TULOKSET: Sydänkeskus-talvisarja, Rovaniemi, 9.3.2024


19 urheilijaa, 19 lajisuoritusta

Miehet
M 5 km tiejuoksu/RR
1Veijo HonkaniemiVeijo Honkaniemi (-66)RovanRR16.6.6618.13
2Markus PennanenMarkus Pennanen (-93)RovanRR17.9.9318.50 ei lisenssiä
3Ilkka-Petri VälitaloIlkka-Petri Välitalo (-86)LapLu27.6.8619.05 ei lisenssiä
4Jukka VaaraJukka Vaara (-85)RovanRR2.1.8519.24
5Mikko JuujärviMikko Juujärvi (-85)(Kuhmo)8519.47 ei lisenssiä
6Kari-Jussi KorhonenKari-Jussi Korhonen -19.56 ei lisenssiä
7Ilja KoljonenIlja Koljonen (-78)RovanRR26.5.7821.11 ei lisenssiä
8Markus NiemeläMarkus Niemelä (-78)RovanRR9.1.7822.42 ei lisenssiä
9Heimo SpringareHeimo Springare (-57)RovanRR5.1.5722.54
10Jyrki VähärautioJyrki Vähärautio (Rovaniemi)22.57 ei lisenssiä
11Jari VälijeesiöJari Välijeesiö (-66)(Sodankylä)29.10.6625.51 ei lisenssiä
12Kari JylhänlehtoKari Jylhänlehto (-55)PudasjU12.11.5526.35
13Aimo MäättäAimo Määttä (-58)RovanRR28.4.5826.50
Naiset
N 5 km tiejuoksu/RR
1Marika KittiläMarika Kittilä (-75)RovanRR27.10.7522.05 ei lisenssiä
2Emilia LassiEmilia Lassi (-92)RovanRR22.1.9222.37 ei lisenssiä
3Anna-Liina BlombergAnna-Liina Blomberg (-95)-20.3.9523.14 ei lisenssiä
4Elli-Tarja HallikainenElli-Tarja Hallikainen (-60)AlatPi24.2.6025.31 ei lisenssiä
5Jaana Leminen-LahdenperäJaana Leminen-Lahdenperä (-61)ArcticMC30.4.6127.02 ei lisenssiä
6Eeva TulppoEeva Tulppo (-61)RovanRR29.5.6131.25 ei lisenssiä

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja