TULOKSET: SAUL:n pm-hallikilpailut, Salo, 11.2.2024


25 urheilijaa, 33 lajisuoritusta

Miehet
M85 60 m
1Aarre RastasAarre Rastas (-36)VSMasters2.5.3612,20
2Olavi VarhoOlavi Varho (-37)VSMasters18.4.3713,29 ei lisenssiä
M85 Kuula/SP
1Aarre RastasAarre Rastas (-36)VSMasters2.5.368,36SB
  8,36 SB     8,24     8,00     8,24     8,28     8,25     
M80 60 m
1Jouko TeiniläJouko Teinilä (-44)VSMasters12.12.4410,77SB
M75 60 m
1Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.49 9,54SB
2Jukka HelkamaJukka Helkama (-46)VSMasters31.10.46 9,93SB
3Juhani SaarinenJuhani Saarinen (-45)VSMasters19.7.4512,57PB
M75 60 m aidat/hurdles
1Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.4911,23SB
M75 Kuula/SP
1Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.499,75SB
  9,16 SB     9,67 SB     8,98     9,50     9,27     9,75 SB     
2Juhani SaarinenJuhani Saarinen (-45)VSMasters19.7.457,49SB
  7,13 SB     7,49 SB     7,49 =SB     7,45     7,42     7,24     
M70 60 m
1Heimo ElonenHeimo Elonen (-50)VSMasters15.12.50 8,59
M60 Kuula/SP
1Mika HakalaMika Hakala (-61)TurunSU6.7.6111,40PB
  10,64 PB     10,23     10,88 PB     10,69     X     11,40 PB     
M55 Kuula/SP
1Raimo VirtanenRaimo Virtanen (-67)NurmijYU13.2.6713,59PB
  12,76 SB     12,64     13,07 PB     X     13,14 PB     13,59 PB     
M50 60 m aidat/hurdles
1Jani KangasniemiJani Kangasniemi (-73)VSMasters29.3.73 9,74PB
M40 60 m
1Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.84 7,84SB
2Asko LehtonenAsko Lehtonen (-84)KU-583.11.84 8,15
3Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 8,37SB
M40 60 m aidat/hurdles
1Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8211,06
M40 Kuula/SP
1Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.8410,93SB
  9,95 SB     10,35 SB     10,68 SB     10,93 SB     X     P     
M35 60 m
1Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,73
M30 60 m
1Juuso KosonenJuuso Kosonen (-93)TurWei23.1.93 7,76
Naiset
N70 60 m
1Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.54 9,81SB
N65 Kuula/SP
1Virve LännistöVirve Lännistö (-57)VSMasters26.8.578,79
  8,79     X     8,17     8,08     8,33     8,39     
2Eila SeppänenEila Seppänen (-56)VSMasters4.10.566,91
  6,65     6,61     6,87     6,91     6,78     6,62     
N55 60 m
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.68 8,68
2Katrin MertanenKatrin Mertanen (-66)VSMasters9.11.66 8,85SB
3Minna KoivuniemiMinna Koivuniemi (-69)VihdUV1.1.69 9,50
N55 60 m aidat/hurdles
1Katrin MertanenKatrin Mertanen (-66)VSMasters9.11.6610,14SB
2Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6811,12
N45 60 m
1Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.78 8,86=SB
N45 Kuula/SP
1Johanna RantaJohanna Ranta (-75)TuUL1.6.756,31
  6,29     X     5,97     6,20     X     6,31     
N40 Kuula/SP
1Anne RämöAnne Rämö (-80)TurKU24.4.807,92SB
  7,79 SB     7,71     7,92 SB     7,65     7,87     7,79     
N35 60 m
1Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.85 8,22=SB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja