TULOKSET: Pk. kilpailut, Joensuu, Joensuun areena, 19.2.2024


27 urheilijaa, 52 lajisuoritusta

Miehet
M17 60 m aidat/hurdles
1Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.08 9,28PB
P15 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.09 8,39PB kk15
2. juoksu
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.09 8,40
P13 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.1211,60PB
2. juoksu
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.1211,74SB
P11 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.1411,13
2. juoksu
1Jare KeränenJare Keränen (-14)JoensKa31.7.1410,65PB kk10(11-v. ka 67.) (10-v. ka 11.)
Naiset
T15 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Aino KolmonenAino Kolmonen (-10)JoensKa14.2.1010,89
2Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.1011,23
3Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.1011,43PB
2. juoksu
1Aino KolmonenAino Kolmonen (-10)JoensKa14.2.1010,57PB
2Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.1011,25PB
3Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.1013,60
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.1212,46PB
2Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.1213,02SB
3Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.1213,22PB
4Pihla KarttunenPihla Karttunen (-12)PolvijU14.1.1213,93
2. erä
1Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.1211,28PB
2Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.1212,17PB
3Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.1112,28
3. erä
1Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.1110,57PB
2Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.1210,70PB
3Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.1210,82PB
4Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.1210,83
Alkuerät
1. erä
1Selma PurmonenSelma Purmonen (-12)PolvijU15.2.1212,72PB
2Pihla KarttunenPihla Karttunen (-12)PolvijU14.1.1212,90PB
3Kerttu VatanenKerttu Vatanen (-12)PolvijU3.8.1212,94PB
4Meea VaronenMeea Varonen (-12)PolvijU15.10.1213,00PB
5Hilda TanskanenHilda Tanskanen (-12)PolvijU20.11.1213,26PB
2. erä
1Mette FinckeMette Fincke (-12)JoensKa27.4.1211,46PB
2Jenna SieviläinenJenna Sieviläinen (-11)JoensKa25.5.1112,36
3Linda TeerikorpiLinda Teerikorpi (-12)JoensKa25.7.1212,41
3. erä
1Lila TanskanenLila Tanskanen (-12)JoensKa28.1.1210,67PB
2Sara KeränenSara Keränen (-12)JoensKa14.9.1210,76PB
3Sanni LehikoinenSanni Lehikoinen (-11)JoensKa19.5.1110,83PB
4Liisa KeskisaloLiisa Keskisalo (-12)JoensKa26.11.1210,91PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.1411,09PB kk10(10-v. ka 14.)
2Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.1412,89PB
3Senja KuiriSenja Kuiri (-13)PolvijU10.8.1313,21
4Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.1413,91PB
5Linda TanskanenLinda Tanskanen (-14)PolvijU7.11.1414,52PB
2. juoksu
1Siiri TeerikorpiSiiri Teerikorpi (-14)JoensKa16.3.1411,57SB
2Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.1413,12
3Senja KuiriSenja Kuiri (-13)PolvijU10.8.1313,43
4Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.1413,58PB
5Linda TanskanenLinda Tanskanen (-14)PolvijU7.11.1414,65
T9 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.1614,21
2Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.1615,16PB
3Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.1615,67PB
2. juoksu
1Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.1614,06PB
2Lili VäänänenLili Väänänen (-16)JoensKa26.3.1614,77PB
3Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.1615,31PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja