TULOKSET: SAUL:n SM-hallimoniottelut, Helsinki, Liikuntamylly, 10.3.2024


56 urheilijaa, 328 lajisuoritusta

Miehet
M75 Viisiottelu
1Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.493131PB
2Heikki EromäkiHeikki Eromäki KuntoP2080PB
3Jouni SärkijärviJouni Särkijärvi (-48)EspTa19.8.481337SB
M70 Viisiottelu
1Ari AartolaAri Aartola (-52)VihdUV7.8.522964PB
2Pertti NousiainenPertti Nousiainen (-53)KuntoP23.3.531804PB
M65 Viisiottelu
1Aulis LindAulis Lind (-59)HKV1.11.592888SB
2Juha HelanderJuha Helander (-55)TapE16.11.552750SB
3Risto JärviRisto Järvi (-57)EsboIF18.5.572400PB
M60 Viisiottelu
1Tuomo VanhanenTuomo Vanhanen (-63)HKV12.12.633311SB
2Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.602610SB
M55 Viisiottelu
1Juha MultanenJuha Multanen (-67)HKV6.12.673535PB
2Paavo ReilsonPaavo Reilson (-66)LänsiUU19.4.663094SB
3Heikki SavolainenHeikki Savolainen (-66)KuopRei 25.12.662943PB
4Esa PaukkuEsa Paukku (-66)VSMasters20.6.662692SB
5Martti PennanenMartti Pennanen (-67)HKV19.3.672178PB
M50 Viisiottelu
1Henry AndbergHenry Andberg (-73)HKV19.1.733556SB
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.712490PB
3Kari ElomäkiKari Elomäki (-70)KU-5812.7.702307PB
M45 Viisiottelu
1Simo PiispaSimo Piispa (-75)VehkVei7.4.753326SB
2Joni MyllyntausJoni Myllyntaus (-78)JyväskKU20.6.782966PB
3Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.772878PB
4Tomi RyynänenTomi Ryynänen (-75)KuntoP5.11.751805SB
5Marko NummenpääMarko Nummenpää (-75)HKV4.2.751756PB
Mikko JaatinenMikko Jaatinen (-79)EspTa5.9.79DNF
M40 Viisiottelu
1Elias KoskinenElias Koskinen (-82)KU-5814.11.822550PB
2Antti MiihkinenAntti Miihkinen (-81)VihdUV18.7.812537PB
3Eerikki HietikkoEerikki Hietikko (-82)KeskiUYU16.10.822208PB
4Joni PajalaJoni Pajala (-82)SalSa9.12.821676SB
M35 Viisiottelu
1Antti TakalaAntti Takala (-85)Spove 10.10.852266PB
M30 Viisiottelu
1Ville SirviöVille Sirviö (-91)PolvijU28.6.912531PB
2Konsta TurunenKonsta Turunen (-90)EsboIF14.6.902147PB
3Aarre TuokkoAarre Tuokko (-90)HKV24.12.901789PB
4Miikka KuismaMiikka Kuisma (-93)HKV11.7.931640=PB
Arttur HeikkiläArttur Heikkilä (-91)HKV1.10.911682PB kilp. ulkop.
Naiset
N75 Viisiottelu
1Terhi KokkonenTerhi Kokkonen (-47)JyväskKU13.6.472458SB
 14.89 1.00 5.91 2.63 4:37.28 
N65 Viisiottelu
1Annika SavolainenAnnika Savolainen (-59)JyväskKU18.8.593107SB
 11.74 1.15 7.88 3.21 3:50.86 
2Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.572496SB
 13.58 1.09 6.81 3.25 4:12.65 
N60 Viisiottelu
1Marja NiskaMarja Niska (-63)KuntoP4.1.632977PB
 11.93 1.15 8.29 3.71 3:39.14 
N55 60 m aidat/hurdles
Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.68 9,89=PB kilp. ulkop.
N55 Viisiottelu
1Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.693010PB
 10.58 1.21 10.57 3.61 3:44.97 
2Hanna KarjalainenHanna Karjalainen (-65)KU-589.9.652487PB
 11.84 1.27 6.41 3.49 3:47.46 
3Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.651884SB
 13.55 1.12 6.21 3.22 3:56.28 
N50 Viisiottelu
1Katja SillgrenKatja Sillgren (-72)JyväskKU9.11.723305PB
 10.51 1.30 10.11 4.32 3:04.45 
2Anne Yli-OlliAnne Yli-Olli (-73)JyväskKU8.4.732269SB
 11.62 1.18 8.03 3.81 3:51.45 
N45 Viisiottelu
1Tuire MäkiTuire Mäki (-76)JyväskKU18.3.763324SB
 9.95 1.43 9.43 4.75 3:17.27 
2Miia UskalinmäkiMiia Uskalinmäki (-79)TampPy13.6.793002SB
 10.54 1.46 9.99 4.02 3:26.45 
3Titta SillmanTitta Sillman (-77)HKV23.11.772631PB
 11.13 1.34 8.58 4.05 3:27.15 
4Anette MehtäläAnette Mehtälä (-76)JyväskKU29.7.762470SB
 11.48 1.22 7.92 4.05 3:16.13 
5Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.772185PB
 11.82 1.19 7.16 3.85 3:24.79 
6Katja-Maria FrösenKatja-Maria Frösen (-76)HKV21.12.761807PB
 14.59 1.22 6.59 3.46 3:13.71 
7Taru ViiruTaru Viiru (-76)JanJa11.8.761795PB
 11.97 1.19 5.83 3.37 3:44.33 
N40 Viisiottelu
1Tessa TillgrenTessa Tillgren (-83)JyväskKU25.1.833791PB
 9.19 1.55 10.26 5.11 2:42.00 
2Kirsi HelénKirsi Helén (-82)KU-586.5.822982PB
 10.20 1.28 8.40 4.78 2:46.33 
3Anniina KovalenkoAnniina Kovalenko (-83)HKV16.8.832640PB
 10.82 1.40 7.57 4.69 3:15.96 
N30 Viisiottelu
1Julia NevankoJulia Nevanko (-94)HKV29.6.942230PB
 10.94 1.43 8.27 4.60 3:11.10 
2Matleena HelanderMatleena Helander (-92)TapE28.4.921839PB
 10.82 1.34 9.02 4.22 6:05.86 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja