TULOKSET: Areena Indoor Games, Joensuu, Joensuun areena, 10.2.2024


77 urheilijaa, 111 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,82
2Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.03 6,92PB
3Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 6,94SB
4Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.06 6,98PB
5Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.00 7,08
6Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)PolvijU4.3.03 7,25
Alkuerät
1. erä
1Matias AhtinenMatias Ahtinen (-03)PolvijU1.2.03 6,95PB
2Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.06 6,99PB
3Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 6,99SB
4Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 7,47
5Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.05 7,49=PB
2. erä
1Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,82
2Joonas LiukkonenJoonas Liukkonen (-00)PolvijU1.3.00 7,11
3Rasmus LehikoinenRasmus Lehikoinen (-03)PolvijU4.3.03 7,25
4Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.07 7,49PB
5Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.06 7,52
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0621,98PB kk19(ka 88.) (22-v. ka 50.) (19-v. ka 24.)
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.862.20,47
2Jussi-Pekka HeikkinenJussi-Pekka Heikkinen (-75)PaimU17.11.752.22,28PB
3Jaakko AuvinenJaakko Auvinen (-10)JoensKa15.9.102.32,06PB
M 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Joonatan VenäläinenJoonatan Venäläinen (-06)ImU21.1.06 3.55,64PB kk19(19-v. ka 7.)
2Jimi AlastaloJimi Alastalo (-04)JoensKa2.7.04 3.57,34PB
3Eemeli HirvonenEemeli Hirvonen (-05)JoensKa17.10.05 3.59,15PB
4Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.95 4.00,62PB
5Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.05 4.17,84PB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Konsta SaksolaKonsta Saksola (-98)LappUM13.3.98 8.45,77
2Ilmari LehmusIlmari Lehmus (-04)JoensKa10.1.04 8.52,49PB
3Otto RuuskanenOtto Ruuskanen (-04)LappUM16.10.04 9.06,95PB
4Jesse KuokkanenJesse Kuokkanen (-96)VarkKV23.6.96 9.22,52PB
5Petri NevalainenPetri Nevalainen (-94)JoensKa22.12.94 9.44,31SB
M 300 m aidat/hurdles
1Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.0339,62PB
M Seiväs/PV
1Topias MustonenTopias Mustonen (-07)JoensKa27.11.074,90PB kk17(22-v. ka 97.) (17-v. ka 3.)
 4,45/O    4,55/O    4,65/XXO    4,75/O    4,81/O    4,90/XO kk17 PB    5,01/XXX     
2Eemil HallikainenEemil Hallikainen (-04)KaavKai 16.4.044,55
 4,55/XO    4,65/-    4,75/XXX     
3Eeli MustonenEeli Mustonen (-06)JoensKa12.5.064,15=PB
 4,05/O    4,15/O =PB    4,25/XXX     
Oskari VäkeväinenOskari Väkeväinen (-12)JoensKa24.2.12NH
M Pituus/LJ
1Kalle SalminenKalle Salminen (-96)JoensKa29.1.967,46 SB
  7,46 SB     7,31     7,27     X     7,31     7,19     
2Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,26 
  6,98     X     X     7,22     X     7,26     
3Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.076,52 
  X     6,09     X     X     6,52     X     
4Jimi HuuhoJimi Huuho (-01)PyhäsU13.2.016,42 SB
  X     6,33 SB     6,15     6,21     X     6,42 SB     
5Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.056,41 PB
  X     6,18     6,34 PB     6,27     6,33     6,41 PB     
6Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.066,38 
  6,38     X     X     6,17     P     P     
7Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.085,68 PB
  5,35 PB     5,47 PB     5,68 PB     5,41     5,35     P     
8Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.085,42 
  X     5,35     5,42     5,42     X     X     
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.0739,73SB
2Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.0842,89PB
3Tobias LierTobias Lier (-10)JoensKa4.1.1043,61PB
M17 300 m aidat/hurdles
1Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0741,85PB kk17(17-v. ka 83.)
2Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.0845,11PB
Naiset
N 60 m
1. erä
1Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.10 8,44
2Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.91 8,54PB
3Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.08 8,67PB
4Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.08 8,93=SB
2. erä
1Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.08 8,15PB
2Tiia SädeTiia Säde (-04)JoensKa5.6.04 8,17SB
3Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)JoensKa17.6.07 8,24
4Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.04 8,41=PB
3. erä
1Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.03 8,02SB
2Mette VoutilainenMette Voutilainen (-06)SavonlRie15.2.06 8,08PB
3Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.07 8,11PB
4Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.06 8,17
4. erä
1Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)JoensKa16.10.02 7,52SB
2Jonna AaltoJonna Aalto (-06)JoensKa9.4.06 7,76PB
3Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.92 7,84
4Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.04 7,88PB
5Jaana SieviläinenJaana Sieviläinen (-82)JoensKa18.8.82 7,97SB
Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.04 DQ
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Tilda KorhonenTilda Korhonen (-04)SiilPo15.6.0426,28PB
2Veera HäkkinenVeera Häkkinen (-03)JoensKa7.3.0326,29=PB
3Mette-Maria LukinMette-Maria Lukin (-00)JoensKa8.10.0027,57
2. erä
1Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.0426,05SB
2Mette VoutilainenMette Voutilainen (-06)SavonlRie15.2.0628,07
3Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.9129,38PB
3. erä
1Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0425,14PB (22-v. ka 91.)
2Riika TirkkonenRiika Tirkkonen (-04)JoensKa22.6.0425,30
3Essi NurmelaEssi Nurmela (-06)SavonlRie11.9.0627,62PB
4Jemina HerranenJemina Herranen (-05)KuopRei 19.8.0528,94
4. erä
1Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9724,81PB (ka 73.)
2Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.9225,76
5. erä
1Jenna KokkonenJenna Kokkonen (-01)KajKi28.8.0124,15PB
2Milla PirkkalainenMilla Pirkkalainen (-02)JoensKa16.10.0224,40PB (ka 34.) (22-v. ka 19.)
3Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.0626,84PB
4Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.1028,14PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Suvi RantalaSuvi Rantala (-02)HämeenlTa31.8.022.29,10SB
N 1500 m - ylipitkä rata/oversized
1Noora HukkaNoora Hukka (-09)JoensKa27.6.09 4.43,11PB kk kk19 kk17 kk15(15-v. ka 6.)
2Lucia Varela MolejónLucia Varela Molejón (-03)JoensKa/ESP19.1.03 4.53,13PB
3Elli HalonenElli Halonen (-09)JoensKa31.10.09 5.35,56PB
Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 DNF
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Veera LaaksoviitaVeera Laaksoviita (-01)SuomRa23.6.01 9.50,16PB kk(ka 80.)
2Aada MiskalaAada Miskala (-01)JoensKa28.1.0111.05,22
3Ilona PelliIlona Pelli (-06)MikkKV7.3.0611.57,98PB
N 300 m aidat/hurdles
1Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9740,70PB kk(ka 4.)
2Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.0443,49PB (ka 58.) (22-v. ka 46.)
3Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.0748,54PB kk19 kk17
N Seiväs/PV
1Elina RuusuvuoriElina Ruusuvuori (-07)JoensKa17.6.073,15PB
 3,05/O    3,15/O PB    3,25/XXX     
2Mimosa KarjalainenMimosa Karjalainen (-09)SiilPo10.1.093,05
 2,75/O    2,85/O    2,95/XO    3,05/XO    3,15/XXX     
3Kerttu KaiholaKerttu Kaihola (-07)JoensKa29.7.072,95SB
 2,95/XO SB    3,05/XXX     
Essi NurmelaEssi Nurmela (-06)SavonlRie11.9.06NH
 3,15/XXX     
N Pituus/LJ
1Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.045,36 
  X     5,21     5,25     5,32     5,36     X     
2Kiira KiiskinenKiira Kiiskinen (-06)JoensKa5.6.065,26 PB
  4,93     5,05 PB     5,26 PB     5,07     5,20     5,03     
3Sara KyllönenSara Kyllönen (-07)LappUM22.4.075,22 
  X     4,78     5,20     X     X     5,22     
4Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.085,10 PB
  4,95     4,93     5,00     4,81     4,70     5,10 PB     
5Jemina HerranenJemina Herranen (-05)KuopRei 19.8.055,07 PB
  4,45     4,69     4,82 =PB     4,88 PB     4,97 PB     5,07 PB     
6Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.065,06 PB
  X     5,06 PB     4,74     4,77     5,00     X     
7Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.074,99 PB
  4,99 PB     X     4,72     X     4,85     4,83     
8Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.084,76 
  4,54     4,72     4,76     4,68     X     4,60     
9Ida-Liina HyvönenIda-Liina Hyvönen (-10)JoensKa3.5.104,70 PB
  X     4,60     4,70 PB     
10Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.104,68 
  4,42     4,68     4,63     
11Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.084,68 PB
  4,68 PB     4,55     4,47     
12Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.084,58 PB
  3,89 SB     4,58 PB     4,50     
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Matilda HatakkaMatilda Hatakka (-08)ImU12.5.0846,63PB
2Kiira KallinenKiira Kallinen (-09)JoensKa15.12.0947,71PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut