TULOKSET: Moukarin talvikisat, Alavus, Iivarin urheilukenttä, Töysä, 17.3.2024


15 urheilijaa, 15 lajisuoritusta

Miehet
M17 Moukari/HT
1Eetu SaramäkiEetu Saramäki (-07)PetäjävPe 28.7.0765,35SB
  X     X     65,35 SB     65,35 =SB     65,29     X     
P15 Moukari/HT
1Volmari PaananenVolmari Paananen (-10)TampPy 18.1.1046,76PB
  46,76 PB     46,30     X     X     X     45,57     
2Arttu SyväkoskiArttu Syväkoski (-10)KaustPV5.6.1035,85
  35,00     35,85     35,24     34,96     35,23     35,79     
3Tino HirsiahoTino Hirsiaho (-09)JyväskKU15.4.0933,41
  32,59     32,38     32,29     X     33,41     30,37     
Naiset
N Moukari/HT
1Taru KillinenTaru Killinen (-05)EsboIF20.5.0554,12SB
  X     52,68 SB     51,18     54,00 SB     54,12 SB     53,48     
2Aino-Kaisa SihvonenAino-Kaisa Sihvonen (-03)VirtU8.7.0351,92SB
  48,88 SB     50,31 SB     X     51,39 SB     51,92 SB     50,59     
N17 Moukari/HT
1Pinja KärhäPinja Kärhä (-07)NoormNo20.3.0762,24
  X     X     X     X     X     62,24     
2Venla KärhäVenla Kärhä (-07)NoormNo20.3.0761,05PB (17-v. ka 29.)
  56,66     60,58 PB     61,05 PB     X     60,36     X     
3Anni SyväkoskiAnni Syväkoski (-08)KaustPV29.2.0844,88SB
  X     X     44,69 SB     44,41     44,88 SB     X     
4Armi PartanenArmi Partanen (-08)KanksLei14.9.0844,43
  44,43     44,35     X     X     X     X     
T15 Moukari/HT
1Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.0953,62SB
  52,51 SB     51,47     50,58     X     52,85 SB     53,62 SB     
2Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.1236,21PB (12-v. ka 29.)
  X     36,11 PB     36,21 PB     35,77     33,81     32,79     
3Sanni PeltonenSanni Peltonen (-09)VirtU10.1.0935,85
  X     34,97     X     34,79     X     35,85     
4Elviira LatomäkiElviira Latomäki (-11)KauhajKa8.8.1134,39PB
  32,04 SB     34,39 PB     32,33     X     X     X     
5Milla ByströmMilla Byström (-09)IKFalken9.6.0930,71
  28,90     X     30,71     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja