TULOKSET: Ruonalan helmihallikilpailut 2, Kotka, Ruonalan halli, 19.2.2024


55 urheilijaa, 76 lajisuoritusta

Miehet
M17 Kolmiloikka/TJ
1Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.0811,41 
  10,96     11,32     11,40     11,41     10,95     11,25     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Adrian SulaimanAdrian Sulaiman (-10)PorvU 10.1.1011,41 PB kk14
  10,59     10,81     10,29     10,47     10,82     11,41 kk14 PB     
2Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.1010,13 PB
  X     9,83 PB     8,78     9,23     9,33     10,13 PB     
P15 Keihäs/JT
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0942,71PB kk15
  38,92     42,71 kk15 PB     X     X     X     X     
P13 Keihäs/JT
1Elias IltanenElias Iltanen (-11)IkaalU28.2.1131,65PB
  30,47 PB     31,65 PB     30,80     27,53     X     28,36     
2Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.1129,24PB
  26,30 PB     X     X     23,35     24,40     29,24 PB     
3Luukas HuituLuukas Huitu (-11)KarhKa27.4.1129,15PB
  29,15 PB     26,37     X     X     23,86     22,58     
4Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.1117,62PB
  17,62 PB     X     14,17     10,71     17,00     15,12     
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Konsta LahtiKonsta Lahti (-13)KarhKa2.3.138,68 PB
  8,57     8,68 PB     8,37     8,41     8,37     8,17     
2Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.137,82 
  7,82     X     7,48     7,66     7,44     7,77     
3Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.137,79 PB
  7,62 PB     7,79 PB     7,56     7,54     7,51     7,61     
P11 Keihäs/JT
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1329,73PB kk11
  X     27,41 kk11 SB     29,73 kk11 PB     X     27,66     28,10     
2Emil PuhakkaEmil Puhakka (-14)KarhKa7.5.1424,52PB
  21,92 PB     X     22,33 PB     24,52 PB     X     22,28     
3Lukas KellolaLukas Kellola (-14)KarhKa14.1.1423,79PB
  7,64 PB     22,67 PB     X     23,08 PB     X     23,79 PB     
4Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.1319,70PB
  17,42 SB     17,84 SB     17,27     17,62     19,70 PB     18,97     
5Konsta LahtiKonsta Lahti (-13)KarhKa2.3.1318,84PB
  17,26 PB     18,84 PB     17,26     X     X     X     
P9 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.158,00 PB kk9
  7,60 kk9 PB     7,64 kk9 PB     7,49     8,00 kk9 PB     7,41     7,24     
P9 Keihäs/JT
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.1522,49PB
  18,21 PB     21,75 PB     20,06     22,11 PB     22,49 PB     21,00     
2Noel PuhakkaNoel Puhakka (-16)KarhKa21.2.1610,84PB
  4,92 PB     8,21 PB     9,44 PB     9,14     10,84 PB     X     
3Joakim VainikkaJoakim Vainikka (-16)ViipU6.6.166,86PB
  5,74 PB     5,88 PB     4,32     5,72     6,86 PB     2,75     
Naiset
N17 Kolmiloikka/TJ
1Matilda KarhuMatilda Karhu (-08)ValkKa29.5.089,87 
  X     X     9,74     9,87     X     P     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.099,46 
  8,65     X     9,20     9,46     9,42     9,14     
2Isabella NousiainenIsabella Nousiainen (-10)ValkKa8.11.109,05 PB
  8,36     8,63     8,84     9,01 PB     9,05 PB     9,02     
3Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.098,88 PB
  8,87 PB     8,87 =PB     8,80     X     X     8,88 PB     
4Leeni IiskolaLeeni Iiskola (-10)ValkKa12.6.108,88 PB
  8,38     X     8,25     8,49     8,88 PB     7,70     
5Anni KälviäinenAnni Kälviäinen (-09)ValkKa29.3.098,79 =PB
  8,61     8,68     8,79 =PB     8,66     8,60     8,64     
6Eveliina ParviainenEveliina Parviainen (-09)VehkVei27.4.098,74 PB
  X     X     8,49 PB     8,65 PB     8,74 PB     X     
7Meiju AlholaMeiju Alhola (-10)OrimJy7.12.108,67 
  8,62     8,55     8,67     8,42     8,40     8,54     
8Seela VänskäSeela Vänskä (-10)KarhKa7.12.106,83 PB
  6,75 PB     6,78 PB     6,74     6,83 PB     6,59     6,72     
T15 Keihäs/JT
1Emilia MuukkaEmilia Muukka (-10)VehkVei24.9.1045,23PB kk14(15-v. ka 27.) (14-v. ka 7.)
  42,82 kk14 PB     42,76     42,75     41,42     45,23 kk14 PB     40,50     
2Tii HuttunenTii Huttunen (-09)VehkVei12.1.0943,47SB
  40,62 SB     41,77 SB     43,47 SB     39,81     39,00     43,00     
3Minea KontinenMinea Kontinen (-10)VehkVei3.5.1038,50PB
  35,93 PB     35,35     33,67     34,89     35,95 PB     38,50 PB     
4Katariina TasaKatariina Tasa (-10)VehkVei23.3.1034,34PB
  31,42 PB     31,55 PB     28,63     34,34 PB     33,55     33,03     
5Meiju AlholaMeiju Alhola (-10)OrimJy7.12.1026,40PB
  26,16 PB     26,40 PB     23,93     X     24,07     25,45     
6Saimi HintikkaSaimi Hintikka (-10)ValkKa2.4.1025,81PB
  25,81 PB     24,76     25,69     17,66     X     18,72     
7Seela VänskäSeela Vänskä (-10)KarhKa7.12.1018,31PB
  17,82 PB     18,31 PB     15,65     14,65     16,90     14,13     
8Isabella NousiainenIsabella Nousiainen (-10)ValkKa8.11.1017,74PB
  17,74 PB     13,60     12,85     14,18     X     P     
T13 Kolmiloikka/TJ
1Karoliina HuttunenKaroliina Huttunen (-11)KarhKa8.3.119,24 PB
  9,24 PB     9,20     8,92     8,96     8,75     8,97     
2Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.129,05 PB
  7,54 PB     8,38 PB     8,32     9,05 PB     8,77     8,76     
3Jade HellbergJade Hellberg (-11)KarhKa12.1.118,56 PB
  8,52 PB     X     X     8,56 PB     8,52     8,46     
4Minea HaapsaloMinea Haapsalo (-12)PorvU18.9.128,51 PB
  8,31 PB     8,42 PB     X     8,44 PB     8,39     8,51 PB     
5Aada HänninenAada Hänninen (-12)KarhKa5.10.127,95 PB
  7,50 PB     7,79 PB     7,75     7,63     7,95 PB     7,79     
6Lise HellbergLise Hellberg (-12)VehkVei12.11.127,75 PB
  7,75 PB     7,72     7,22     X     7,26     7,58     
7Olivia PirinenOlivia Pirinen (-11)KarhKa16.8.117,74 PB
  X     7,47 PB     7,74 PB     X     7,17     6,44     
8Satu NiemeläSatu Niemelä (-11)KarhKa13.5.117,73 PB
  7,56 PB     7,56 =PB     7,42     7,07     7,73 PB     7,51     
9Elle-Roosa ValkonenElle-Roosa Valkonen (-12)KarhKa17.4.127,71 PB
  7,71 PB     7,37     7,35     X     X     X     
10Jade HagqvistJade Hagqvist (-11)KarhKa29.9.117,70 PB
  7,70 PB     X     7,02     7,53     X     X     
T13 Keihäs/JT
1Ada PuhakkaAda Puhakka (-11)KarhKa18.5.1132,15PB
  32,15 PB     29,24     28,97     27,82     28,40     30,32     
2Aada HänninenAada Hänninen (-12)KarhKa5.10.1223,93PB
  18,79 PB     21,50 PB     18,63     21,52 PB     20,36     23,93 PB     
3Neela NousiainenNeela Nousiainen (-11)KarhU13.5.1122,62PB
  16,59 SB     22,62 PB     18,84     20,53     19,04     19,44     
4Serafia PiirainenSerafia Piirainen (-12)PorvU 8.1.1219,60PB
  18,63 PB     19,59 PB     18,64     19,15     19,19     19,60 PB     
5Jade HellbergJade Hellberg (-11)KarhKa12.1.1117,57PB
  16,31 PB     16,23     16,73 PB     15,26     17,57 PB     15,63     
6Jade HagqvistJade Hagqvist (-11)KarhKa29.9.1117,34PB
  17,04 PB     17,34 PB     10,70     13,40     15,20     15,01     
7Hilla SantalahtiHilla Santalahti (-12)BorgåAk15.7.1216,48PB
  13,13 PB     15,10 PB     14,96     15,64 PB     16,48 PB     15,77     
8Karoliina HuttunenKaroliina Huttunen (-11)KarhKa8.3.1113,44PB
  11,03 PB     9,37     11,48 PB     11,28     13,44 PB     13,09     
9Olivia PirinenOlivia Pirinen (-11)KarhKa16.8.1112,97PB
  9,24 PB     X     11,95 PB     12,97 PB     11,93     12,56     
10Satu NiemeläSatu Niemelä (-11)KarhKa13.5.119,72PB
  9,72 PB     8,57     8,93     9,64     8,77     9,62     
T11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Liisa MyyräLiisa Myyrä (-13)PorvU 3.8.138,93 PB kk11
  8,43     8,93 kk11 PB     8,73     8,86     8,47     8,86     
2Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.147,63 PB
  7,45 PB     7,63 PB     7,46     7,52     7,45     7,32     
3Minttu KallioMinttu Kallio (-13)KarhKa22.1.137,47 PB
  7,24 PB     7,23     7,47 PB     7,19     6,85     6,53     
4Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.137,40 PB
  7,40 PB     7,28     7,17     7,12     7,22     7,17     
5Heini KiviharjuHeini Kiviharju (-13)KarhU30.4.137,30 PB
  7,17     X     7,30 PB     X     X     6,74     
6Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.137,19 PB
  7,19 PB     7,09     6,98     X     6,49     6,64     
7Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.146,74 PB
  6,52 PB     6,65 PB     6,70 PB     6,74 PB     X     6,56     
8Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-13)KarhKa27.3.136,47 PB
  6,04 SB     6,44 PB     6,37     6,47 PB     6,30     6,44     
Sara NiemeläSara Niemelä (-13)KarhKa21.3.13NM 
  X     X     X     X     X     X     
T11 Keihäs/JT
1Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.1321,95PB kk11
  20,26 kk11 PB     X     19,10     21,95 kk11 PB     19,16     20,30     
2Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.1321,73PB
  20,22 PB     20,81 PB     21,73 PB     20,28     19,27     18,82     
3Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1320,60PB
  15,79 SB     X     20,60 PB     X     X     19,26     
4Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.1417,54PB
  15,54 PB     17,54 PB     17,06     15,29     X     16,84     
5Aamu SantalahtiAamu Santalahti (-14)BorgåAk5.8.1414,77PB
  12,61 PB     12,65 PB     11,73     13,77 PB     13,02     14,77 PB     
6Minttu KallioMinttu Kallio (-13)KarhKa22.1.1311,00PB
  10,95 PB     10,08     9,71     11,00 PB     9,75     P     
7Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-13)KarhKa27.3.1310,04PB
  7,68 PB     8,10 PB     3,75     7,42     10,04 PB     P     
8Sara NiemeläSara Niemelä (-13)KarhKa21.3.135,23PB
  4,42 PB     4,63 PB     4,70 PB     3,73     5,23 PB     4,04     
T9 Keihäs/JT
1Elise PirinenElise Pirinen (-16)PyhtY20.3.166,27PB
  6,27 PB     4,35     5,54     5,55     5,57     5,45     
2Lisa-Marie HämäläinenLisa-Marie Hämäläinen (-16)PyhtY16.2.165,70PB
  4,51 PB     4,60 PB     4,83 PB     4,25     5,17 PB     5,70 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja