TULOKSET: Motonet-kilpailut, Joensuu, Joensuun areena, 27.2.2024


102 urheilijaa, 237 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.09 7,81PB
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)PolvijU9.7.09 8,06PB
3Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.10 8,14=PB
4Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.10 8,40PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Tobias LierTobias Lier (-10)JoensKa4.1.102.18,17
2Tomi KoponenTomi Koponen (-09)PolvijU9.7.092.18,30PB
P15 Korkeus/HJ
1Topias PoutiainenTopias Poutiainen (-09)OutokPa9.5.091,65SB
 1,55/O    1,60/O    1,65/O SB    1,70/XXX     
2Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.101,40
 1,35/O    1,40/XO    1,45/XXX     
3Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.101,35
 1,35/XO    1,40/---     
P13 60 m
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.12 9,17
2Lenni RieppoLenni Rieppo (-11)PolvijU6.5.11 9,27
3Aapo KekäläinenAapo Kekäläinen (-12)JoensKa8.7.12 9,37PB
4Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.12 9,56PB
5Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.1211,13PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aapo KekäläinenAapo Kekäläinen (-12)JoensKa8.7.123.22,58PB
2Veikko KortelainenVeikko Kortelainen (-12)JoensKa13.4.123.41,40
3Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.124.04,31
P13 Pituus/LJ
1Aapo KekäläinenAapo Kekäläinen (-12)JoensKa8.7.124,18 PB
  4,17 PB     4,18 PB     X     P     
2Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.123,96 PB
  3,66 PB     3,96 PB     3,96 =PB     3,90     
3Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.123,79 
  X     X     3,79     X     
4Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.123,03 PB
  X     X     X     3,03 PB     
P13 Kuula/SP
1Sulo Elliot SaarinenSulo Elliot Saarinen (-12)ValkHa7.9.128,11PB
  8,11 PB     7,49     7,83     7,93     
2Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.127,98
  7,09     7,43     7,98     7,71     
3Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.127,26PB
  X     6,57     7,26 PB     6,92     
P11 60 m
1. erä
1Arvo KorpelaArvo Korpela (-14)JoensKa8.9.1410,04 ei lisenssiä
2Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.1410,27PB
3Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.1410,50PB
4Roni KettunenRoni Kettunen (-14)PyhäsU5.2.1410,58PB
5Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.1410,65
2. erä
1Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.13 9,37PB
2Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.14 9,43PB
3Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.13 9,72PB
4Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.14 9,87PB
5Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.13 9,94PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.143.10,56
2Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.133.38,39
3Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143.53,94
4Arvo KorpelaArvo Korpela (-14)JoensKa8.9.143.59,08 ei lisenssiä
5Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.144.01,17
6Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.144.06,01
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.144,18 PB
  3,97     4,04     4,18 PB     2,90     
2Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.133,84 
  X     3,84     X     2,48     
3Valtteri HiltunenValtteri Hiltunen (-13)PyhäsU6.1.133,81 
  3,69     3,54     3,72     3,81     
4Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.143,66 
  3,50     3,58     3,66     3,64     
5Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.133,60 PB
  3,49     3,57 PB     3,58 PB     3,60 PB     
6Arvo KorpelaArvo Korpela (-14)JoensKa8.9.143,58  ei lisenssiä
  3,58     3,39     3,45     3,09     
7Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.143,54 
  3,38     3,41     3,40     3,54     
8Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.143,46 PB
  3,45 PB     3,43     3,31     3,46 PB     
9Lauri AsikainenLauri Asikainen (-14)JoensKa2.8.143,43 PB
  3,11     3,09     3,43 PB     3,32     
10Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.143,31 
  3,27     3,16     3,27     3,31     
11Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.142,98 
  X     2,98     2,10     2,95     
P11 Kuula/SP
1Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.138,29PB
  7,79     8,09 PB     7,55     8,29 PB     
2Roni KettunenRoni Kettunen (-14)PyhäsU5.2.146,48PB
  X     6,18 PB     6,48 PB     6,27     
3Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.146,17PB
  5,25     5,30     5,52     6,17 PB     
4Eeli AlastaloEeli Alastalo (-14)PyhäsU9.6.145,70PB
  5,70 PB     X     4,46     5,63     
5Paavo HiltunenPaavo Hiltunen (-14)JoensKa4.8.145,50PB
  5,50 PB     5,30     5,19     5,02     
6Kasperi PussinenKasperi Pussinen (-13)JoensKa23.8.135,33PB
  5,07 PB     5,33 PB     4,72     4,38     
7Eino RutanenEino Rutanen (-14)PyhäsU10.11.145,32PB
  4,65 PB     X     5,32 PB     4,99     
8Antti NevalainenAntti Nevalainen (-14)JoensKa12.9.145,00PB
  X     5,00 PB     4,63     X     
P9 40 m
1. erä
1Kalle LehikoinenKalle Lehikoinen (-16)JoensKa15.6.16 7,48PB
2Urho PaakkonenUrho Paakkonen (-15)PyhäsU10.9.15 7,98
3Topi MatilainenTopi Matilainen (-15)PyhäsU3.11.15 7,98PB
4Ben SandbergBen Sandberg (-15)JoensKa25.4.15 8,36PB
5Jimi SieviläinenJimi Sieviläinen (-18)JoensKa4.8.1810,23
2. erä
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.15 6,96
2Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.15 7,11PB
3Otto HämäläinenOtto Hämäläinen (-15)PyhäsU15.9.15 7,30PB
4Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.15 7,48=PB
5Oskari OinonenOskari Oinonen (-16)JoensKa19.8.16 7,68PB
6Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.15 7,89
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Miro LaakkonenMiro Laakkonen (-15)JoensKa8.6.153.53,32PB kk9
2Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.154.01,56PB
3Taavi HirvonenTaavi Hirvonen (-15)PyhäsU9.10.154.13,98PB
4Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.154.13,99PB
5Kimi NuottivaaraKimi Nuottivaara (-16)PyhäsU8.10.164.16,56PB
6Antto KilpeläinenAntto Kilpeläinen (-15)JoensKa15.12.154.23,70
7Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.154.31,67
8Jimi SieviläinenJimi Sieviläinen (-18)JoensKa4.8.186.11,14PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.153,54 
  3,44     3,54     3,51     
2Kaapo RäsänenKaapo Räsänen (-15)PyhäsU2.4.153,10 PB
  2,87 PB     3,10 PB     3,06     
3Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.153,01 
  2,65     3,01     2,83     
4Oskari OinonenOskari Oinonen (-16)JoensKa19.8.162,79 
  2,78     2,73     2,79     
5Jasper SieviläinenJasper Sieviläinen (-15)JoensKa26.6.152,79 
  2,03     2,79     2,68     
6Topi MatilainenTopi Matilainen (-15)PyhäsU3.11.152,67 PB
  2,67 PB     2,55     2,49     
7Ben SandbergBen Sandberg (-15)JoensKa25.4.152,42 PB
  2,08 PB     X     2,42 PB     
8Kalle LehikoinenKalle Lehikoinen (-16)JoensKa15.6.162,16 PB
  2,12 PB     2,16 PB     2,12     
9Jimi SieviläinenJimi Sieviläinen (-18)JoensKa4.8.181,89 
  1,89     1,81     1,89     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Kiira KallinenKiira Kallinen (-09)JoensKa15.12.09 8,70PB
2Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.10 9,01PB
3Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.10 9,41PB
4Hertta VatanenHertta Vatanen (-10)PolvijU13.6.10 9,64PB
2. erä
1Helmi KoivistoHelmi Koivisto (-09)ImU12.5.09 8,76PB
2Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-10)OutokPa3.5.10 8,77PB
3Senniina HuovinenSenniina Huovinen (-10)PyhäsU19.10.10 8,99
4Josefiina KauhanenJosefiina Kauhanen (-09)JoensKa27.10.09 9,91PB
3. erä
1Sohvi-Lotta VaronenSohvi-Lotta Varonen (-09)JoensKa2.8.09 8,37SB
2Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.10 8,70
3Aino KolmonenAino Kolmonen (-10)JoensKa14.2.10 8,76PB
4Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.10 8,84
5Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.10 8,85
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Helmi KoivistoHelmi Koivisto (-09)ImU12.5.092.27,52PB
2Senniina HuovinenSenniina Huovinen (-10)PyhäsU19.10.102.33,53PB
3Ruut RäisänenRuut Räisänen (-09)SulkU26.9.092.47,86PB
4Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.102.48,10PB
6Aino KolmonenAino Kolmonen (-10)JoensKa14.2.102.53,42PB
T15 Korkeus/HJ
1Siiri RatilainenSiiri Ratilainen (-10)OutokPa3.5.101,48PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/O    1,45/O    1,48/XO PB    1,51/XXX     
2Ida PelliIda Pelli (-10)PolvijU19.4.101,45
 1,35/O    1,40/O    1,45/XO    1,48/XXX     
3Neea KiiskinenNeea Kiiskinen (-10)JoensKa26.2.101,35PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,40/XXX     
4Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.101,35=PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO =PB    1,40/XXX     
5Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.101,30PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
6Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.101,30
 1,25/O    1,30/XO    1,35/XXX     
7Viida HiltunenViida Hiltunen (-10)OutokPa16.12.101,30
 1,25/XO    1,30/XXO    1,35/XXX     
8Hertta VatanenHertta Vatanen (-10)PolvijU13.6.101,20PB
 1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
T13 60 m
1. erä
1Enni KestiEnni Kesti (-11)JoensKa4.4.11 9,36PB
2Esther AdofoEsther Adofo JoensKa10,02 ei lisenssiä
3Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.1210,13PB
4Heta HeikkinenHeta Heikkinen (-12)JoensKa12.4.1210,20PB
5Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.1210,24
2. erä
1Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.12 9,63PB
2Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.11 9,73
3Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.11 9,87
4Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.12 9,90
3. erä
1Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.12 8,70=PB
2Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.12 8,78PB
3Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.12 9,18PB
4Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.11 9,19
5Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.12 9,29PB
6Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.12 9,58
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.123.18,23PB
2Heta HeikkinenHeta Heikkinen (-12)JoensKa12.4.123.43,03PB
3Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.123.48,72PB
4Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.123.52,56
5Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.113.54,13
6Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.123.56,83PB
7Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.113.58,21
8Pinja VaakanainenPinja Vaakanainen (-11)PyhäsU22.9.114.12,41
T13 Pituus/LJ
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.114,53 PB
  4,53 PB     3,96     4,23     4,15     
2Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.124,39 
  X     4,39     X     4,27     
3Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.124,17 PB
  X     X     4,17 PB     X     
4Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.124,03 PB
  3,87 PB     4,03 PB     3,47     3,83     
5Enni KestiEnni Kesti (-11)JoensKa4.4.113,94 PB
  3,94 PB     3,90     X     3,92     
6Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.113,86 
  X     3,86     3,51     3,79     
7Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)PolvijU3.8.123,84 PB
  3,70 PB     3,84 PB     3,76     3,75     
8Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.123,80 
  3,59     3,63     X     3,80     
9Sara TarvainenSara Tarvainen (-12)PolvijU3.6.123,69 PB
  3,54 PB     3,69 PB     3,36     3,60     
10Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.123,67 PB
  3,24     3,67 PB     3,48     3,15     
11Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.123,66 PB
  X     3,66 PB     3,38     3,52     
12Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.123,57 
  3,57     3,57     X     P     
13Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.123,39 
  3,17     3,39     3,38     3,34     
14Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.113,07 
  X     2,99     X     3,07     
Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.12NM 
  X     X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.118,70PB
  8,15 PB     8,04     X     8,70 PB     
2Sylvia SaarinenSylvia Saarinen (-11)ValkHa25.6.118,12PB
  8,12 PB     X     8,01     7,33     
3Aava SeppänenAava Seppänen (-11)JoensKa30.7.117,75PB
  6,78     7,10     7,75 PB     7,46     
4Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.127,51
  X     6,89     7,51     7,33     
5Alissa KiveläAlissa Kivelä (-12)PolvijU13.8.127,24
  6,44     7,24     6,88     7,18     
6Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.126,69
  6,18     5,28     6,69     5,94     
7Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)PolvijU3.8.125,99PB
  5,73     5,99 PB     5,44     5,61     
8Enni KestiEnni Kesti (-11)JoensKa4.4.115,11PB
  X     X     X     5,11 PB     
T11 60 m
1. erä
1Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.1410,61PB
2Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.1310,87PB
3Elsi KankkunenElsi Kankkunen (-14)PyhäsU14.4.1411,14PB
2. erä
1Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.1410,12PB
2Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.1410,23
3Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.1310,29
4Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.1310,41PB
5Elsa SormunenElsa Sormunen (-14)PyhäsU25.2.1410,91
3. erä
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.14 9,42PB
2Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13 9,46PB
3Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.13 9,86PB
4Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.13 9,93PB
5Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.1410,14
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.143.45,61
2Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.143.48,25PB
3Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.133.52,43PB
4Minessa ItkonenMinessa Itkonen (-14)JoensKa24.6.143.55,34
5Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.163.58,98
6Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.134.02,95
7Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.134.03,37PB
8Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.144.08,14
9Aino KortelainenAino Kortelainen (-14)JoensKa22.1.144.14,58
10Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.144.19,42PB
11Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.134.39,03PB
12Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.134.39,04PB
13Elsi KankkunenElsi Kankkunen (-14)PyhäsU14.4.144.41,94PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.144,05 PB =kk10(10-v. ka 96.)
  3,82 PB     3,82 =PB     4,05 =kk10 PB     3,99     
2Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.133,77 
  3,71     3,64     3,77     3,72     
3Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.133,75 PB
  3,75 PB     3,71     3,45     2,49     
4Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.133,73 PB
  3,68 PB     3,66     3,68 =PB     3,73 PB     
5Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143,67 PB
  3,57 PB     3,64 PB     3,67 PB     3,51     
6Melissa NgMelissa Ng (-13)JoensKa7.3.133,51 
  3,44     3,48     3,51     3,49     
7Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.143,45 
  3,34     3,45     3,44     3,41     
8Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.143,42 
  3,42     3,28     3,20     3,30     
9Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.133,24 PB
  3,24 PB     3,16     3,14     3,22     
10Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.133,23 
  3,14     3,23     3,05     3,04     
11Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.143,15 
  3,15     2,99     2,78     2,35     
12Elsi KankkunenElsi Kankkunen (-14)PyhäsU14.4.142,87 PB
  2,77 PB     2,76     2,78 PB     2,87 PB     
T11 Kuula/SP
1Lilia KorpinurmiLilia Korpinurmi (-13)JoensKa29.5.137,56PB
  7,56 PB     6,95     6,58     6,18     
2Elsa SormunenElsa Sormunen (-14)PyhäsU25.2.146,53PB
  5,58     6,53 PB     6,29     6,19     
3Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.146,42
  5,94     6,16     6,42     6,34     
4Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.136,03
  5,62     5,81     6,03     5,88     
5Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.135,42PB
  4,45     4,77     5,38 PB     5,42 PB     
6Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.135,42PB
  5,05     5,23     5,42 PB     4,79     
7Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.135,41
  5,41     5,18     4,84     5,21     
8Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.145,03PB
  4,57     4,96 PB     4,82     5,03 PB     
9Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.144,98
  4,79     4,76     4,98     4,88     
10Elsi KankkunenElsi Kankkunen (-14)PyhäsU14.4.144,94PB
  4,44 PB     4,92 PB     4,32     4,94 PB     
11Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.144,75
  4,02     4,38     4,75     4,48     
T9 40 m
1. erä
1Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.17 7,92PB
2Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.16 8,19PB
3Mila PuumalainenMila Puumalainen (-15)JoensKa19.9.15 8,50PB
4Mirja MultanenMirja Multanen (-16)JoensKa10.7.16 8,72
5Pauliina RutanenPauliina Rutanen (-17)PyhäsU24.2.17 8,79PB
6Enni WalleEnni Walle (-15)JoensKa11.9.15 8,95PB
2. erä
1Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.15 7,38=PB
2Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.16 7,56PB
3Anniina HjälmAnniina Hjälm (-16)JoensKa21.10.16 7,86PB
4Iina AimasmäkiIina Aimasmäki (-16)PyhäsU11.2.16 7,89
5Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.16 7,95PB
6Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.16 7,95
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.154.02,33PB
2Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.164.20,15PB
3Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.164.23,92PB
4Julia LehtinenJulia Lehtinen (-16)JoensKa16.2.164.26,92PB
5Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.174.54,98PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elsi HämäläinenElsi Hämäläinen (-15)JoensKa22.9.153,02 
  3,02     2,95     2,76     
2Anniina HjälmAnniina Hjälm (-16)JoensKa21.10.162,84 PB
  2,84 PB     2,70     2,68     
3Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.162,82 PB
  2,82 PB     2,74     2,75     
4Linda HirvonenLinda Hirvonen (-16)JoensKa15.8.162,65 PB
  2,37     2,65 PB     2,58     
5Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.162,60 
  2,60     2,53     2,40     
6Mila MultanenMila Multanen (-16)JoensKa21.5.162,50 PB
  2,50 PB     2,34     2,44     
7Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.172,47 
  2,41     2,47     2,36     
8Julia LehtinenJulia Lehtinen (-16)JoensKa16.2.162,45 
  2,45     2,27     2,32     
9Mirja MultanenMirja Multanen (-16)JoensKa10.7.162,40 
  2,40     2,26     2,30     
10Mila PuumalainenMila Puumalainen (-15)JoensKa19.9.152,29 
  2,19     2,28     2,29     
11Pauliina RutanenPauliina Rutanen (-17)PyhäsU24.2.172,05 
  1,55     1,82     2,05     
12Enni WalleEnni Walle (-15)JoensKa11.9.152,02 PB
  2,02 PB     1,83     1,96     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja