TULOKSET: Ruonalan helmihallikilpailut 1, Kotka, Ruonalan halli, 5.2.2024


57 urheilijaa, 107 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. juoksu
1Miro NaskiMiro Naski (-05)KarhKa6.10.05 7,36=PB
1Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.05 7,61SB
2Veeti HostikkaVeeti Hostikka (-04)KarhKa2.12.04 7,70SB
2Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.05 7,78
2. juoksu
1Miro NaskiMiro Naski (-05)KarhKa6.10.05 7,37
1Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.05 7,55SB
2Veeti HostikkaVeeti Hostikka (-04)KarhKa2.12.04 7,71
2Anton HagelAnton Hagel (-05)KarhKa28.6.05 7,94
M Seiväs/PV
1Simo PiispaSimo Piispa (-75)VehkVei7.4.753,90PB
 3,30/O    3,50/O    3,60/O    3,70/O    3,80/O    3,90/O PB    4,00/XXX     
2Juha GrönroosJuha Grönroos (-81)ValkKa8.4.812,90SB
 2,70/XXO    2,90/O SB    3,00/XXX     
M17 60 m
1. juoksu
1Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.07 7,68
2Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.08 8,15
3Ukko LehtoUkko Lehto (-09)PyhtY1.7.09 8,19PB
4Antti PälliAntti Pälli (-10)VehkVei8.4.10 8,68PB
2. juoksu
1Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.07 7,76
1Ukko LehtoUkko Lehto (-09)PyhtY1.7.09 8,24SB
2Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.08 8,23
M17 Seiväs/PV
Olavi KiiskiOlavi Kiiski (-07)KarhKa8.5.07NH
 4,00/XXX     
P13 60 m
1. juoksu
1Sulo KoskinenSulo Koskinen (-12)KarhU14.7.12 9,36PB
2Luukas HuituLuukas Huitu (-11)KarhKa27.4.11 9,74PB
3Onni BlixtOnni Blixt (-12)VehkVei21.9.12 9,93PB
Juho OksmanJuho Oksman (-97)KarhKa13.8.9710,54SB kilp. ulkop.
2. juoksu
1Sulo KoskinenSulo Koskinen (-12)KarhU14.7.12 9,61SB
2Luukas HuituLuukas Huitu (-11)KarhKa27.4.11 9,98
3Onni BlixtOnni Blixt (-12)VehkVei21.9.1210,12SB
Juho OksmanJuho Oksman (-97)KarhKa13.8.9710,61SB kilp. ulkop.
P11 60 m
1. juoksu
1Konsta LahtiKonsta Lahti (-13)KarhKa2.3.13 9,69PB
2Iivo AhonenIivo Ahonen (-14)KarhKa1.9.14 9,76PB
3Emil PuhakkaEmil Puhakka (-14)KarhKa7.5.1410,05PB
4Lukas KellolaLukas Kellola (-14)KarhKa14.1.1410,16PB
2. juoksu
1Konsta LahtiKonsta Lahti (-13)KarhKa2.3.13 9,69=PB
2Iivo AhonenIivo Ahonen (-14)KarhKa1.9.14 9,90SB
3Emil PuhakkaEmil Puhakka (-14)KarhKa7.5.1410,12
P11 Seiväs/PV
1Konsta LahtiKonsta Lahti (-13)KarhKa2.3.131,80PB
 1,40/O    1,50/O    1,60/XO    1,70/O    1,80/O PB    1,90/XXX     
2Emil PuhakkaEmil Puhakka (-14)KarhKa7.5.141,70PB
 1,40/XO    1,50/O    1,60/O    1,70/XXO PB    1,80/XXX     
P9 60 m
1. juoksu
1Noel PuhakkaNoel Puhakka (-16)KarhKa21.2.1611,16PB
2Savelii IvanovSavelii Ivanov (-15)KarhKa14.9.1511,67PB
2. juoksu
1Noel PuhakkaNoel Puhakka (-16)KarhKa21.2.1611,65
2Savelii IvanovSavelii Ivanov (-15)KarhKa14.9.1511,96SB
Naiset
N 60 m
1. juoksu
1Venla HauhiaVenla Hauhia (-08)VehkVei1.3.08 8,34PB
2Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 8,72
2. juoksu
1Venla HauhiaVenla Hauhia (-08)VehkVei1.3.08 8,42
2Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 8,81
N Seiväs/PV
1Vilma HannulaVilma Hannula (-02)KarhKa4.12.023,50=SB
 3,50/O =SB    3,60/XXX     
N17 Seiväs/PV
1Veera SeppäläVeera Seppälä (-08)HKV24.3.083,07PB
 2,60/-    2,70/O    2,80/XO    2,90/O    3,00/XO    3,07/XXO PB    3,10/XXX     
2Helmi KalliomäkiHelmi Kalliomäki (-08)ValkKa 3.1.082,80PB
 2,40/O    2,50/-    2,60/O    2,70/O    2,80/O PB    2,90/XXX     
T15 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Lotta AaltoLotta Aalto (-09)VehkVei21.12.09 8,87SB
2Oona AhonenOona Ahonen (-09)KarhKa29.5.09 9,19PB
3Seela VänskäSeela Vänskä (-10)KarhKa7.12.10 9,56PB
1. juoksu, 2. erä
1Nea ToivonenNea Toivonen (-09)KarhU10.4.09 8,42
2Sonja LahtiSonja Lahti (-09)KarhKa27.1.09 8,69PB
3Hilma RauhasaloHilma Rauhasalo (-10)KarhKa27.9.1010,41PB
2. juoksu, 1. erä
1Nea ToivonenNea Toivonen (-09)KarhU10.4.09 8,46
2Sonja LahtiSonja Lahti (-09)KarhKa27.1.09 8,78
3Oona AhonenOona Ahonen (-09)KarhKa29.5.09 9,15PB
2. juoksu, 2. erä
1Lotta AaltoLotta Aalto (-09)VehkVei21.12.09 9,03
2Seela VänskäSeela Vänskä (-10)KarhKa7.12.10 9,66SB
3Hilma RauhasaloHilma Rauhasalo (-10)KarhKa27.9.1010,58
T15 Seiväs/PV
1Sonja LahtiSonja Lahti (-09)KarhKa27.1.092,70PB
 2,30/XO    2,40/O    2,50/O    2,60/O    2,70/XXO PB    2,80/XXX     
2Venla ParkkonenVenla Parkkonen (-11)ValkKa28.3.112,60
 2,40/O    2,50/XO    2,60/O    2,70/XXX     
3Valma RauhasaloValma Rauhasalo (-09)KarhKa5.3.092,50PB
 2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/XXO PB    2,60/XXX     
4Vesta IvanovaVesta Ivanova (-09)KarhKa28.11.092,30PB
 1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,30/O PB    2,40/XXX     
T13 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Jade HagqvistJade Hagqvist (-11)KarhKa29.9.11 9,30PB
2Satu NiemeläSatu Niemelä (-11)KarhKa13.5.11 9,63PB
3Lise HellbergLise Hellberg (-12)VehkVei12.11.1210,00PB
4Aada SeppäläAada Seppälä (-12)VehkVei24.2.1210,02PB
1. juoksu, 2. erä
1Karoliina HuttunenKaroliina Huttunen (-11)KarhKa8.3.11 9,02PB
2Jade HellbergJade Hellberg (-11)KarhKa12.1.11 9,97SB
3Viivi KuoppalaViivi Kuoppala (-12)VehkVei14.12.1210,04SB
1. juoksu, 3. erä
1Neela NousiainenNeela Nousiainen (-11)KarhU13.5.11 9,10PB
2Aada HänninenAada Hänninen (-12)KarhKa5.10.12 9,76PB
2. juoksu, 1. erä
1Karoliina HuttunenKaroliina Huttunen (-11)KarhKa8.3.11 8,94PB
2Jade HagqvistJade Hagqvist (-11)KarhKa29.9.11 9,66
3Satu NiemeläSatu Niemelä (-11)KarhKa13.5.11 9,82
4Aada HänninenAada Hänninen (-12)KarhKa5.10.1210,03
2. juoksu, 2. erä
1Lise HellbergLise Hellberg (-12)VehkVei12.11.1210,09SB
2Jade HellbergJade Hellberg (-11)KarhKa12.1.1110,10
3Aada SeppäläAada Seppälä (-12)VehkVei24.2.1210,20SB
4Viivi KuoppalaViivi Kuoppala (-12)VehkVei14.12.1210,32
T13 Seiväs/PV
1Neela NousiainenNeela Nousiainen (-11)KarhU13.5.112,35PB
 1,90/O    2,00/O    2,05/-    2,10/O    2,15/O    2,20/O    2,25/XXO    2,30/O    2,35/O PB    2,40/XXX     
2Jade HagqvistJade Hagqvist (-11)KarhKa29.9.112,10PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,05/XXO    2,10/O PB    2,15/XXX     
3Jade HellbergJade Hellberg (-11)KarhKa12.1.111,70PB
 1,50/XO    1,60/O    1,70/XXO PB    1,80/XXX     
T11 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Minttu KallioMinttu Kallio (-13)KarhKa22.1.1310,23PB
2Sara NiemeläSara Niemelä (-13)KarhKa21.3.1310,62PB
3Peppi PaasaloPeppi Paasalo (-14)KarhKa14.3.1410,70PB
4Ellen TaussiEllen Taussi (-14)KarhKa27.7.1410,78PB
5Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-13)KarhKa27.3.1310,99SB
1. juoksu, 2. erä
1Monica LampilaMonica Lampila (-13)ValkKa28.2.13 9,71=PB
2Kaisla RongasKaisla Rongas (-14)KarhKa10.2.1410,04PB
3Heini KiviharjuHeini Kiviharju (-13)KarhU30.4.1310,30PB
4Ella LehtoElla Lehto (-14)PyhtY30.9.1410,90PB
2. juoksu, 1. erä
1Monica LampilaMonica Lampila (-13)ValkKa28.2.13 9,86
2Kaisla RongasKaisla Rongas (-14)KarhKa10.2.1410,18
3Sara NiemeläSara Niemelä (-13)KarhKa21.3.1310,93
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-13)KarhKa27.3.1311,38SB
2. juoksu, 2. erä
1Minttu KallioMinttu Kallio (-13)KarhKa22.1.1310,31
2Heini KiviharjuHeini Kiviharju (-13)KarhU30.4.1310,41SB
3Ella LehtoElla Lehto (-14)PyhtY30.9.1410,69PB
4Ellen TaussiEllen Taussi (-14)KarhKa27.7.1410,81
T9 60 m
1. juoksu
1Heidi HimanenHeidi Himanen (-15)KarhKa2.11.1511,19PB
2Lisa-Marie HämäläinenLisa-Marie Hämäläinen (-16)PyhtY16.2.1611,63PB
3Elise PirinenElise Pirinen (-16)PyhtY20.3.1611,85PB
4Elli LehtoElli Lehto (-16)PyhtY13.11.1613,14PB
2. juoksu
1Heidi HimanenHeidi Himanen (-15)KarhKa2.11.1511,26
2Elise PirinenElise Pirinen (-16)PyhtY20.3.1611,66PB
3Lisa-Marie HämäläinenLisa-Marie Hämäläinen (-16)PyhtY16.2.1611,67
4Elli LehtoElli Lehto (-16)PyhtY13.11.1613,29

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut