TULOKSET: Hallikisat, Kokkola, Kokkolan Urheilutalo, 4.3.2024


39 urheilijaa, 70 lajisuoritusta

Miehet
M Kuula/SP
1Niilo TorviNiilo Torvi (-07)HimU 7.2.0711,77PB
  11,18 PB     10,62     11,55 PB     11,71 PB     11,61     11,77 PB     
2Pertti HuhtalaPertti Huhtala (-88)LohtVei11.10.888,40
  7,99     8,14     8,33     8,36     8,40     8,20     
P15 60 m
1Jaakko VuotilaJaakko Vuotila (-09)HimU1.2.09 8,07
2Lauri VuotilaLauri Vuotila (-10)HimU21.10.10 8,64PB
3Joonatan JaatinenJoonatan Jaatinen (-10)KalajJu 27.8.10 9,22PB
P15 Kuula/SP
1Pentti TorviPentti Torvi (-10)HimU 23.5.1013,32PB
  12,41     13,28 PB     X     13,32 PB     13,07     X     
P13 60 m
1. erä
1Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.12 8,91PB
2Eemeli LuokkalaEemeli Luokkala (-13)KokkVei18.9.13 9,25PB
3Aaro PitkänenAaro Pitkänen (-11)KokkVei25.8.11 9,74PB
4Eero KoppinenEero Koppinen (-12)KokkVei4.10.12 9,80PB
2. erä
1Benjamin MelartiBenjamin Melarti (-11)KokkVei23.2.11 9,80PB
2Elias SantaholmaElias Santaholma (-11)KokkVei2.8.1110,29
3Anton MölderAnton Mölder (-11)KokkVei5.1.1110,74
P13 Kuula/SP
1Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.126,72PB
  6,45 PB     6,72 PB     6,55     6,51     6,47     6,62     
2Aaro PitkänenAaro Pitkänen (-11)KokkVei25.8.116,52PB
  5,96 PB     5,95     5,54     5,85     5,69     6,52 PB     
3Benjamin MelartiBenjamin Melarti (-11)KokkVei23.2.116,49PB
  5,78 PB     6,49 PB     5,80     5,91     5,84     5,76     
4Eero KoppinenEero Koppinen (-12)KokkVei4.10.125,66PB
  5,29 PB     5,33 PB     5,10     5,66 PB     X     X     
5Anton MölderAnton Mölder (-11)KokkVei5.1.115,51PB
  4,47 PB     5,01 PB     5,51 PB     5,21     5,18     5,39     
6Elias SantaholmaElias Santaholma (-11)KokkVei2.8.115,22
  4,41     4,25     5,05     4,70     3,95     5,22     
P11 60 m
1Eemeli LuokkalaEemeli Luokkala (-13)KokkVei18.9.13 9,45
2Aatu PenttinenAatu Penttinen (-14)KokkVei3.12.1411,82PB
P11 Kuula/SP
1Eemeli LuokkalaEemeli Luokkala (-13)KokkVei18.9.136,64PB
  6,64 PB     6,13     6,35     6,51     
2Aatu PenttinenAatu Penttinen (-14)KokkVei3.12.144,25PB
  3,50 PB     4,25 PB     4,18     3,83     
P9 40 m
1. erä
1Viljo NivalaViljo Nivala (-16)KokkVei19.1.16 7,76
2Vilho HihnalaVilho Hihnala (-15)KokkVei15.12.15 8,69PB
3Joonatan MelartiJoonatan Melarti (-16)KokkVei2.11.16 8,80PB
2. erä
1Samuel StenmarkSamuel Stenmark (-15)KokkVei31.8.15 7,93
2Teemu SeppäläTeemu Seppälä (-15)KokkVei25.3.15 9,08
3Aaro JoensuuAaro Joensuu KokkVei 9,24PB
4Lauri ErkkiläLauri Erkkilä KokkVei 9,29 ei lisenssiä
P9 Kuula/SP
1Viljo NivalaViljo Nivala (-16)KokkVei19.1.163,34PB
  3,02 PB     2,91     3,20 PB     3,34 PB     
2Vilho HihnalaVilho Hihnala (-15)KokkVei15.12.153,24PB
  3,24 PB     3,03     3,02     3,00     
3Aaro JoensuuAaro Joensuu KokkVei3,22PB
  2,45 PB     2,81 PB     3,22 PB     3,07     
4Lauri ErkkiläLauri Erkkilä KokkVei2,40 ei lisenssiä
  2,40     2,15     1,67     2,25     
5Joonatan MelartiJoonatan Melarti (-16)KokkVei2.11.162,15PB
  1,94 PB     2,15 PB     2,01     1,96     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.08 8,21
2Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.07 8,28PB
3Inka SaloInka Salo (-10)KokkVei4.2.10 9,60
4Zlata NazarovaZlata Nazarova (-10)KokkVei13.11.10 9,64
2. erä
1Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.12 9,12
2Krista PohjonenKrista Pohjonen (-96)KokkVei16.5.96 9,51PB
3Marju ErkkiläMarju Erkkilä (-87)KokkVei25.2.87 9,86
4Sanna TamminenSanna Tamminen KokkVei10,45 ei lisenssiä
N Kuula/SP
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.0810,15PB
  9,76 PB     10,15 PB     X     9,81     X     9,85     
2Anne PöyhönenAnne Pöyhönen (-78)KokkVei2.3.788,49SB
  8,23     7,95     8,49 SB     8,32     X     8,17     
3Marju ErkkiläMarju Erkkilä (-87)KokkVei25.2.877,94PB
  7,73 PB     7,41     7,23     7,65     7,94 PB     7,84     
4Krista PohjonenKrista Pohjonen (-96)KokkVei16.5.967,53PB
  7,23     7,20     7,53 PB     7,34     6,95     6,90     
5Sanna TamminenSanna Tamminen KokkVei7,49 ei lisenssiä
  6,93     6,85     7,49     6,66     7,30     6,63     
T15 60 m
1. erä
1Zlata NazarovaZlata Nazarova (-10)KokkVei13.11.10 9,58
Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.08 8,13 kilp. ulkop.
Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.07 8,34PB kilp. ulkop.
2. erä
1Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.12 8,99
2Inka SaloInka Salo (-10)KokkVei4.2.10 9,42
T13 60 m
1Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.11 9,20
2Olivia SaloOlivia Salo (-11)IFDrott11.8.11 9,37
3Victoria VidjeskogVictoria Vidjeskog (-12)KokkVei19.5.12 9,70PB
T13 Kuula/SP
1Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.117,27PB
  7,06 PB     7,01     7,27 PB     6,63     7,07     6,62     
2Olivia SaloOlivia Salo (-11)IFDrott11.8.116,25PB
  5,55 PB     5,86 PB     5,76     5,76     5,94 PB     6,25 PB     
T11 60 m
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.13 9,09PB
2Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.1410,00PB
3Erin IsohanniErin Isohanni (-14)KokkVei3.10.1410,53PB
4Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.1410,61
T11 Kuula/SP
1Saaga OjalaSaaga Ojala (-13)LohtVei8.2.139,22
  8,04     8,38     7,31     9,22     
2Sofia KorpelaSofia Korpela (-14)LohtVei27.8.145,68PB
  5,25 PB     5,13     5,68 PB     5,45     
3Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.145,58
  5,58     5,44     4,96     4,96     
4Erin IsohanniErin Isohanni (-14)KokkVei3.10.145,57PB
  5,20 PB     5,47 PB     5,47 =PB     5,57 PB     
T9 40 m
1Kaisa LuokkalaKaisa Luokkala (-16)KokkVei1.3.16 7,42PB
2Milka KähtäväMilka Kähtävä (-15)AlavVi13.4.15 8,20PB
T9 Kuula/SP
1Milka KähtäväMilka Kähtävä (-15)AlavVi13.4.154,51PB
  4,51 PB     3,81     4,06     4,02     
2Kaisa LuokkalaKaisa Luokkala (-16)KokkVei1.3.164,33PB
  4,33 PB     4,21     4,08     4,23     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja