini PasmaSaini Pasma (-15)HyvsU31.1.153,02 PB
  2,97 PB     3,00 PB     3,02 PB     2,96     
3Annie-Michaela OsmaAnnie-Michaela Osma (-15)JanJa15.1.152,95 PB
  2,79 PB     2,74     2,79 =PB     2,95 PB     
4Ellen NiskalaEllen Niskala (-15)LänsiUU8.6.152,87 
  2,71     2,84     2,87     2,72     
5Hilppa ViranenHilppa Viranen (-15)NummKip26.9.152,84 PB
  2,74 PB     2,76 PB     2,84 PB     2,84 =PB     
6Tilda SavolainenTilda Savolainen (-15)NurmijYU22.2.152,78 PB
  2,68 PB     2,74 PB     2,78 PB     2,77     
7Edith MattilaEdith Mattila (-15)PorvU29.10.152,76 
  2,50     2,53     2,65     2,76     
8Amelia MobergAmelia Moberg (-15)RiihimKi23.9.152,67 PB
  2,53 PB     2,35     2,39     2,67 PB     
9Paula NaumanenPaula Naumanen (-16)RiihimKi17.12.162,13 PB
  1,86 PB     1,75     2,13 PB     
10Reetta ToivanenReetta Toivanen (-16)RiihimKi16.5.162,11 PB
  2,11 PB     1,93     2,05     
T9 Kuula/SP
1Hilppa ViranenHilppa Viranen (-15)NummKip26.9.155,01PB
  4,72 PB     5,01 PB     3,56     X     
2Saranna HonkarantaSaranna Honkaranta (-15)VihdVie26.1.154,45PB
  4,45 PB     4,16     4,30     4,14     
3Saini PasmaSaini Pasma (-15)HyvsU31.1.154,26PB
  4,13 PB     4,23 PB     3,68     4,26 PB     
4Amelia MobergAmelia Moberg (-15)RiihimKi23.9.154,18PB
  2,95 PB     3,82 PB     3,08     4,18 PB     
5Juliet SuontaustaJuliet Suontausta (-16)JanJa17.8.163,52PB
  3,21 PB     X     3,52 PB     3,14     
6Pihla KatainenPihla Katainen (-16)MäntsU19.2.163,33PB
  3,13 PB     2,73     3,33 PB     3,29     
7Paula NaumanenPaula Naumanen (-16)RiihimKi17.12.163,22PB
  3,22 PB     3,09     2,66     3,16     
8Reetta ToivanenReetta Toivanen (-16)RiihimKi16.5.162,90PB
  X     2,71 PB     2,90 PB     2,85     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja