TULOKSET: Pm-hallikilpailut, Savonlinna, Tanhuvaara, 4.2.2024


165 urheilijaa, 366 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Heikki PesonenHeikki Pesonen (-48)JyväskKU14.5.48 9,09
2Arto TorvelainenArto Torvelainen (-64)SavonlRie9.6.64 9,32PB
2. erä
1Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.06 7,36PB
2Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.05 7,49PB
3Hannes MäenpääHannes Mäenpää (-88)SavonlRie28.4.88 8,13
4Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.86 8,23
5Sami MuhonenSami Muhonen (-76)SavonlRie3.2.76 8,72
Alkuerät
1. erä
1Hannes MäenpääHannes Mäenpää (-88)SavonlRie28.4.88 8,10PB
2Christopher MuhonenChristopher Muhonen (-86)SavonlRie12.6.86 8,19PB
3Sami MuhonenSami Muhonen (-76)SavonlRie3.2.76 8,64
4Heikki PesonenHeikki Pesonen (-48)JyväskKU14.5.48 9,08SB
5Arto TorvelainenArto Torvelainen (-64)SavonlRie9.6.64 9,14PB
2. erä
1Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.05 7,52PB
2Konsta KockKonsta Kock (-06)ViipU18.11.06 7,60
M Korkeus/HJ
1Roope TurunenRoope Turunen (-05)PyhäsU2.5.051,80PB
 1,70/O    1,75/O    1,80/XXO PB    1,85/XXX     
M Pituus/LJ
1Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.076,56 
  6,11     X     6,46     X     6,56     X     
2Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.066,39 
  X     5,89     X     X     4,57     6,39     
3Topi TaskinenTopi Taskinen (-05)MikkKV3.6.056,20 PB
  X     6,02 PB     6,16 PB     6,07     5,97     6,20 PB     
4Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.085,74 
  5,59     5,34     5,67     X     5,72     5,74     
5Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.075,58 SB
  5,11     5,38     5,25     5,25     5,58 SB     5,29     
6Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.085,23 
  5,22     X     5,23     X     X     X     
M Kuula/SP
1Kaapo KolariKaapo Kolari (-00)VarkKV7.8.0013,60
  X     13,27     X     13,60     13,50     X     
M17 60 m
1. erä
1Lauri MononenLauri Mononen (-07)SavonlRie9.7.07 7,90PB
2Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.08 8,00PB
2. erä
1Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 7,43SB
2Vinski HynninenVinski Hynninen (-07)JoensKa21.9.07 7,58
3Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.07 7,79
4Renne KankkunenRenne Kankkunen (-08)JoensKa13.7.08 7,96
M17 60 m aidat/hurdles
1Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.08 9,66
M17 Kuula/SP
1Aleksi TanskanenAleksi Tanskanen (-08)JoensKa1.4.0814,40PB
  14,18 PB     13,13     14,19 PB     14,35 PB     14,33     14,40 PB     
2Otso NyyssönenOtso Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0712,45PB
  12,39 PB     11,63     12,45 PB     12,44     11,77     12,03     
3Onni NyyssönenOnni Nyyssönen (-07)JoensKa31.5.0710,34
  10,34     10,28     9,56     10,15     9,80     9,85     
P15 60 m
1Jooa KantanenJooa Kantanen (-09)MikkKV30.10.09 8,45PB
2Leo RyhänenLeo Ryhänen (-09)MikkKV6.3.09 8,55
P15 60 m aidat/hurdles
1Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.09 9,92PB
2Leevi PohjonenLeevi Pohjonen (-09)LappUM 18.11.0910,58PB
P15 Pituus/LJ
1Leevi PohjonenLeevi Pohjonen (-09)LappUM 18.11.094,52 
  4,08     4,29     4,25     3,38     4,29     4,52     
2Leevi PartanenLeevi Partanen (-09)JoensKa26.1.094,25 
  4,25     4,20     P     P     P     P     
P14 60 m
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.10 7,62
2Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.10 8,19
P14 60 m aidat/hurdles
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.10 9,25PB (14-v. ka 17.)
P14 Pituus/LJ
1Toivo TakanenToivo Takanen (-10)JoensKa28.5.105,82 
  5,73     5,82     5,66     5,60     5,64     5,82     
2Peetu AlastaloPeetu Alastalo (-10)PyhäsU25.3.104,82 PB
  4,55 PB     4,73 PB     4,55     4,56     4,82 PB     4,80     
3Max ValtonenMax Valtonen (-10)PyhäsU2.6.104,69 
  4,53     4,63     4,21     4,58     4,67     4,69     
P14 Kuula/SP
1Veikko SuikkiVeikko Suikki (-10)JuvU19.9.109,56PB
  X     X     8,36 PB     9,16 PB     9,06     9,56 PB     
P13 60 m
1Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.11 9,28PB
2Eino TiainenEino Tiainen (-11)KerimU22.7.1110,00PB
P13 Korkeus/HJ
1Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.111,26PB
 1,03/---    1,08/---    1,13/O    1,18/XO    1,22/O    1,26/XO PB    1,30/XXX     
P13 Kuula/SP
1Pietu StenbergPietu Stenberg (-11)PyhäsU5.12.118,86PB
  8,76 PB     8,86 PB     8,23     8,39     
2Eino TiainenEino Tiainen (-11)KerimU22.7.117,71PB
  6,72 PB     7,71 PB     6,94     7,63     
P12 60 m
1Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.12 9,52
2Armas KokkoArmas Kokko (-12)SavonlRie7.9.1210,96PB
P12 60 m aidat/hurdles
1Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.1214,75PB
P12 Korkeus/HJ
1Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.121,12
 1,00/-    1,04/O    1,08/O    1,12/XXO    1,15/XXX     
2Riku PäykkönenRiku Päykkönen (-13)SavonlRie7.4.131,04
 1,00/O    1,04/O    1,08/XX-     
P12 Kuula/SP
1Pyry MyllerPyry Myller (-12)PyhäsU8.5.128,30PB
  7,33     7,54     8,30 PB     7,92     
2Armas KokkoArmas Kokko (-12)SavonlRie7.9.125,11PB
  5,11 PB     X     4,46     4,19     
P11 60 m
1. erä
1Elias HäkkinenElias Häkkinen (-13)HaukivKi4.3.1310,57PB
2Riku PäykkönenRiku Päykkönen (-13)SavonlRie7.4.1310,60PB
3Kasper MäenpääKasper Mäenpää (-13)SavonlRie14.4.1310,62PB
2. erä
1Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.13 9,78PB
2Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.13 9,82
3Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.1310,11
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.133,85 
  3,85     3,72     3,76     3,69     
2Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.133,75 PB
  3,68 PB     3,70 PB     3,64     3,75 PB     
3Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.133,54 PB
  3,54 PB     3,41     3,54 =PB     3,45     
4Riku PäykkönenRiku Päykkönen (-13)SavonlRie7.4.133,53 PB
  3,27 PB     3,23     3,25     3,53 PB     
5Kasper MäenpääKasper Mäenpää (-13)SavonlRie14.4.133,43 PB
  3,29 PB     3,29 =PB     3,14     3,43 PB     
6Elias HäkkinenElias Häkkinen (-13)HaukivKi4.3.133,28 PB
  3,28 PB     3,17     3,26     3,15     
P11 Kuula/SP
1Otto AimasmäkiOtto Aimasmäki (-13)PyhäsU22.8.137,58
  6,96     6,95     7,15     7,58     
2Manu MahlavuoriManu Mahlavuori (-13)LappUM27.5.137,11SB
  6,34 SB     6,61 SB     6,88 SB     7,11 SB     
3Riku PäykkönenRiku Päykkönen (-13)SavonlRie7.4.136,13PB
  6,13 PB     5,67     5,83     5,21     
4Sisu VoutilainenSisu Voutilainen (-13)KerimU21.11.136,04PB
  5,70 PB     5,46     6,04 PB     X     
5Veikko HassinenVeikko Hassinen (-13)PyhäsU7.3.135,51PB
  5,50 PB     5,12     5,23     5,51 PB     
6Eeli TiilikainenEeli Tiilikainen (-13)PyhäsU26.1.135,00PB
  4,89 PB     5,00 PB     4,78     3,85     
7Elias HäkkinenElias Häkkinen (-13)HaukivKi4.3.134,50PB
  4,50 PB     3,96     4,01     4,26     
P10 60 m
1. erä
1Valtti SunaValtti Suna (-14)VarkKV29.8.1410,45PB
2Joonatan HäkkinenJoonatan Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.1411,38PB
2Eemeli HäkkinenEemeli Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.1411,38PB
4Saku IkäheimonenSaku Ikäheimonen (-14)JorU13.7.1412,17PB
2. erä
1Jiri MakkonenJiri Makkonen (-14)SavonlRie7.10.1410,10PB
2Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.1410,49PB
3Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.1410,75
4Mio MertalaMio Mertala (-14)KerimU11.4.1410,84PB
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Valtti SunaValtti Suna (-14)VarkKV29.8.143,49 PB
  3,49 PB     3,42     X     3,40     
2Jiri MakkonenJiri Makkonen (-14)SavonlRie7.10.143,38 PB
  3,33 PB     3,28     3,38 PB     3,01     
3Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.143,22 PB
  2,98 PB     3,02 PB     3,04 PB     3,22 PB     
4Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.143,20 
  3,13     3,13     2,97     3,20     
5Joonatan HäkkinenJoonatan Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.142,97 PB
  2,96 PB     2,97 PB     2,83     2,70     
6Mio MertalaMio Mertala (-14)KerimU11.4.142,91 PB
  2,84 PB     2,72     2,91 PB     2,91 =PB     
7Eemeli HäkkinenEemeli Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.142,89 PB
  2,89 PB     2,78     2,82     2,85     
8Saku IkäheimonenSaku Ikäheimonen (-14)JorU13.7.142,15 PB
  X     X     X     2,15 PB     
P10 Kuula/SP
1Sisu KanervaSisu Kanerva (-14)PyhäsU2.4.145,55
  5,28     X     5,18     5,55     
2Valtti SunaValtti Suna (-14)VarkKV29.8.145,50PB
  5,03 PB     5,47 PB     4,65     5,50 PB     
3Daniel TurunenDaniel Turunen (-14)JorU28.10.145,02PB
  4,70 PB     4,78 PB     4,94 PB     5,02 PB     
4Eemeli HäkkinenEemeli Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.145,01PB
  4,77 PB     5,01 PB     4,91     4,81     
5Joonatan HäkkinenJoonatan Häkkinen (-14)HaukivKi28.12.144,94PB
  4,85 PB     4,66     4,84     4,94 PB     
6Jiri MakkonenJiri Makkonen (-14)SavonlRie7.10.144,28PB
  4,07 PB     4,21 PB     4,28 PB     4,12     
7Mio MertalaMio Mertala (-14)KerimU11.4.143,93PB
  3,55 PB     3,66 PB     3,67 PB     3,93 PB     
P9 40 m
1. erä
1Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.15 7,77
2Aku KäyhköAku Käyhkö (-16)KerimU27.9.16 7,78PB
3Joonatan Kosonen AlonsoJoonatan Kosonen Alonso (-17)SavonlRie31.10.17 9,98PB
2. erä
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.15 6,85
2Niklas MartikainenNiklas Martikainen (-15)PyhäsU1.1.15 6,89PB
3Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.15 7,33
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.153,53 
  3,38     3,25     3,53     3,48     
2Niklas MartikainenNiklas Martikainen (-15)PyhäsU1.1.153,42 PB
  3,24     3,25     3,42 PB     3,34     
3Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.152,99 
  2,81     2,79     2,95     2,99     
4Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.152,96 PB
  2,77     2,86     2,96 PB     2,72     
5Aku KäyhköAku Käyhkö (-16)KerimU27.9.162,84 PB
  2,84 PB     2,66     2,70     2,79     
6Joonatan Kosonen AlonsoJoonatan Kosonen Alonso (-17)SavonlRie31.10.171,59 PB
  X     X     1,55 PB     1,59 PB     
P9 Kuula/SP
1Juho HalonenJuho Halonen (-15)PyhäsU26.1.156,50PB
  6,05     6,50 PB     X     6,10     
2Niklas MartikainenNiklas Martikainen (-15)PyhäsU1.1.156,07PB
  5,59 PB     5,22     5,85 PB     6,07 PB     
3Leo PäivelinLeo Päivelin (-15)PyhäsU18.2.155,37PB
  5,01 PB     4,71     5,37 PB     5,31     
4Neo MertalaNeo Mertala (-15)KerimU25.3.154,93PB
  4,17 PB     4,27 PB     4,93 PB     3,75     
5Joonatan Kosonen AlonsoJoonatan Kosonen Alonso (-17)SavonlRie31.10.171,73PB
  X     1,01 PB     1,50 PB     1,73 PB     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Saana LaihanenSaana Laihanen (-05)ImU18.1.05 8,61SB
2Sofia InkinenSofia Inkinen (-06)LappUM24.3.06 8,86
3Tiia KokkonenTiia Kokkonen (-79)SavonlRie24.4.79 9,52
2. erä
1Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.98 8,31
2Nelli PaloheimoNelli Paloheimo (-04)KerimU13.12.04 8,46PB
2Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.06 8,46PB
4Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.91 8,56PB
3. erä
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,68
2Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 7,74
3Aino HannikainenAino Hannikainen (-07)LappUM4.9.07 8,08PB
4Mette VoutilainenMette Voutilainen (-06)SavonlRie15.2.06 8,11
5Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.05 8,27
Alkuerät
1. erä
1Nelli PaloheimoNelli Paloheimo (-04)KerimU13.12.04 8,52PB
2Sofia InkinenSofia Inkinen (-06)LappUM24.3.06 8,80
3Tiia KokkonenTiia Kokkonen (-79)SavonlRie24.4.79 9,38PB
2. erä
1Mette VoutilainenMette Voutilainen (-06)SavonlRie15.2.06 8,10PB
2Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.05 8,15PB
3Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.06 8,44PB
4Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.91 8,59
5Saana LaihanenSaana Laihanen (-05)ImU18.1.05 8,62SB
3. erä
1Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,63SB
2Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 7,67PB
3Aino HannikainenAino Hannikainen (-07)LappUM4.9.07 8,17=PB
4Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.98 8,32
N 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.00 9,80SB
Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.04 DQ
2. erä
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,65SB kk19
2Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.04 8,96
3Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.00 9,47SB
N Korkeus/HJ
1Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.001,58SB
 1,48/O    1,52/O    1,55/O    1,58/O SB    1,61/XXX     
2Erika PellinenErika Pellinen (-07)ImU20.4.071,55PB
 1,40/XO    1,44/O    1,48/O    1,52/XO    1,55/XO PB    1,58/XXX     
3Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.001,48SB
 1,36/O    1,40/O    1,44/XO    1,48/O SB    1,52/XXX     
4Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.081,44
 1,40/O    1,44/O    1,48/XXX     
5Moona RouvinenMoona Rouvinen (-09)KuopRei28.5.091,40=PB
 1,31/XO    1,36/XO    1,40/O =PB    1,44/XXX     
6Kaisa PäykkönenKaisa Päykkönen (-10)SavonlRie6.4.101,31
 1,26/XO    1,31/O    1,36/XXX     
N Pituus/LJ
1Helmi LaineHelmi Laine (-04)SavonlRie22.9.045,45 PB
  4,72     5,22 SB     5,29 SB     4,98     5,29 =SB     5,45 PB     
2Milja MahlavuoriMilja Mahlavuori (-04)LappUM5.2.045,44 PB
  X     5,14     5,44 PB     5,21     X     X     
3Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.055,15 
  5,15     X     5,14     X     X     5,03     
4Essi NurmelaEssi Nurmela (-06)SavonlRie11.9.064,96 PB
  4,57     3,97     4,96 PB     4,06     X     X     
5Teea OsmalaTeea Osmala (-07)VarkKV 9.1.074,80 =PB
  4,51     X     4,52     4,80 =PB     4,75     X     
6Veera KortelainenVeera Kortelainen (-08)JorU5.4.084,71 PB
  X     4,47 SB     4,71 PB     4,71 =PB     4,51     X     
7Lilli NoponenLilli Noponen (-08)ImU12.5.084,60 PB
  4,13 PB     4,33 PB     4,60 PB     4,43     4,39     4,29     
8Annika PöllänenAnnika Pöllänen (-91)SavonlRie22.1.914,51 PB
  4,51 PB     X     X     P     P     P     
9Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.084,48 
  3,99     4,34     4,48     
10Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.084,31 SB
  4,31 SB     X     4,31 =SB     
11Sofia InkinenSofia Inkinen (-06)LappUM24.3.064,18 
  4,13     4,18     X     
12Tiia KokkonenTiia Kokkonen (-79)SavonlRie24.4.794,06 PB
  3,86 PB     X     4,06 PB     
N Kuula/SP
1Tuuli KammonenTuuli Kammonen (-04)MikkKV 21.10.0413,41PB
  11,96     12,78     12,55     13,41 PB     12,39     12,86     
2Mimosa WirkkalaMimosa Wirkkala (-00)ToholU7.6.0012,52PB
  12,52 PB     X     11,93     11,65     12,02     X     
3Tiia TirkkonenTiia Tirkkonen (-95)JoensKa27.1.9512,35
  12,06     12,29     12,35     X     X     12,04     
4Neea KäyhköNeea Käyhkö (-02)SavonlRie17.1.0211,15SB
  10,08     10,73     X     11,15 SB     X     10,66     
5Roosa RissanenRoosa Rissanen (-00)SavonlRie28.11.008,61
  8,29     X     X     8,61     X     8,00     
6Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.058,56PB
  8,47 PB     8,56 PB     8,05     7,71     7,73     7,31     
N17 60 m
1. erä
1Moona TamminenMoona Tamminen (-08)ImU29.12.08 8,75PB
2Jonna VartiainenJonna Vartiainen (-08)SiilPo 15.1.08 8,91PB
3Lilli NoponenLilli Noponen (-08)ImU12.5.08 9,04PB
4Liisa SaarelaLiisa Saarela (-08)ImU20.7.08 9,29PB
2. erä
1Emilia PirttijärviEmilia Pirttijärvi (-08)SavonlRie1.7.08 8,80
2Aino PitkänenAino Pitkänen (-08)SiilPo7.11.08 8,82PB
3Helmi KutvonenHelmi Kutvonen (-08)SavonlRie16.6.08 9,00
4Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.08 9,12SB
3. erä
1Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.07 8,36
2Veera KortelainenVeera Kortelainen (-08)JorU5.4.08 8,63=SB
3Erika PellinenErika Pellinen (-07)ImU20.4.07 8,65PB
4Teea OsmalaTeea Osmala (-07)VarkKV 9.1.07 8,66
N17 60 m aidat/hurdles
1Ella-Sofia KaiponenElla-Sofia Kaiponen (-07)SavonlRie7.1.07 9,34PB
2Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.0810,44PB
N17 Kuula/SP
1Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.0811,39
  11,02     11,26     X     11,39     X     X     
2Jasmin HuuhoJasmin Huuho (-08)PyhäsU1.7.0811,25=PB
  10,57     10,50     10,52     11,14     11,25 =PB     10,32     
3Lilli TiainenLilli Tiainen (-08)KerimU13.9.0810,81PB
  9,91 PB     10,37 PB     10,16     X     9,91     10,81 PB     
4Jonna VartiainenJonna Vartiainen (-08)SiilPo 15.1.0810,00
  10,00     X     X     9,89     X     X     
5Aino PitkänenAino Pitkänen (-08)SiilPo7.11.089,25
  X     9,25     8,91     9,10     8,81     X     
T15 60 m
1Vilma UlvinenVilma Ulvinen (-09)SavonlRie13.2.09 8,35
2Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)SavonlRie13.4.09 8,43PB
3Mahla ElomaaMahla Elomaa (-09)SavonlRie5.6.09 9,04
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Moona RouvinenMoona Rouvinen (-09)KuopRei28.5.0910,16PB
4. erä
1Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.09 9,53
2Mahla ElomaaMahla Elomaa (-09)SavonlRie5.6.0910,62PB
T15 Pituus/LJ
1Netta PaloheimoNetta Paloheimo (-09)SavonlRie13.4.094,87 
  4,87     4,64     X     4,51     4,66     X     
2Vilma UlvinenVilma Ulvinen (-09)SavonlRie13.2.094,78 PB
  4,78 PB     4,66     4,46     4,31     4,54     4,53     
T15 Kuula/SP
1Pinja StenbergPinja Stenberg (-09)PyhäsU20.12.0910,19PB
  8,77     10,19 PB     9,71     9,35     P     P     
2Moona RouvinenMoona Rouvinen (-09)KuopRei28.5.098,42
  8,42     7,95     8,16     8,28     7,36     7,50     
3Vieno VäistöVieno Väistö (-09)ImU23.11.098,37PB
  8,36 PB     8,37 PB     8,09     7,42     X     7,49     
4Satu KorhonenSatu Korhonen (-09)KerimU27.2.097,97PB
  7,86 PB     7,37     7,85     7,92 PB     7,97 PB     7,97 =PB     
T14 60 m
1. erä
1Rebecca RaijasRebecca Raijas (-10)ImU13.3.10 8,86PB
2Kaisa PäykkönenKaisa Päykkönen (-10)SavonlRie6.4.10 9,14PB
3Kiira TaskinenKiira Taskinen (-10)KuvKuo16.5.10 9,76PB
2. erä
1Fanni PesonenFanni Pesonen (-10)ImU15.5.10 8,72PB
2Venla MalinenVenla Malinen (-10)SavonlRie23.11.10 8,84PB
3Eevi AarnikkoEevi Aarnikko (-10)ImU2.7.10 9,00
3. erä
1Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.10 8,57
2Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.10 8,72
Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.10 DQ
T14 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Kaisa PäykkönenKaisa Päykkönen (-10)SavonlRie6.4.1010,34PB
2. erä
1Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.10 9,96PB
2Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.1010,89PB
3. erä
1Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.1010,18PB
2Elsa NapariElsa Napari (-10)LappUM12.11.1011,62PB
Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.10 DNF
T14 Pituus/LJ
1Helmi SiitonenHelmi Siitonen (-10)MikkKV20.8.105,19 
  4,97     5,03     5,00     4,95     X     5,19     
2Helmi KiiskinenHelmi Kiiskinen (-10)KuopRei 11.7.104,65 
  4,57     4,64     4,43     4,59     4,65     4,64     
3Aino TuppurainenAino Tuppurainen (-11)KuopRei15.4.114,60 PB
  4,60 PB     4,36     4,54     4,36     X     X     
4Tilda HänninenTilda Hänninen (-10)ImU2.5.104,60 PB
  4,52     X     4,53     4,60 PB     X     X     
5Elsa NapariElsa Napari (-10)LappUM12.11.104,34 PB
  4,10 PB     4,06     4,14 PB     4,16 PB     X     4,34 PB     
6Eevi AarnikkoEevi Aarnikko (-10)ImU2.7.104,31 
  4,26     4,10     4,31     X     4,15     4,19     
7Kaisa PäykkönenKaisa Päykkönen (-10)SavonlRie6.4.104,22 PB
  4,02     4,11 PB     3,85     4,01     4,13 PB     4,22 PB     
8Sara NoponenSara Noponen (-10)JoensKa22.7.104,09 PB
  3,80     3,74     4,09 PB     X     3,82     3,85     
9Kiira TaskinenKiira Taskinen (-10)KuvKuo16.5.103,77 PB
  X     X     3,77 PB     
Inga IkonenInga Ikonen (-10)KuvKuo1.4.10NM 
  X     X     X     
T14 Kuula/SP
1Venla MalinenVenla Malinen (-10)SavonlRie23.11.1010,07PB
  X     9,61     X     X     9,30     10,07 PB     
2Jade NousiainenJade Nousiainen (-10)PyhäsU15.5.108,63
  8,63     X     X     X     8,42     X     
3Rebecca RaijasRebecca Raijas (-10)ImU13.3.107,71PB
  7,11 PB     7,25 PB     7,37 PB     7,71 PB     7,57     7,47     
T13 60 m
1Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.11 8,73PB
2Aino TuppurainenAino Tuppurainen (-11)KuopRei15.4.11 8,95
3Iida KervinenIida Kervinen (-11)PyhäsU1.9.11 9,10
4Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.11 9,13PB
5Sanni ImmonenSanni Immonen (-11)JorU11.11.11 9,50PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.1110,88PB
2Selma KotimäkiSelma Kotimäki (-11)ImU20.10.1111,64PB
2. erä
1Iida KervinenIida Kervinen (-11)PyhäsU1.9.1110,43PB kk17 kk13
2Anette AlastaloAnette Alastalo (-11)PyhäsU1.9.1110,44PB
3Aino TuppurainenAino Tuppurainen (-11)KuopRei15.4.1110,54PB
T13 Korkeus/HJ
1Aino TuppurainenAino Tuppurainen (-11)KuopRei15.4.111,47PB
 1,03/---    1,08/---    1,13/---    1,18/---    1,22/---    1,26/O    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/O    1,42/O    1,45/O    1,47/O PB    1,49/XXX     
2Selma KotimäkiSelma Kotimäki (-11)ImU20.10.111,39PB
 1,03/---    1,08/---    1,13/O    1,18/O    1,22/O    1,26/XO    1,30/O    1,33/XXO    1,36/O    1,39/O PB    1,42/XXX     
3Sanni ImmonenSanni Immonen (-11)JorU11.11.111,26PB
 1,03/O    1,08/O    1,13/XO    1,18/O    1,22/XXO    1,26/XXO PB    1,30/XXX     
T13 Kuula/SP
1Iida KervinenIida Kervinen (-11)PyhäsU1.9.118,68PB
  8,68 PB     7,28     7,05     X     
2Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.118,59PB
  8,59 PB     7,99     8,01     7,58     
3Alisa SundAlisa Sund (-11)ImU1.4.118,25PB
  7,68 PB     8,25 PB     6,65     X     
T12 60 m
1. erä
1Netta TurunenNetta Turunen (-12)JorU18.6.12 9,96PB
2Emma HäkkinenEmma Häkkinen (-12)HaukivKi21.12.1210,06PB
3Elina KankaanpääElina Kankaanpää (-12)SavonlRie12.4.1210,48PB
2. erä
1Aava KärkkäinenAava Kärkkäinen (-12)JorU29.1.12 9,24PB
2Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.12 9,46PB
3Ella-Sofia MalinenElla-Sofia Malinen (-12)SavonlRie24.9.12 9,82PB
4Venla PesonenVenla Pesonen (-12)ImU21.5.1210,11
T12 60 m aidat/hurdles
1Aava KärkkäinenAava Kärkkäinen (-12)JorU29.1.1211,66PB
2Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.1212,13PB
3Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.1212,27PB
T12 Korkeus/HJ
1Aava KärkkäinenAava Kärkkäinen (-12)JorU29.1.121,32PB
 1,00/-    1,04/O    1,08/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,23/O    1,25/O    1,27/O    1,30/O    1,32/XXO PB    1,34/XXX     
2Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.121,21PB
 1,00/O    1,04/O    1,08/O    1,12/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O PB    1,23/XXX     
3Netta TurunenNetta Turunen (-12)JorU18.6.121,21PB
 1,00/O    1,04/O    1,08/O    1,12/XXO    1,15/XO    1,18/XO    1,21/O PB    1,23/XXX     
4Ella-Sofia MalinenElla-Sofia Malinen (-12)SavonlRie24.9.121,15=PB
 1,00/O    1,04/O    1,08/O    1,12/O    1,15/O =PB    1,18/XXX     
5Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.131,12PB
 1,00/O    1,04/O    1,08/O    1,12/O PB    1,15/XXX     
T12 Kuula/SP
1Stella LaakkonenStella Laakkonen (-12)PyhäsU24.6.126,65
  6,27     X     5,82     6,65     
2Emma SavolainenEmma Savolainen (-12)MikkKV2.5.126,59PB
  6,22 PB     6,59 PB     5,62     6,46     
3Ella-Sofia MalinenElla-Sofia Malinen (-12)SavonlRie24.9.124,95PB
  4,67 PB     4,91 PB     4,87     4,95 PB     
T11 60 m
1. erä
1Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.1310,26PB
2Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.1310,50PB
3Aida NygrenAida Nygren (-13)PyhäsU6.8.1310,70PB
4Sandra MartikainenSandra Martikainen PyhäsU10,91
2. erä
1Iida HuomanIida Huoman (-13)SavonlRie24.4.13 9,60PB
2Aada ReponenAada Reponen (-13)LappUM3.7.1310,28
3Sofia KorhonenSofia Korhonen (-13)SavonlRie9.3.1310,39PB
4Essi SilvennoinenEssi Silvennoinen (-13)SavonlRie25.2.1310,41PB
5Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.1310,65PB
3. erä
1Pihla VainikkaPihla Vainikka (-13)LappUM14.4.13 9,42
2Loviisa PulkkinenLoviisa Pulkkinen (-13)SavonlRie17.2.13 9,52PB
3Aino KaasinenAino Kaasinen (-13)LappUM4.7.13 9,67
4Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.13 9,68
5Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.1310,21SB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Iida HuomanIida Huoman (-13)SavonlRie24.4.134,04 PB
  3,87 PB     4,02 PB     4,04 PB     4,03     
2Pihla VainikkaPihla Vainikka (-13)LappUM14.4.133,79 
  3,79     3,74     3,73     3,73     
3Loviisa PulkkinenLoviisa Pulkkinen (-13)SavonlRie17.2.133,74 PB
  3,74 PB     3,74 =PB     3,63     3,65     
4Ella NeuvonenElla Neuvonen (-13)MikkKV24.1.133,71 PB
  3,64 PB     3,65 PB     3,56     3,71 PB     
5Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.133,70 
  3,51     3,49     3,69     3,70     
6Aada ReponenAada Reponen (-13)LappUM3.7.133,53 PB
  3,50     3,48     3,53 PB     3,43     
7Sofia KorhonenSofia Korhonen (-13)SavonlRie9.3.133,52 PB
  3,46 PB     3,52 PB     3,41     3,43     
8Iita VasarainenIita Vasarainen (-13)PyhäsU26.3.133,45 
  3,45     3,23     3,28     3,32     
9Aida NygrenAida Nygren (-13)PyhäsU6.8.133,32 
  3,32     3,20     3,14     X     
10Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.133,24 PB
  3,20     3,24 PB     3,15     3,14     
11Aino KaasinenAino Kaasinen (-13)LappUM4.7.133,23 PB
  3,21 PB     3,23 PB     3,10     2,87     
12Essi SilvennoinenEssi Silvennoinen (-13)SavonlRie25.2.133,15 PB
  2,99 PB     3,14 PB     2,92     3,15 PB     
13Sandra MartikainenSandra Martikainen PyhäsU3,10 PB
  3,10 PB     2,93     2,82     3,06     
14Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.133,06 
  3,06     2,91     2,78     2,64     
T11 Kuula/SP
1Sandra MartikainenSandra Martikainen PyhäsU6,86PB
  6,51     6,69     6,83 =PB     6,86 PB     
2Essi SilvennoinenEssi Silvennoinen (-13)SavonlRie25.2.136,74PB
  6,00 PB     6,16 PB     6,32 PB     6,74 PB     
3Loviisa PulkkinenLoviisa Pulkkinen (-13)SavonlRie17.2.136,67PB
  6,34 PB     6,67 PB     6,31     6,39     
4Aada ReponenAada Reponen (-13)LappUM3.7.136,63
  X     X     5,98     6,63     
5Vuokko KuronenVuokko Kuronen (-13)JorU 12.6.136,32PB
  6,32 PB     5,85     5,39     5,95     
6Pihla VainikkaPihla Vainikka (-13)LappUM14.4.136,32PB
  5,77     5,72     6,32 PB     5,81     
7Sofia KorhonenSofia Korhonen (-13)SavonlRie9.3.136,31PB
  5,59 PB     5,62 PB     6,14 PB     6,31 PB     
8Diana LaakkonenDiana Laakkonen (-13)PyhäsU29.7.136,19
  5,28     6,15     6,01     6,19     
9Iida HuomanIida Huoman (-13)SavonlRie24.4.135,61PB
  5,12 PB     X     5,50 PB     5,61 PB     
10Milja PäivelinMilja Päivelin (-13)PyhäsU27.6.135,37PB
  4,65 PB     4,87 PB     5,16 PB     5,37 PB     
11Aino KaasinenAino Kaasinen (-13)LappUM4.7.135,36
  5,16     5,36     4,84     5,17     
12Elsi HautamäkiElsi Hautamäki (-13)PyhäsU1.1.135,03PB
  5,03 PB     4,96     4,65     5,02     
T10 60 m
1. erä
1Elsa SormunenElsa Sormunen (-14)PyhäsU25.2.1410,78PB
2Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.1410,87PB
3Silja NatunenSilja Natunen (-14)JorU23.5.1411,02PB
2. erä
1Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.14 9,98PB
2Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.1410,05PB
3Tessa KäyhköTessa Käyhkö (-14)KerimU5.2.1410,72PB
4Sandra RantahalvariSandra Rantahalvari (-14)PyhäsU30.3.1410,93
3. erä
1Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.1410,04PB
2Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.1410,23
3Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.1410,32PB
4Saara TiihonenSaara Tiihonen (-14)KangasnKa16.9.1410,46
5Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.1410,82
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Henni SotikovHenni Sotikov (-14)PyhäsU25.5.143,79 PB
  3,36 PB     3,46 PB     3,55 PB     3,79 PB     
2Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.143,61 PB
  3,61 PB     3,41     3,19     3,49     
3Vieno KukkamoVieno Kukkamo (-14)MikkKV17.7.143,55 PB
  3,55 PB     3,41     3,48     3,38     
4Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.143,36 
  3,36     3,29     3,25     3,36     
5Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.143,36 
  3,23     3,09     3,15     3,36     
6Saara TiihonenSaara Tiihonen (-14)KangasnKa16.9.143,15 PB
  3,02 SB     3,02 =SB     2,98     3,15 PB     
7Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.143,09 
  3,01     3,09     2,99     3,04     
8Sandra RantahalvariSandra Rantahalvari (-14)PyhäsU30.3.143,05 PB
  2,63 PB     2,75 PB     2,69     3,05 PB     
9Elsa SormunenElsa Sormunen (-14)PyhäsU25.2.143,01 PB
  3,01 PB     2,61     2,46     2,68     
10Tessa KäyhköTessa Käyhkö (-14)KerimU5.2.143,00 PB
  3,00 PB     2,74     2,76     2,91     
11Silja NatunenSilja Natunen (-14)JorU23.5.142,96 PB
  2,96 PB     2,90     2,82     2,94     
T10 Kuula/SP
1Selja MyllerSelja Myller (-14)PyhäsU15.2.147,17PB
  6,88     6,90     7,17 PB     6,35     
2Elsa SormunenElsa Sormunen (-14)PyhäsU25.2.146,34PB
  5,99     6,34 PB     5,46     6,33     
3Jasmi NupponenJasmi Nupponen (-14)KerimU1.6.145,85PB
  5,08 PB     5,55 PB     5,63 PB     5,85 PB     
4Silja NatunenSilja Natunen (-14)JorU23.5.145,67PB
  5,66 PB     5,67 PB     5,45     5,10     
5Saara TiihonenSaara Tiihonen (-14)KangasnKa16.9.145,39
  5,11     4,34     5,39     X     
6Inka NuottivaaraInka Nuottivaara (-14)PyhäsU17.11.145,12PB
  5,01 PB     5,12 PB     4,96     4,99     
7Veera HiltunenVeera Hiltunen (-14)PyhäsU5.3.144,79
  4,59     4,63     4,79     4,50     
8Sandra RantahalvariSandra Rantahalvari (-14)PyhäsU30.3.144,66
  X     4,27     4,08     4,66     
9Eevi ReijonenEevi Reijonen (-14)PyhäsU23.2.144,46PB
  4,20     3,88     4,46 PB     3,72     
10Tessa KäyhköTessa Käyhkö (-14)KerimU5.2.144,29PB
  4,25 PB     3,83     4,29 PB     4,07     
T9 40 m
1. erä
1Edit KekäläinenEdit Kekäläinen (-16)KerimU5.12.16 7,46PB
2Hilma SaramäkiHilma Saramäki (-16)SavonlRie24.5.16 7,76PB
3Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.16 7,88PB
4Pihla SaramäkiPihla Saramäki (-15)SavonlRie17.3.15 8,06PB
2. erä
1Elli HuomanElli Huoman (-16)SavonlRie2.6.16 7,70PB
2Saimi KukkamoSaimi Kukkamo (-17)MikkKV12.7.17 7,98PB
3Nelli TiainenNelli Tiainen (-16)PunkahU15.1.16 8,14PB
4Valma NatunenValma Natunen (-17)JorU6.3.17 8,17PB
5Viola MäenpääViola Mäenpää (-16)SavonlRie31.1.16 8,43PB
3. erä
1Anni ReijonenAnni Reijonen (-16)PyhäsU2.4.16 7,10PB
2Iida NapariIida Napari (-15)LappUM16.1.15 7,44PB
3Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.16 7,50PB
4Iina AimasmäkiIina Aimasmäki (-16)PyhäsU11.2.16 7,92
5Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.17 8,07PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Iida NapariIida Napari (-15)LappUM16.1.153,15 
  2,79     3,15     3,12     3,13     
2Sanni PursiainenSanni Pursiainen (-16)PyhäsU19.6.163,02 
  3,02     2,93     2,97     X     
3Elli HuomanElli Huoman (-16)SavonlRie2.6.162,97 PB
  2,88 PB     2,63     2,97 PB     2,79     
4Edit KekäläinenEdit Kekäläinen (-16)KerimU5.12.162,94 PB
  2,94 PB     2,82     2,87     2,93     
5Hilma SaramäkiHilma Saramäki (-16)SavonlRie24.5.162,71 PB
  2,70 PB     2,71 PB     2,14     2,45     
6Eevi SotikovEevi Sotikov (-16)PyhäsU19.3.162,68 
  2,61     2,64     2,57     2,68     
7Lotta HalonenLotta Halonen (-17)PyhäsU24.2.172,61 
  2,56     2,61     2,53     2,55     
8Valma NatunenValma Natunen (-17)JorU6.3.172,53 PB
  2,53 PB     2,39     2,42     1,98     
9Viola MäenpääViola Mäenpää (-16)SavonlRie31.1.162,48 PB
  2,46 PB     2,35     2,48 PB     2,37     
10Saimi KukkamoSaimi Kukkamo (-17)MikkKV12.7.172,30 PB
  2,03 PB     2,03 =PB     1,93     2,30 PB     
11Nelli TiainenNelli Tiainen (-16)PunkahU15.1.162,23 PB
  2,23 PB     1,98     2,20     2,18     
12Vilja MyllerVilja Myller (-17)PyhäsU1.7.172,11 PB
  2,11 PB     1,86     1,84     1,92     
T9 Kuula/SP
1Pihla SaramäkiPihla Saramäki (-15)SavonlRie17.3.154,55PB
  3,52 PB     3,92 PB     4,55 PB     4,00     
2Iida NapariIida Napari (-15)LappUM16.1.153,98PB
  3,95 PB     3,86     3,86     3,98 PB     
3Iina AimasmäkiIina Aimasmäki (-16)PyhäsU11.2.163,77PB
  3,77 PB     3,68     3,40     3,41     
4Vilja MyllerVilja Myller (-17)PyhäsU1.7.173,24PB
  2,87 PB     2,84     3,12 PB     3,24 PB     
5Elli HuomanElli Huoman (-16)SavonlRie2.6.163,08PB
  2,92 PB     3,08 PB     2,83     3,08 =PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut