TULOKSET: Nuorten aitasprintit, Pori, Karhuhalli, 28.2.2024


27 urheilijaa, 52 lajisuoritusta

Miehet
P13 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Aaro HonkanenAaro Honkanen (-12)NoormNo16.1.1213,83PB
2. juoksu
1Aaro HonkanenAaro Honkanen (-12)NoormNo16.1.1213,96
P11 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1311,32
2Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.1313,01
3Oliver SeppäOliver Seppä (-13)PorinYU23.8.1313,37PB
2. juoksu
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1311,31
2Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.1313,30
3Oliver SeppäOliver Seppä (-13)PorinYU23.8.1313,82
4Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1314,07
Naiset
T15 60 m aidat/hurdles
1. juoksu, 1. erä
1Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 9,63
2Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,72
3Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 9,99
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0910,22SB
1. juoksu, 2. erä
1Sanelma HakanpääSanelma Hakanpää (-09)PorinTa17.6.0912,51PB
2. juoksu, 1. erä
1Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,56PB
2Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 9,66
3Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 9,93
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0910,25
2. juoksu, 2. erä
1Sanelma HakanpääSanelma Hakanpää (-09)PorinTa17.6.0912,35PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.1211,93
2. juoksu
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.1211,40PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. juoksu, 1. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.1310,50PB kk11
2Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1311,08
3Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.1411,71PB
4Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.1411,86PB
1. juoksu, 2. erä
1Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1312,03PB
1Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1312,03PB
3Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.1412,22PB
4Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.1312,34PB
1. juoksu, 3. erä
1Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.1412,16PB
2Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.1412,64PB
3Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.1313,33PB
4Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.1313,82=PB
1. juoksu, 4. erä
1Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.1311,91PB
2Oona VandellOona Vandell (-14)PorinYU8.1.1413,40PB
3Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.1415,43PB
2. juoksu, 1. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.1310,59SB
2Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1311,01
3Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.1411,89SB
4Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.1414,27
2. juoksu, 2. erä
1Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.1411,53PB
2Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1311,94PB
3Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.1312,08PB
4Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1312,16
2. juoksu, 3. erä
1Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.1412,24
2Melissa MäkinenMelissa Mäkinen (-14)PorinYU9.3.1412,38PB
3Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.1313,23PB
4Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.1313,56PB
2. juoksu, 4. erä
1Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.1312,21
2Oona VandellOona Vandell (-14)PorinYU8.1.1413,10PB
3Linnea JussilaLinnea Jussila (-14)PorinYU13.12.1415,38PB
4Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.1418,89PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja