TULOKSET: SantaClaus -hallikilpailut, Rovaniemi, Santasport-urheiluhalli, 4.2.2024


104 urheilijaa, 167 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
1. erä
1Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.0322,32SB
2Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.0224,47SB
3Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0724,80
2. erä
1Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.0725,43SB
2Janne KokkonenJanne Kokkonen (-73)LapLu18.9.7328,70PB
M 800 m
1Jari RuonalaJari Ruonala (-60)RovanRR28.9.603.03,16SB
M Pituus/LJ
1Konsta RutanenKonsta Rutanen (-05)KuivAu27.2.056,55 
  6,48     6,55     5,31     X     X     6,26     
2Jesse PesuJesse Pesu (-08)KuivAu13.11.085,12 PB
  5,12 PB     5,04     4,84     P     P     P     
P15 200 m
1Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.0927,12PB
2Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.0927,26PB
3Nuutti SäilyNuutti Säily (-09)LapLu24.9.0927,82PB
P15 800 m
1Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.092.31,67PB
P15 60 m aidat/hurdles
1Lenni VaskivuoLenni Vaskivuo (-09)KuivAu27.7.0910,38PB
2Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.0911,32PB
P15 Pituus/LJ
1Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.095,03 SB
  4,53 SB     4,94 SB     5,03 SB     4,76     4,80     P     
2Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.094,81 =PB
  4,80     4,74     X     4,62     4,81 =PB     X     
3Lenni VaskivuoLenni Vaskivuo (-09)KuivAu27.7.094,62 PB
  4,62 PB     4,56     4,21     4,57     P     P     
P13 200 m
1Paulus HinkkanenPaulus Hinkkanen (-11)LapLu3.6.1130,50PB
2Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.1231,71PB
3Kasper MoilanenKasper Moilanen LapLu31,94 ei lisenssiä
P13 60 m aidat/hurdles
1Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.1211,98PB
P13 Korkeus/HJ
1Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.121,40PB kk12
 1,10/O    1,15/O    1,20/-    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O kk12 PB    1,43/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.123,96 
  X     X     3,96     3,74     3,88     3,84     
P11 200 m
1Oliver HuttunenOliver Huttunen (-13)LapLu11.6.1333,24PB
2Arvo HanhirovaArvo Hanhirova (-14)LapLu11.12.1433,95PB
P11 1000 m
1Viljo RusanenViljo Rusanen (-13)KuivAu17.1.133.43,96PB
2Arvo HanhirovaArvo Hanhirova (-14)LapLu11.12.144.05,06PB
P11 60 m aidat/hurdles
1Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.1412,91PB
2Arvo HanhirovaArvo Hanhirova (-14)LapLu11.12.1413,43PB
P11 Korkeus/HJ
1Oliver HuttunenOliver Huttunen (-13)LapLu11.6.131,20PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/OO    1,20/O PB    1,29/X--     
2Arvo HanhirovaArvo Hanhirova (-14)LapLu11.12.141,10PB
 0,80/O    0,85/OO    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Arvo HanhirovaArvo Hanhirova (-14)LapLu11.12.143,76 PB
  3,53 PB     3,59 PB     3,48     3,76 PB     
2Oliver HuttunenOliver Huttunen (-13)LapLu11.6.133,62 PB
  3,36 PB     3,54 PB     3,62 PB     3,21     
3Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.143,23 PB
  3,23 PB     3,18     3,13     3,20     
P9 1000 m
1Eeli SiivolaEeli Siivola (-15)PohjKoi9.5.154.07,97PB
2Otso AuttoOtso Autto (-15)PohjKoi4.6.154.11,69PB
3Otso KotalaOtso Kotala (-15)PohjKoi26.8.154.12,10PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eetvi TossavainenEetvi Tossavainen (-16)PohjKoi5.9.163,02 PB
  2,54 PB     2,78 PB     2,90 PB     3,02 PB     
2Eeli SiivolaEeli Siivola (-15)PohjKoi9.5.152,93 PB
  2,93 PB     2,30     2,88     P     
3Otso AuttoOtso Autto (-15)PohjKoi4.6.152,68 
  2,68     2,47     2,58     2,60     
Naiset
N 200 m
1. erä
1Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.0525,77SB
2Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9926,07SB
3Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0826,21SB kk17
2. erä
1Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.9727,04PB
2Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0127,15SB
3Iina KiljanderIina Kiljander (-94)KuivAu10.6.9427,68SB
3. erä
1Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.0628,38PB
2Raija HildénRaija Hildén (-53)PosPy31.5.5334,53SB
N 800 m
1Sointu OinasSointu Oinas (-07)PohjKoi23.2.072.22,43SB
2Mari UlkuniemiMari Ulkuniemi (-88)RunClub26.9.882.28,37PB
3Enni PetreliusEnni Petrelius (-04)PohjKoi28.8.042.29,48PB
N 60 m aidat/hurdles
1Essi NiskalaEssi Niskala (-05)KuivAu24.5.05 8,52PB kk19(ka 66.) (22-v. ka 48.) (19-v. ka 28.)
2Sofia LindholmSofia Lindholm (-02)KuivAu14.6.02 8,80SB
3Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.03 9,00SB
4Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.05 9,49PB
N Pituus/LJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.035,81 
  X     5,81     X     X     X     X     
2Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.055,32 
  5,15     5,22     X     5,17     5,32     5,30     
3Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.035,31 SB
  5,25     5,25     5,12     5,31 SB     X     X     
4Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.085,17 SB
  5,00     5,17 SB     5,03     5,06     4,99     X     
5Olivia LaineOlivia Laine (-07)PohjKoi15.9.075,00 
  4,84     4,98     4,93     5,00     4,74     X     
6Sointu OinasSointu Oinas (-07)PohjKoi23.2.075,00 PB
  4,76     5,00 PB     4,91     4,82     4,84     4,70     
7Olivia TuomelaOlivia Tuomela (-08)KuivAu21.4.084,09 
  4,05     4,05     4,09     X     X     4,06     
T15 200 m
1. erä
1Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.0928,52PB
2Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.1028,93PB
3Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.1029,76PB
2. erä
1Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.1028,05PB
Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10DQ
3. erä
1Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.0929,97PB
2Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.1030,07PB
3Fanni HietakangasFanni Hietakangas (-09)KuivAu19.10.0930,59PB
4. erä
1Lilia RantapirkolaLilia Rantapirkola (-10)KuivAu23.4.1031,03PB
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-10)KuivAu14.1.1031,50PB
5. erä
1Kerttu ManninenKerttu Manninen (-09)KuivAu7.8.0930,02PB
2Hertta ManninenHertta Manninen (-09)KuivAu7.8.0930,65PB
3Hilja JaakolaHilja Jaakola (-09)KuivAu18.10.0932,13PB
6. erä
1Alisia VesaluomaAlisia Vesaluoma (-09)OulPy12.10.0930,74PB
2Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.1032,59PB
T15 800 m
1Elsa ErkkiläElsa Erkkilä (-09)KuivAu3.7.092.32,70SB
2Siiri ParpalaSiiri Parpala (-10)KuivAu20.4.102.54,61PB
3Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.102.59,62PB
4Kaarin PuumalaKaarin Puumala (-10)KuivAu23.8.103.10,64PB
T15 60 m aidat/hurdles
1Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.09 9,60PB
2Milla KarihtalaMilla Karihtala (-10)KuivAu20.2.1010,42PB
3Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.0910,50PB
4Alisia VesaluomaAlisia Vesaluoma (-09)OulPy12.10.0910,55PB
5Kaarin PuumalaKaarin Puumala (-10)KuivAu23.8.1012,09PB
T15 Pituus/LJ
1Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.105,05 PB
  4,87     4,96 PB     4,74     4,82     5,03 PB     5,05 PB     
2Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.095,02 PB
  5,02 PB     4,96     X     4,84     4,91     4,91     
3Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.104,76 
  X     4,67     X     4,76     4,74     X     
4Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.094,74 PB
  4,57     4,50     4,67     4,50     4,63     4,74 PB     
5Alisia VesaluomaAlisia Vesaluoma (-09)OulPy12.10.094,57 PB
  4,46     4,57 PB     4,38     X     P     P     
6Nella PirinenNella Pirinen (-10)KuivAu22.12.104,28 PB
  4,28 PB     4,15     4,10     3,97     3,96     3,37     
7Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.104,16 PB
  4,11 PB     4,03     X     4,16 PB     X     4,12     
8Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.104,08 
  3,84     4,01     4,08     X     X     3,73     
9Hillamaria KovaniemiHillamaria Kovaniemi (-10)KuivAu9.2.104,06 
  3,68     3,97     4,06     
10Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.103,99 
  3,98     3,99     3,93     
11Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.103,97 PB
  3,97 PB     3,97 =PB     X     
12Milla JensenMilla Jensen (-10)PohjKoi7.1.103,38 PB
  3,21 PB     3,18     3,38 PB     
T13 200 m
1. erä
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.1128,66PB
2Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.1129,94PB
3Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.1130,67PB
4Nelli SuorsaNelli Suorsa (-12)KuivAu7.4.1231,71PB
2. erä
1Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.1230,52PB
2Mira KarjalainenMira Karjalainen (-11)LapLu29.6.1132,49PB
T13 1000 m
1Karin HovilaKarin Hovila (-11)PohjKoi27.8.113.36,28PB
2Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.113.42,17SB
3Mira KarjalainenMira Karjalainen (-11)LapLu29.6.114.07,59PB
T13 60 m aidat/hurdles
1Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.1111,01PB
2Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.1211,42PB
3Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.1212,89PB
T13 Korkeus/HJ
1Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.111,35
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXX     
2Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.121,25
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
3Sofia PuustinenSofia Puustinen (-12)KuivAu26.12.121,20
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXX     
4Elina SaarinenElina Saarinen (-12)PohjKoi31.1.121,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XO PB    1,25/XXX     
5Unna KujariUnna Kujari (-12)KuivAu10.3.121,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO PB    1,25/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.114,77 
  4,77     4,74     4,74     X     4,66     4,69     
2Kaisla TuomasKaisla Tuomas (-12)KuivAu1.2.124,49 PB kk12
  4,33 PB     4,24     4,32     X     4,49 kk12 PB     X     
3Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.114,29 
  4,29     X     4,27     X     X     X     
4Elina SaarinenElina Saarinen (-12)PohjKoi31.1.124,21 PB
  4,21 PB     4,20     X     4,14     X     X     
5Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.114,14 PB
  3,73 PB     3,96 PB     3,95     4,14 PB     4,13     3,95     
6Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.124,03 
  3,92     X     X     X     4,03     X     
7Mira KarjalainenMira Karjalainen (-11)LapLu29.6.113,95 PB
  3,92 PB     3,95 PB     X     3,67     3,89     3,84     
8Ronja NenonenRonja Nenonen (-11)KuivAu27.8.113,63 
  X     3,46     3,63     X     X     X     
9Unna KujariUnna Kujari (-12)KuivAu10.3.123,60 PB
  3,60 PB     2,78     X     
10Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.123,45 PB
  3,42 PB     3,45 PB     3,34     
11Milja HulkkoMilja Hulkko (-12)PohjKoi12.11.123,17 PB
  2,98 PB     3,17 PB     2,91     
Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.11NM 
  X     X     X     
T11 200 m
1. erä
1Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.1437,20PB
2Isla TornbergIsla Tornberg (-14)LapLu12.7.1437,71PB
2. erä
1Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.1433,32PB
2Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.1433,47PB
3Miisa MerkkiniemiMiisa Merkkiniemi (-13)LapLu11.4.1337,66PB
T11 1000 m
1Linnea SirviöLinnea Sirviö (-13)KuivAu5.5.133.57,12PB
2Ellen HovilaEllen Hovila (-13)PohjKoi3.6.134.04,70PB
3Isla TornbergIsla Tornberg (-14)LapLu12.7.144.56,22SB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.1310,68PB (11-v. ka 50.)
2Nella VaattovaaraNella Vaattovaara (-13)PohjKoi26.2.1311,92PB
3Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.1412,12PB
4Isla TornbergIsla Tornberg (-14)LapLu12.7.1414,93PB
2. erä
1Aili SiirtolaAili Siirtola (-13)KuivAu27.6.1312,07PB
2Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.1313,47PB
3Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.1414,11PB
T11 Korkeus/HJ
1Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.141,20PB =kk10
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O =kk10 PB    1,25/XXX     
2Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.141,20PB =kk10
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XXO =kk10 PB    1,25/XX-     
3Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.141,05PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/XXO    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
4Alma EskelinenAlma Eskelinen (-13)KuivAu10.4.131,00=PB
 0,95/O    1,00/O =PB    1,05/XXX     
4Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.151,00PB
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O PB    1,05/XXX     
4Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.131,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XX-     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.134,11 PB
  3,85 SB     3,94 PB     4,11 PB     X     
2Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.143,92 PB
  3,55     3,73     3,92 PB     3,88     
3Viola TuomasViola Tuomas (-13)KuivAu27.3.133,90 PB
  3,65     3,63     3,84 PB     3,90 PB     
4Bria YlimaulaBria Ylimaula (-13)KuivAu16.2.133,74 PB
  3,48     3,45     3,74 PB     3,62     
5Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.133,62 
  3,36     3,57     3,62     3,54     
6Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.143,60 PB
  3,51     3,48     3,48     3,60 PB     
7Aili SiirtolaAili Siirtola (-13)KuivAu27.6.133,44 
  3,36     X     3,26     3,44     
8Linnea SirviöLinnea Sirviö (-13)KuivAu5.5.133,39 PB
  3,39 PB     3,39 =PB     3,38     3,34     
9Miisa MerkkiniemiMiisa Merkkiniemi (-13)LapLu11.4.133,20 PB
  3,20 PB     3,05     3,11     3,14     
10Alma EskelinenAlma Eskelinen (-13)KuivAu10.4.133,06 PB
  2,98     2,98     3,06 PB     2,93     
T9 1000 m
1Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.154.26,33PB
2Hilkka HanhirovaHilkka Hanhirova (-16)LapLu22.9.164.30,00PB
3Aino TarsaAino Tarsa LapLu5.21,10 ei lisenssiä
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.153,02 
  3,02     3,00     3,01     3,00     
2Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.152,84 
  2,57     2,63     2,80     2,84     
3Hilkka HanhirovaHilkka Hanhirova (-16)LapLu22.9.162,81 PB
  2,81 PB     X     2,59     2,68     
4Miili MerkkiniemiMiili Merkkiniemi (-15)LapLu7.2.152,72 PB
  2,72 PB     2,54     2,30     2,49     
5Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.152,56 
  2,53     2,56     2,52     2,52     
6Maija EteläahoMaija Eteläaho (-16)PohjKoi16.8.162,08 
  2,06     1,82     2,08     1,79     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut