TULOKSET: Hyppykisa, Rovaniemi, Santasport-urheiluhalli, 13.2.2024


14 urheilijaa, 20 lajisuoritusta

Miehet
P15 Pituus/LJ
1Nikolai MursuNikolai Mursu (-09)PohjKoi19.2.094,49 PB
  4,27 PB     4,49 PB     X     4,10     4,20     4,40     
P13 Pituus/LJ
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.123,96 
  X     3,96     X     3,69     3,70     X     
P13 Kolmiloikka/TJ
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.128,32 PB
  8,32 PB     X     X     X     X     8,18     
Naiset
N Pituus/LJ
1Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.055,43 PB
  X     5,43 PB     X     X     5,26     5,24     
2Dagmar KontiosaloDagmar Kontiosalo (-08)PohjKoi8.1.084,59 PB
  X     X     4,59 PB     X     X     X     
N Kolmiloikka/TJ
1Olivia LaineOlivia Laine (-07)PohjKoi15.9.0710,95 
  X     X     10,91     10,73     10,95     X     
2Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.0510,63 PB
  10,63 PB     P     P     P     P     P     
3Helmi KunnariHelmi Kunnari (-07)PohjKoi27.5.079,62  ei lisenssiä
  X     9,62     9,52     9,50     P     P     
T15 Pituus/LJ
1Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.094,87 
  4,87     4,66     4,82     4,54     4,66     4,32     
2Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.103,93 
  3,90     3,93     X     X     X     X     
3Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.103,91 
  X     X     3,91     3,80     3,69     3,84     
4Venla JoutsenVenla Joutsen (-09)PohjKoi8.1.093,69 PB
  X     3,57 PB     X     X     3,69 PB     X     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.108,22 PB
  8,21 PB     8,22 PB     8,17     8,10     7,66     7,87     
2Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.107,99 PB
  7,82 PB     7,67     7,99 PB     X     X     X     
T13 Pituus/LJ
1Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.114,29 
  4,29     4,19     X     4,10     4,22     X     
2Seela OinasSeela Oinas (-12)PohjKoi31.1.123,84 PB
  X     3,73 PB     3,79 PB     3,84 PB     X     X     
3Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.123,57 
  3,55     X     X     3,57     X     X     
4Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.123,48 PB
  X     X     3,35     3,48 PB     X     X     
T13 Kolmiloikka/TJ
1Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.119,28 PB
  9,12     X     9,26 PB     X     X     9,28 PB     
2Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.127,17 PB
  6,95 PB     7,17 PB     X     6,66     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja