TULOKSET: Pirkanmaan hallikilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 10.2.2024


162 urheilijaa, 268 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,18PB
2Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,24
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,28
4Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 7,38
4Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 7,38PB
6Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,53
Mirko HänninenMirko Hänninen (-02)JanJa11.4.02 DNS
Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.06 DNS
2. erä
1Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 6,92PB (22-v. ka 100.)
2Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,02PB
3Petri IhanderPetri Ihander (-96)LahdA4.9.96 7,06SB
4Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,07
5Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 7,08SB
5Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,08
7Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 7,14
8Awancer MamerAwancer Mamer (-95)TampPy/SSU21.11.95 7,24 uk
Alkuerät
1. erä
1Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 6,93PB
2Awancer MamerAwancer Mamer (-95)TampPy/SSU21.11.95 7,16 uk
3Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,24
4Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 7,43PB
5Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.06 7,44
6Marko NieminenMarko Nieminen (-76)HartVoi10.10.76 7,73SB
2. erä
1Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,04=PB
2Petri IhanderPetri Ihander (-96)LahdA4.9.96 7,13SB
3Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,27
4Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 7,34
5Daniel SaaristoDaniel Saaristo (-04)IkaalU27.10.04 7,84SB
3. erä
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,04
2Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 7,13SB
3Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.03 7,21
4Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.05 7,35SB
5Teemu TapperTeemu Tapper (-77)JyväskKU16.4.77 7,54
6Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.75 8,19
4. erä
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,07
2Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 7,12SB
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,38
4Mirko HänninenMirko Hänninen (-02)JanJa11.4.02 7,51PB
5Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,52PB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Tommi KaivolaTommi Kaivola (-06)TampPy11.5.0624,61PB
2Marko NieminenMarko Nieminen (-76)HartVoi10.10.7625,01SB
3Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0825,39PB
4Seppo AppelqvistSeppo Appelqvist (-70)GamlakIF30.6.7026,11SB
2. erä
1Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0423,64SB
2Jaakko LummeJaakko Lumme ValkHa23,66PB
3Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0124,21PB
4Aaro AuvinenAaro Auvinen (-01)YlöjU30.6.0124,62PB
5Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.7526,78
3. erä
1Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.0222,83PB
2Miro MäkinenMiro Mäkinen (-05)TampPy4.5.0522,98SB
3Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0223,36PB
4Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.0523,40PB
5Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.7224,07=PB
4. erä
1Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0020,98SB kk
2Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9421,52SB
3Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.9622,38PB
4Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0322,39
5Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0523,23PB
6Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.0323,51
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.041.53,40PB (ka 99.) (22-v. ka 46.)
2Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.021.53,95PB
3Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.051.55,25
4Jaakko LehtiläJaakko Lehtilä (-93)TampPy21.6.931.57,06SB
5Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.081.58,00PB kk17
6Aleksi AhlforsAleksi Ahlfors (-07)RaumU9.4.071.58,46PB
7Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.052.03,34PB
8Lassi HeiskanenLassi Heiskanen (-99)KerimU2.12.992.07,27SB
9Juhani Yli-MarttilaJuhani Yli-Marttila (-88)TampU4.10.882.33,16
M Pituus/LJ
1Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.066,52 
  X     X     6,43     6,52     6,39     X     
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.086,20 PB
  5,54     X     5,66     5,71     6,20 PB     6,08     
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.026,10 SB
  5,95 SB     5,94     5,85     6,08 SB     6,10 SB     6,07     
4Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.086,04 
  3,91     5,99     5,88     6,04     5,97     X     
5Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.085,77 
  5,64     5,67     X     5,77     X     X     
6Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.085,75 PB
  5,32 PB     5,24     X     X     X     5,75 PB     
M17 60 m
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,33
2Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,66
3Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,70SB
4Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 7,80
5Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 7,92=SB
Daniel SillanpääDaniel Sillanpää (-07)IkaalU5.5.07 DNS
Alkuerät
1. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,32PB
2Daniel SillanpääDaniel Sillanpää (-07)IkaalU5.5.07 7,48
3Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,66PB
4Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,69
5Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 7,70PB
6Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 7,89SB
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0741,67SB
2Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.0742,02PB
2. erä
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0736,54SB
2Lukas BrandtLukas Brandt (-08)TuUL25.4.0838,21
3Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.0838,37PB
4Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.1039,03PB kk14(14-v. ka 10.)
5Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.0941,95PB
M17 Kolmiloikka/TJ
1Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.0712,33 
  11,77     X     X     12,33     11,86     X     
2Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0811,87 PB
  X     11,74 =PB     X     11,47     11,87 PB     X     
3Jussi NergJussi Nerg (-09)JyväskKU30.3.0911,55 PB
  11,55 PB     X     X     11,43     X     P     
P15 60 m
1. juoksu
1Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.11 9,62
2. juoksu
1Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.11 9,60
P15 Korkeus/HJ
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.101,71PB kk14(14-v. ka 30.)
 1,60/XO    1,66/XO    1,71/O kk14 PB    1,74/XXX     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.00 8,08PB
2Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,10
3Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,13
4Venla SimolinVenla Simolin (-02)EspTa28.4.02 8,22
5Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.05 8,26
6Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.72 9,05
Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 DNS
Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.03 DNS
2. erä
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,75SB
2Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.07 7,84PB
3Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,85
4Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.99 7,88
5Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 7,89PB
6Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 7,99
6Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 7,99
8Erika VälkkynenErika Välkkynen (-04)HämeenlTa20.2.04 8,13
Alkuerät
1. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,82SB
2Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.99 7,87PB
3Erika VälkkynenErika Välkkynen (-04)HämeenlTa20.2.04 8,11SB
4Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,13
5Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.06 8,99SB
6Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.71 9,41
2. erä
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,81SB
2Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.07 7,88SB
3Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 7,98SB
4Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,18
5Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.05 8,23PB
6Venla SimolinVenla Simolin (-02)EspTa28.4.02 8,26
7Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.03 8,98SB
8Annika Rosberg-HaavistoAnnika Rosberg-Haavisto (-81)HämeenlTa4.9.81 9,05SB
3. erä
1Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,89
2Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 7,97PB
2Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 7,97=SB
4Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.00 8,18=SB
5Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 8,24
6Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.72 8,90SB
7Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.99 9,04PB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Erika VälkkynenErika Välkkynen (-04)HämeenlTa20.2.0427,52PB
2Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.0528,19
3Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0629,69
4Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.7231,02SB
5Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.7131,28SB
2. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0425,11SB
2Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,72SB
3Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,85PB
4Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0626,20SB
5Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0127,05SB
6Helmi HaverinenHelmi Haverinen (-08)ValkHa 14.1.0827,61PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Kia LaisiKia Laisi (-01)EspTa19.7.012.23,03PB
2Matleena SivénMatleena Sivén (-07)LahdA6.2.072.24,23PB
3Neela NotkonenNeela Notkonen (-06)LahdA9.8.062.25,51PB
4Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.082.28,39PB
5Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.072.28,58PB
6Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.992.29,10PB
7Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)ViipU23.2.982.29,53PB
8Camilla SilenCamilla Silen (-06)TuUL19.2.062.30,41PB
9Inkeri OjalaInkeri Ojala (-08)NokU 6.7.082.51,11PB
2. erä
1Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.11,97PB
2Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.022.12,13SB
3Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.992.12,49PB (ka 67.)
4Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.12,92SB
5Rauha BuchwaldRauha Buchwald (-95)HKV20.6.952.13,07PB (ka 80.)
6Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.982.13,68PB (ka 94.)
7Aleksandra HuhtalaAleksandra Huhtala (-05)EurajVei12.4.052.18,52PB
8Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.23,20PB
9Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.28,62
10Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.122.29,08
N Pituus/LJ
1Aino-Maria ValkolaAino-Maria Valkola (-08)SaarijPu8.3.085,46 PB
  X     5,32     5,30     X     X     5,46 PB     
2Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.085,31 
  5,19     5,31     5,04     5,24     X     X     
3Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.035,27 
  5,00     4,95     4,87     5,06     5,02     5,27     
4Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.085,24 PB
  X     5,10 SB     4,97     4,99     X     5,24 PB     
5Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.085,15 
  5,15     X     X     5,09     X     4,98     
6Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.075,10 
  5,02     X     5,10     X     X     4,87     
7Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.085,06 PB
  X     5,00 PB     X     5,04 PB     4,85     5,06 PB     
8Vanessa SalminenVanessa Salminen (-07)ForssSa24.5.075,03 SB
  4,89 SB     4,94 SB     X     X     5,01 SB     5,03 SB     
9Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.084,99 
  4,89     4,99     4,99     X     4,86     4,88     
10Verna HuppunenVerna Huppunen (-07)MaarMa16.3.074,94 PB
  4,67     4,94 PB     X     
11Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.084,93 
  X     X     4,93     
12Fiona GirautFiona Giraut (-09)TampPy12.2.094,92 PB
  X     4,59     4,92 PB     
13Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.074,79 PB
  X     4,79 PB     4,65     
14Nea-Kaisa KatajaNea-Kaisa Kataja (-07)PorinYU24.3.074,75 
  4,72     4,75     X     
15Iina SuomäkiIina Suomäki (-08)SaarijPu 22.2.084,72 PB
  4,29 PB     X     4,72 PB     
16Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.104,61 SB
  4,37 SB     4,61 SB     4,58     
17Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.084,54 PB
  4,54 PB     4,22     4,10     
18Enni MakkonenEnni Makkonen (-08)ÄänekU6.11.084,49 
  4,29     4,46     4,49     
19Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.104,40 PB
  4,40 PB     4,28     4,17     
20Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.104,28 PB
  X     4,28 PB     X     
Aamu HuhtalaAamu Huhtala (-07)ValkHa22.11.07NM 
  X     X     X     
N17 60 m
1. erä
1Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.08 8,56PB
2Maisa IlvonenMaisa Ilvonen (-07)TuUL29.10.07 8,69PB
3Tutta MurtoniemiTutta Murtoniemi (-07)NokU14.9.07 8,87
3Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.08 8,87PB
5Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.08 9,02
6Jenna KulmalaJenna Kulmala (-07)LempKiYU13.3.07 9,47
Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 DNS
Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.07 DNS
2. erä
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 7,99SB
2Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.08 8,08
3Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.08 8,15
4Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,17
5Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,37
6Anna PenttiläAnna Penttilä (-07)TampPy16.11.07 8,44PB
7Janette VähäojaJanette Vähäoja (-08)TampPy17.11.08 8,60
Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 DNS
Alkuerät
1. erä
1Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 8,05
2Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.08 8,12PB
3Anna PenttiläAnna Penttilä (-07)TampPy16.11.07 8,49=SB
4Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 8,79PB
Maisa IlvonenMaisa Ilvonen (-07)TuUL29.10.07 DQ
2. erä
1Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,15PB
2Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,38
3Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.08 8,64PB
4Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.08 9,09
5Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.08 9,11PB
3. erä
1Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.08 8,07PB
2Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,14PB
3Janette VähäojaJanette Vähäoja (-08)TampPy17.11.08 8,57
4Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.07 8,78SB
5Tutta MurtoniemiTutta Murtoniemi (-07)NokU14.9.07 8,97
6Jenna KulmalaJenna Kulmala (-07)LempKiYU13.3.07 9,37PB
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.0744,28PB
2Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.0847,70PB
3Jenna KulmalaJenna Kulmala (-07)LempKiYU13.3.0750,89PB
2. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0841,67PB
2Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0842,94PB
3Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.0843,61PB
4Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)TuUL19.2.0744,40PB
5Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0847,43PB
N17 Kolmiloikka/TJ
1Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.0811,85 PB kk19 kk17
  11,31     11,77 kk19 kk17 PB     11,85 kk19 kk17 PB     X     11,16     X     
2Aino-Maria ValkolaAino-Maria Valkola (-08)SaarijPu8.3.0811,69 PB
  11,12 PB     11,63 PB     11,69 PB     10,97     X     11,30     
3Iina SuomäkiIina Suomäki (-08)SaarijPu 22.2.0811,13 PB
  9,24 SB     X     10,82 PB     10,86 PB     10,60     11,13 PB     
4Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.0810,59 SB
  10,59 SB     10,35     10,06     P     9,96     10,41     
5Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.0710,41 
  10,41     X     X     X     X     X     
6Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.0810,04 PB
  9,68 SB     9,70 PB     9,41     9,71 PB     9,85 PB     10,04 PB     
7Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.089,86 PB
  9,86 PB     9,72     9,37     9,42     9,32     9,32     
8Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.089,52 SB
  9,28 SB     9,06     9,21     9,36 SB     9,16     9,52 SB     
9Enni MakkonenEnni Makkonen (-08)ÄänekU6.11.089,24 SB
  X     9,22 SB     9,24 SB     
Senni HaapakoskiSenni Haapakoski (-07)SaarijPu26.4.07NM 
  X     X     X     
T15 60 m
1Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.10 8,46SB
2Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.11 8,54PB
3Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,59SB
4Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.09 8,60
5Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.09 8,63
6Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,90
7Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.10 9,55
8Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.10 9,97
Alkuerät
1. erä
1Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.09 8,53PB
2Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.10 8,55
3Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.09 8,60SB
4Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.11 8,64
5Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.09 8,66
6Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,94
7Sara MajamäkiSara Majamäki (-10)ViialVa3.7.10 9,51
8Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.10 9,89
T15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.0945,22PB
2Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.1048,61PB
3Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.1052,08PB
2. erä
1Silja KemppainenSilja Kemppainen (-10)TampPy7.5.1044,06PB kk14
2Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.0944,84PB =kk15
3Meja KoskinenMeja Koskinen (-09)LahdA 26.4.0947,09PB
4Emilia RantalahtiEmilia Rantalahti (-10)AlajA28.8.1048,05PB
3. erä
1Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0944,44PB kk15
2Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0944,53PB
2Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.1144,53PB kk13
4Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0944,85
5Fanni PaijaFanni Paija (-09)UrjU14.6.0946,34PB
T15 Korkeus/HJ
1Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.101,51
 1,39/O    1,42/O    1,45/O    1,48/O    1,51/O    1,55/XXX     
2Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.111,48
 1,36/O    1,39/-    1,42/O    1,45/-    1,48/XO    1,51/XXX     
3Ella RajalaElla Rajala (-10)LempKiYU14.3.101,48PB
 1,33/O    1,36/O    1,39/O    1,42/O    1,45/XXO    1,48/XO PB    1,51/XXX     
4Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.101,25PB
 1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut