TULOKSET: Kansalliset kilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 11.2.2024


311 urheilijaa, 428 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
Nooa HyvärinenNooa Hyvärinen (-08)TampPy 27.10.08 DNS
Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.07 DNS
Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.07 DNS
2. erä
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,87SB
2Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,90
3Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 6,95
4Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,06PB
5Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,34
6Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.01 7,35
7Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 7,43
Ahmed Alabid AlnijrisAhmed Alabid Alnijris (-06)LahdA/SYR31.1.06 DNS
Alkuerät
1. erä
1Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.07 7,86PB
2Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.08 7,91PB
3Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.95 8,20SB
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,49SB
2. erä
1Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,34
2Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.98 7,45SB
3Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 7,49
4Ahmed Alabid AlnijrisAhmed Alabid Alnijris (-06)LahdA/SYR31.1.06 7,54
5Nooa HyvärinenNooa Hyvärinen (-08)TampPy 27.10.08 7,55
6Jari RambergJari Ramberg (-91)TampPy20.4.91 7,63
7Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.07 7,66PB
3. erä
1Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,89SB
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,89
3Arttu PeltolaArttu Peltola (-02)JyväskKU8.10.02 6,92SB
4Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.04 7,04PB
5Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,09
6Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.94 7,26SB
7Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.02 7,28SB
8Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.01 7,34SB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Awancer MamerAwancer Mamer (-95)TampPy/SSU21.11.9522,59 uk
2Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.0823,38PB
3Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0423,55PB
4Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)TuUL11.2.0723,81PB
5Jouko JuntunenJouko Juntunen (-81)TampPy24.1.8123,99
2. erä
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.0522,65PB
2Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,70SB
3Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9522,74PB
4Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.0223,11SB
5Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0523,25
3. erä
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.0221,26PB (ka 12.) (22-v. ka 4.)
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0321,76
3Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0422,18
4Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0022,85
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.94 49,98SB
2Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 50,67SB
3Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.97 51,78SB
4Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 52,17PB
5Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.04 52,58SB
Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.03 DQ
2. erä
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.05 49,23PB kk kk19(22-v. ka 55.) (19-v. ka 18.)
2Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 49,70PB (22-v. ka 94.)
3Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 51,26PB
4Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.78 53,76SB
5Aaro AuvinenAaro Auvinen (-01)YlöjU30.6.01 54,82PB
3. erä
1Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.99 49,53SB
2Lesley MahlakoaneLesley Mahlakoane (-96)LahdA/RSA27.9.96 50,10SB
3Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 51,42PB
4Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.06 52,34PB
Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.02 DQ
4. erä
1Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 48,96PB kk
2Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 49,24SB
3Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.05 49,75PB (22-v. ka 99.)
4Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 51,41PB
5Jouko JuntunenJouko Juntunen (-81)TampPy24.1.81 51,62SB
5. erä
1Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.00 47,33PB kk
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 47,35PB (ka 8.)
3Jaakko LehtiläJaakko Lehtilä (-93)TampPy21.6.93 49,21PB
4Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 51,53PB
5Joni HuhtalaJoni Huhtala (-99)KauhWi30.7.99 51,90PB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.082.08,64
2Tommi KaivolaTommi Kaivola (-06)TampPy11.5.062.08,67
3Severi KymäläinenSeveri Kymäläinen (-91)TampPy21.3.912.10,52SB
4Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.072.15,55PB
5Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.092.18,54
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02 3.53,22PB kk(ka 77.) (22-v. ka 28.)
2Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.03 3.53,70PB (ka 82.) (22-v. ka 30.)
3Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.56,32SB
4Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.97 3.57,67PB
5Arash Ahmad GulArash Ahmad Gul (-03)LahdA7.3.03 4.02,03PB
6Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.07,86PB
7Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.05 4.09,37PB
8Anssi MustonenAnssi Mustonen (-05)KoivKi28.4.05 4.13,09PB
9Akseli YlipeltolaAkseli Ylipeltola (-02)KauhajKa14.4.02 4.19,71PB
10Severi KymäläinenSeveri Kymäläinen (-91)TampPy21.3.91 4.21,90PB
11Kasper RedmanKasper Redman (-08)LahdA16.11.08 4.27,83PB
11Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.05 4.27,83PB
13Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.08 4.50,69
14Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.09 5.15,90
Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98 DNF
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 8.22,52PB kk
2Teemu OksanenTeemu Oksanen (-00)IkaalU28.8.00 8.31,75PB
3Samuel AuvinenSamuel Auvinen (-01)JoensKa8.8.01 8.41,22SB
4Matias MononenMatias Mononen (-02)LahdA6.8.02 8.41,46PB
5Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.09 8.44,23PBSE15 kk17 kk15(17-v. ka 6.) (16-v. ka 1.)
6Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.06 8.58,47PB
7Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06 9.03,24PB
8Jussi SunaJussi Suna (-83)TuTo16.7.83 9.03,51SB
9Yann ChapellièreYann Chapellière (-92)TeivoSt/FRA20.2.92 9.26,97PB
10Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72 9.28,57SB
11Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.07 9.29,32PB
12Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.93 9.52,18SB
13Antero ViitaAntero Viita (-91)KU-586.9.9110.20,67PB
14Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.0410.24,88PB
15Lasse KeroLasse Kero (-77)TuUL3.6.7710.27,92SB
16Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.0910.38,92PB
17Juhani Yli-MarttilaJuhani Yli-Marttila (-88)TampU4.10.8811.12,69SB
M 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,14
2Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.03 8,51PB
3Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 9,25PB
4Jalmari KoskinenJalmari Koskinen (-08)TampPy 26.11.08 9,69PB
2. juoksu
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,19
2Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 9,32PB
3Jalmari KoskinenJalmari Koskinen (-08)TampPy 26.11.08 9,97PB
M 300 m aidat/hurdles
1. erä
1Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9937,79SB
2Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9937,94PB (ka 40.)
3Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0140,23PB
2. erä
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0436,38PB
2Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0336,96PB
3Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0438,19PB (ka 56.) (22-v. ka 37.)
4Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.0639,55PB
3. erä
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0535,85PBSE SE22 SE19 kk kk19
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9836,06PB (ka 7.)
3Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.9638,69PB
4Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0239,59PB
M Korkeus/HJ
1Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)TampPy19.11.042,00SB
 1,72/O    1,77/-    1,82/O    1,85/-    1,88/O    1,94/O    2,00/XXO SB    2,03/XXX     
2Aaro HartikainenAaro Hartikainen (-07)TampPy15.5.071,72
 1,65/O    1,72/O    1,77/XXX     
M Seiväs/PV
1Einari VälimäkiEinari Välimäki (-94)NoormNo2.3.944,85
 4,85/XO    4,95/-    5,05/XXX     
2Aleksi SavolainenAleksi Savolainen (-02)TampPy4.5.024,65SB
 4,35/O    4,45/O    4,55/XXO    4,65/XO SB    4,75/-    4,85/XXX     
3Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)LaitJy28.7.044,45
 4,25/XO    4,45/O    4,55/XXX     
4Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.074,45PB
 3,95/O    4,15/O    4,25/-    4,35/XXO    4,45/XXO PB    4,55/XXX     
5Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.063,95PB
 3,65/O    3,80/XO    3,95/XO PB    4,05/XXX     
6Olli AhvenjärviOlli Ahvenjärvi (-08)VehmU 24.8.083,30PB
 3,30/O PB    3,50/XXX     
M Pituus/LJ
1Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.017,23 PB
  6,88     6,95     7,19 PB     7,12     X     7,23 PB     
2Eetu JokelaEetu Jokela (-03)AlavVi20.2.037,14 PB
  7,13 PB     7,09     6,97     7,01     7,11     7,14 PB     
3Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.086,88 PB kk17
  6,51     6,74     6,88 kk17 PB     6,70     6,79     5,23     
4Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.976,78 
  6,53     6,56     6,78     6,58     6,76     6,63     
5Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.926,61 SB
  6,61 SB     6,43     6,29     6,33     X     X     
6Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.056,46 
  X     X     6,46     X     X     X     
7Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.086,16 
  5,99     6,16     5,94     6,07     X     6,00     
8Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.076,11 PB
  5,96 PB     5,89     5,96 =PB     6,11 PB     X     6,03     
9Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.075,28 
  5,28     5,24     5,26     
10Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.094,94 PB
  4,83 PB     4,94 PB     4,81     
Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.04NM 
  X     P     P     
M Kolmiloikka/TJ
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0614,11 PB kk19
  13,57     13,69     14,11 kk19 PB     X     X     X     
2Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.0313,91 PB
  13,17     13,53     13,54     X     13,47     13,91 PB     
3Eelis HarjunmaaEelis Harjunmaa (-05)TampPy8.4.0512,80 SB
  X     11,64 SB     11,51     X     X     12,80 SB     
Santeri HaapamäkiSanteri Haapamäki (-05)TampPy12.2.05NM 
  X     X     X     X     P     P     
M Kuula/SP
1Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,13
  X     15,81     X     X     16,13     X     
2Paavo PuroPaavo Puro (-05)SuolU12.6.0514,56PB
  X     14,56 PB     X     X     14,40     X     
3Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8113,17SB
  12,81 SB     13,10 SB     13,17 SB     12,31     12,53     12,79     
4Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9213,10SB
  X     11,75     12,08     12,39     12,82 SB     13,10 SB     
5Juho PommelinJuho Pommelin (-95)TampPy12.6.9511,65PB
  11,38 PB     11,65 PB     11,28     11,06     10,86     11,19     
6Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)RiihimKi11.10.8611,22
  10,61     11,11     10,97     X     X     11,22     
7Petri SattoPetri Satto (-69)JanJa11.2.6910,87SB
  10,87 SB     10,31     X     10,54     10,51     X     
8Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7110,83
  10,72     X     10,49     10,46     10,83     10,73     
9Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0810,58PB
  10,57 PB     10,58 PB     10,55     
10Matti SaunanenMatti Saunanen (-75)IkaalU18.10.758,82PB
  8,68 SB     8,82 PB     X     
M19 60 m aidat/hurdles
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.06 8,78PB
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0839,90PB
2Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0840,47PB
M17 60 m aidat/hurdles
1Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.08 8,36
Markus VainioMarkus Vainio (-08)LahdA3.2.08 DNF
M17 300 m aidat/hurdles
1Markus VainioMarkus Vainio (-08)LahdA3.2.0839,97PB kk17(17-v. ka 25.) (16-v. ka 12.)
2Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.0840,06PB (17-v. ka 27.) (16-v. ka 13.)
3Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0743,39PB
4Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0850,75PB
P15 60 m
1. erä
1Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.09 8,05PB
2Samu TulasaloSamu Tulasalo (-10)TampPy 6.6.10 8,09PB
3Jere KinnunenJere Kinnunen (-09)TampPy 21.3.09 8,11PB
4Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 8,20PB
2. erä
1Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 7,90PB
2Eelis HartikainenEelis Hartikainen (-09)TampPy 13.5.09 8,01PB
3Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 8,14PB
4Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.10 8,18
5Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.09 8,36PB
6Jooa KantanenJooa Kantanen (-09)MikkKV30.10.09 8,51
7Kasperi MöttönenKasperi Möttönen (-10)JyväskKU11.4.10 8,70
P15 60 m aidat/hurdles
1Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.09 9,35SB
2Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 9,57PB
3Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.09 9,58
4Elmo HärkönenElmo Härkönen (-09)TampPy1.7.0910,06PB
5Jere KinnunenJere Kinnunen (-09)TampPy 21.3.0910,19PB
P15 Korkeus/HJ
1Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.101,69PB (14-v. ka 48.)
 1,45/O    1,48/-    1,51/XXO    1,54/O    1,57/XO    1,60/O    1,63/O    1,66/O    1,69/XXO PB    1,72/XXX     
2Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.091,66
 1,57/OOO    1,60/OOO    1,63/OOO    1,66/XO-    1,69/XXX     
3Kasperi MöttönenKasperi Möttönen (-10)JyväskKU11.4.101,51=PB
 1,40/O    1,45/O    1,48/O    1,51/XXO =PB    1,54/XXX     
4Ryan RöörRyan Röör (-10)TampPy 24.10.101,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XXO PB    1,48/XX-     
P14 60 m aidat/hurdles
1Elias EskolaElias Eskola (-10)TampPy 31.3.10 9,89
2Ryan RöörRyan Röör (-10)TampPy 24.10.10 9,93PB
3Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.1010,31
Naiset
N 60 m
1. erä
1Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.03 8,02SB
2Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 8,04
3Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)JyväskKU29.4.03 8,05
4Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 8,15
5Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,17
6Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.05 8,27
Emma KoponenEmma Koponen LahdA DNS
2. erä
1Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,65PB (22-v. ka 89.)
2Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.03 7,82PB
3Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,83
4Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 7,94
5Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.01 7,96
6Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 7,99
7Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 8,00
8Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)NoormNo7.9.08 8,09
Alkuerät
1. erä
1Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.05 8,15PB
1Emma KoponenEmma Koponen LahdA 8,15PB
3Venla SimolinVenla Simolin (-02)EspTa28.4.02 8,25
4Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.07 8,30PB
5Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.06 8,35PB
6Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 8,53
7Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.05 8,67SB
8Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.07 8,85PB
2. erä
1Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)NoormNo7.9.08 7,94PB
2Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 7,99
3Amanda KuljuAmanda Kulju (-03)JyväskKU29.4.03 8,01SB
4Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 8,04
5Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 8,09
6Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,16
7Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 8,26
3. erä
1Tessa MoisioTessa Moisio (-03)KaipVi4.5.03 7,77PB
2Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,79PB
3Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 7,93
4Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.03 7,94
5Juulia KokkoJuulia Kokko (-01)ImU28.9.01 7,95SB
6Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 7,99
7Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 8,00
8Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.03 8,08SB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0827,35PB
2Anna PenttiläAnna Penttilä (-07)TampPy16.11.0727,77PB
3Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.0727,79
4Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.0828,55PB
5Janette VähäojaJanette Vähäoja (-08)TampPy17.11.0828,99PB
6Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.0830,05PB
2. erä
1Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.9925,82PB
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0225,92PB
3Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.9726,76PB
4Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0126,98SB
5Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,43SB
6Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.0728,93PB
3. erä
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.0724,40PB kk19 kk17(ka 34.) (22-v. ka 19.) (19-v. ka 8.) (17-v. ka 4.)
2Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0324,44=PB
3Heidi SalminenHeidi Salminen (-03)JyväskKU4.12.0324,94SB
4Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.0425,40SB
5Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0225,91PB
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.05 57,47PB kk19(22-v. ka 79.)
2Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 59,03PB
3Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)JyväskKU16.7.04 59,66PB
4Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05 67,81SB
2. erä
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 58,68PB
2Sofia SivunenSofia Sivunen (-06)PorinYU28.1.06 60,08
3Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 62,61PB
4Olivia TirkkonenOlivia Tirkkonen (-04)HKV23.8.04 69,26PB
Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 DNF
3. erä
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 57,22SB kk19
2Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 57,84SB
3Eliisa RäsänenEliisa Räsänen (-96)EsboIF3.3.96 58,15SB
4Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 61,65PB
Nora KorelinNora Korelin (-06)HKV3.3.06 DNS
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.012.21,27SB
2Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.792.31,45SB
3Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.012.40,49SB
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Winnie MarkénWinnie Markén (-08)IFVOM20.5.08 4.49,46PB
2Sini TirriSini Tirri (-01)LempKiYU4.2.01 4.53,00SB
3Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 4.54,34PB
4Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.95 4.54,38SB
5Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.00 4.55,73PB
6Helmi KarjainenHelmi Karjainen (-02)LempKiYU 25.6.02 4.57,04PB
7Iida HaatajaIida Haataja (-94)OulPy28.9.94 5.00,26SB
8Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.04 5.04,20SB
9Berta LopezBerta Lopez (-02)VasaIS/ESP9.1.02 5.09,76PB
10Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.08 5.34,66SB
11Ingrid JalasIngrid Jalas (-02)HelsTa 24.8.02 5.52,20PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Laura ManninenLaura Manninen (-73)KU-5818.4.7310.11,22SB
2Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.0610.33,26PB
3Ida-Emilia RusanenIda-Emilia Rusanen (-98)PaimU28.5.9810.34,13PB
4Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.0810.34,63PB
5Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.9310.34,76SB
6Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.0410.38,57PB
7Lotta TyppöLotta Typpö (-99)HKV21.7.9910.39,98PB
8Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.8610.42,85SB
9Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.0910.51,44PB (15-v. ka 11.)
10Veera VainioVeera Vainio (-92)TampPy2.12.9211.39,34PB
N 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,48
2Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 8,80=PB
3Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,82PB
4Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.03 8,96
5Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.01 9,39=SB
Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 DNF
2. juoksu
1Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,46PB (ka 49.) (22-v. ka 35.)
2Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 8,78PB
3Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,90
4Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.03 9,08
5Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 9,52
N 300 m aidat/hurdles
1. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0442,12SB
2Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.0443,78PB (ka 70.) (22-v. ka 57.)
3Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0544,26PB kk19
4Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0344,89SB
5Elvi WarwickElvi Warwick (-03)KaipVi27.9.0350,62PB
2. erä
1Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9639,99PBSE kk
2Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.0341,02PB
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0343,51PB
4Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.9747,05PB
5Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.0650,29PB
N Korkeus/HJ
1Ella MikkolaElla Mikkola (-07)TampPy10.11.071,76PB (ka 82.) (22-v. ka 71.) (17-v. ka 20.)
 1,66/O    1,69/O    1,72/O    1,74/O    1,76/XXO PB    1,78/XXX     
2Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,69SB
 1,63/O    1,66/O    1,69/XO SB    1,72/XXX     
3Aino AaltoAino Aalto (-06)VehmU6.6.061,66
 1,60/O    1,63/O    1,66/O    1,69/XXX     
4Katri KatainenKatri Katainen (-99)KeurKi19.10.991,60=SB
 1,55/O    1,60/O =SB    1,63/XXX     
5Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.081,60PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/XXO PB    1,63/XXX     
6Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.991,50SB
 1,50/O SB    1,55/XXX     
N Seiväs/PV
1Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.983,85
 3,85/XO    4,00/XXX     
2Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,65
 3,55/O    3,65/O    3,75/XXX     
3Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,65SB
 3,45/XO    3,55/O    3,65/O SB    3,75/XXX     
4Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,45SB
 3,25/O    3,35/O    3,45/O SB    3,55/XXX     
4Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.093,45
 3,15/O    3,25/-    3,35/O    3,45/O    3,55/XXX     
6Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,45
 3,35/XO    3,45/O    3,55/XXX     
7Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,15SB
 3,00/XXO    3,15/O SB    3,25/XXX     
8Kiia PerkausKiia Perkaus (-03)JyväskKU18.6.033,00SB
 3,00/XO SB    3,15/XXX     
9Liina LaineLiina Laine (-08)TuUL10.2.083,00PB
 2,85/XO    3,00/XXO PB    3,15/XXX     
10Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.112,85PB kk13(14-v. ka 55.) (13-v. ka 14.)
 2,50/O    2,70/O    2,85/XO kk13 PB    3,00/XXX     
Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.02NH
 3,45/XXX     
N Pituus/LJ
1Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,90 
  5,90     X     5,78     5,74     5,66     X     
2Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.025,86 PB
  5,75 PB     3,90     X     X     X     5,86 PB     
3Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.045,72 PB
  5,41     X     5,72 PB     P     P     P     
4Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.045,66 SB
  5,44 SB     5,62 SB     5,39     5,62 =SB     X     5,66 SB     
5Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.075,60 
  5,60     5,56     5,35     P     5,49     5,42     
6Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.035,54 SB
  5,54 SB     5,50     5,36     3,20     X     X     
7Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.005,38 PB
  5,09 SB     5,20 SB     5,24 SB     5,31 PB     5,36 PB     5,38 PB     
8Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.015,28 SB
  5,28 SB     5,11     X     5,22     5,25     5,18     
9Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.095,18 PB
  5,18 PB     4,97     5,11     
10Oona KokkoOona Kokko (-06)TampPy12.8.065,16 
  X     5,16     5,15     
11Rauha RajainmäkiRauha Rajainmäki (-08)NoormNo7.9.085,05 SB
  4,83 SB     4,76     5,05 SB     
12Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.054,99 
  X     4,87     4,99     
13Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.074,96 
  4,89     4,96     4,90     
14Aamu HuhtalaAamu Huhtala (-07)ValkHa22.11.074,82 PB
  X     4,59 SB     4,82 PB     
15Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.064,80 
  X     4,80     X     
16Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.084,74 SB
  4,64 SB     4,54     4,74 SB     
17Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.074,71 
  X     4,71     4,30     
18Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.094,47 PB
  4,34 =PB     4,43 PB     4,47 PB     
19Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.084,42 PB
  4,42 PB     4,25     4,26     
20Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.093,89 
  3,82     3,89     3,87     
N Kolmiloikka/TJ
1Jessica MiettinenJessica Miettinen (-98)JoensKa24.6.9812,61 SB
  12,34 SB     X     X     12,61 SB     X     12,52     
2Hanna PeltolaHanna Peltola (-01)TampPy2.3.0112,32 PB
  X     X     12,32 PB     12,21     12,06     11,98     
3Wilhelmiina HarjuWilhelmiina Harju (-02)JyväskKU26.7.0212,04 SB
  11,53     11,74     X     11,91     11,95     12,04 SB     
4Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0011,97 SB
  11,72     11,94 SB     X     11,91     11,97 SB     11,84     
5Noora HautamäkiNoora Hautamäki (-00)PyhtY20.2.0011,70 PB
  10,81     11,46     11,70 PB     X     11,32     11,51     
6Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.0311,69 SB
  11,51 SB     11,59 SB     X     X     11,69 SB     X     
7Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)TampPy14.6.9811,62 
  X     11,62     X     10,87     X     11,28     
8Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.0711,55 PB
  11,12     11,38 SB     11,30     11,36     P     11,55 PB     
9Essi ErikssonEssi Eriksson (-02)HKV8.1.0211,14 
  11,14     X     11,12     
10Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.0510,95 SB
  X     10,95 SB     X     
11Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.0310,92 
  X     10,92     X     
12Emilia JokinenEmilia Jokinen (-04)VehmU14.8.0410,59 PB
  10,59 PB     X     10,50     
13Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0610,51 
  X     X     10,51     
14Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.0610,25 
  10,25     X     X     
15Verna HuppunenVerna Huppunen (-07)MaarMa16.3.0710,05 
  10,05     9,82     10,01     
16Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.088,78 SB
  8,78 SB     X     8,60     
Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.04NM 
  X     X     X     
N Kuula/SP
1Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9415,76
  15,28     15,70     15,76     X     X     X     
2Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0015,39SB
  14,69     14,80     X     14,85     15,02     15,39 SB     
3Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0313,85
  13,85     13,57     13,83     X     13,78     13,47     
4Gita ReinholmGita Reinholm (-03)KarhKa22.6.0313,27SB
  12,45 SB     13,27 SB     X     12,82     12,96     12,92     
5Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,35SB
  11,66     12,06     X     X     12,35 SB     X     
6Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9912,05
  11,99     11,39     11,88     12,05     11,84     X     
7Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.0011,70SB
  11,48 SB     11,45     X     X     11,70 SB     11,51     
8Miia UskalinmäkiMiia Uskalinmäki (-79)TampPy13.6.799,86PB
  9,86 PB     9,71     9,15     X     9,50     X     
9Anni KantolaAnni Kantola (-05)TampPy 6.9.059,63SB
  6,81 SB     9,63 SB     9,13     
10Monamaria PyhältöMonamaria Pyhältö (-06)TampPy10.10.068,87PB
  8,87 PB     8,70     X     
11Anu VirtanenAnu Virtanen (-77)JanJa18.1.777,48SB
  7,26 SB     7,48 SB     7,39     
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.0842,91PB
2Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.0743,68SB
3Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.0745,31PB
4Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.0845,43PB
5Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.0745,72PB
N17 60 m aidat/hurdles
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 8,33
2Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 9,31=PB
3Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 9,40PB
4Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.08 9,51PB
N17 300 m aidat/hurdles
1. erä
1Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.0848,06PB kk19 kk17
2Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.0852,31PB
3Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0852,67PB
4Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.0753,74SB
5Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.1056,64PB kk14
2. erä
1Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.0743,99PB kk19 kk17(ka 85.) (22-v. ka 71.) (19-v. ka 47.)
2Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.0844,73PB
3Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0845,59PB
4Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0746,21PB
5Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0846,92PB
6Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.0948,16PB kk15
N17 Kuula/SP
1Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)ForssSa2.12.0711,35
  11,24     11,35     10,70     11,26     X     X     
2Roosa AulamoRoosa Aulamo (-08)TampPy 8.7.0810,63
  X     10,63     X     10,45     X     X     
T15 60 m
1. erä
1Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.09 9,08PB
2Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.09 9,12PB
3Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.10 9,31
4Paola PelamoPaola Pelamo (-10)TampPy 10.1.10 9,74PB
5Venla KalliomäkiVenla Kalliomäki (-10)TampPy6.9.1010,02PB
6Rafaela PaezRafaela Paez (-10)TampPy 12.12.1010,44PB
2. erä
1Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.09 8,26PB
2Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.09 8,54PB
3Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.10 8,65PB
4Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.10 9,01
5Isabella HaavistoIsabella Haavisto TampPy 9,06PB
6Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.10 9,11
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.1011,85PB
1Roosa SaarinenRoosa Saarinen (-09)TampPy30.5.0911,85PB
3Rafaela PaezRafaela Paez (-10)TampPy 12.12.1013,04PB
2. erä
1Iida LahtinenIida Lahtinen (-09)VehmU3.2.0910,07PB
2Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.1010,56=PB
3Elsa LindroosElsa Lindroos (-09)TampPy 25.9.0911,82PB
4Maija MäntyläMaija Mäntylä (-09)TampPy22.4.0912,30
5Elea KoskinenElea Koskinen (-09)TampPy23.10.0914,18
3. erä
1Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,62PB
2Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.09 9,74PB
3Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.10 9,97
4Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.1010,02PB
5Noora MoisioNoora Moisio (-09)TampPy22.5.0910,09PB
6Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.0910,13PB
7Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.0910,59
T15 Korkeus/HJ
1Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.091,45
 1,33/O    1,36/O    1,39/O    1,42/XXO    1,45/O    1,49/XXX     
2Roosa SaarinenRoosa Saarinen (-09)TampPy30.5.091,42PB
 1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/XXO    1,42/XO PB    1,45/XXX     
3Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.111,42PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/O    1,42/XXO PB    1,45/XXX     
4Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.101,36PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/XXO    1,36/XO PB    1,39/XXX     
4Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.101,36
 1,25/XO    1,30/O    1,33/XO    1,36/XO    1,39/XXX     
6Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.101,36
 1,25/O    1,30/XXO    1,33/O    1,36/XXO    1,39/XXX     
7Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.101,33PB
 1,25/O    1,30/XO    1,33/XXO PB    1,36/XXX     
8Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.101,30
 1,25/XO    1,30/XO    1,33/XXX     
9Elsa LindroosElsa Lindroos (-09)TampPy 25.9.091,30SB
 1,25/O    1,30/XXO SB    1,33/XXX     
Venla KalliomäkiVenla Kalliomäki (-10)TampPy6.9.10NH
 1,20/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut