TULOKSET: Testijuoksusarja, Ii, 24.2.2024


20 urheilijaa, 20 lajisuoritusta

Miehet
M 10 km tiejuoksu/RR
1Simeon RissanenSimeon Rissanen (-95)LimNM1.9.9538.10SB
2Jani MäättäJani Määttä (-74)LimNM11.8.7438.54SB
3Jukka KauppilaJukka Kauppila (-57)PudasjU10.8.5742.39
4Tuomas RonkainenTuomas Ronkainen (-73)KuivAu1.12.7343.12 ei lisenssiä
5Pertti LapinkangasPertti Lapinkangas (-58)PudasjU12.6.5844.48SB
6Jouko PerttulaJouko Perttula (-83)IinY 2.3.8346.25 ei lisenssiä
7Aulis KaasinenAulis Kaasinen (-55)OulNMKY20.9.5549.44 ei lisenssiä
8Taisto PuurunenTaisto Puurunen (-60)OulunsHei27.9.6051.38 ei lisenssiä
9Taisto LatvalehtoTaisto Latvalehto (-64)OulunsHei25.5.6455.34 ei lisenssiä
10Reijo HummastenniemiReijo Hummastenniemi (-56)OulunsHei3.10.5659.04 ei lisenssiä
11Pekka KuivalainenPekka Kuivalainen (-52)RovanRR23.7.5261.48 ei lisenssiä
13Markus HastMarkus Hast (-55)LohijKuo28.10.5567.02 ei lisenssiä
14Kauko MeriläinenKauko Meriläinen (-45)OulunsHei18.11.4599.00 ei lisenssiä
M 5 km tiejuoksu/RR
1Erkki ManninenErkki Manninen (-47)OulunsHei9.6.4733.56 ei lisenssiä
Naiset
N 10 km tiejuoksu/RR
1Irmeli SuorsaIrmeli Suorsa (-67)KuivAu22.3.6749.45 ei lisenssiä
2Mervi PerkkiöMervi Perkkiö (-61)OulunsHei12.3.6155.43 ei lisenssiä
3Kati KuivalainenKati Kuivalainen (-65)RovanRR1.2.6557.05 ei lisenssiä
4Mari SipolaMari Sipola (-71)VeitsilKV14.1.7167.02 ei lisenssiä
N 5 km tiejuoksu/RR
1Heli Vierto-SuorsaHeli Vierto-Suorsa (-78)-17.6.7827.38 ei lisenssiä
2Sofia PerttulaSofia Perttula IinY 29.44 ei lisenssiä

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja