TULOKSET: Pohjanmaan hallikisat 2, Kuortane, Kuortanehalli, 11.2.2024


189 urheilijaa, 288 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,06SB
2Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03 7,17SB
3Frans HäggblomFrans Häggblom (-87)IKFalken29.4.87 7,30
4Teemu JokelaTeemu Jokela (-82)SeinäjsU2.1.82 7,41SB
5Miska NiemonenMiska Niemonen (-04)AlavVi15.8.04 7,54SB
6Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.07 7,93=PB
Alkuerät
1. erä
1Frans HäggblomFrans Häggblom (-87)IKFalken29.4.87 7,27PB
2Miska NiemonenMiska Niemonen (-04)AlavVi15.8.04 7,57SB
3Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.07 7,93PB
4Daniel StrandvallDaniel Strandvall (-81)IKFalken8.10.81 7,95SB
2. erä
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,09
2Rasmus MartinRasmus Martin (-03)IFSibboV26.2.03 7,22SB
3Teemu JokelaTeemu Jokela (-82)SeinäjsU2.1.82 7,44SB
4Taavi LauttamusTaavi Lauttamus (-05)KauhWi31.1.05 7,58SB
M 200 m
1Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.7926,95PB
M 800 m
1Veikka YlihärsiläVeikka Ylihärsilä (-06)SeinäjsU22.4.061.57,16PB
2Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.902.01,84SB
3Aleksi SalmelaAleksi Salmela (-00)GamlakIF27.1.002.04,75PB
4Valtteri LuomalaValtteri Luomala (-01)KauhWi12.2.012.04,90SB
5Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.792.16,71PB
6Elias ÅkerlundElias Åkerlund (-10)GamlakIF5.1.102.19,35PB
Aron ÅkerlundAron Åkerlund (-08)GamlakIF11.9.08DNF
M Seiväs/PV
1Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,10
 3,60/-    3,70/-    3,80/-    3,90/-    4,00/-    4,10/-    4,20/-    4,30/-    4,40/-    4,50/-    4,60/-    4,70/-    5,10/XXO    5,35/XXX     
2Juuso ToivonenJuuso Toivonen (-00)ÄhtU9.3.004,60SB
 3,60/-    3,70/-    3,80/-    3,90/-    4,00/-    4,10/O    4,20/-    4,30/O    4,40/XXO    4,50/O    4,60/XXO SB    4,70/XXX     
3Oskari TikkakoskiOskari Tikkakoski (-06)VetU13.5.064,40=PB
 3,60/-    3,70/-    3,80/-    3,90/-    4,00/XXO    4,10/-    4,20/XO    4,30/-    4,40/XO =PB    4,50/XXX     
4Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.683,80
 3,60/O    3,70/-    3,80/O    3,90/-    4,00/XXX     
M Pituus/LJ
1Oscar GrannasOscar Grannas (-05)IFDrott11.6.056,53 
  4,61     4,93     6,53     6,49     4,57     6,40     
2Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.046,37 SB
  X     X     X     6,04     6,37 SB     4,49     
3Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.076,01 PB
  6,01 PB     5,76     5,60     X     X     5,62     
4Daniel StrandvallDaniel Strandvall (-81)IKFalken8.10.815,82 SB
  5,60 SB     5,82 SB     X     4,98     P     P     
M Kuula/SP
1Jussi TukevaJussi Tukeva (-87)JalasjJa14.2.8714,26SB
  13,91     14,16 SB     X     13,86     14,26 SB     X     
2Linus NurminenLinus Nurminen (-03)TeuvRi19.2.0313,13SB
  12,84 SB     12,71     12,92 SB     12,99 SB     12,51     13,13 SB     
3Petteri PeitsoPetteri Peitso (-87)SeinäjsU13.5.8710,92SB
  X     10,32 SB     9,75     10,92 SB     X     10,54     
M19 400 m
1Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.05 49,99PB kk19(22-v. ka 91.) (19-v. ka 28.)
2Oliver MetsäläOliver Metsälä (-06)SeinäjsU27.4.06 54,71PB
M19 Kolmiloikka/TJ
1Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.0513,72 PB
  X     13,06     13,49 SB     13,42     13,61 PB     13,72 PB     
2Shankar UuksulainenShankar Uuksulainen (-06)VaasVa21.10.0613,06 PB
  X     12,98 PB     X     12,67     12,67     13,06 PB     
3Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.0812,95 PB kk17
  12,39 PB     12,57 PB     12,30     12,60 PB     12,74 PB     12,95 kk17 PB     
4Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.0812,47 PB
  X     11,84 PB     12,35 PB     X     12,47 PB     12,42     
5Venni KankaanpääVenni Kankaanpää (-10)LapVi2.5.1010,77 PB
  10,73 PB     10,61     X     10,77 PB     9,94     P     
M19 Kuula/SP
1Benjamin HolmbäckBenjamin Holmbäck (-05)IFÅsarna27.2.0514,81PB
  14,03     X     X     14,81 PB     X     14,75     
Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.05NM
  X     X     X     X     X     X     
M17 60 m aidat/hurdles
1Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.07 9,44
M17 Korkeus/HJ
1Alec IsaacsAlec Isaacs (-07)MalaxIF30.4.071,98PB kk17(17-v. ka 45.)
 1,55/-    1,60/-    1,65/-    1,70/-    1,80/O    1,85/O    1,90/O    1,95/XO    1,98/XO kk17 PB    2,00/XXX     
2Emil AppelEmil Appel (-09)MalaxIF3.6.091,65=PB
 1,55/O    1,60/O    1,65/O =PB    1,70/XXX     
3Jacob TuufJacob Tuuf (-09)VasaIS12.3.091,65
 1,55/-    1,60/O    1,65/XXO    1,70/XXX     
Venni KankaanpääVenni Kankaanpää (-10)LapVi2.5.10NH
M17 Kuula/SP
1Alexander BromanAlexander Broman (-07)VasaIS 20.10.0715,40PB =kk17
  X     X     15,40 =kk17 PB     15,06     14,97     X     
2Miko NortunenMiko Nortunen (-08)ÄhtU9.3.0810,13PB
  8,85     9,33     9,87     10,13 PB     9,03     9,63     
3Tuomas LähdemäkiTuomas Lähdemäki (-08)SeinäjsU2.3.0810,03
  9,26     10,00     9,98     8,83     10,03     9,66     
P15 200 m
1Veikko KiviniemiVeikko Kiviniemi (-09)SeinäjsU19.9.0926,28PB
2Niko HassilaNiko Hassila (-09)IFDrott8.5.0926,50PB
3Anton ÅbergAnton Åberg (-10)VasaIS20.9.1029,73PB
4Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.1431,03PB kk10(10-v. ka 17.)
P15 800 m
1Otto KolppanenOtto Kolppanen (-10)KälvTa2.4.102.09,74PB kk14(14-v. ka 9.)
2Roni TyyneläRoni Tyynelä (-11)VähänkVie31.1.112.34,22PB
3Nico TyyneläNico Tyynelä (-13)VähänkVie19.3.132.37,24PB
P15 Kuula/SP
1Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.1011,24
  10,33     11,24     10,88     X     X     10,49     
2Venni KankaanpääVenni Kankaanpää (-10)LapVi2.5.109,89
  9,52     9,25     9,59     9,62     9,89     9,87     
3Riku KeskinenRiku Keskinen SaarijPu 6,75
  6,75     6,31     6,56     5,95     5,87     5,51     
P13 60 m
1. erä
1Eino RintalaEino Rintala (-12)SeinäjsU16.8.12 9,94PB
2Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.1310,18PB
3Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.1410,87PB
4Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.1612,20
Kalle AroKalle Aro (-12)KauhWi20.2.12 DNS
2. erä
1Niko SaaranluomaNiko Saaranluoma (-11)KauhajKa29.1.11 9,19PB
2Melvin HjulforsMelvin Hjulfors (-13)IKFalken7.5.13 9,51PB
3Eemi RintalaEemi Rintala (-14)SeinäjsU13.8.14 9,56PB
4Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.12 9,80=PB
5Eemeli KalliokoskiEemeli Kalliokoski (-13)SaarijPu6.7.1310,21PB
3. erä
1Melker StrandvallMelker Strandvall (-11)IKFalken 25.5.11 8,80PB
2Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.12 8,99PB
3Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 9,01PB kk10(10-v. ka 49.)
4Joar SnårbackaJoar Snårbacka (-11)IFNykn12.10.11 9,04PB
5Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.15 9,39
P13 60 m aidat/hurdles
1Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.1211,54PB
2Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.1211,83PB
3Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.1212,03PB
P13 Korkeus/HJ
1Niko SaaranluomaNiko Saaranluoma (-11)KauhajKa29.1.111,40
 0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXO    1,45/XXX     
2Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.121,35PB
 0,95/-    1,00/-    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,40/XXX     
3Melvin HjulforsMelvin Hjulfors (-13)IKFalken7.5.131,25PB
 0,95/-    1,00/-    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
4Eelis HynönenEelis Hynönen (-12)AlavU24.1.121,25PB
 0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
5Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.141,25PB
 0,95/-    1,00/O    1,05/-    1,10/O    1,15/O    1,20/XXO    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
6Vilho KestinmäkiVilho Kestinmäki (-12)ÄhtU9.1.121,25PB
 0,95/-    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO    1,20/XXO    1,25/XXO PB    1,30/XX-     
7Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.131,15=PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO =PB    1,20/XXX     
P13 Kuula/SP
1Eetu KalliokoskiEetu Kalliokoski (-11)SaarijPu 11.3.119,19PB
  8,96 PB     8,09     8,82     8,80     9,19 PB     7,47     
2Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.137,55PB kk11
  6,78 kk11 PB     7,55 kk11 PB     6,81     6,81     6,91     X     
3Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.126,59PB
  5,93     6,59 PB     6,12     6,20     5,93     6,13     
4Eemeli KalliokoskiEemeli Kalliokoski (-13)SaarijPu6.7.135,09PB
  4,86 PB     4,26     4,77     4,86 =PB     5,09 PB     5,07     
5Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.144,91PB
  4,91 PB     4,58     4,54     4,74     3,82     4,24     
6Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.163,10PB
  X     2,65 PB     2,86 PB     3,09 PB     3,00     3,10 PB     
Naiset
N 60 m
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,67PB (17-v. ka 27.)
2Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.05 7,67PB
3Linnea HirveläLinnea Hirvelä (-07)LapVi25.6.07 7,79SB
4Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.03 7,92SB
5Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.06 8,00
6Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.06 8,07
Alkuerät
1. erä
1Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.08 8,78PB
2Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.10 8,86PB
3Emmy ErlandssonEmmy Erlandsson SWE 8,87 uk
4Moa HjulforsMoa Hjulfors (-08)IKFalken25.4.08 9,08PB
5Anita MetsäläAnita Metsälä (-78)SeinäjsU/HUN23.2.78 9,31PB
2. erä
1Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.08 8,09PB
2Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.08 8,22SB
3Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.06 8,30PB
3Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.08 8,30PB
5Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.07 8,32PB
6Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.07 8,48PB
3. erä
1Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.06 8,06PB
2Angelina LaurenAngelina Lauren (-07)IFÅsarna11.8.07 8,07PB
3Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.07 8,17
4Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,19
5Aada MäättäläAada Määttälä (-04)ToholU23.5.04 8,20SB
6Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.05 8,28
4. erä
1Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.05 7,80=SB
2Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,83
3Linnea HirveläLinnea Hirvelä (-07)LapVi25.6.07 7,91SB
4Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.03 7,97SB
5Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.06 7,98PB
6Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,06
N 200 m
1. erä
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.0826,64PB
2Angelina LaurenAngelina Lauren (-07)IFÅsarna11.8.0726,84PB
3Anniina Latva-KivistöAnniina Latva-Kivistö (-08)SeinäjsU22.8.0827,34PB
2. erä
1Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.0625,89PB
2Aada MäättäläAada Määttälä (-04)ToholU23.5.0426,16PB
3Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.0727,28PB
3. erä
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0725,18PB kk17(22-v. ka 93.) (17-v. ka 21.)
2Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0525,38SB
3Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0727,55PB
N 60 m aidat/hurdles
Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 DNS
N Seiväs/PV
1Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,70
 2,90/-    3,00/-    3,10/-    3,20/-    3,30/-    3,40/-    3,50/O    3,60/XO    3,70/XO    3,80/XXX     
2Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,60
 2,90/-    3,00/-    3,10/-    3,20/-    3,30/-    3,40/XO    3,50/O    3,60/XXO    3,70/XXX     
3Klaara KivistöKlaara Kivistö (-08)KalajJu10.5.083,30=PB
 2,90/O    3,00/O    3,10/O    3,20/XXO    3,30/O =PB    3,40/XXX     
4Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.083,20
 2,90/-    3,00/XO    3,10/O    3,20/O    3,30/XXX     
N Pituus/LJ
1Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.035,61 
  X     5,61     5,59     5,53     X     5,60     
2Katja KangasKatja Kangas (-90)PohjKoi21.12.905,46 SB
  X     5,37 SB     5,36     5,46 SB     5,42     X     
3Ella WallinElla Wallin (-08)VasaIS20.12.085,43 SB
  5,34 SB     5,06     5,08     5,43 SB     X     X     
4Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.045,31 SB
  5,27 SB     5,17     5,17     5,27 =SB     5,31 SB     X     
5Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.065,26 SB
  5,26 SB     5,05     X     X     X     X     
6Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.065,24 
  5,16     X     5,24     5,01     X     X     
7Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.085,18 
  5,11     X     5,05     5,18     X     X     
8Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFDrott20.10.055,01 
  5,00     4,96     5,01     X     4,91     X     
9Cajsa EdelbroCajsa Edelbro SWE5,00  uk
  5,00 PB     X     X     
10Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.044,96 SB
  4,78     4,76     4,96 SB     
11Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.084,80 
  4,58     4,80     4,70     
12Sara MattilaSara Mattila (-07)ÄhtU4.7.074,71 PB
  4,53 SB     4,57 SB     4,71 PB     
13Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.054,71 
  4,43     4,71     X     
14Ella NissinahoElla Nissinaho (-05)LimNM16.7.054,71 
  X     X     4,71     
15Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.064,68 
  X     X     4,68     
N Kolmiloikka/TJ
1Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.0311,64 SB
  11,22     X     X     X     X     11,64 SB     
2Wera HuddWera Hudd (-99)VaasTo28.11.9910,71 SB
  10,11     X     10,45     X     10,51     10,71 SB     
3Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.0510,47 PB
  X     10,40     10,28     10,47 PB     10,34     X     
4Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.0810,45 SB
  X     10,45 SB     10,17     X     10,27     9,97     
5Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.109,43 PB
  9,29 SB     9,38 PB     9,20     X     9,43 PB     9,31     
Essi KytöharjuEssi Kytöharju (-07)KauhajKa24.2.07NM 
  X     X     X     X     X     X     
N Kuula/SP
1Minna-Marjatta LiimatainenMinna-Marjatta Liimatainen (-93)HimU30.4.9313,15SB
  13,15 SB     12,91     X     X     13,10     13,10     
2Niina KeloNiina Kelo (-80)KeskiUYU26.3.8012,70SB
  12,70 SB     12,54     12,70 =SB     12,23     X     12,17     
3Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.049,05PB
  8,10 SB     7,72     7,97     8,69 PB     8,47     9,05 PB     
N19 400 m
1. erä
1Tessa HerronenTessa Herronen (-08)KälvTa17.11.08 61,49PB
2Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)SeinäjsU12.10.06 63,84PB
3Aino VuolleAino Vuolle (-08)KälvTa24.7.08 65,53PB
2. erä
1Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 59,35PB
2Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.05 62,40PB
3Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.06 65,55PB
4Liinu JärvinenLiinu Järvinen (-06)AlajA11.12.06 66,70PB
N19 Korkeus/HJ
1Mia KänsäkangasMia Känsäkangas (-05)GamlakIF10.8.051,70
 1,40/-    1,45/-    1,50/-    1,55/-    1,60/O    1,65/O    1,70/O    1,75/XXXX     
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.061,70=SB
 1,40/-    1,45/-    1,50/-    1,55/-    1,60/O    1,65/O    1,70/O =SB    1,75/XXXX     
1Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.081,70PB
 1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/O PB    1,75/-     
4Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.051,65=SB
 1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/XO    1,65/XO =SB    1,70/XXX     
5Alva ÅkessonAlva Åkesson SWE1,60 uk
 1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/O PB    1,65/XXX     
6Cajsa EdelbroCajsa Edelbro SWE1,60 uk
 1,40/-    1,45/O    1,50/O    1,55/XO    1,60/O PB    1,65/XXX     
7Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.081,55PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/XXO PB    1,60/XXX     
8Emmy ErlandssonEmmy Erlandsson SWE1,50 uk
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXO PB    1,55/XXX     
N17 300 m
1Lotta LithenLotta Lithen (-08)VasaIS20.7.0844,14PB
2Mirva NäykkiMirva Näykki (-07)LapVi7.1.0748,15PB
N17 60 m aidat/hurdles
1Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.08 8,46PB (17-v. ka 12.) (16-v. ka 2.)
2Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.08 8,81PB
3Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,87PB
4Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.08 8,91PB
5Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.07 9,22PB
N17 Pituus/LJ
1Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.075,26 PB
  5,26 PB     X     5,18     5,03     4,86     X     
2Iina MannerIina Manner (-08)ÄänekU1.11.085,09 PB
  4,99 SB     4,82     5,09 PB     5,02     P     5,08     
3Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.075,04 PB
  5,04 PB     X     4,81     X     X     4,91     
4Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.084,84 
  X     4,84     4,73     X     X     X     
5Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.104,83 
  X     4,83     X     4,77     4,62     4,73     
6Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.104,83 
  4,73     4,83     4,63     4,18     P     P     
7Annie LundénAnnie Lundén (-07)IFDrott6.6.074,75 
  4,65     4,75     X     4,52     4,63     4,71     
8Maja SunabackaMaja Sunabacka (-09)IFDrott23.11.094,40 PB
  4,23     4,40 PB     4,33     X     4,15     4,09     
9Iris ErnitsIris Ernits (-07)VaasVa23.2.074,38 PB
  4,14 SB     4,38 PB     4,28     
10Saana VuorijärviSaana Vuorijärvi (-09)KauhWi30.5.094,25 PB
  4,16 PB     4,03     4,25 PB     
11Veera PihlajamäkiVeera Pihlajamäki (-07)SeinäjsU9.6.073,37 PB
  X     3,37 PB     3,36     
N17 Kuula/SP
1Tilda ÅbergTilda Åberg (-08)VasaIS1.8.0811,81
  11,81     10,00     10,42     10,32     11,26     11,80     
2Aino JäätteenmäkiAino Jäätteenmäki (-08)LapVi16.1.0811,19PB
  9,96 SB     11,19 PB     10,45     X     X     10,27     
3Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0710,33
  9,15     10,04     X     10,33     10,26     9,62     
4Veera PihlajamäkiVeera Pihlajamäki (-07)SeinäjsU9.6.075,85PB
  5,64 PB     5,45     5,85 PB     5,84     4,74     5,48     
T15 200 m
1. erä
1Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.1029,30PB
2Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.1230,08PB
3Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.1031,68PB
4Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.1032,87PB
2. erä
1Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.1027,34PB
2Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.1027,79PB
3Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.0929,43PB
4Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.1031,29PB
3. erä
1Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.1029,05PB
2Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.1029,83PB
3Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.0930,31PB
4. erä
1Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.1127,18PB kk13(14-v. ka 58.) (13-v. ka 13.)
2Olivia HärtullOlivia Härtull (-09)LarsmoIF 14.2.0927,83PB
3Netta KähtäväNetta Kähtävä (-09)AlavVi16.12.0929,75PB
4Emilia RantalahtiEmilia Rantalahti (-10)AlajA28.8.1030,49PB
5. erä
1Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.1026,69PB kk14(15-v. ka 66.) (14-v. ka 18.)
2Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.0927,21PB
3Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.1030,12PB
4Alina HäkkinenAlina Häkkinen (-09)SaarijPu4.1.0931,21PB
T15 800 m
1Minea HjulforsMinea Hjulfors (-10)IKFalken18.11.102.48,00PB
2Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.102.48,35PB
3Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.103.07,86SB
4Ninni KujanenNinni Kujanen (-11)AlahKi3.8.113.08,26SB
5Mirella NäykkiMirella Näykki (-13)LapVi12.6.133.26,48
6Aada PalomäkiAada Palomäki (-12)LapVi11.5.123.38,50PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.0910,37PB
2Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.1011,18PB
3Alina HäkkinenAlina Häkkinen (-09)SaarijPu4.1.0912,02PB
4Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.1012,34PB
5Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.1012,76PB
2. erä
1Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.09 8,99PB kk15(16-v. ka 33.) (15-v. ka 29.)
2Matilda AinasojaMatilda Ainasoja (-09)IKFalken 16.6.09 9,86PB
3Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.09 9,99
4Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.1010,15PB
5Olivia HärtullOlivia Härtull (-09)LarsmoIF 14.2.0910,17SB
6Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.1010,32PB
T15 Korkeus/HJ
1Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.091,55PB
 1,10/-    1,15/-    1,20/-    1,25/-    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/XO PB    1,60/XXX     
2Matilda AinasojaMatilda Ainasoja (-09)IKFalken 16.6.091,50
 1,10/-    1,15/-    1,20/-    1,25/-    1,35/O    1,40/XO    1,45/O    1,50/O    1,55/XXX     
3Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.101,40PB
 1,10/-    1,15/-    1,20/-    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
4Minea HjulforsMinea Hjulfors (-10)IKFalken18.11.101,35PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO PB    1,40/XXX     
4Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.101,35=PB
 1,10/-    1,15/-    1,20/-    1,25/O    1,30/O    1,35/XO =PB    1,40/XXX     
6Aada PiispanenAada Piispanen (-09)AlajA7.3.091,30SB
 1,10/-    1,15/-    1,20/-    1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
7Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.101,30=PB
 1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO =PB    1,35/XXX     
T15 Kuula/SP
1Netta KähtäväNetta Kähtävä (-09)AlavVi16.12.099,81PB
  9,72 PB     9,45     9,72 =PB     9,02     9,59     9,81 PB     
2Hanna SiiriläHanna Siirilä (-09)AlajA26.3.099,79SB
  8,38 SB     9,79 SB     9,32     8,57     8,94     8,94     
3Angelina HeinäheimoAngelina Heinäheimo (-09)LapVi26.6.099,12PB
  8,22 PB     8,78 PB     8,57     8,67     9,12 PB     8,31     
4Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.107,24PB
  6,05 PB     6,88 PB     7,24 PB     6,93     6,69     6,21     
5Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.106,45
  6,45     6,43     6,16     5,78     5,69     6,11     
T13 60 m
1. erä
1Sanni JäätteenmäkiSanni Jäätteenmäki (-12)LapVi30.8.12 9,64PB
2Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.1410,39
3Ellen SivulaEllen Sivula (-12)AlajA30.8.1210,77PB
4Maria AroMaria Aro (-14)KauhWi11.11.1411,07PB
Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.12 DNS
2. erä
1Janna LemponenJanna Lemponen (-11)LapVi7.1.11 9,65PB
2Usva HaapaniemiUsva Haapaniemi (-11)AlavU28.12.11 9,70PB
3Ninni KujanenNinni Kujanen (-11)AlahKi3.8.11 9,74PB
4Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.12 9,81PB
5Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.1110,12
3. erä
1Frida RossiFrida Rossi (-11)ÄänekU1.5.11 9,18
2Martta HautamäkiMartta Hautamäki (-11)SoinSi19.1.11 9,40PB
3Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.11 9,53
4Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.12 9,65
4Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.12 9,65PB
4. erä
1Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.11 8,23PB kk13(13-v. ka 49.)
2Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.12 8,79=PB
3Vieno MäkinenVieno Mäkinen (-12)SeinäjsU25.1.12 8,90PB
4Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.12 8,99PB
5Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.11 9,00PB
T13 60 m aidat/hurdles
1Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.1110,48PB
2Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.1211,82PB
3Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.1211,83PB
4Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.1213,02PB
5Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.1113,09PB
T13 Korkeus/HJ
1Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.111,35
 0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
2Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.111,35
 0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/-    1,15/-    1,25/O    1,30/XO    1,35/XXO    1,40/XXX     
3Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.111,30PB
 0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/-    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
3Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.121,30
 0,95/-    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXX     
5Martta HautamäkiMartta Hautamäki (-11)SoinSi19.1.111,20SB
 0,95/-    1,15/O    1,20/O SB    1,25/XXX     
6Anna KankaanpääAnna Kankaanpää (-13)SaarijPu25.3.131,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
7Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.131,20PB
 0,95/-    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XX-     
T13 Kuula/SP
1Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.129,84PB
  9,47 PB     9,63 PB     9,84 PB     9,55     9,13     9,41     
2Meri KankaanpääMeri Kankaanpää (-11)SaarijPu8.4.118,77PB
  8,34     8,30     8,77 PB     7,94     7,57     7,94     
3Lilli NortunenLilli Nortunen (-12)ÄhtU1.3.128,10
  8,07     8,10     8,07     7,86     7,23     7,67     
4Sanni JäätteenmäkiSanni Jäätteenmäki (-12)LapVi30.8.127,44PB
  6,97 PB     6,92     6,71     6,77     7,33 PB     7,44 PB     
5Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.117,30PB
  6,53     7,06 PB     7,30 PB     6,65     7,02     6,75     
6Anna KankaanpääAnna Kankaanpää (-13)SaarijPu25.3.136,33PB
  6,03 PB     6,11 PB     6,29 PB     5,25     5,69     6,33 PB     
7Linnea PiispanenLinnea Piispanen (-12)AlajA16.7.126,06PB
  5,49 PB     5,39     6,06 PB     5,72     5,62     5,77     
8Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.145,62PB
  4,82 PB     4,97 PB     5,62 PB     5,00     4,84     X     
9Emilia AroEmilia Aro (-13)KauhWi20.8.135,00PB
  4,42 PB     4,37     5,00 PB     
10Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.134,73PB
  4,73 PB     4,70     4,30     
11Ellen SivulaEllen Sivula (-12)AlajA30.8.124,37PB
  4,37 PB     3,85     3,82     
Sini Korpi-KyynySini Korpi-Kyyny (-11)JyväskKU1.4.11NM
  X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut