TULOKSET: Seuraottelu, Helsinki, Liikuntamylly, 14.3.2024


45 urheilijaa, 68 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Leo LaaksonenLeo Laaksonen (-08)HelsTa 10.1.08 8,35PB
2Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,80
3Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8910,49
P13 60 m aidat/hurdles
1Taito EräkangasTaito Eräkangas (-11)HelsTa3.4.1110,93
2Teemu LiljaTeemu Lilja (-12)HelsTa25.4.1212,74
P13 Kuula/SP
1Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.128,28PB
  X     8,06 PB     7,57     8,28 PB     
2Teemu LiljaTeemu Lilja (-12)HelsTa25.4.126,28PB
  6,28 PB     6,26     5,51     5,70     
P11 60 m aidat/hurdles
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.1411,36PB (10-v. ka 63.)
2Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.1312,56PB
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.1412,61PB
4Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.1414,77
5Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.1414,86PB
P11 Kuula/SP
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.146,92PB
  6,54 PB     6,92 PB     6,54     X     
2Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.146,06PB
  X     5,76     5,72     6,06 PB     
3Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.135,52PB
  4,56     5,26     5,01     5,52 PB     
4Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.144,89PB
  3,84 PB     3,47     4,89 PB     P     
5Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.144,79PB
  3,84     4,79 PB     X     3,82     
P9 60 m
1. erä
1Oliver KáldiOliver Káldi (-15)HelsJy11.1.1511,93PB
2Otto TaimiahoOtto Taimiaho (-16)HIFK3.8.1612,01PB
3Emil HyrkäsEmil Hyrkäs (-18)HelsJy23.5.1813,84PB
4Otso ItkonenOtso Itkonen (-17)HelsTa30.5.1715,45PB
2. erä
1Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.1510,57PB
2August HansenAugust Hansen (-15)HIFK23.4.1511,36PB
3Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.1512,55SB
P9 Kuula/SP
1Oliver KáldiOliver Káldi (-15)HelsJy11.1.155,33PB
  4,35 PB     5,08 PB     4,90     5,33 PB     
2Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.154,85PB
  4,39 PB     X     4,78 PB     4,85 PB     
3Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.154,46PB
  3,40     3,72     4,46 PB     3,96     
4Leo HäyrynenLeo Häyrynen (-15)HelsTa22.3.153,85PB
  X     3,07 PB     3,85 PB     3,48     
5Otso ItkonenOtso Itkonen (-17)HelsTa30.5.172,87PB
  1,89 PB     2,28 PB     2,31 PB     2,87 PB     
6Emil HyrkäsEmil Hyrkäs (-18)HelsJy23.5.182,55PB
  2,09 PB     2,55 PB     1,75     2,09     
Naiset
N 60 m
1Elsi LukasczykElsi Lukasczyk (-09)HelsTa4.9.09 8,53PB
2Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.10 8,69
3Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.10 9,03
T15 60 m aidat/hurdles
Elsi LukasczykElsi Lukasczyk (-09)HelsTa4.9.09 DNF
T13 60 m aidat/hurdles
1Lilja PiispanenLilja Piispanen (-11)HIFK4.12.1111,64PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1211,83
3Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.1212,23
4Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1112,35
5Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.1213,62
6Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.1213,75PB
T13 Kuula/SP
1Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.119,13
  9,13     X     X     X     
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.126,11
  5,57     6,11     6,11     5,13     
3Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.125,84
  5,35     5,84     5,75     5,58     
4Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.125,71PB
  5,25 PB     5,71 PB     5,23     5,52     
5Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.115,64
  X     5,64     X     X     
6Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.125,52PB
  4,85 PB     5,11 PB     5,42 PB     5,52 PB     
7Emilie DahlblomEmilie Dahlblom (-12)HIFK20.8.124,66
  4,66     4,44     4,53     3,91     
8Regina RaitalaRegina Raitala (-12)HIFK7.9.124,41PB
  4,41 PB     4,29     3,89     3,69     
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Kristiina TvrdaKristiina Tvrda (-13)HelsJy10.2.1311,95PB
2Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.1312,44PB
3Iiris PiispanenIiris Piispanen (-13)HIFK6.11.1312,53PB
4Alina HyrkäsAlina Hyrkäs (-16)HelsJy12.1.1614,83PB
2. erä
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.1311,36
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1413,59PB
3Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1413,63PB
T11 Kuula/SP
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.139,52
  8,72     9,52     8,63     7,22     
2Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.144,68
  4,68     X     4,63     4,44     
3Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.144,41PB
  4,41 PB     X     4,01     4,40     
T9 60 m
1Alina HyrkäsAlina Hyrkäs (-16)HelsJy12.1.1611,08PB
2Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.1511,11
3Lia KarhulaLia Karhula (-15)HIFK20.5.1511,35PB
4Felia AlmFelia Alm (-15)HelsTa3.6.1511,61
5Vellamo ItkonenVellamo Itkonen (-17)HelsTa30.5.1713,42PB
T9 Kuula/SP
1Felia AlmFelia Alm (-15)HelsTa3.6.154,50PB
  4,48 PB     X     4,25     4,50 PB     
2Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.154,37PB
  X     4,37 PB     3,76     3,89     
3Vellamo ItkonenVellamo Itkonen (-17)HelsTa30.5.172,98PB
  2,20 PB     2,36 PB     2,98 PB     2,58     
N70 Kuula/SP
1Raija MäkipääRaija Mäkipää (-53)HelsTa27.10.535,76SB
  5,74 SB     5,44     5,76 SB     X     
2Airi KorholaAiri Korhola (-52)HelsTa21.8.525,40PB
  5,40 PB     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja