TULOKSET: Seuraottelu 6, Helsinki, Liikuntamylly, 29.2.2024


50 urheilijaa, 84 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.7932,29SB
2Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8933,80SB
P15 200 m
1Aatu NurmiAatu Nurmi (-09)HelsTa31.12.0930,30PB
P15 Pituus/LJ
1Aatu NurmiAatu Nurmi (-09)HelsTa31.12.093,82 PB
  X     3,73 PB     3,82 PB     3,58     
P13 200 m
1Teemu LiljaTeemu Lilja (-12)HelsTa25.4.1229,77PB
2Taito EräkangasTaito Eräkangas (-11)HelsTa3.4.1131,20
3Adai PorcelAdai Porcel (-12)HelsTa12.5.1232,42
P13 Pituus/LJ
1Teemu LiljaTeemu Lilja (-12)HelsTa25.4.123,97 PB
  3,97 PB     3,93     3,84     3,79     
2Adai PorcelAdai Porcel (-12)HelsTa12.5.123,78 PB
  3,71 PB     3,78 PB     3,61     X     
P11 200 m
1. erä
1Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.1433,68PB
2Akira VirtaAkira Virta (-14)HelsJy20.8.1439,07PB
3Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.1439,22PB
2. erä
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.1433,43PB
2Viktor SaarinenViktor Saarinen (-14)HIFK12.1.1434,30PB
3Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.1335,82PB
4Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.1439,13PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.143,73 
  3,64     3,32     3,52     3,73     
2Viktor SaarinenViktor Saarinen (-14)HIFK12.1.143,65 PB
  3,65 PB     3,62     3,39     3,57     
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.143,63 PB
  3,63 PB     3,21     3,25     3,27     
4Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.133,28 
  3,15     3,28     3,23     X     
5Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.143,16 PB
  2,93 =PB     2,93 =PB     3,16 PB     3,14     
6Akira VirtaAkira Virta (-14)HelsJy20.8.142,92 PB
  2,92 PB     2,88     X     2,62     
7Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.142,82 PB
  2,82 PB     2,49     2,53     X     
P9 200 m
1Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.1536,89PB
2Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.1541,56PB
3Mikhail SurovMikhail Surov (-16)HelsTa27.10.1643,05PB
4Leo HäyrynenLeo Häyrynen (-15)HelsTa22.3.1543,36PB
5Oliver KáldiOliver Káldi (-15)HelsJy11.1.1545,42PB
6Otso ItkonenOtso Itkonen (-17)HelsTa30.5.1750,69PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.153,43 PB
  X     3,05 PB     X     3,43 PB     
2Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.152,90 PB
  2,90 PB     2,88     2,72     X     
3Oliver KáldiOliver Káldi (-15)HelsJy11.1.152,82 PB
  2,70 PB     2,75 PB     2,82 PB     2,80     
4Leo HäyrynenLeo Häyrynen (-15)HelsTa22.3.152,54 PB
  2,53 PB     2,54 PB     2,34     X     
5Mikhail SurovMikhail Surov (-16)HelsTa27.10.162,41 PB
  2,41 PB     2,30     X     X     
6Otso ItkonenOtso Itkonen (-17)HelsTa30.5.171,88 PB
  1,88 PB     1,80     1,53     X     
Naiset
N Pituus/LJ
1Elen KikasElen Kikas (-81)HelsTa3.10.812,74 PB
  2,53 PB     2,74 PB     X     2,43     
T15 200 m
1Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.1029,27PB
2Emilia KoppatzEmilia Koppatz (-09)HelsTa17.3.0929,87PB
3Unna HarkioUnna Harkio (-10)HIFK30.12.1030,17
T15 Pituus/LJ
1Kerttu MörtenhumerKerttu Mörtenhumer (-09)HIFK20.7.094,11 PB
  3,80 PB     3,30     4,11 PB     3,71     
T13 200 m
1. erä
1Lilja PiispanenLilja Piispanen (-11)HIFK4.12.1132,26PB
2Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.1132,54PB
3Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.1133,78PB
4Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.1236,65PB
2. erä
1Amira Mohamed AbdulleAmira Mohamed Abdulle (-11)HIFK19.8.1131,02PB
2Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1131,22PB
3Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.1231,50PB
4Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.1232,25PB
5Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1232,39PB
T13 Pituus/LJ
1Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.113,79 PB
  3,43     3,64     X     3,79 PB     
2Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.113,74 PB
  3,36     3,56 PB     3,74 PB     3,70     
3Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.123,56 PB
  X     3,39 PB     3,56 PB     3,39     
4Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.113,50 PB
  X     3,50 PB     3,50 =PB     3,33     
5Solina TuominenSolina Tuominen (-12)HIFK16.10.123,46 
  3,46     3,40     X     3,39     
6Amina SakahAmina Sakah (-12)HIFK6.2.123,44 
  3,41     3,44     3,29     3,39     
7Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.123,42 
  3,33     X     3,26     3,42     
8Minka OksanenMinka Oksanen (-12)HIFK26.3.123,39 PB
  X     3,38 PB     3,34     3,39 PB     
9Emilie DahlblomEmilie Dahlblom (-12)HIFK20.8.123,19 PB
  3,10 PB     3,19 PB     X     2,71     
T11 200 m
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.1332,57PB
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1434,73PB
3Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.1335,30PB
4Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1436,10PB
5Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.1336,41SB
6Amahlea SegerstamAmahlea Segerstam (-14)HIFK10.12.1441,04PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.133,88 PB
  2,97     3,88 PB     3,70     3,72     
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.143,48 PB
  3,34     3,36     3,36     3,48 PB     
3Iiris PiispanenIiris Piispanen (-13)HIFK6.11.133,40 
  2,97     3,40     3,19     3,05     
4Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.133,27 
  3,15     3,27     3,16     X     
5Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.143,25 PB
  3,15 PB     3,09     3,13     3,25 PB     
6Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.133,20 
  3,20     X     3,14     X     
7Amahlea SegerstamAmahlea Segerstam (-14)HIFK10.12.142,40 PB
  2,40 PB     2,12     X     X     
T9 200 m
1. erä
1Alina HyrkäsAlina Hyrkäs (-16)HelsJy12.1.1640,24PB
2Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.1850,50PB
2. erä
1Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.1539,72PB
2Isabella BanikIsabella Banik (-18)HelsJy26.5.1844,48PB
3Julia MeskanenJulia Meskanen (-16)HelsJy18.11.1645,78PB
4Vellamo ItkonenVellamo Itkonen (-17)HelsTa30.5.1747,62PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.153,00 
  3,00     2,63     2,90     2,98     
2Alina HyrkäsAlina Hyrkäs (-16)HelsJy12.1.162,76 PB
  2,76 PB     2,48     2,60     2,68     
3Isabella BanikIsabella Banik (-18)HelsJy26.5.182,56 PB
  2,03     2,38 PB     2,56 PB     2,30     
4Helmi SallinenHelmi Sallinen (-15)HelsTa18.7.152,46 PB
  2,08 PB     2,46 PB     X     X     
5Julia MeskanenJulia Meskanen (-16)HelsJy18.11.162,17 PB
  2,00     1,90     2,17 PB     X     
6Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.181,77 
  1,66     1,76     1,77     1,64     
7Vellamo ItkonenVellamo Itkonen (-17)HelsTa30.5.171,56 
  1,56     1,44     1,38     1,43     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja