TULOKSET: Pm-hallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 10.2.2024


210 urheilijaa, 306 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,85
2Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,86SB
3Jonathan BraceJonathan Brace (-95)BorgåAk17.8.95 6,99SB
4Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,04=SB
5Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.07 7,13
6Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,28SB
Alkuerät
1. erä
1William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,83
2Jonathan BraceJonathan Brace (-95)BorgåAk17.8.95 7,07SB
3Tobias MorenoTobias Moreno (-07)LahdA14.5.07 7,14
4Pyry-Hermanni LahtinenPyry-Hermanni Lahtinen (-04)EspTa8.3.04 7,76PB
5Jonathan KariJonathan Kari (-99)LänsiUU16.12.99 7,93
2. erä
1Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 6,94SB
2Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,06
3Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,40
4Iivo HämäläinenIivo Hämäläinen (-04)ViipU 14.3.04 7,71SB
M 400 m
1. erä
1Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.03 56,16PB
2Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.73 58,99PB
3Juha SilanderJuha Silander (-80)EsboIF26.7.80 66,60SB
2. erä
1Maximillian Arzt JonesMaximillian Arzt Jones (-97)HKV/SWE29.1.97 50,80 uk
2Viljami LestinenViljami Lestinen (-06)HKV1.6.06 51,54PB
3Tomi LaaksoTomi Laakso (-02)TapE3.6.02 52,35PB
4Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 53,38PB
M 800 m
1. erä
1Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.042.22,12PB
2Teemu JauhiainenTeemu Jauhiainen (-09)ViipU23.3.092.22,84PB
3Petri SvärdPetri Svärd (-68)KU-589.4.682.29,02SB
4Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.092.31,58SB
5Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.082.33,88
6Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.892.59,10
2. erä
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.072.05,55PB
2Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.032.07,66PB
3Jerry VileniusJerry Vilenius (-07)HKV3.6.072.08,67
4Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.082.10,59PB
5Melvin SandbergMelvin Sandberg (-07)ÅIFK26.4.072.15,40PB
6Eetu KitinmäkiEetu Kitinmäki (-11)NummKip 6.3.112.15,91PB (13-v. ka 3.)
3. erä
1Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.57,34PB
2Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.051.58,17PB
3Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.051.58,24PB
4Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.042.00,21PB
5Ukko IkonenUkko Ikonen (-06)VantSa11.2.062.00,87
6Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.052.00,91PB
4. erä
1Mohamed AbouettaheryMohamed Abouettahery (-01)MAR2.2.011.50,49 uk
2Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.52,95
3Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.53,46PB (ka 71.) (22-v. ka 25.) (19-v. ka 7.)
4Eelis UittoEelis Uitto (-01)ViipU7.6.011.53,65SB
5Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.53,78PB (ka 86.)
6Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.051.54,72PB (22-v. ka 59.) (19-v. ka 17.)
7Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.041.55,31PB
M 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Eero IlomäkiEero Ilomäki (-01)HIFK2.4.01 8,44PB
2Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.03 8,60SB
3Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.06 9,00SB
2. juoksu
1Matias KomiMatias Komi (-03)IFSibboV12.5.03 8,49PB
2Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.06 8,92PB
M Pituus/LJ
1Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.066,19 PB
  6,13 PB     6,16 PB     6,19 PB     5,72     X     6,07     
2Alec EkblomAlec Ekblom (-05)BorgåAk20.1.056,16 PB
  6,06 PB     6,16 PB     6,07     6,09     6,05     X     
3Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.075,52 
  X     5,37     5,32     5,52     5,52     X     
M Kuula/SP
1Panu TirkkonenPanu Tirkkonen (-97)KeitKu25.2.9716,39
  X     X     X     X     X     16,39     
2Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.0312,96
  12,84     12,94     X     12,96     X     X     
3Jani SeppäläJani Seppälä (-76)KerU6.2.7611,44SB
  11,33 SB     X     X     11,44 SB     X     11,21     
4Olavi HalonenOlavi Halonen (-06)HyvsU24.11.0611,33PB
  11,33 PB     X     X     11,15     11,31     X     
5Antti LamminenAntti Lamminen (-80)HKV19.10.8010,34SB
  10,34 SB     X     X     9,97     X     9,95     
Eero AholaEero Ahola (-99)PorinYU15.1.99NM
  X     X     X     X     X     X     
M19 60 m
1László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 6,92PB (22-v. ka 100.) (19-v. ka 50.)
2Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.05 7,12PB
3Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.06 7,15
4Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.06 7,28PB
Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 DNS
Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 DNS
Alkuerät
1. erä
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 6,87
2Viljami HeinonenViljami Heinonen (-05)HKV31.8.05 7,22PB
3Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.06 7,34PB
4Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.06 7,40PB
5Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.05 7,45
2. erä
1László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 6,98
2Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.06 7,12
3Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 7,38SB
4Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.06 7,47
5Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.05 7,80
6Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 7,81
M19 400 m
1Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.06 55,65PB
2Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 57,17
M19 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 8,40PB
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 8,68
2. juoksu
1Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 8,49PB
2Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 8,54PB
M19 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)EspTa25.2.0619,19PB kk19(19-v. ka 6.)
  18,95 kk19 PB     X     19,19 kk19 PB     19,16     X     18,50     
2Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.0512,19PB
  X     11,55     11,74     X     X     12,19 PB     
M17 60 m
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,39SB
2Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.08 7,40PB
3Elias HeinämaaElias Heinämaa (-07)IFRaseb10.3.07 7,49PB
4Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.08 7,53PB
5Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 7,59
6Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.08 7,70
Alkuerät
1. erä
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,35PB
2Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.08 7,50PB
3Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.08 7,71PB
4Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.08 8,06
Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.08 DQ
2. erä
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 7,55PB
2Leo HeinonenLeo Heinonen (-07)HKV13.9.07 7,60PB
3Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.07 7,68PB
4Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.07 7,69
5Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.08 7,95
3. erä
1Elias HeinämaaElias Heinämaa (-07)IFRaseb10.3.07 7,53PB
2Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.08 7,59
3Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.08 7,60
4Aarne HannikainenAarne Hannikainen (-08)HKV27.6.08 7,78PB
Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.09 DNF
M17 300 m
1. erä
1August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.0839,48PB
2Elias HeinämaaElias Heinämaa (-07)IFRaseb10.3.0740,29PB
3Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.0842,79PB
4Rasmus SjöblomRasmus Sjöblom (-08)KeskiUYU26.9.0845,13PB
2. erä
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.0939,27PB
2Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.0739,64PB
3Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.0839,76PB
4Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.0841,31PB
3. erä
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.0736,82PB kk17
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0737,05PB
M17 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 8,62
2. juoksu
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 8,54PB
M17 Korkeus/HJ
1Tymofii KravchukTymofii Kravchuk (-07)ViipU/UKR13.10.071,82PB
 1,70/O    1,73/O    1,76/O    1,79/O    1,82/XXO PB    1,85/XXX     
2Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.091,70PB
 1,55/O    1,58/O    1,61/XO    1,64/XO    1,67/O    1,70/XO PB    1,73/XXX     
M17 Kuula/SP
1Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0814,30
  X     14,13     X     14,00     14,30     X     
2Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0713,63PB
  13,34 PB     X     X     X     13,63 PB     X     
3Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0712,93PB
  12,93 PB     12,78     X     12,54     X     12,70     
4Oiva MatikainenOiva Matikainen (-10)EspTa7.1.1012,33PB
  12,10 PB     11,97     X     12,33 PB     X     X     
5Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.0811,86PB
  11,23 PB     11,35 PB     X     11,82 PB     11,86 PB     11,00     
Naiset
N 60 m
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,25SB kk
2Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,53
3Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,63
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,68
5Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,74
Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 DNS
Alkuerät
1. erä
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,63
2Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,71SB
3Iida LounelaIida Lounela (-03)HKV27.10.03 8,76SB
4Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.66 9,01SB
Jonna BerghemJonna Berghem (-93)HIK25.2.93 DNF
2. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,61SB
2Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.03 7,77
3Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 7,89SB
4Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.05 7,98SB
3. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,34=SB =kk
2Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 7,85
3Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.05 7,95
4Sirpa PajamäkiSirpa Pajamäki (-79)NurmijYU 18.6.79 8,84SB
5Nelli NikulaNelli Nikula (-75)HKV5.12.75 9,08SB
4. erä
1Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,51SB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 7,72=PB
3Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 7,95
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 8,69=SB
5Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.83 9,04
N 400 m
1. erä
1Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.08 58,23PB kk17(17-v. ka 17.) (16-v. ka 5.)
2Kia WirenKia Wiren (-04)RekRai11.9.04 70,73SB
3Maisa MikkolaMaisa Mikkola (-04)VasaIS11.8.04 72,94PB
4Riitta RahkilaRiitta Rahkila (-77)NurmijYU 7.9.77 73,39PB
2. erä
1Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.04 60,91PB
2Pihla KössiPihla Kössi (-99)PaimU22.10.99 62,45PB
3Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.08 64,41PB
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 66,28SB
3. erä
1Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 57,89PB (22-v. ka 85.)
2Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 58,12=PB
3Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)LahdA24.2.08 61,52PB
4Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.97 62,14
N 800 m
1. erä
1Camilla NiemiCamilla Niemi (-00)ViipU20.12.002.23,32PB
2Kia HeiskanenKia Heiskanen (-00)PorvU27.6.002.25,62PB
3Roosa BuriRoosa Buri (-08)PorvU23.1.082.30,38PB
4Mimi-Amanda OvaskainenMimi-Amanda Ovaskainen (-08)ViipU27.6.082.32,08PB
5Sade HyvärinenSade Hyvärinen (-09)HKV30.11.092.33,62PB
6Vilhelmiina SaukkolaVilhelmiina Saukkola (-06)HIFK26.11.062.43,25PB
Marianne SalmiMarianne Salmi (-06)HKV13.5.06DNF
2. erä
1Senni PääkkönenSenni Pääkkönen (-09)ViipU20.11.092.21,82PB
2Enni RäisänenEnni Räisänen (-08)AnjLi 2.7.082.22,37PB
3Taika HenttonenTaika Henttonen (-08)HKV12.1.082.24,12PB
4Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.022.25,09PB
5Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.092.27,99
6Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.082.29,58PB
7Meri HenttonenMeri Henttonen (-10)HKV 12.5.102.32,39
3. erä
1Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.11,12
2Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.922.14,45PB
3Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.952.16,31PB
4Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.922.20,79SB
5Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.012.23,33
6Venla VirrantuomiVenla Virrantuomi (-06)HKV31.1.062.24,02SB
N 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,47PB kk19
2Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,58
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,62
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,73
5Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,76SB
Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.02 DNF
2. juoksu
1Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,45PB kk19(ka 46.) (22-v. ka 33.) (19-v. ka 15.)
2Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,51PB (ka 62.)
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,57PB
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,62PB (ka 98.) (22-v. ka 75.)
5Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.02 9,39PB
N Pituus/LJ
1Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.025,20 SB
  5,20 SB     5,05     X     X     4,90     X     
2Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.045,20 PB
  X     5,20 PB     4,94     X     X     4,87     
3Alisa TikkanenAlisa Tikkanen (-04)HIFK19.4.044,84 SB
  4,84 SB     X     X     X     4,69     4,71     
4Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.664,35 SB
  4,25 =SB     4,35 SB     4,14     X     4,01     4,20     
N19 60 m
1Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.05 8,02PB
2Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.06 8,13
3Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.05 8,24PB
4Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.06 8,24
5Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EsboIF13.4.05 8,49
6Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05 8,57
Alkuerät
1. erä
1Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.05 8,10PB
2Ella WesterlundElla Westerlund (-05)EsboIF3.10.05 8,48SB
3Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.05 8,53
2. erä
1Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.06 8,16
2Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.06 8,17=PB
3Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.05 8,26PB
4Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EsboIF13.4.05 8,48PB
N19 400 m
1Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.05 60,41PB
2Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.06 61,56PB
N19 Pituus/LJ
1Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.075,55 PB
  X     5,55 PB     5,44     5,34     5,47     5,28     
2Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.095,40 
  5,29     5,33     5,40     P     5,29     P     
3Isabella TuulariIsabella Tuulari (-09)EspTa 5.5.095,10 
  4,69     4,74     5,10     4,90     P     5,08     
4Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.065,06 SB
  X     5,06 SB     X     4,96     X     X     
5Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.104,81 
  4,54     4,64     4,65     4,81     4,71     4,41     
6Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.084,80 SB
  4,80 SB     4,57     X     4,54     4,78     4,46     
7Niina LankinenNiina Lankinen (-09)VantSa23.5.094,72 PB
  4,42 SB     4,24     4,72 PB     4,64     X     4,61     
8Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EsboIF13.4.054,67 PB
  4,59 PB     X     4,67 PB     P     X     X     
9Miina TurpeinenMiina Turpeinen (-05)VesU1.12.054,57 
  X     X     4,57     
N19 Kuula/SP
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0513,23
  X     X     12,93     X     13,23     X     
2Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0612,23PB
  10,85     11,67     10,89     11,53     11,62     12,23 PB     
3Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0610,82=PB
  9,23     9,46     10,70     10,82 =PB     X     X     
4Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EsboIF13.4.058,92PB
  6,95 PB     8,37 PB     7,81     7,21     8,34     8,92 PB     
5Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.066,92
  X     X     X     6,92     6,83     X     
N17 60 m
1Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.08 7,92PB
2Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 7,98
3Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.08 8,09SB
4Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.07 8,22PB
5Nellie LindströmNellie Lindström (-08)IFSibboV10.3.08 8,23
6Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.08 8,42
Alkuerät
1. erä
1Camilla JunesCamilla Junes (-08)EspTa7.9.08 8,04
2Nellie LindströmNellie Lindström (-08)IFSibboV10.3.08 8,21PB
3Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.08 8,32PB
4Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 9,01PB
5Anna PuolanneAnna Puolanne (-07)EspTa23.2.07 9,02PB
2. erä
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 7,97PB
2Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 8,35PB
3Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.08 8,38
4Sofia KuisminSofia Kuismin (-07)EspTa14.3.07 9,04PB
5Jenna LindbergJenna Lindberg (-08)TapE16.6.08 9,17SB
3. erä
1Vilma KlemettiVilma Klemetti (-07)HIFK22.3.07 8,34=SB
2Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.08 8,36SB
3Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.07 8,45
4Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.07 8,50PB
5Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.08 8,73=SB
4. erä
1Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.08 8,18SB
2Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.07 8,27PB
3Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.08 8,50PB
4Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.08 8,60
N17 300 m
1. erä
1Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0845,66PB
2Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.0846,05PB
3Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.0747,35PB
4Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.0847,70PB
5Tuulia KiuruTuulia Kiuru (-07)HIFK7.2.0748,63PB
2. erä
1Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.0843,51PB
2Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.1043,57PB kk14(14-v. ka 38.)
3Elina VakkilainenElina Vakkilainen (-08)VantSa22.3.0845,53PB
4Ida KronholmIda Kronholm (-08)EspTa19.7.0850,65PB
3. erä
1Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.0742,64PB
2Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.0845,74PB
3Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.0846,99PB
Elin TillanderElin Tillander (-07)IFSibboV22.12.07DQ
4. erä
1Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.0843,28PB
2Taimi VallinojaTaimi Vallinoja (-07)HKV 4.5.0743,29PB
3Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.0846,30SB
4Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.0746,72SB
N17 60 m aidat/hurdles
1Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.07 8,84PB
2Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 9,28
3Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.07 9,49
4Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.07 9,66PB
Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 DNS
Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.08 DQ
Alkuerät
1. erä
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 8,78PB
2Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 9,58
3Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.07 9,77PB
4Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.08 9,84
5Vilja ValtakariVilja Valtakari (-07)HIFK18.11.07 9,88SB
6Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.08 9,96PB
2. erä
1Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.07 8,92PB
2Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.07 9,63
3Lumi SimonenLumi Simonen (-08)KeskiUYU30.4.08 9,90
4Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0810,15PB
5Janina HörhammerJanina Hörhammer (-08)IFSibboV9.2.0810,23
N17 Kolmiloikka/TJ
1Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0711,26 
  X     X     11,03     10,84     11,26     11,10     
2Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,80 SB
  X     10,80 SB     10,77     X     10,54     10,28     
3Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.0810,40 
  X     10,31     10,40     X     X     10,13     
4Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0810,35 
  10,26     10,34     10,35     X     X     X     
5Helmi KuitunenHelmi Kuitunen (-09)KU-58 17.1.099,75 SB
  9,61 SB     X     9,54     X     9,31     9,75 SB     
6Jenna LindbergJenna Lindberg (-08)TapE16.6.089,33 SB
  9,18 SB     X     9,33 SB     9,07     P     X     
Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.07NM 
  X     X     X     X     X     X     
N17 Kuula/SP
1Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0812,63PB
  11,53     12,63 PB     X     X     X     12,39     
2Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0912,62
  12,39     11,87     12,36     12,61     X     12,62     
3Jessica BjörkstenJessica Björksten (-07)LiljIK25.5.0712,16SB
  X     X     12,16 SB     X     X     12,06     
4Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.0811,56PB
  10,23     10,56     P     P     11,56 PB     X     
5Janina HörhammerJanina Hörhammer (-08)IFSibboV9.2.0810,86PB
  10,86 PB     10,19     X     10,30     P     P     
6Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.0910,73
  10,73     9,95     10,05     9,79     10,22     10,42     
7Vilma LehtoVilma Lehto (-07)HämeenlTa6.12.079,77PB
  9,77 PB     X     9,15     9,31     9,37     9,69     
8Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.079,71PB
  9,02 PB     9,00     9,56 PB     9,71 PB     8,75     9,56     
9Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.089,54
  9,54     8,55     X     
10Jenna LindbergJenna Lindberg (-08)TapE16.6.088,61PB
  8,39 SB     8,56 PB     8,61 PB     
11Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.087,95
  7,95     7,18     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut