TULOKSET: Aitajuoksukisat, Helsinki, Liikuntamylly, 4.2.2024


73 urheilijaa, 131 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.8622,94SB
2Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.0523,91PB
3Leo LaaksonenLeo Laaksonen (-08)HelsTa 10.1.0827,75PB
4Jan SärömaaJan Särömaa (-66)HKV11.6.6627,85SB
M 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,05=SB
2Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,30
3Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.02 8,63
2. juoksu
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 7,97PB (ka 30.)
2Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 8,38
M19 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.05 8,25
2Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 8,47PB
3Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 8,85PB
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 9,53
2. juoksu
1Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.05 8,26
2Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.05 8,56SB
3Lauri KylmäpuroLauri Kylmäpuro (-06)HKV17.4.06 8,61PB
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 8,98
M17 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 8,49SB
2Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.07 9,04
3Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.08 9,33
2. juoksu
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 8,59
2Kaspian LindholmKaspian Lindholm (-08)EsboIF 30.8.08 8,91PB
3Matias NieminenMatias Nieminen (-07)AsikkRai6.9.07 9,05
P14 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Pau Linsiö I SalóPau Linsiö I Saló (-10)VantSa24.5.1010,29PB
2. juoksu
1Pau Linsiö I SalóPau Linsiö I Saló (-10)VantSa24.5.1010,23PB
P13 200 m
1. erä
1Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.1229,55PB
2Taito EräkangasTaito Eräkangas (-11)HelsTa3.4.1130,89PB
3Adai PorcelAdai Porcel (-12)HelsTa12.5.1231,91PB
4Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1333,45PB
2. erä
1Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.1227,19PB kk12(13-v. ka 33.) (12-v. ka 1.)
2Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.1227,81PB (12-v. ka 7.)
3Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1128,79PB kk13
4Elias IhalainenElias Ihalainen (-12)EspTa20.12.1228,89PB (12-v. ka 34.)
P13 60 m aidat/hurdles
1Vilho PartalaVilho Partala (-12)EspTa15.3.1210,18PB kk12(12-v. ka 21.)
2Erik KorpelaErik Korpela (-12)VantSa11.3.1210,20PB (12-v. ka 23.)
3Sebastian SappinenSebastian Sappinen (-11)EspTa25.7.1110,66PB
4Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.1210,78
5Taito EräkangasTaito Eräkangas (-11)HelsTa3.4.1110,82PB
6Adai PorcelAdai Porcel (-12)HelsTa12.5.1212,27PB
P11 60 m aidat/hurdles
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1312,23PB
2Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.1414,27PB
Naiset
N 200 m
1. erä
1Vilma KyyröVilma Kyyrö (-00)KerU 3.1.0028,21PB
2Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6828,98SB
3Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.1029,01PB
4Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6131,83
5Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.6538,80SB
2. erä
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.1027,33PB kk14
2Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.0827,36
3Elsi LukasczykElsi Lukasczyk (-09)HelsTa4.9.0928,52PB
4Saga LaineSaga Laine (-09)HelsTa5.5.0928,95PB
3. erä
1Taimi VallinojaTaimi Vallinoja (-07)HKV 4.5.0726,96SB
2Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0727,58PB
3Milka KoivukoskiMilka Koivukoski (-08)HelsTa 6.10.0827,67PB
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,78
4. erä
1Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.0525,51PB
2Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9825,62
3Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.9725,84SB
4Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,95
N 60 m aidat/hurdles
1. juoksu, 1. erä
1Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,73
2Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.05 8,89=PB
3Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.04 9,31
4Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.02 9,35SB
1. juoksu, 2. erä
1Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,58SB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,61SB kk19
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,76
4Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,90
Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 DNF
2. juoksu, 1. erä
1Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.04 9,16
2Wilma JungarWilma Jungar (-02)EsboIF6.5.02 9,22SB
2. juoksu, 2. erä
1Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,55PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 8,56SB kk19
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,63
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,76
5Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,91
6Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.05 8,97
N17 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 9,03PB
2Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 9,06PB
3Lumi SimonenLumi Simonen (-08)KeskiUYU30.4.08 9,58PB
4Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,34PB
Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.08 DNF
2. juoksu
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 9,17
2Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 9,34SB
3Lumi SimonenLumi Simonen (-08)KeskiUYU30.4.08 9,60SB
4Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,39SB
Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.08 DNF
T15 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Grete KiislerGrete Kiisler EST 9,73 uk
2Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.09 9,93
Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.09 DNF
2. juoksu
1Grete KiislerGrete Kiisler EST 9,35 uk
2Matilda LevorantaMatilda Levoranta (-09)HIFK14.6.09 9,77PB
Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.09 DNF
T14 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.10 9,27PB (14-v. ka 35.)
2Elene HiltunenElene Hiltunen (-10)HelsTa12.8.1011,89PB
2. juoksu
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.10 9,53
2Elene HiltunenElene Hiltunen (-10)HelsTa12.8.1011,68PB
T13 200 m
1. erä
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1129,98PB
3Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.1131,22PB
4Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1131,78PB
2. erä
2Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.1230,17PB
3Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.1230,31PB
3Sira NieminenSira Nieminen (-12)PorvU 19.1.1230,31
5Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1232,65PB
3. erä
1Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1129,40
2Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1132,14PB
3Lilian MikkolaLilian Mikkola (-12)HKV 13.6.1232,34
4Vilja HyvämäkiVilja Hyvämäki (-12)SomE12.8.1234,24PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.1111,44PB
1Viivi SirenViivi Siren (-11)VantSa12.1.1111,44PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1211,61PB
2Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1211,61PB
3Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1112,26=PB
3Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1112,26PB
4Vilja HyvämäkiVilja Hyvämäki (-12)SomE12.8.1212,36PB
4Vilja HyvämäkiVilja Hyvämäki (-12)SomE12.8.1212,36PB
5Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.1212,53
5Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.1212,53PB
6Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.1112,68PB
6Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.1112,68
2. erä
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1110,45PB
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1110,45PB
4Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.1210,71
4Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.1210,71PB kk12
5Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1110,72
5Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1110,72PB
6Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1111,02 uk
6Cätlyn ArusteCätlyn Aruste (-11)KirkkonU/EST28.1.1111,02 uk
T11 60 m aidat/hurdles
1Saimi RoikonenSaimi Roikonen (-13)VantSa31.8.1311,46PB
2Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.1312,72PB
N55 60 m aidat/hurdles
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6810,14SB
2Sanna WesterbergSanna Westerberg (-69)LänsiUU3.5.6911,33
3Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.6513,87SB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut