TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 2.3.2024


127 urheilijaa, 320 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. juoksu
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.09 7,69PB
2Adrian SulaimanAdrian Sulaiman (-10)PorvU 10.1.10 7,95PB
3Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.10 8,79PB
4Kristian GustafssonKristian Gustafsson (-10)IFSibboV28.3.10 9,02PB
2. juoksu
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.09 7,76
2Adrian SulaimanAdrian Sulaiman (-10)PorvU 10.1.10 7,79PB
P15 800 m
1Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.092.17,10
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.102.37,87PB
3Anton KarellAnton Karell (-10)SjundeåIF9.2.102.57,11PB
P15 Pituus/LJ
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.095,56 
  5,50     5,49     4,61     X     5,56     5,40     
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.104,46 PB
  4,24 PB     4,36 PB     4,30     4,26     4,21     4,46 PB     
3Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.104,23 PB
  4,13 PB     3,98     X     4,23 PB     4,18     3,98     
4Kristian GustafssonKristian Gustafsson (-10)IFSibboV28.3.104,16 PB
  4,12 PB     3,88     4,12 =PB     3,47     4,16 PB     4,04     
P15 Kuula/SP
1Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.109,16PB
  9,16 PB     X     X     8,45     X     X     
P13 60 m
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.11 8,31
2Tuomas PuolakkaTuomas Puolakka (-11)EsboIF31.7.11 9,20
3Elias HirtentreuElias Hirtentreu (-11)BorgåAk20.5.11 9,28
4Johannes FezaJohannes Feza (-12)IFSibboV16.8.12 9,53PB
5Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.12 9,54
6Fabian TreuthardtFabian Treuthardt (-12)HIFK6.1.1210,77
Alkuerät
1. erä
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.11 8,26PB
2Elias HirtentreuElias Hirtentreu (-11)BorgåAk20.5.11 9,22PB
3Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.12 9,50PB
4Anton SimonsenAnton Simonsen (-12)IFSibboV6.6.1212,04PB
2. erä
1Tuomas PuolakkaTuomas Puolakka (-11)EsboIF31.7.11 9,14PB
2Johannes FezaJohannes Feza (-12)IFSibboV16.8.12 9,65PB
3Fabian TreuthardtFabian Treuthardt (-12)HIFK6.1.1210,46
4Buster TörnqvistBuster Törnqvist (-12)IFSibboV9.10.1211,26PB
P13 1000 m
1Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.113.19,96PB
2Tuomas PuolakkaTuomas Puolakka (-11)EsboIF31.7.113.47,91PB
3Elias HirtentreuElias Hirtentreu (-11)BorgåAk20.5.113.57,80PB
4Edgar WinbergEdgar Winberg (-12)EsboIF2.3.124.26,42PB
P13 Korkeus/HJ
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.111,40PB
 0,95/-    1,00/-    1,10/-    1,15/-    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O PB    1,43/XXX     
2William HolmströmWilliam Holmström (-11)BorgåAk17.1.111,40PB
 0,95/-    1,00/-    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO PB    1,43/XXX     
3Elias HirtentreuElias Hirtentreu (-11)BorgåAk20.5.111,30PB
 0,95/-    1,00/-    1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
4Fabian TreuthardtFabian Treuthardt (-12)HIFK6.1.120,95PB
 0,95/O PB    1,00/XXX     
P13 Kuula/SP
1Lenni LähdesaloLenni Lähdesalo (-11)IFSibboV15.1.118,48PB
  7,54 PB     7,88 PB     8,48 PB     6,73     
2Elias HirtentreuElias Hirtentreu (-11)BorgåAk20.5.116,48PB
  6,31 PB     6,05     5,93     6,48 PB     
3Buster TörnqvistBuster Törnqvist (-12)IFSibboV9.10.125,39PB
  5,39 PB     4,54     5,01     4,42     
4Anton SimonsenAnton Simonsen (-12)IFSibboV6.6.124,73PB
  4,73 PB     4,67     3,75     4,49     
P11 60 m
1Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.14 9,66
2Aaram RombergAaram Romberg (-13)IFRaseb23.8.13 9,66
3Axel LatvalaAxel Latvala (-13)BorgåAk24.7.13 9,78
4Ivar EdgrenIvar Edgren (-13)EsboIF22.1.13 9,90
5Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.14 9,90
6Jonatan GustafssonJonatan Gustafsson (-13)IFSibboV9.7.13 9,91
Alkuerät
1. erä
1Aaram RombergAaram Romberg (-13)IFRaseb23.8.13 9,65PB
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.14 9,78PB
3Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.1410,05PB
4Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.1410,16PB
5Janne KämäräinenJanne Kämäräinen (-14)EsboIF14.1.1410,43
6Alex TasdemirAlex Tasdemir (-14)IFSibboV24.4.1410,85PB
2. erä
1Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.14 9,59PB
2Axel LatvalaAxel Latvala (-13)BorgåAk24.7.13 9,73PB
3Ivar EdgrenIvar Edgren (-13)EsboIF22.1.13 9,86PB
4Jonatan GustafssonJonatan Gustafsson (-13)IFSibboV9.7.13 9,88PB
5Charlie MelanderCharlie Melander (-13)IFSibboV9.9.1310,08PB
6Elvin SkogElvin Skog (-14)BorgåAk31.3.1410,09PB
P11 1000 m
1Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.143.56,82PB
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.143.59,96PB
3Axel LatvalaAxel Latvala (-13)BorgåAk24.7.134.00,66PB
4Elvin SkogElvin Skog (-14)BorgåAk31.3.144.04,32PB
Aaram RombergAaram Romberg (-13)IFRaseb23.8.13DNF
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Joonatan HirnJoonatan Hirn (-13)IFSibboV22.2.133,74 PB
  3,62 PB     3,57     3,70 PB     3,74 PB     
2Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.143,60 PB
  3,52 PB     3,60 PB     3,58     3,27     
3Aaram RombergAaram Romberg (-13)IFRaseb23.8.133,60 PB
  3,45 PB     2,72     3,15     3,60 PB     
4Elvin SkogElvin Skog (-14)BorgåAk31.3.143,58 PB
  3,55 PB     3,48     3,55 =PB     3,58 PB     
5Axel LatvalaAxel Latvala (-13)BorgåAk24.7.133,57 PB
  3,54 PB     3,40     3,41     3,57 PB     
6Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.143,53 
  3,53     3,43     3,47     X     
7Ivar EdgrenIvar Edgren (-13)EsboIF22.1.133,32 PB
  3,24 PB     3,24 =PB     3,32 PB     3,30     
8Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.143,22 PB
  3,22 PB     3,19     3,22 =PB     2,94     
9Janne KämäräinenJanne Kämäräinen (-14)EsboIF14.1.143,16 SB
  X     3,16 SB     2,77     2,96     
10Alex TasdemirAlex Tasdemir (-14)IFSibboV24.4.143,07 PB
  3,07 PB     2,98     2,82     2,80     
11Charlie MelanderCharlie Melander (-13)IFSibboV9.9.132,99 PB
  2,64 PB     2,69 PB     2,76 PB     2,99 PB     
P11 Kuula/SP
1Aaram RombergAaram Romberg (-13)IFRaseb23.8.136,69PB
  6,22 PB     6,24 PB     6,37 PB     6,69 PB     
2Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.146,14
  5,50     6,01     5,93     6,14     
3Ivar EdgrenIvar Edgren (-13)EsboIF22.1.135,82PB
  5,53 PB     5,82 PB     5,53     5,27     
4Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.145,81PB
  5,77 PB     5,24     5,35     5,81 PB     
5Elvin SkogElvin Skog (-14)BorgåAk31.3.145,41PB
  4,39 PB     5,36 PB     4,47     5,41 PB     
6Joonatan HirnJoonatan Hirn (-13)IFSibboV22.2.135,16PB
  4,98 PB     4,95     4,79     5,16 PB     
7Janne KämäräinenJanne Kämäräinen (-14)EsboIF14.1.144,88PB
  4,65 PB     4,43     4,40     4,88 PB     
8Alvar KoivuporrasAlvar Koivuporras (-14)IFRaseb15.2.144,83PB
  4,83 PB     3,98     4,04     4,46     
9Oscar WikgrenOscar Wikgren (-14)BorgåAk 18.7.144,65PB
  4,19 PB     4,33 PB     4,37 PB     4,65 PB     
P9 40 m
1. erä
1Egil EdgrenEgil Edgren (-15)EsboIF9.9.15 7,79PB
2Abubacarr SoweAbubacarr Sowe (-15)IFSibboV21.12.15 7,91PB
3Eeli KeskikukkoEeli Keskikukko (-16)IFSibboV22.8.16 8,81PB
2. erä
1Alex KlausAlex Klaus (-15)EsboIF10.5.15 7,06
2Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.15 7,61PB
3Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.15 8,45
Oliver OrisOliver Oris (-15)HKV27.2.15 6,57PB kilp. ulkop.
P9 600 m
1Alex KlausAlex Klaus (-15)EsboIF10.5.152.15,89PB
2Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.152.27,59PB
3Egil EdgrenEgil Edgren (-15)EsboIF9.9.152.29,34PB
4Eeli KeskikukkoEeli Keskikukko (-16)IFSibboV22.8.163.14,45PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Alex KlausAlex Klaus (-15)EsboIF10.5.153,35 PB
  3,20 PB     3,35 PB     3,29     3,24     
2Hannes RämänenHannes Rämänen (-15)EsboIF9.4.153,04 PB
  2,74 PB     2,76 PB     2,64     3,04 PB     
3Egil EdgrenEgil Edgren (-15)EsboIF9.9.152,93 PB
  2,83 PB     2,89 PB     2,93 PB     2,73     
4Ruben RajalaRuben Rajala (-15)HIFK16.4.152,51 
  2,33     X     X     2,51     
5Eeli KeskikukkoEeli Keskikukko (-16)IFSibboV22.8.162,41 PB
  2,38 PB     2,33     1,99     2,41 PB     
Naiset
T15 60 m
1Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.09 8,10SB
2Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.09 8,37PB
3Natalie LindströmNatalie Lindström (-10)IFSibboV23.4.10 8,50=PB
4Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 8,71PB
5Ingrid AhlforsIngrid Ahlfors (-10)BorgåAk 1.12.10 8,87
6Peppi NousiainenPeppi Nousiainen (-10)EsboIF26.1.10 9,19
Alkuerät
1. erä
1Natalie LindströmNatalie Lindström (-10)IFSibboV23.4.10 8,50PB
2Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 8,72PB
3Peppi NousiainenPeppi Nousiainen (-10)EsboIF26.1.10 9,09PB
4Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.09 9,21PB
2. erä
1Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.09 8,38PB
2Ingrid AhlforsIngrid Ahlfors (-10)BorgåAk 1.12.10 8,81PB
3Ada FoxellAda Foxell (-09)EsboIF5.6.09 9,40
Iisa GrönroosIisa Grönroos (-10)KerU16.4.10 DQ
3. erä
1Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.09 8,09PB
2Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.10 9,10
3Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.09 9,23
4Aura TannerahoAura Tanneraho (-09)HIFK16.9.09 9,40PB
5Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.10 9,99PB
T15 800 m
1Elvira SvanfeldtElvira Svanfeldt (-09)SjundeåIF4.5.092.28,53
2Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.092.43,53PB
3Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.103.04,74PB
4Iisa GrönroosIisa Grönroos (-10)KerU16.4.103.13,73PB
T15 Pituus/LJ
1Helmi KuitunenHelmi Kuitunen (-09)KU-58 17.1.094,77 SB
  4,77 SB     4,58     4,60     4,56     X     4,59     
2Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.094,69 PB
  4,24     4,35     4,34     4,30     4,45 PB     4,69 PB     
3Natalie LindströmNatalie Lindström (-10)IFSibboV23.4.104,48 PB
  4,31 PB     4,43 PB     4,28     X     4,33     4,48 PB     
4Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.104,35 PB
  4,11 PB     4,18 PB     4,35 PB     X     4,06     X     
5Ingrid AhlforsIngrid Ahlfors (-10)BorgåAk 1.12.104,15 PB
  3,78 PB     4,15 PB     4,13     X     X     3,81     
6Ada FoxellAda Foxell (-09)EsboIF5.6.094,12 PB
  3,84 PB     4,06 PB     4,12 PB     3,76     3,98     3,97     
7Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.094,09 SB
  X     4,09 SB     X     X     X     X     
8Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.104,01 PB
  3,75     X     4,01 PB     3,99     X     X     
9Peppi NousiainenPeppi Nousiainen (-10)EsboIF26.1.103,80 PB
  3,74 PB     3,80 PB     X     
10Aura TannerahoAura Tanneraho (-09)HIFK16.9.093,61 PB
  3,43 PB     3,61 PB     3,42     
T15 Kuula/SP
1Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.0910,98SB
  10,67 SB     10,98 SB     10,82     10,36     X     10,38     
2Sara SandströmSara Sandström (-09)IFSibboV13.3.0910,91PB
  10,71 PB     10,81 PB     10,91 PB     10,15     10,55     X     
3Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.0910,84PB
  10,37 PB     10,61 PB     10,84 PB     10,63     10,60     10,33     
4Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.098,63PB
  8,32 SB     8,63 PB     7,93     8,53     8,37     8,44     
5Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.107,98PB
  7,35 PB     X     7,95 PB     7,68     7,98 PB     7,83     
6Via MuukkonenVia Muukkonen (-10)HIFK13.1.105,55PB
  4,11 PB     5,55 PB     4,91     5,07     5,13     5,01     
T13 60 m
1Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.12 8,57PB (12-v. ka 84.)
2Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.11 8,85PB
3Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.11 8,88
4Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.11 8,91
5Olivia KoskiOlivia Koski (-12)IFSibboV7.2.12 8,98PB
6Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.11 9,02PB
Alkuerät
1. erä
1Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.11 8,80PB
2Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.12 9,09
3Ellen SöderlingEllen Söderling (-11)IFSibboV7.8.11 9,20PB
4Olivia RantapihlaOlivia Rantapihla (-11)EsboIF17.9.11 9,50PB
5Daniela LiikanenDaniela Liikanen (-12)IFSibboV8.5.12 9,78PB
6Amanda HirvensaloAmanda Hirvensalo (-11)IFSibboV30.9.1110,53PB
2. erä
1Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.12 8,60PB
2Olivia KoskiOlivia Koski (-12)IFSibboV7.2.12 9,00PB
3Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.11 9,28
4Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.12 9,54PB
5Elin NyholmElin Nyholm (-11)BorgåAk 19.4.11 9,75PB
6Lisa TravisLisa Travis (-11)IFSibboV3.12.1110,06PB
3. erä
1Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.11 9,06PB
2Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.11 9,11
3Iiris LampinenIiris Lampinen (-11)ViipU2.1.11 9,16SB
4Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.12 9,80
5Matilda LinderborgMatilda Linderborg (-11)EsboIF30.3.1110,02PB
6Ida FriIda Fri (-11)IFRaseb24.5.1111,06PB
4. erä
1Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.11 8,94
2Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.11 9,11PB
3Lilian MikkolaLilian Mikkola (-12)HKV 13.6.12 9,16PB
4Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.12 9,64PB
5Erin LindgrenErin Lindgren (-12)BorgåAk22.3.1210,13PB
5. erä
1Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.11 8,89
2Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,25
3Solina TuominenSolina Tuominen (-12)HIFK16.10.12 9,88
4Helmi HäyryHelmi Häyry (-12)HIFK1.8.1210,47
T13 1000 m
1Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.113.22,87
2Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.123.26,32PB
3Jenni LehtimäkiJenni Lehtimäki (-11)IFSibboV13.7.113.28,09PB
4Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.123.30,25PB
5Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.123.40,33
6Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.123.46,82PB
7Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.124.02,19PB
8Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.114.07,88SB
9Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.114.08,24PB
T13 Korkeus/HJ
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.121,46PB =kk12
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/O    1,46/O =kk12 PB    1,48/XXX     
2Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.111,43PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/O    1,43/XXO PB    1,46/XXX     
3Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.111,35=PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O =PB    1,40/XXX     
4Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.121,35PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
5Ellen SöderlingEllen Söderling (-11)IFSibboV7.8.111,35PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
6Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.121,30PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XO PB    1,35/XXX     
7Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.121,25
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
7Meribel VäliMeribel Väli (-12)EspTa/EST10.2.121,25PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
7Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.111,25SB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O SB    1,30/XXX     
10Elin NyholmElin Nyholm (-11)BorgåAk 19.4.111,25PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
11Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.121,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
12Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.111,20
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/XXX     
13Erin LindgrenErin Lindgren (-12)BorgåAk22.3.121,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
14Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.121,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/X--     
14Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.111,15SB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O SB    1,20/X--     
16Matilda LinderborgMatilda Linderborg (-11)EsboIF30.3.111,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/XO    1,10/XO PB    1,15/XXX     
Siiri SaarnioSiiri Saarnio (-12)IFSibboV17.1.12NH
 0,90/XXX     
T13 Kuula/SP
1Ellen MarttinenEllen Marttinen (-11)EsboIF28.5.118,21PB
  8,21 PB     7,85     7,55     8,00     
2Ellen SöderlingEllen Söderling (-11)IFSibboV7.8.118,21PB
  7,91 PB     7,00     7,82     8,21 PB     
3Lumi TerviöLumi Terviö (-12)LahdA 12.1.127,93PB
  7,42 PB     7,81 PB     7,27     7,93 PB     
4Iiris LampinenIiris Lampinen (-11)ViipU2.1.117,45PB
  X     7,43 PB     X     7,45 PB     
5Jonna SandströmJonna Sandström (-11)IFSibboV22.3.117,18PB
  X     6,81 PB     X     7,18 PB     
6Elin NyholmElin Nyholm (-11)BorgåAk 19.4.117,15PB
  7,08 PB     6,64     6,83     7,15 PB     
7Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.117,08PB
  7,08 PB     7,05     6,40     X     
8Li BjörkqvistLi Björkqvist (-11)IFRaseb 14.5.117,03PB
  5,83 SB     7,03 PB     6,61     6,11     
9Alisa LehtoAlisa Lehto (-11)EspTa25.4.116,89PB
  6,59 PB     6,48     6,60 PB     6,89 PB     
10Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.116,47PB
  5,50 SB     6,37 PB     6,47 PB     6,15     
11Ida FriIda Fri (-11)IFRaseb24.5.116,36PB
  6,21 PB     5,91     6,36 PB     6,01     
12Hilla SantalahtiHilla Santalahti (-12)BorgåAk15.7.126,31PB
  6,31 PB     6,03     5,19     5,48     
13Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.126,26PB
  6,26 PB     5,89     5,61     6,00     
14Amanda BuddasAmanda Buddas (-12)IFSibboV26.9.126,16PB
  5,03 PB     6,00 PB     5,70     6,16 PB     
15Siiri SaarnioSiiri Saarnio (-12)IFSibboV17.1.126,13PB
  5,41 PB     5,67 PB     6,13 PB     5,68     
16Erin LindgrenErin Lindgren (-12)BorgåAk22.3.126,03PB
  5,48 PB     6,01 PB     6,03 PB     X     
T11 60 m
1Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.13 9,08PB
2Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.13 9,34PB
3Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.14 9,46
4Maisa AnderssonMaisa Andersson (-13)BorgåAk17.7.13 9,85=PB
5Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.14 9,87
6Klaara NykänenKlaara Nykänen (-13)IFSibboV4.2.1310,04
Alkuerät
1. erä
1Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.13 9,11PB
2Sofia CainbergSofia Cainberg (-14)EsboIF19.2.14 9,90PB
3Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.1310,59
4Line GrefbergLine Grefberg (-14)BorgåAk7.1.1410,89PB
5Tilda HakalaTilda Hakala (-14)EsboIF9.10.1411,64PB
2. erä
1Klaara NykänenKlaara Nykänen (-13)IFSibboV4.2.13 9,88PB
2Hilda HujanenHilda Hujanen (-14)IFSibboV20.12.1410,83PB
3Anni LeinoAnni Leino (-14)BorgåAk19.4.1410,86PB
4Nea MelénNea Melén (-14)BorgåAk21.1.1410,87PB
Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.13 9,70PB kilp. ulkop.
3. erä
1Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.14 9,47
2Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.14 9,73PB
3Amanda GeorgeAmanda George (-14)BorgåAk29.12.1410,50=PB
4Frida JärvinenFrida Järvinen (-14)EsboIF3.11.1410,60PB
5Hilla KeskikukkoHilla Keskikukko (-14)IFSibboV23.9.1412,09PB
4. erä
1Maisa AnderssonMaisa Andersson (-13)BorgåAk17.7.13 9,85PB
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1410,14
3Hertta VesterinenHertta Vesterinen (-13)EsboIF29.5.1310,50PB
4Amanda LaakkonenAmanda Laakkonen (-13)EsboIF26.12.1310,50PB
5Alva LindbladAlva Lindblad (-14)IFSibboV15.8.1412,19PB
5. erä
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.13 9,42PB
2Vanamo OhtonenVanamo Ohtonen (-14)IFSibboV7.4.1410,14PB
3Laura PeltolaLaura Peltola (-13)EsboIF18.12.1310,38PB
4Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1410,64
5Emilia KauhanenEmilia Kauhanen (-14)IFSibboV6.4.1412,50PB
T11 1000 m
1Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.143.43,34PB (10-v. ka 61.)
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143.53,46PB
3Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.134.01,14PB
4Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.134.02,00PB
5Nea MelénNea Melén (-14)BorgåAk21.1.144.10,53PB
6Amanda LaakkonenAmanda Laakkonen (-13)EsboIF26.12.134.12,98PB
7Hilda HujanenHilda Hujanen (-14)IFSibboV20.12.145.04,88PB
Hilla KeskikukkoHilla Keskikukko (-14)IFSibboV23.9.14DNF
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
Kilpailu 1
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.133,98 PB
  3,85     3,81     3,94 PB     3,98 PB     
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143,68 PB
  3,57 PB     3,49     3,57 =PB     3,68 PB     
3Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.143,61 PB
  3,42 SB     3,53 PB     3,42     3,61 PB     
4Linn AnderssonLinn Andersson (-13)BorgåAk10.2.133,47 PB
  3,47 PB     3,29     3,42     3,42     
5Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.133,41 PB
  3,41 PB     X     3,18     3,31     
6Maisa AnderssonMaisa Andersson (-13)BorgåAk17.7.133,32 PB
  3,32 PB     3,32 =PB     3,31     3,29     
7Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.143,31 PB
  2,98     3,31 PB     X     3,30     
8Nea MelénNea Melén (-14)BorgåAk21.1.143,25 PB
  3,15 PB     3,25 PB     3,03     3,01     
9Amanda GeorgeAmanda George (-14)BorgåAk29.12.143,08 PB
  3,00 PB     3,08 PB     3,03     2,92     
10Line GrefbergLine Grefberg (-14)BorgåAk7.1.142,78 PB
  2,70 PB     2,78 PB     2,77     2,78 =PB     
11Anni LeinoAnni Leino (-14)BorgåAk19.4.142,74 PB
  X     2,74 PB     2,43     2,64     
Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.133,25 PB kilp. ulkop.
  3,25 PB     3,17     P     P     
Kilpailu 2
1Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.134,06 PB
  4,01 PB     4,06 PB     4,03     3,96     
2Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.143,72 
  3,66     3,71     3,60     3,72     
3Klaara NykänenKlaara Nykänen (-13)IFSibboV4.2.133,54 PB
  3,50 PB     3,54 PB     3,29     P     
4Hertta VesterinenHertta Vesterinen (-13)EsboIF29.5.133,47 PB
  3,47 PB     3,24     3,05     3,26     
5Amanda LaakkonenAmanda Laakkonen (-13)EsboIF26.12.133,34 PB
  3,19 PB     2,98     X     3,34 PB     
6Sofia CainbergSofia Cainberg (-14)EsboIF19.2.143,25 PB
  3,23 PB     3,04     3,25 PB     2,98     
7Laura PeltolaLaura Peltola (-13)EsboIF18.12.133,13 PB
  2,97 PB     3,13 PB     3,01     2,93     
8Hilda HujanenHilda Hujanen (-14)IFSibboV20.12.142,80 PB
  2,45 PB     2,69 PB     2,41     2,80 PB     
9Tilda HakalaTilda Hakala (-14)EsboIF9.10.142,63 PB
  2,60 PB     2,50     2,54     2,63 PB     
10Hilla KeskikukkoHilla Keskikukko (-14)IFSibboV23.9.142,52 PB
  2,45 PB     2,52 PB     2,45     2,43     
11Emilia KauhanenEmilia Kauhanen (-14)IFSibboV6.4.142,36 PB
  2,35 PB     2,22     2,36 PB     2,28     
12Alva LindbladAlva Lindblad (-14)IFSibboV15.8.142,34 PB
  2,33 PB     2,12     2,34 PB     2,32     
T11 Kuula/SP
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.139,86PB kk11
  8,55 SB     9,08 SB     8,85     9,86 kk11 PB     
2Vanamo OhtonenVanamo Ohtonen (-14)IFSibboV7.4.147,04PB
  5,98 PB     7,04 PB     6,97     6,48     
3Silja RämänenSilja Rämänen (-13)EsboIF26.2.136,18PB
  6,06 PB     5,83     6,18 PB     5,90     
4Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.146,03PB
  5,77 SB     5,37     6,03 PB     5,94     
5Amanda LaakkonenAmanda Laakkonen (-13)EsboIF26.12.135,74PB
  4,97 PB     5,58 PB     5,74 PB     5,46     
6Salla-Sofia LehtimäkiSalla-Sofia Lehtimäki (-14)IFSibboV26.4.145,48PB
  5,33 PB     5,12     5,48 PB     
7Hertta VesterinenHertta Vesterinen (-13)EsboIF29.5.135,46PB
  4,98 PB     5,14 PB     5,46 PB     4,89     
8Line GrefbergLine Grefberg (-14)BorgåAk7.1.145,42PB
  5,21 PB     5,42 PB     X     5,04     
9Linn AnderssonLinn Andersson (-13)BorgåAk10.2.135,39PB
  4,78 PB     5,14 PB     5,03     5,39 PB     
10Laura PeltolaLaura Peltola (-13)EsboIF18.12.135,02PB
  4,73 PB     4,13     4,25     5,02 PB     
11Nea MelénNea Melén (-14)BorgåAk21.1.144,73PB
  4,46 PB     4,73 PB     4,37     4,15     
12Anni LeinoAnni Leino (-14)BorgåAk19.4.144,25PB
  4,25 PB     3,76     4,23     3,90     
13Alva LindbladAlva Lindblad (-14)IFSibboV15.8.144,19PB
  4,19 PB     4,01     3,39     3,68     
14Emilia KauhanenEmilia Kauhanen (-14)IFSibboV6.4.144,18PB
  4,18 PB     3,92     3,46     3,62     
15Hilla KeskikukkoHilla Keskikukko (-14)IFSibboV23.9.144,10PB
  4,10 PB     3,71     4,03     
16Hilda HujanenHilda Hujanen (-14)IFSibboV20.12.143,42PB
  2,62 PB     3,16 PB     3,42 PB     
Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.137,89PB kilp. ulkop.
  7,63 PB     X     7,89 PB     X     
T9 40 m
1. erä
1Mila SevónMila Sevón (-15)IFRaseb8.9.15 7,73PB
2Maxine AstradaMaxine Astrada (-16)IFRaseb28.10.16 7,95PB
3Molly NordbergMolly Nordberg (-16)EsboIF27.8.16 8,23PB
4Alina MannströmAlina Mannström (-16)IFRaseb1.11.16 8,78PB
5Venla ForsströmVenla Forsström (-15)IFRaseb15.7.15 8,92PB
2. erä
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.15 6,93PB
2Amiira ValkeapääAmiira Valkeapää (-15)IFRaseb8.2.15 7,32PB
3Enni SevónEnni Sevón (-15)IFRaseb7.9.15 7,66PB
4Emma BackEmma Back (-15)IFRaseb10.12.15 8,27PB
T9 600 m
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.152.04,14PB (9-v. ka 7.)
2Amiira ValkeapääAmiira Valkeapää (-15)IFRaseb8.2.152.36,55PB
3Mila SevónMila Sevón (-15)IFRaseb8.9.152.38,84PB
4Enni SevónEnni Sevón (-15)IFRaseb7.9.152.39,36PB
5Emma BackEmma Back (-15)IFRaseb10.12.152.42,17PB
6Maxine AstradaMaxine Astrada (-16)IFRaseb28.10.162.50,68PB
7Venla ForsströmVenla Forsström (-15)IFRaseb15.7.152.50,97PB
8Molly NordbergMolly Nordberg (-16)EsboIF27.8.162.58,23PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni SihvonenAnni Sihvonen (-15)EsboIF8.4.153,73 PB kk9
  3,41 PB     3,73 kk9 PB     3,58     3,72     
2Amiira ValkeapääAmiira Valkeapää (-15)IFRaseb8.2.153,17 PB
  3,09 PB     3,01     2,84     3,17 PB     
3Enni SevónEnni Sevón (-15)IFRaseb7.9.152,74 PB
  2,74 PB     2,67     X     2,61     
4Maxine AstradaMaxine Astrada (-16)IFRaseb28.10.162,67 PB
  2,31 PB     2,49 PB     2,67 PB     2,65     
5Mila SevónMila Sevón (-15)IFRaseb8.9.152,49 PB
  2,38 PB     2,49 PB     2,29     2,49 =PB     
6Emma BackEmma Back (-15)IFRaseb10.12.152,47 PB
  2,38 PB     2,26     2,47 PB     2,36     
7Molly NordbergMolly Nordberg (-16)EsboIF27.8.162,45 PB
  2,39 PB     2,45 PB     X     2,37     
8Elisa SihvonenElisa Sihvonen (-17)EsboIF9.11.172,37 PB
  2,37 PB     2,18     2,29     2,21     
9Alina MannströmAlina Mannström (-16)IFRaseb1.11.162,30 PB
  2,14 PB     2,16 PB     2,30 PB     X     
10Venla ForsströmVenla Forsström (-15)IFRaseb15.7.152,10 PB
  2,02 PB     2,03 PB     2,06 PB     2,10 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja