TULOKSET: Hallimaraton, Tampere, Pirkkahalli, 25.2.2024


57 urheilijaa, 57 lajisuoritusta

Miehet
M Puolimaraton/Halfmarathon
1Tapio ManderbackaTapio Manderbacka (-81)IFÅsarna25.3.811.23.54 epäv
2Jani HänninenJani Hänninen (-91)PudasjU19.6.911.24.52 epäv
3Jussi Poika RantanenJussi Poika Rantanen TampMK1.25.54 epäv ei lisenssiä
4Jani AhoJani Aho (-79)OulPy2.10.791.30.28 epäv ei lisenssiä
5Juha ManninenJuha Manninen (-80)-1.3.801.31.08 epäv ei lisenssiä
6Henrik RajalaHenrik Rajala (-86)-3.11.861.32.04 epäv ei lisenssiä
7Juha UskiJuha Uski -1.32.34 epäv ei lisenssiä
8Robin NybergRobin Nyberg (-91)-17.7.911.33.00 epäv ei lisenssiä
9Hannu VirtanenHannu Virtanen (-68)KuntoP9.4.681.34.09 epäv
10Pauli KiuruPauli Kiuru (-62)ValkHa8.12.621.34.28 epäv ei lisenssiä
11Kris-Emil KiuruKris-Emil Kiuru (-97)(Valkeakoski)971.35.05 epäv ei lisenssiä
12Marko MiinalaMarko Miinala (-72)TampMK16.6.721.35.28 epäv ei lisenssiä
13Mikko MäkinenMikko Mäkinen -1.37.38 epäv ei lisenssiä
14Kari VuorinenKari Vuorinen (-65)KuntoP31.12.651.37.51 epäv ei lisenssiä
17Timo MaunulaTimo Maunula (-57)ValkHa21.5.571.50.47 epäv ei lisenssiä
19Toni RinneToni Rinne (-58)TampMK24.5.581.53.47 epäv ei lisenssiä
23Petri HaromoPetri Haromo (-70)TRaju24.1.702.12.47 epäv ei lisenssiä
M Maraton/Marathon
1Marko JärriMarko Järri (-76)TampMK29.2.763.01.29 epäv ei lisenssiä
2Lari KoivuLari Koivu (-80)FinnMR23.3.803.01.58 epäv ei lisenssiä
3Torsten LehtonenTorsten Lehtonen (-83)TampMK7.6.833.10.51 epäv
4Jaakko RapoJaakko Rapo (-84)(Tampere)10.12.843.12.21 epäv ei lisenssiä
5Joachim WunschJoachim Wunsch (-72)GER14.11.723.15.26 epäv uk ei lisenssiä
6Harri RiuttaHarri Riutta (-68)STRahola27.10.683.15.35 epäv ei lisenssiä
7Olavi Kuja-LipastiOlavi Kuja-Lipasti (-57)Häjyt12.9.573.27.10 epäv ei lisenssiä
8Marden NömmMarden Nömm EST3.34.52 epäv uk ei lisenssiä
9Kristian LindqvistKristian Lindqvist (-69)IKFalken3.12.693.37.11 epäv ei lisenssiä
10Timo KarinkiTimo Karinki (-68)TampMK9.5.683.39.17 epäv ei lisenssiä
11Ilmari RonttiIlmari Rontti (-60)KuntoP5.4.603.41.37 epäv
12Marko HollantiMarko Hollanti (-76)TampMK3.10.763.49.30 epäv ei lisenssiä
13Juhani Yli-MarttilaJuhani Yli-Marttila (-88)TampU4.10.883.50.16 epäv
15Mikko NiemiMikko Niemi (-67)STRahola2.8.673.52.03 epäv ei lisenssiä
17Rami HuovinenRami Huovinen (-78)TampMK21.6.783.56.41 epäv ei lisenssiä
21Seppo MäenpääSeppo Mäenpää (-68)Häjyt15.11.684.02.11 epäv ei lisenssiä
23Timo AhonenTimo Ahonen (-61)STRahola18.5.614.10.58 epäv ei lisenssiä
26Kari AnttilaKari Anttila (-55)TampMK20.7.554.18.30 epäv ei lisenssiä
27Markku IhonenMarkku Ihonen (-61)TampMK6.7.614.19.56 epäv ei lisenssiä
28Osmo LiimatainenOsmo Liimatainen (-58)(Jyväskylä)6.4.584.25.14 epäv ei lisenssiä
31Kari KoivistoKari Koivisto (-59)STRahola15.3.594.43.36 epäv ei lisenssiä
35Antero LintulahtiAntero Lintulahti (-49)OrivPo495.14.39 epäv ei lisenssiä
36Edvin HepokangasEdvin Hepokangas (-51)LaitasVe21.10.515.21.09 epäv ei lisenssiä
Naiset
N Puolimaraton/Halfmarathon
1Charlotta SaulamaaCharlotta Saulamaa (-86)TampMK16.1.861.35.56 epäv ei lisenssiä
2Inari TamskiInari Tamski (-82)TampMK21.4.821.42.15 epäv ei lisenssiä
3Taru NiemiTaru Niemi (-92)TampMK25.6.921.44.02 epäv ei lisenssiä
4Katri HautakangasKatri Hautakangas (-73)(Haapajärvi)21.8.731.45.10 epäv ei lisenssiä
5Minna JoutsenMinna Joutsen (-66)TampMK13.5.661.46.16 epäv
6Henriika RantalaHenriika Rantala (-83)TampMK4.3.831.46.25 epäv ei lisenssiä
7Jaana SaarelaJaana Saarela (-64)KuntoP25.1.641.46.33 epäv ei lisenssiä
8Paula ErkintaloPaula Erkintalo (-83)TampMK12.10.831.47.19 epäv ei lisenssiä
11Kati HaromoKati Haromo (-76)TRaju26.2.761.56.08 epäv ei lisenssiä
12Tarja SuhonenTarja Suhonen (-72)TampMK5.4.722.00.21 epäv ei lisenssiä
14Päivi SeppänenPäivi Seppänen (-81)TampMK3.6.812.01.53 epäv ei lisenssiä
N Maraton/Marathon
1Heli MarkkanenHeli Markkanen (-70)Endurance15.10.703.28.12 epäv
2Katharina KujalaKatharina Kujala -4.20.55 epäv ei lisenssiä
3Susanna KukkulaSusanna Kukkula STRahola4.33.20 epäv ei lisenssiä
4Pia Palevuo-AntasPia Palevuo-Antas (-68)Häjyt27.11.684.34.28 epäv ei lisenssiä
5Lea MäenpääLea Mäenpää STRahola5.05.41 epäv ei lisenssiä
6Maria KoivistoMaria Koivisto (-63)STRahola635.11.28 epäv ei lisenssiä

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja