TULOKSET: Luolasprintit 3, Vantaa, Väestönsuoja 100 m suora, 6.3.2024


110 urheilijaa, 170 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Janne NurminenJanne Nurminen (-80)ViipU5.4.80 8,72PB
2Teemu MatilainenTeemu Matilainen (-76)ViipU10.7.76 9,25
3Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.60 9,51
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,83
2. erä
1Pekka AuterePekka Autere (-79)HKV7.7.79 7,93PB
2Phuc NguyenPhuc Nguyen (-02)KeskiUYU24.6.02 8,12PB
3Eerikki HietikkoEerikki Hietikko (-82)KeskiUYU16.10.82 8,15PB
4Christer StrömbergChrister Strömberg (-60)HKV18.8.60 8,45SB
5Timo PalokangasTimo Palokangas (-63)KeskiUYU25.8.63 8,79
3. erä
1Tatu RajalaTatu Rajala (-94)JyväskKU7.3.94 7,74PB
2Yonatan Hailemichael GirmayYonatan Hailemichael Girmay (-03)KU-58/ERI26.11.03 7,91
3Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.07 8,05
4Vesa SeiriöVesa Seiriö (-82)Downt18.3.82 8,27
4. erä
1Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.08 7,67PB
2Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.05 7,70
3Joonas-Petteri SantalaJoonas-Petteri Santala (-84)ViipU21.7.84 8,12
5. erä
1Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,59
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.07 7,60PB
3Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 7,61PB
4Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.06 7,76PB
6. erä
1Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,36
2Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,40
3Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.05 7,41
4Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.06 7,52
M 100 m
1. erä
1Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.6015,35=PB
2Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.7915,49
3Georg DunkelGeorg Dunkel (-45)HKV28.5.4515,89SB
4Marko MartikainenMarko Martikainen (-75)KU-586.8.7516,63PB
2. erä
1Joonas-Petteri SantalaJoonas-Petteri Santala (-84)ViipU21.7.8413,03PB
2Christer StrömbergChrister Strömberg (-60)HKV18.8.6013,54SB
3Janne NurminenJanne Nurminen (-80)ViipU5.4.8013,74PB
4Timo PalokangasTimo Palokangas (-63)KeskiUYU25.8.6313,96PB
5Teemu MatilainenTeemu Matilainen (-76)ViipU10.7.7615,02PB
3. erä
1Pekka AuterePekka Autere (-79)HKV7.7.7912,49PB
2Vesa SeiriöVesa Seiriö (-82)Downt18.3.8213,04PB
3Eerikki HietikkoEerikki Hietikko (-82)KeskiUYU16.10.8213,39PB
4. erä
1Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.0512,20PB
2Yonatan Hailemichael GirmayYonatan Hailemichael Girmay (-03)KU-58/ERI26.11.0312,59PB
3Phuc NguyenPhuc Nguyen (-02)KeskiUYU24.6.0212,98PB
5. erä
1Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.0511,80PB
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0711,93PB
3Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.0612,35PB
6. erä
1Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.0511,76PB
2Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7811,89PB
3Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.0612,13SB
P15 60 m
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.09 7,45
2Thomas KleemolaThomas Kleemola (-09)KU-5824.8.09 8,37PB
3Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.10 8,55PB
P13 60 m
1Riku LahtinenRiku Lahtinen (-12)KU-581.5.12 9,93
P13 60 m aidat/hurdles
1Riku LahtinenRiku Lahtinen (-12)KU-581.5.1214,53PB
P11 60 m
1. erä
1Elmo KempasElmo Kempas (-14)ViipU11.6.14 9,50PB
2Eino AaltioEino Aaltio (-13)KU-588.8.13 9,75PB
3Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.1410,06PB
2. erä
1Oliver OrisOliver Oris (-15)HKV27.2.15 9,18PB kk9(9-v. ka 5.)
2Dan SahrosDan Sahros (-14)KU-5825.3.14 9,49PB
3Vilho LahtiVilho Lahti (-13)KU-5825.6.13 9,53PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Elmo KempasElmo Kempas (-14)ViipU11.6.1412,62PB
2Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.1413,42
2. erä
1Vilho LahtiVilho Lahti (-13)KU-5825.6.1311,54
2Dan SahrosDan Sahros (-14)KU-5825.3.1412,02PB
3Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1312,38
P9 60 m
1Erno NikunlaaksoErno Nikunlaakso (-15)KU-5817.2.1511,51PB
2Aaron LehtonenAaron Lehtonen (-17)KU-5811.11.1711,78PB
3Jere LahtinenJere Lahtinen (-16)KU-5818.10.1611,92PB
Naiset
N 60 m
1. erä
1Jenna NiemiJenna Niemi (-08)KerU2.1.08 8,94PB
2Janika SpångmanJanika Spångman (-89)ViipU28.3.89 9,21PB
3Sanni AhonenSanni Ahonen (-08)ViipU28.5.08 9,33PB
4Heli HonkasaloHeli Honkasalo (-84)LahdA18.6.84 9,42
5Virpi RahikkalaVirpi Rahikkala (-71)KeskiUYU12.3.71 9,48
2. erä
1Eveliina ValkonenEveliina Valkonen (-08)HyvsU18.4.08 8,93PB
2Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.83 8,97SB
3Ellen WillbergEllen Willberg (-08)ViipU24.2.08 9,06SB
4Salla LaturiSalla Laturi (-08)ViipU16.7.08 9,18PB
5Anne-Mari AnderssonAnne-Mari Andersson (-84)LahdA21.1.84 9,38
3. erä
1Pinja EkströmPinja Ekström (-84)LahdA14.1.84 8,71SB
2Veera KallijärviVeera Kallijärvi (-08)KerU23.5.08 8,77SB
3Emilia LindströmEmilia Lindström (-08)KU-5829.5.08 8,88PB
3Angelina BillinghamAngelina Billingham (-06)HyvsU12.10.06 8,88SB
4. erä
1Emmi SatosuoEmmi Satosuo (-05)KU-5811.2.05 8,14 ei lisenssiä
2Johanna HaikonenJohanna Haikonen (-73)HKV30.7.73 8,59
3Nella EiromaNella Eiroma (-08)HKV22.4.08 8,60
N 100 m
1. erä
1Janika SpångmanJanika Spångman (-89)ViipU28.3.8914,60PB
2Jenna NiemiJenna Niemi (-08)KerU2.1.0814,69PB
3Heli HonkasaloHeli Honkasalo (-84)LahdA18.6.8415,62PB
4Virpi RahikkalaVirpi Rahikkala (-71)KeskiUYU12.3.7115,84PB
2. erä
1Salla LaturiSalla Laturi (-08)ViipU16.7.0814,52
2Ellen WillbergEllen Willberg (-08)ViipU24.2.0814,63PB
3Anne-Mari AnderssonAnne-Mari Andersson (-84)LahdA21.1.8415,08PB
3. erä
1Emilia LindströmEmilia Lindström (-08)KU-5829.5.0814,40PB
2Eveliina ValkonenEveliina Valkonen (-08)HyvsU18.4.0814,56
3Angelina BillinghamAngelina Billingham (-06)HyvsU12.10.0614,60PB
4. erä
1Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.0913,58
T15 60 m
1. erä
1Fanny ValtonenFanny Valtonen (-09)KU-587.3.09 9,41PB
2Ia HuovinenIa Huovinen (-09)KU-5828.11.09 9,46
3Ada NikkinenAda Nikkinen (-09)KU-585.5.09 9,85
4Iisa GrönroosIisa Grönroos (-10)KerU16.4.10 9,91
2. erä
1Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.09 8,96PB
2Selma SuominenSelma Suominen (-09)ViipU22.3.09 9,08
3Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.09 9,21
4Oona VäänänenOona Väänänen (-10)ViipU22.1.10 9,37
3. erä
1Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.10 8,62PB
2Amanda KuronenAmanda Kuronen (-10)KU-5817.3.10 8,64
3Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.10 8,80PB
4Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.10 8,95=PB
T15 100 m
1Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.1013,68PB
2Amanda KuronenAmanda Kuronen (-10)KU-5817.3.1013,92
3Vilma LaakkonenVilma Laakkonen (-10)KU-5812.11.1014,36PB
4Fanny ValtonenFanny Valtonen (-09)KU-587.3.0915,10PB
5Ada NikkinenAda Nikkinen (-09)KU-585.5.0916,39PB
T13 60 m
1. erä
1Helvi HyytiäHelvi Hyytiä (-12)KU-5814.10.12 9,62
2Sangeetha ModupalliSangeetha Modupalli (-11)KU-5824.12.11 9,88
3Salme HaapalaSalme Haapala (-12)KU-5831.8.1210,06
4Darja MatvejevaDarja Matvejeva (-12)KU-5823.2.1210,39PB
2. erä
1Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.12 8,95
2Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.12 9,17
3Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.11 9,42
4Susa LaihoSusa Laiho (-12)KU-5822.6.12 9,53
T13 60 m aidat/hurdles
1Susa LaihoSusa Laiho (-12)KU-5822.6.1212,05PB
2Inari VartiainenInari Vartiainen (-12)ViipU3.7.1212,23PB
3Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.1213,78PB
4Darja MatvejevaDarja Matvejeva (-12)KU-5823.2.1215,24PB
T11 60 m
1. erä
1Sofia FedotovSofia Fedotov (-13)KU-5829.7.1310,70PB
2Olivia KinnunenOlivia Kinnunen (-14)KU-5818.8.1411,88PB
3Viktoria ArtemenkoViktoria Artemenko (-13)KU-587.11.1311,90PB
4Vilma KattilamäkiVilma Kattilamäki (-14)KU-5822.9.1412,16PB
5Tilda KuulasTilda Kuulas (-14)KU-5811.1.1412,36PB
2. erä
1Nea PihkanenNea Pihkanen (-13)KU-5820.8.1310,84PB
2Iida PuttoIida Putto (-13)KU-581.11.1310,85PB
3Siru LindqvistSiru Lindqvist (-13)KU-5821.10.1311,23
4Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.1411,46PB
5Ia KoivistoIa Koivisto (-14)VantSa28.11.1412,62
3. erä
1Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.1410,27PB
2Emilia VäisänenEmilia Väisänen (-14)KU-5830.1.1410,38PB
3Sofia PakarinenSofia Pakarinen (-14)KU-584.1.1410,44PB
4Mikaela KarhapääMikaela Karhapää (-13)KU-5827.8.1310,53
4. erä
1Aino LaukkaAino Laukka (-13)KU-583.2.13 9,55PB
2Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.1410,03
3Oona SievänenOona Sievänen (-13)KU-5810.3.1310,11PB
4Laura HentoLaura Hento (-14)KU-5817.6.1410,23PB
5Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.1410,35
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Sofia FedotovSofia Fedotov (-13)KU-5829.7.1315,04PB
2Viktoria ArtemenkoViktoria Artemenko (-13)KU-587.11.1315,58PB
3Vilma KattilamäkiVilma Kattilamäki (-14)KU-5822.9.1416,10PB
4Tilda KuulasTilda Kuulas (-14)KU-5811.1.1417,25PB
2. erä
1Iida PuttoIida Putto (-13)KU-581.11.1314,23PB
2Emma SirppiniemiEmma Sirppiniemi (-14)KU-589.4.1415,02
2Sofia PakarinenSofia Pakarinen (-14)KU-584.1.1415,02
4Siru LindqvistSiru Lindqvist (-13)KU-5821.10.1315,96
5Ia KoivistoIa Koivisto (-14)VantSa28.11.1416,17
3. erä
1Laura HentoLaura Hento (-14)KU-5817.6.1413,42PB
2Nea PihkanenNea Pihkanen (-13)KU-5820.8.1313,57PB
3Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.1413,71
4Mikaela KarhapääMikaela Karhapää (-13)KU-5827.8.1313,78PB
5Kia SantalaKia Santala (-14)ViipU29.8.1414,83PB
4. erä
1Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.1310,85PB
2Aino LaukkaAino Laukka (-13)KU-583.2.1311,33PB
3Oona SievänenOona Sievänen (-13)KU-5810.3.1312,42PB
4Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1312,56PB
5Taika LaakkonenTaika Laakkonen (-14)KU-584.4.1413,13
T9 60 m
1. erä
1Hilla SellmerHilla Sellmer (-15)KU-5822.5.1510,76PB
2Lulu AnttonenLulu Anttonen (-16)KU-5821.11.1612,18PB
3Elsa IvanovaElsa Ivanova (-16)KU-589.11.1613,47PB
4Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.1813,71PB
2. erä
1Iina TepsaIina Tepsa (-16)KU-5829.8.1611,47PB
2Ida TuomistoIda Tuomisto (-16)KU-5822.8.1611,76
3Sienna KettunenSienna Kettunen (-16)KU-589.7.1611,83PB
3. erä
1Manzana TallgrenManzana Tallgren (-15)HKV18.9.15 9,88
2Lotta LaukkaLotta Laukka (-15)KU-5816.1.1510,14PB
3Nella AhtialaNella Ahtiala (-15)KU-584.6.1510,85
4Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.1510,86

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja