TULOKSET: Hallimaaottelu, Bærum NOR, 11.2.2024


46 urheilijaa, 48 lajisuoritusta

M: Ruotsi 138, Suomi 121, Norja 99, Tanska/Islanti 85, N: Ruotsi 138, Suomi 119, Norja 106, Tanska(Islanti 79

Miehet
M 60 m
7Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,85
8Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,87
M 200 m
A-erä
2Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,41
B-erä
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,48
M 400 m
A-erä
3Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 47,81PB kk(ka 8.)
B-erä
2Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.95 47,42PB kk(ka 2.)
M 800 m
1Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.48,61SB kk
7Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.51,92PB kk19(ka 36.) (22-v. ka 11.) (19-v. ka 3.)
M 1500 m
3Santtu HeikkinenSanttu Heikkinen (-02)LempKiYU12.6.02 3.41,46SB kk
7Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.00 3.46,42PB (ka 15.)
M 3000 m
5Mika KotirantaMika Kotiranta (-00)JoensKa28.7.00 8.02,11PB (ka 25.)
8Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 8.14,33SB
M 60 m aidat/hurdles
1Santeri KuusiniemiSanteri Kuusiniemi (-98)JyväskKU10.10.98 7,86SB
4Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,11
M Korkeus/HJ
2Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,13
 2,05/1    2,09/1    2,13/1    2,16/X    2,19/XX     
3Arttu MattilaArttu Mattila (-01)ÄänekU3.3.012,13SB
 2,05/2    2,09/1    2,13/2 SB    2,16/XXX     
M Seiväs/PV
1Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)TuUL3.5.975,18
 5,18/2    5,33/XXX     
5Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.025,03SB
 4,83/2    5,03/2 SB    5,18/XXX     
M Pituus/LJ
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.057,81 PB kk kk19(ka 14.) (22-v. ka 3.) (19-v. ka 2.)
  7,35     7,57 kk kk19 SB     7,55     7,65 kk kk19 SB     X     7,81 kk kk19 PB     
7Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.017,26 
  7,26     X     7,25     X     7,26     7,22     
M Kolmiloikka/TJ
2Aapo KarvinenAapo Karvinen (-01)VammsVoi5.12.0115,65 
  15,21     15,27     15,65     X     15,36     15,33     
3Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9915,28 SB
  15,28 SB     13,44     15,18     X     15,23     15,24     
M Kuula/SP
3Nico OksanenNico Oksanen (-94)TuUL27.7.9417,71
  17,38     17,61     X     X     17,71     17,38     
4Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0017,31
  16,86     X     X     X     X     17,31     
Naiset
N 60 m
5Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.95 7,53
8Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,58
N 200 m
A-erä
2Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,73SB
B-erä
3Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,10
N 400 m
A-erä
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 54,14PB (ka 8.)
B-erä
Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.06 DNS
N 800 m
3Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.032.05,10
7Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.062.09,22
N 1500 m
1Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 4.09,10PB kk(ka 3.)
2Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.09,21SB
N 3000 m
1Ilona MononenIlona Mononen (-03)LahdA18.12.03 9.04,28PBSE22 SE22 kk(ka 5.)
5Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 9.31,59PB (ka 25.)
N 60 m aidat/hurdles
2Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,26PB
6Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,46
N Korkeus/HJ
2Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,80=SB
 1,69/1    1,73/1    1,77/1    1,80/1 =SB    1,83/XXX     
4Heta TuuriHeta Tuuri (-95)TuUL14.1.951,77
 1,73/1    1,77/1    1,80/XXX     
N Seiväs/PV
3Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,38SB
 4,15/1    4,28/1    4,33/3    4,38/1 SB    4,43/XXX     
4Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,28PB
 4,03/1    4,15/2 =SB    4,23/1 SB    4,28/2 PB    4,33/XXX     
N Pituus/LJ
1Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.016,46 
  6,29     6,37     6,46     6,33     6,30     6,18     
5Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.026,12 SB
  5,89     6,05     5,84     6,06     6,12 SB     5,90     
N Kolmiloikka/TJ
4Kira KytöläKira Kytölä (-93)EsboIF25.6.9312,83 SB
  X     11,69 SB     X     12,83 SB     12,55     12,80     
7Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,65 SB
  12,51 SB     12,49     X     12,65 SB     12,15     12,55     
N Kuula/SP
4Emilia KangasEmilia Kangas (-01)KuortKu10.8.0117,26PB kk
  16,51     17,26 kk PB     17,15     16,28     16,43     X     
5Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9416,67
  16,67     16,23     X     16,30     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut