TULOKSET: Pk. kilpailut, Joensuu, Joensuun areena, 4.3.2024


30 urheilijaa, 58 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. juoksu
1Mika VaronenMika Varonen (-79)PolvijU23.11.79 8,89PB
2Janne KiveläJanne Kivelä (-78)PolvijU27.8.78 8,93PB
3Janne VatanenJanne Vatanen (-73)PolvijU31.8.73 9,74PB
2. juoksu
1Mika VaronenMika Varonen (-79)PolvijU23.11.79 9,12PB
2Janne VatanenJanne Vatanen (-73)PolvijU31.8.73 9,98PB
M17 60 m
1. juoksu
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.08 7,90=PB
2. juoksu
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.08 7,93
P15 60 m
1. juoksu
1Tomi KoponenTomi Koponen (-09)PolvijU9.7.09 8,18
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.10 9,53
3Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.1210,00
2. juoksu
1Tomi KoponenTomi Koponen (-09)PolvijU9.7.09 8,24
2Aleksis KiveläAleksis Kivelä (-10)PolvijU13.5.10 9,56
3Jasper MustonenJasper Mustonen (-12)PolvijU28.2.1210,25
P11 60 m
1. juoksu
1Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.1410,63
2. juoksu
1Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.1410,84
P9 60 m
1. juoksu
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.1510,09PB
2Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.1510,60PB
2. juoksu
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.1510,02PB
2Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.1510,57PB
Naiset
N 60 m
1. juoksu
1Iina PulkkinenIina Pulkkinen (-98)JoensKa3.5.98 8,88PB
2. juoksu
1Iina PulkkinenIina Pulkkinen (-98)JoensKa3.5.98 8,96PB
T15 60 m
1. juoksu
1Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.10 8,92
2Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.10 9,10
3Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.10 9,16PB
2. juoksu
1Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.10 9,10
2Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.10 9,11PB
3Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.10 9,18
T13 60 m
1. erä
1Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)PolvijU3.8.12 9,77SB
2Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.1210,03
3Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.1210,21
4Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.1210,29
5Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.1210,37
2. erä
1Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.12 9,63=SB
2Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.11 9,94SB
Alkuerät
1. erä
1Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)PolvijU3.8.12 9,70PB
2Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.12 9,78PB
3Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.12 9,99PB
4Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.1210,09PB
5Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.1210,15
2. erä
1Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12 9,48
2Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.12 9,60PB
3Helmi TanskanenHelmi Tanskanen (-11)PolvijU3.6.11 9,96
T11 60 m
1. juoksu
1Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13 9,70
2Linda TanskanenLinda Tanskanen (-14)PolvijU7.11.1411,37
2. juoksu
1Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13 9,64
2Linda TanskanenLinda Tanskanen (-14)PolvijU7.11.1411,19
T9 60 m
1. juoksu
1Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.1610,79PB
2Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.1611,23PB
3Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.1711,65PB
4Moona VaronenMoona Varonen (-16)PolvijU16.7.1612,07PB
5Selma PäivelinSelma Päivelin PyhäsU13,52 ei lisenssiä
6Stella KorpelaStella Korpela (-18)PyhäsU10.3.1816,79PB
2. juoksu
1Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.1611,10SB
2Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.1611,54SB
3Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.1711,80SB
4Moona VaronenMoona Varonen (-16)PolvijU16.7.1612,34SB
5Selma PäivelinSelma Päivelin PyhäsU13,63 ei lisenssiä
6Stella KorpelaStella Korpela (-18)PyhäsU10.3.1817,97SB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja