TULOKSET: Intersport hallikisa 3, Lappeenranta, 14.2.2024


28 urheilijaa, 28 lajisuoritusta

Miehet
M17 60 m aidat/hurdles
1Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.08 9,39PB
P15 60 m aidat/hurdles
1Lenni RutiLenni Ruti (-10)LappUM2.8.1010,35PB
2Sisu PeräläSisu Perälä (-10)LappUM19.3.1010,43PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Manu MahlavuoriManu Mahlavuori (-13)LappUM27.5.1312,88PB
2Daniel LaineDaniel Laine (-14)LappUM12.7.1413,29PB
2. erä
1Joel SavinenJoel Savinen (-13)LappUM3.4.1312,29PB
2Onni KuuluvainenOnni Kuuluvainen (-14)LappUM21.9.1413,70PB
P9 60 m aidat/hurdles
1Emil ImmonenEmil Immonen (-15)LappUM6.3.1514,12PB
2Toivo SimpuraToivo Simpura (-15)LappUM11.8.1514,28PB
Naiset
N 60 m aidat/hurdles
1Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.04 8,92
N17 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.07 9,25PB
2Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.0810,06PB
2. erä
1Aino HannikainenAino Hannikainen (-07)LappUM4.9.07 9,29PB
2Malna HeinonenMalna Heinonen (-08)LappUM14.5.08 9,90PB
T15 60 m aidat/hurdles
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.10 9,43
2Neela HänninenNeela Hänninen (-10)LappUM23.2.10 9,86
3Elsa NapariElsa Napari (-10)LappUM12.11.1010,70
T13 60 m aidat/hurdles
1Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.1210,97PB
2Verna KoivulaVerna Koivula (-12)LappUM22.7.1211,82PB
3Iida BjörkholmIida Björkholm (-12)LappUM25.10.1213,62PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Pihla VainikkaPihla Vainikka (-13)LappUM14.4.1310,69PB (11-v. ka 55.)
2Aino KaasinenAino Kaasinen (-13)LappUM4.7.1311,22PB
3Aada ReponenAada Reponen (-13)LappUM3.7.1311,46PB
2. erä
1Rosa AhoraitaRosa Ahoraita (-14)LappUM12.5.1414,35PB
2Silja SoutukorvaSilja Soutukorva (-14)LappUM9.12.1416,42SB
T9 60 m aidat/hurdles
1Milla KoivulaMilla Koivula (-15)LappUM30.6.1513,94PB
2Iida NapariIida Napari (-15)LappUM16.1.1513,95PB
3Iida KinttuIida Kinttu (-15)LappUM29.5.1514,65PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja