TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Pori, Karhuhalli, 17.2.2024


152 urheilijaa, 306 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.09 7,93PB
2Joonatan JuntunenJoonatan Juntunen (-09)PorinYU8.1.09 8,10SB
3Lukas KaupinsaloLukas Kaupinsalo (-09)KiukKi9.6.09 8,21=PB
4Niklas RiitaojaNiklas Riitaoja (-09)NoormNo22.10.09 8,57PB
P15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Eeli HeiskaEeli Heiska (-10)TuUL 6.4.1040,77PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Niklas RiitaojaNiklas Riitaoja (-09)NoormNo22.10.092.23,30PB
P15 Kiekko/DT
1Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0945,25PB kk15
  X     38,24     45,25 kk15 PB     X     X     43,13     
2Kevin JanssonKevin Jansson (-10)EsboIF 16.11.1031,60PB kk14
  X     X     X     X     X     31,60 kk14 PB     
3Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.1128,08PB
  24,98 PB     26,94 PB     28,08 PB     23,21     25,10     24,57     
P13 60 m
1. erä
1Kasper KortesojaKasper Kortesoja (-11)PorinYU12.9.11 9,43PB
2Valtteri NieminenValtteri Nieminen (-11)NakkVire22.5.11 9,51
3Lenni BackholmLenni Backholm (-12)IFFyren26.7.12 9,97PB
2. erä
1Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.11 8,53PB
2Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.12 8,53PB
3Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.12 8,71PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aleksi KoskelaAleksi Koskela (-11)VammsVoi5.2.113.30,46PB
2Samu SivunenSamu Sivunen (-11)PorinYU29.9.113.42,05
3Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.124.13,77PB
P13 60 m aidat/hurdles
1Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.1212,25PB
P13 Korkeus/HJ
1Aleksi KoskelaAleksi Koskela (-11)VammsVoi5.2.111,55PB kk13(13-v. ka 71.)
 1,40/O    1,52/XO    1,55/O kk13 PB    1,58/XXX     
2Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.121,10=PB
 0,95/O    1,00/XO    1,05/O    1,10/O =PB    1,15/XXX     
P13 Kuula/SP
1Jonni PirttinenJonni Pirttinen (-11)NoormNo13.10.119,76PB
  9,40 PB     9,24     9,72 PB     9,76 PB     9,48     9,46     
2Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.129,22PB
  7,85     X     8,12     8,43     X     9,22 PB     
3Elias VesterbackElias Vesterback (-11)IFFyren13.11.118,79PB
  7,99     8,47     8,08     8,74 PB     8,49     8,79 PB     
4Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.128,22PB
  7,65 PB     7,56     7,74 PB     7,72     7,87 PB     8,22 PB     
5Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.127,73PB
  6,04 PB     7,43 PB     7,73 PB     7,31     7,29     7,28     
6Aapeli MyllymaaAapeli Myllymaa (-11)PorinYU9.4.117,68
  7,39     7,36     X     7,68     7,67     7,45     
7Otto HietikkoOtto Hietikko (-12)KanksLei2.12.127,23PB
  6,18 PB     7,23 PB     6,25     6,64     6,62     7,20     
P11 60 m
1. erä
1Liinus JarttuLiinus Jarttu (-14)LauttLu21.9.14 9,87PB
2Lenni MastLenni Mast (-14)VammsVoi24.3.1410,11PB
3Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.1410,42PB
4Frans RossiFrans Rossi (-14)PorinTa8.7.1410,57PB
2. erä
1Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.1310,24
2Lasse MannilaLasse Mannila (-13)RaumU21.4.1310,40
3Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1310,49=SB
4Jonatan TähtivuoriJonatan Tähtivuori (-14)NakkVire17.8.1410,72
3. erä
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 9,07
2Ano HeikkiläAno Heikkilä (-14)LauttLu5.1.14 9,30PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 9,36PB
4Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.14 9,90=PB
5Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.1310,08
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aatam MykkänenAatam Mykkänen (-14)NakkVire4.3.143.45,62PB
2Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.133.52,25
3Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.133.53,59SB
4Lenni MastLenni Mast (-14)VammsVoi24.3.144.11,22PB
5Frans RossiFrans Rossi (-14)PorinTa8.7.144.12,25PB
P11 Kuula/SP
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.148,84
  8,24     7,31     7,75     8,05     7,80     8,84     
2Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.137,68PB
  7,60 PB     7,30     7,68 PB     7,02     7,40     7,41     
3Lasse MannilaLasse Mannila (-13)RaumU21.4.137,51PB
  7,23 PB     7,19     7,51 PB     7,37     7,35     6,91     
4Ano HeikkiläAno Heikkilä (-14)LauttLu5.1.147,34PB
  7,28 PB     6,97     6,69     7,11     6,79     7,34 PB     
5Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.146,04PB
  5,85 PB     5,91 PB     5,87     6,04 PB     6,02     X     
6Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.145,58
  5,03     4,60     4,94     5,06     5,58     5,06     
7Lenni MastLenni Mast (-14)VammsVoi24.3.145,34PB
  4,87 PB     X     4,71     5,34 PB     5,33     5,10     
8Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.145,25
  5,08     5,03     4,85     5,25     4,90     5,09     
9Oliver SeppäOliver Seppä (-13)PorinYU23.8.135,02PB
  4,78 PB     4,56     4,78 =PB     5,00 PB     4,84     5,02 PB     
10Liinus JarttuLiinus Jarttu (-14)LauttLu21.9.144,30PB
  4,30 PB     3,96     4,23     
11Jonatan TähtivuoriJonatan Tähtivuori (-14)NakkVire17.8.143,80
  3,80     3,70     3,40     
P9 40 m
1. erä
1Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.15 7,15PB
2Jimi HernbergJimi Hernberg (-15)UlvST18.5.15 7,60PB
3Oskari MäkeläOskari Mäkelä (-16)PorinYU30.10.16 7,90PB
4Hermanni HyttiHermanni Hytti (-18)PorinYU16.2.18 8,73PB
5Niilo NieminenNiilo Nieminen (-17)PorinTa17.2.17 8,86PB
2. erä
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.15 6,56PB kk9(9-v. ka 10.)
2Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.15 7,15PB
3Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.15 7,34
4Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.15 7,54PB
5Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.16 7,67
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.154.26,46PB
2Jimi HernbergJimi Hernberg (-15)UlvST18.5.154.33,14PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.153,95 PB (9-v. ka 39.)
  3,85 PB     3,95 PB     3,94     3,75     3,71     3,81     
2Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.153,80 PB
  3,65 =PB     3,62     3,71 PB     3,62     3,70     3,80 PB     
3Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.153,75 PB
  3,66 PB     3,22     3,70 PB     3,44     3,75 PB     3,68     
4Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.153,58 
  3,43     3,57     3,58     1,91     3,42     3,46     
5Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.163,28 PB
  3,13     3,24 PB     3,12     3,28 PB     3,18     3,20     
6Jimi HernbergJimi Hernberg (-15)UlvST18.5.153,08 PB
  2,92 PB     2,83     2,97 PB     3,03 PB     3,08 PB     2,97     
7Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.152,89 PB
  2,48     1,54     1,71     2,89 PB     2,65     2,54     
8Oskari MäkeläOskari Mäkelä (-16)PorinYU30.10.162,84 PB
  2,84 PB     2,82     2,66     2,74     X     2,72     
9Hermanni HyttiHermanni Hytti (-18)PorinYU16.2.182,33 PB
  2,19 PB     2,04     2,04     2,23 PB     2,25 PB     2,33 PB     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Meea IltanenMeea Iltanen (-09)VammsVoi3.1.09 8,92PB
2Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.10 9,80
3Helka MaljaHelka Malja (-09)RaumU26.8.0910,01PB
2. erä
1Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.10 8,61PB
2Jenny ViitanenJenny Viitanen (-10)NoormNo6.4.10 8,66PB
3Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.10 8,72
4Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 8,78PB
3. erä
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,38
2Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 8,59SB
3Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,65
4Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,66
T15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.1046,59PB
2Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.1053,06PB
2. erä
1Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.1045,85PB
2Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.1048,18PB
3Meea IltanenMeea Iltanen (-09)VammsVoi3.1.0948,87PB
3. erä
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.0944,90PB
2Jenny ViitanenJenny Viitanen (-10)NoormNo6.4.1046,62PB
3Helka MaljaHelka Malja (-09)RaumU26.8.0954,84PB
4. erä
1Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.1045,75PB
2Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0945,76PB
3Peppi-Inkeri SeppänenPeppi-Inkeri Seppänen (-10)NakkVire16.11.1048,16PB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Jenni OksaJenni Oksa (-09)NakkVire4.2.092.23,00PB
2Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.092.24,87PB
3Elsa KukkoElsa Kukko (-09)PorinYU31.1.092.44,45PB
4Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.092.49,00PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.1010,47PB
2Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.1012,06PB
2. erä
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.0910,28
2Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.1010,36
3. erä
1Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 9,52PB
2Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,65
3Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 9,91
4Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0910,11
T15 Pituus/LJ
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.095,30 PB
  4,86     5,05 PB     5,12 PB     5,30 PB     X     5,19     
2Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.094,90 
  X     4,82     4,90     4,62     4,79     X     
3Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.104,88 
  4,74     4,77     4,75     X     4,52     4,88     
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,84 PB
  4,65     4,68     4,84 PB     4,80     X     4,78     
5Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.104,80 PB
  4,42     4,52     4,58     4,80 PB     4,34     4,74     
6Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.094,56 PB
  4,16     4,34     4,55 PB     4,56 PB     X     4,48     
7Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.104,52 PB
  X     4,28     4,52 PB     4,48     4,22     4,31     
8Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.104,05 PB
  3,92 PB     4,05 PB     4,03     X     X     3,87     
9Helka MaljaHelka Malja (-09)RaumU26.8.093,53 PB
  3,32 PB     3,53 PB     3,41     2,75     3,37     3,28     
T15 Kiekko/DT
1Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)NoormNo11.11.1044,07PB kk14
  42,20     39,36     40,60     42,19     44,07 kk14 PB     X     
2Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.0939,57SB kk15
  39,57 kk15 SB     39,01     X     X     35,78     37,75     
3Vilmiina MattilaVilmiina Mattila (-10)NakkVire19.7.1034,08PB
  31,20 PB     27,53     29,06     X     34,08 PB     30,15     
4Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0933,88PB
  31,23 PB     28,11     31,33 PB     33,39 PB     31,35     33,88 PB     
5Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1029,58PB
  25,85 PB     29,58 PB     24,32     27,84     29,13     X     
6Wilma BackholmWilma Backholm (-09)IFFyren6.11.0925,99PB
  24,16 SB     24,25 SB     X     25,93 PB     25,25     25,99 PB     
7Rosaliina NelimarkkaRosaliina Nelimarkka (-10)NakkVire16.12.1025,49PB
  24,05 PB     25,49 PB     X     X     X     23,73     
Ella YlikoskiElla Ylikoski (-09)UlvST17.5.09NM
  X     X     X     X     X     X     
Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10NM
  X     X     X     X     X     X     
T13 60 m
1. erä
1Isla SeppänenIsla Seppänen (-12)RaumU6.4.12 9,64PB
2Helmi RepoHelmi Repo (-12)UlvST27.1.12 9,72PB
3Alexandra HärmäläinenAlexandra Härmäläinen (-12)PorinYU29.9.12 9,91
4Aino MiikkulainenAino Miikkulainen (-12)PorinYU1.8.12 9,94PB
2. erä
1Ellen KallioEllen Kallio (-11)NoormNo19.10.11 9,38PB
2Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.11 9,66PB
3Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.1110,04PB
4Saara TanninenSaara Tanninen (-11)NoormNo11.7.1110,16PB
5Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.1210,58PB
3. erä
1Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.12 9,45PB
2Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.11 9,58PB
3Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.12 9,65
4Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.11 9,68
5Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.12 9,70PB
4. erä
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.12 9,32PB
2Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.11 9,48
3Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.12 9,64
4Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11 9,69
5. erä
1Anniina OllilaAnniina Ollila (-11)VammsVoi25.4.11 8,77
2Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.11 9,06PB
3Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.11 9,11PB
4Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.12 9,17PB
5Venla KaitaleVenla Kaitale (-11)KiukKi22.4.11 9,17PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.123.30,57PB
2Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.123.40,67PB
3Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.123.46,49PB
4Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.113.51,96PB
5Milja AnttilaMilja Anttila (-11)NakkVire26.5.113.53,64SB
6Helmi RepoHelmi Repo (-12)UlvST27.1.124.28,29PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Milja AnttilaMilja Anttila (-11)NakkVire26.5.1110,65PB
2Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.1213,09PB
3Isla SeppänenIsla Seppänen (-12)RaumU6.4.1213,68PB
2. erä
1Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.1211,84PB
2Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.1212,23PB
3Helmi RepoHelmi Repo (-12)UlvST27.1.1212,83PB
4Ellen KallioEllen Kallio (-11)NoormNo19.10.1113,04PB
3. erä
1Vilja RehoVilja Reho (-11)KanksLei9.6.1111,38PB
2Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.1113,05PB
3Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.1222,08PB
4. erä
1Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.1110,29PB
2Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.1111,32
3Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.1111,35PB
4Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.1111,98PB
T13 Pituus/LJ
1Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.114,22 PB
  3,80     3,88     4,01     3,81     3,91     4,22 PB     
2Mette HäkkinenMette Häkkinen (-12)VammsVoi2.1.124,16 PB
  3,58 PB     3,75 PB     3,91 PB     3,85     X     4,16 PB     
3Neela MastNeela Mast (-11)VammsVoi25.7.114,15 PB
  4,15 PB     3,93     3,90     3,91     4,03     4,14     
4Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.124,03 PB
  4,03 PB     3,99     4,01     3,83     4,01     4,03 =PB     
5Ellen RantanenEllen Rantanen (-11)VammsVoi13.3.114,00 PB
  4,00 PB     X     3,88     3,55     X     X     
6Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.113,95 PB
  X     X     3,78 PB     X     3,95 PB     X     
7Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.123,92 PB
  3,64 PB     3,81 PB     3,68     3,75     3,65     3,92 PB     
8Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.123,90 PB
  3,90 PB     X     X     3,77     X     3,69     
9Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.123,75 PB
  3,42 PB     2,68     3,75 PB     
10Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.113,68 PB
  3,66 PB     X     3,68 PB     
11Venla KaitaleVenla Kaitale (-11)KiukKi22.4.113,68 
  X     3,27     3,68     
12Isla SeppänenIsla Seppänen (-12)RaumU6.4.123,62 PB
  3,61 PB     3,62 PB     3,52     
13Ellen KallioEllen Kallio (-11)NoormNo19.10.113,62 PB
  3,62 PB     3,41     3,30     
14Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.113,61 PB
  3,47 PB     3,58 PB     3,61 PB     
15Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.113,60 PB
  3,60 PB     X     3,45     
16Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.123,57 PB
  3,00 PB     3,42 PB     3,57 PB     
17Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.123,55 PB
  3,45 PB     3,43     3,55 PB     
18Saara TanninenSaara Tanninen (-11)NoormNo11.7.113,36 PB
  3,36 PB     3,31     X     
19Kristiina NieminenKristiina Nieminen (-11)VammsVoi 27.9.113,22 PB
  3,22 PB     2,98     2,90     
20Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.122,90 PB
  X     2,55 PB     2,90 PB     
Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11NM 
  X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KanksLei22.2.1210,23=PB =kk12
  10,07     10,11     9,62     10,23 =kk12 =PB     X     9,77     
2Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.119,42=PB
  8,61     8,67     9,42 =PB     X     7,75     8,32     
3Anniina OllilaAnniina Ollila (-11)VammsVoi25.4.119,34PB
  8,37     7,87     8,30     8,89     9,34 PB     8,10     
4Milja AnttilaMilja Anttila (-11)NakkVire26.5.118,35PB
  7,55 PB     8,26 PB     8,35 PB     X     7,35     7,58     
5Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.127,18PB
  7,15 PB     7,18 PB     6,74     6,81     7,04     6,85     
6Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.117,02
  6,33     6,54     7,02     6,14     6,72     6,86     
7Ellen KallioEllen Kallio (-11)NoormNo19.10.116,74PB
  6,74 PB     6,58     6,09     6,29     5,84     6,58     
8Helmi RepoHelmi Repo (-12)UlvST27.1.126,71PB
  6,71 PB     6,24     5,98     6,21     6,64     6,39     
9Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.126,63
  6,38     6,61     6,63     
10Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.126,54PB
  6,54 PB     6,13     6,20     
11Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.126,32
  6,32     5,74     4,77     
12Alexandra HärmäläinenAlexandra Härmäläinen (-12)PorinYU29.9.126,01PB
  5,72 PB     5,98 PB     6,01 PB     
13Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.115,55
  5,42     5,55     5,34     
T11 60 m
1. erä
1Oona VandellOona Vandell (-14)PorinYU8.1.1410,50PB
2Elsa HynnäElsa Hynnä (-13)VammsVoi8.9.1310,56SB
3Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.1411,72PB
2. erä
1Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.1410,21PB
2Erin RantanenErin Rantanen (-13)VammsVoi20.7.1310,27PB
3Eevi PirttinenEevi Pirttinen (-15)NoormNo29.1.1510,60PB
4Fanni KeskinenFanni Keskinen (-14)LauttLu5.1.1410,96PB
3. erä
1Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.1410,20PB
2Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.1310,28PB
3Amelia YlikännöAmelia Ylikännö (-14)LauttLu29.4.1410,58PB
4Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.1410,70
4. erä
1Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.13 9,76PB
2Sofia KarimäkiSofia Karimäki (-13)VammsVoi2.7.13 9,83PB
3Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.13 9,88
4Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.1410,15
5Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.1410,28
5. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.13 8,86PB kk11(11-v. ka 74.)
2Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.14 9,44PB
3Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.13 9,57PB
4Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.13 9,89
5Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.13 9,94
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133.49,66PB
2Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.133.50,42PB
3Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.133.52,02PB
4Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.143.57,93PB
5Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.143.59,28PB
6Senni AntikainenSenni Antikainen (-13)SäkU26.2.134.05,16PB
7Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.144.07,99PB
8Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.144.40,06PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.134,32 
  4,28     4,25     4,16     4,25     4,32     4,01     
2Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.134,10 PB
  3,76     3,95     3,84     X     3,92     4,10 PB     
3Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.134,07 
  3,81     3,97     3,88     3,81     4,02     4,07     
4Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.143,98 PB
  3,68 =PB     3,67     3,86 PB     3,69     3,93 PB     3,98 PB     
5Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.133,89 PB
  3,77 PB     3,80 PB     3,73     3,88 PB     3,89 PB     3,81     
6Kiira KoskelaKiira Koskela (-13)VammsVoi6.2.133,78 PB
  3,78 PB     3,57     3,47     3,72     2,87     P     
7Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.133,61 
  3,53     3,61     3,39     3,27     X     3,53     
8Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.143,51 
  3,23     3,51     3,41     X     3,47     3,47     
9Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.133,49 
  3,49     3,33     3,18     
10Erin RantanenErin Rantanen (-13)VammsVoi20.7.133,40 PB
  3,40 PB     3,31     X     
11Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.143,33 
  3,16     3,27     3,33     
12Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.133,30 PB
  3,30 PB     3,26     3,30 =PB     
13Elsa HynnäElsa Hynnä (-13)VammsVoi8.9.133,26 PB
  3,21 PB     3,14     3,26 PB     
14Amelia YlikännöAmelia Ylikännö (-14)LauttLu29.4.143,20 PB
  3,20 PB     3,14     3,09     
15Fanni KeskinenFanni Keskinen (-14)LauttLu5.1.143,14 PB
  3,14 PB     2,76     3,05     
16Oona VandellOona Vandell (-14)PorinYU8.1.143,06 PB
  3,06 PB     2,90     2,86     
17Inna VaajasaariInna Vaajasaari (-14)KanksLei27.2.143,00 PB
  2,90 SB     2,97 =PB     3,00 PB     
18Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.142,97 
  2,97     2,84     X     
19Venla KootaVenla Koota (-14)KanksLei23.12.142,93 PB
  2,93 PB     2,88     2,86     
20Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.142,55 
  2,47     2,36     2,55     
T9 40 m
1. erä
1Minttu RitolaMinttu Ritola (-15)NoormNo20.8.15 7,66PB
2Elsi JoensuuElsi Joensuu (-17)PorinYU11.8.17 7,79PB
3Viola SunikkaViola Sunikka (-16)NakkVire16.1.16 7,88PB
4Kiira PaattiniemiKiira Paattiniemi (-17)PorinYU15.4.17 9,10PB
2. erä
1Ella VandellElla Vandell (-16)PorinYU16.7.16 7,72PB
2Alisa SuniAlisa Suni (-15)PorinYU28.11.15 7,95PB
3Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.17 8,16PB
4Aurora LaihoAurora Laiho (-17)PorinYU1.9.17 8,34PB
3. erä
1Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.16 7,76PB
2Josefiina LehtimäkiJosefiina Lehtimäki (-15)KanksLei4.8.15 7,92PB
3Isla RanneIsla Ranne (-17)NoormNo3.2.17 8,23PB
4Siiri LuodetlahtiSiiri Luodetlahti (-15)PorinYU17.11.15 8,30PB
5Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.17 8,99
4. erä
1Lyyli MäkirintaLyyli Mäkirinta (-15)PorinYU2.6.15 7,37PB
2Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.15 7,37PB
3Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.15 7,52PB
4Alisa SoitonenAlisa Soitonen (-16)UlvST24.5.16 7,82PB
5Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.15 7,92
5. erä
1Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.15 7,11PB
2Eevi PirttinenEevi Pirttinen (-15)NoormNo29.1.15 7,15PB
3Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.15 7,22PB
4Aura HeikkiläAura Heikkilä (-15)LauttLu28.5.15 7,22PB
5Adessa PalonenAdessa Palonen (-15)PorinYU31.3.15 7,23PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Minttu RitolaMinttu Ritola (-15)NoormNo20.8.154.06,29PB
2Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.154.07,08PB
3Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.154.08,56PB
4Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.154.19,52PB
5Alisa SuniAlisa Suni (-15)PorinYU28.11.154.20,20PB
6Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.154.32,57PB
7Lila KilkkuLila Kilkku (-15)PorinYU4.6.154.39,05SB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eevi PirttinenEevi Pirttinen (-15)NoormNo29.1.153,48 =PB
  3,27     3,31     3,43     3,43     3,47     3,48 =PB     
2Adessa PalonenAdessa Palonen (-15)PorinYU31.3.153,43 PB
  3,09 PB     3,24 PB     X     3,37 PB     3,25     3,43 PB     
3Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.153,35 
  3,24     3,15     3,35     3,14     3,20     3,23     
4Aura HeikkiläAura Heikkilä (-15)LauttLu28.5.153,31 PB
  3,21 PB     3,12     3,31 PB     3,27     2,57     2,50     
5Lyyli MäkirintaLyyli Mäkirinta (-15)PorinYU2.6.153,26 PB
  2,96     3,18 PB     3,17     3,13     3,26 PB     3,26 =PB     
6Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.153,13 
  2,93     3,12     3,11     3,03     3,13     3,01     
7Minttu RitolaMinttu Ritola (-15)NoormNo20.8.153,13 PB
  2,84 PB     2,80     2,87 PB     3,09 PB     3,08     3,13 PB     
8Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.153,11 PB
  2,79     2,79     3,11 PB     3,07     2,96     3,10     
9Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.172,81 
  2,75     2,62     2,81     
10Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.152,79 PB
  2,74 PB     2,65     2,79 PB     
11Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.152,77 
  2,77     2,66     2,70     
12Josefiina LehtimäkiJosefiina Lehtimäki (-15)KanksLei4.8.152,77 
  2,61     X     2,77     
13Alisa SuniAlisa Suni (-15)PorinYU28.11.152,76 PB
  2,62 PB     2,54     2,76 PB     
14Elsi JoensuuElsi Joensuu (-17)PorinYU11.8.172,66 PB
  2,66 PB     2,65     2,41     
15Alisa SoitonenAlisa Soitonen (-16)UlvST24.5.162,64 
  2,64     2,51     2,50     
16Ella VandellElla Vandell (-16)PorinYU16.7.162,38 PB
  2,16 PB     2,38 PB     X     
17Isla RanneIsla Ranne (-17)NoormNo3.2.172,35 PB
  1,82     2,35 PB     2,24     
18Siiri LuodetlahtiSiiri Luodetlahti (-15)PorinYU17.11.152,28 PB
  2,28 PB     2,25     X     
19Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.172,12 PB
  2,12 PB     1,92     2,01     
20Aurora LaihoAurora Laiho (-17)PorinYU1.9.171,57 PB
  1,57 PB     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja