TULOKSET: Varsy-hallikilpailut 2, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 4.2.2024


209 urheilijaa, 278 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.04 7,44SB
2Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 7,50PB
3Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)TuUL30.1.98 7,53SB
2. erä
1Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.99 7,26SB
2Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.97 7,32
3David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,35
4Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,40
5Jesse PelkonenJesse Pelkonen (-05)TuUL7.1.05 7,42PB
Alkuerät
1. erä
1Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.99 7,36SB
2Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.04 7,49SB
3Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.05 7,57=PB
4Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.84 7,89SB
2. erä
1Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 7,54
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)TuUL30.1.98 7,58
3Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,60
4Janne LiimatainenJanne Liimatainen (-74)TuUL11.9.74 8,03SB
3. erä
1Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.97 7,28=SB
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,39
3Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,78
4Verneri VesalaVerneri Vesala (-04)ForssSa24.4.04 7,95SB
4. erä
1Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.99 7,22
2Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,40
3Jesse PelkonenJesse Pelkonen (-05)TuUL7.1.05 7,49
4Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.03 7,62PB
5Jukka PeitsalaJukka Peitsala (-76)TuUL 15.5.76 8,45SB
M 200 m
1. erä
1Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0624,14PB
2Jorma HietamäkiJorma Hietamäki (-55)VSMasters18.11.5531,37SB
3Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.4839,40SB
2. erä
1Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0223,75
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)TuUL30.1.9823,98SB
3Christopher HavupaloChristopher Havupalo (-08)TuUL10.12.0827,24PB
3. erä
1Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.9923,08
2Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.0523,36PB
3Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.0825,20PB
4Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.0726,26SB
M 800 m
1. erä
1Rami UrhoRami Urho (-70)TuUL3.4.702.19,24SB
2Tarmo TupalaTarmo Tupala (-50)VSMasters11.2.502.54,62SB
3Eki LaitilaEki Laitila (-54)Traju2.2.542.57,95 ei lisenssiä
4Leo KoistinenLeo Koistinen (-47)VSMasters27.11.473.30,17SB
5Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.483.42,15SB
2. erä
1Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.051.57,13
2Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.062.01,60PB
3Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.042.01,66PB
4Eetu LindholmEetu Lindholm (-00)TuUL12.5.002.02,63SB
5Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.082.03,02PB
6Pyry SuojanenPyry Suojanen (-02)TuUL1.11.022.05,95SB
7Lasse MinkkinenLasse Minkkinen (-96)IFRaseb15.6.962.06,75SB
8Elias MarjamäkiElias Marjamäki (-03)TampPy1.3.032.07,13SB
9Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.812.07,52SB
10Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.082.10,01PB
M Seiväs/PV
1Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.035,00PB (22-v. ka 75.)
 2,90/-    3,05/-    3,20/-    4,10/-    4,25/-    4,35/-    4,45/-    4,55/O    4,65/-    4,75/XXO    4,85/O    5,00/XO PB    5,10/XX-     
2Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)LaitJy28.7.044,65PB
 2,90/-    3,05/-    3,20/-    4,10/-    4,25/O    4,35/O    4,45/XXO    4,55/O    4,65/XXO PB    4,75/XXX     
3Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.034,45=SB
 2,90/-    3,05/-    3,20/-    4,10/-    4,25/XO    4,35/XXO    4,45/O =SB    4,55/XXX     
4Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.054,25
 2,90/-    3,05/-    3,20/-    4,10/XXO    4,25/XO    4,35/XXX     
5Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.063,05PB
 2,90/XO    3,05/XXO PB    3,20/XXX     
6Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.492,90SB
 2,90/O SB    3,05/XXX     
Martin PaakspuuMartin Paakspuu (-96)EST964,65 uk kilp. ulkop.
 2,90/-    3,05/-    3,20/-    4,10/-    4,25/-    4,35/-    4,45/XO    4,55/O    4,65/XO    4,75/XXX     
M Kolmiloikka/TJ
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0613,98 SB kk19
  13,47     13,84 kk19 SB     13,98 kk19 SB     X     P     13,62     
2Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.0611,70 SB
  11,70 SB     11,40     X     X     X     11,12     
3Jani KangasniemiJani Kangasniemi (-73)VSMasters29.3.7310,72 PB
  10,42 PB     10,71 PB     10,47     10,72 PB     10,64     10,60     
4Veijo RoineVeijo Roine (-45)VSMasters29.11.457,10 
  7,10     7,07     X     X     6,89     7,08     
5Heimo KlaukkaHeimo Klaukka (-43)VSMasters4.3.436,15 SB
  5,50     5,80     5,68     5,52     5,96     6,15 SB     
M17 60 m
1Oskari KarvonenOskari Karvonen (-08)MynämI1.7.08 7,45PB
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.08 7,58=PB
3Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.07 7,60PB
4Mikko LoisaMikko Loisa (-07)SalVil 12.12.07 7,70
5Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.07 7,73
Alkuerät
1. erä
1Oskari KarvonenOskari Karvonen (-08)MynämI1.7.08 7,52
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.08 7,58PB
3Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.08 7,75
4Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.08 7,92PB
5Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 7,93
2. erä
1Mikko LoisaMikko Loisa (-07)SalVil 12.12.07 7,62SB
2Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.07 7,64=PB
3Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.07 7,67PB
4Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.07 7,95
M17 800 m
1Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.072.13,90PB
2Titus UutelaTitus Uutela (-08)TammRy15.1.082.19,67PB
3Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.082.23,07PB
4Urho KlénUrho Klén (-07)TuUL19.3.072.24,04SB
5Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.082.24,55PB
M17 Seiväs/PV
1Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.074,30PB
 3,30/-    3,44/-    3,56/-    3,68/-    3,80/-    3,90/-    4,00/XO    4,08/-    4,16/O    4,30/O PB    4,40/XXX     
2Carlos MattssonCarlos Mattsson (-08)TuUL1.10.084,00
 3,30/-    3,44/-    3,56/-    3,68/XO    3,80/O    3,90/XO    4,00/O    4,08/XXX     
3Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.074,00
 3,30/-    3,44/-    3,56/-    3,68/-    3,80/XXO    3,90/O    4,00/XO    4,08/XXX     
4Roope KirjavainenRoope Kirjavainen (-08)TuUL22.8.083,80
 3,30/-    3,44/-    3,56/XO    3,68/O    3,80/XO    3,90/XXX     
Hendrik MadissonHendrik Madisson EST3,80 uk kilp. ulkop.
 3,30/O    3,44/XO    3,56/O    3,68/O    3,80/O PB    3,90/XXX     
Kristofer VuttKristofer Vutt (-08)EST29.3.083,80 uk kilp. ulkop.
 3,30/-    3,44/XO    3,56/O    3,68/O    3,80/O PB    3,90/XXX     
M17 Kolmiloikka/TJ
1Viljami LaunonenViljami Launonen (-08)TuUL5.3.0812,86 PB kk17
  X     12,59 PB     12,25     P     12,62 PB     12,86 kk17 PB     
2Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.0712,60 PB
  12,60 PB     12,18     X     11,53     12,10     12,48     
3Rasmus SalminenRasmus Salminen (-08)ForssSa20.11.0811,74 PB
  11,44 PB     11,49 PB     X     11,74 PB     X     11,70     
P15 200 m
1. erä
1Eeli HeiskaEeli Heiska (-10)TuUL 6.4.1026,17PB kk14
2Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.1026,94PB
3Jonne TähkäpääJonne Tähkäpää (-10)KaarUra8.3.1029,78PB
2. erä
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.0924,68PB
2Eero KaunistoEero Kaunisto (-09)TuUL10.2.0925,89PB
3Max KostamoMax Kostamo (-09)TuUL23.3.0926,59PB
4Akseli ÄnäkkäläAkseli Änäkkälä (-10)SalVil 12.9.1029,33PB
P15 800 m
1Sisu SaarinenSisu Saarinen (-09)TuUL6.10.092.01,25PBSE15 kk15
2Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.102.23,02PB
3Jonne TähkäpääJonne Tähkäpää (-10)KaarUra8.3.102.24,98
4Daniel StenholmDaniel Stenholm (-10)TuUL26.7.102.25,29PB
5Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.092.42,83PB
P15 Seiväs/PV
1Robin HeleniusRobin Helenius (-09)TuUL1.9.093,70=PB =kk15
 2,52/-    2,68/-    2,80/-    2,92/-    3,04/-    3,16/-    3,28/-    3,40/-    3,50/O    3,60/-    3,70/O =kk15 =PB    3,80/XXX     
2Paavo VirkkiPaavo Virkki (-09)SomE12.1.092,92
 2,52/-    2,68/O    2,80/O    2,92/XXO    3,04/XXX     
3Akseli ÄnäkkäläAkseli Änäkkälä (-10)SalVil 12.9.102,80PB
 2,52/XXO    2,68/O    2,80/XO PB    2,92/XXX     
Eke-Kaur AavikEke-Kaur Aavik EST3,60 uk kilp. ulkop.
 2,52/-    2,68/-    2,80/-    3,04/XO    3,16/O    3,28/O    3,40/O    3,50/XXO    3,60/O PB    3,70/XXX     
Kaur-Mattias KuuskmeKaur-Mattias Kuuskme (-09)EST7.1.093,28 uk kilp. ulkop.
 2,52/-    2,68/-    2,80/-    3,04/O    3,16/O    3,28/O PB    3,40/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Max KostamoMax Kostamo (-09)TuUL23.3.0911,99 PB kk15
  11,49 kk15 PB     11,67 kk15 PB     11,99 kk15 PB     11,53     P     P     
2Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.109,96 PB
  9,62 PB     X     9,58     9,96 PB     9,83     9,90     
3Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.099,37 PB
  8,87 PB     9,07 PB     X     8,86     9,21 PB     9,37 PB     
Naiset
N 60 m
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 7,70PB
2Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,85
3Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,88PB
4Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.04 8,28PB
Alkuerät
1. erä
1Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,89
2Eliisa RäsänenEliisa Räsänen (-96)EsboIF3.3.96 8,03SB
3Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.04 8,32PB
4Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.06 8,44
5Emilia SuokasEmilia Suokas (-02)TurKU10.7.02 8,71PB
2. erä
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 7,82SB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,94
3Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)TuUL6.8.99 8,51SB
4Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.07 8,57PB
N 200 m
1. erä
1Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.0628,07PB
2Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0529,19SB
3Alina NyholmAlina Nyholm (-04)TurKU20.2.0431,79PB
2. erä
1Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.0526,85PB
2Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0827,54PB
3Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)TuUL19.2.0728,44PB
4Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.9829,42SB
3. erä
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0827,25SB
2Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.8527,92
3Isla LehtonenIsla Lehtonen (-06)TuUL20.4.0629,71PB
4Ada KoskelainenAda Koskelainen (-02)TuUL19.8.0230,11SB
4. erä
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0326,26PB
2Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.0626,99PB
3Emilia SuokasEmilia Suokas (-02)TurKU10.7.0228,49PB
N 800 m
1Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.992.13,65
2Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.982.15,04PB
3Meeri SalomaaMeeri Salomaa (-01)EsboIF7.5.012.21,41PB
4Lotta SundqvistLotta Sundqvist (-92)TuUL12.9.922.21,57SB
5Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.062.25,78SB
6Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)TuUL6.8.992.26,46PB
7Anna BilykAnna Bilyk (-05)KaarUra/UKR23.11.052.29,17SB
8Camilla SilenCamilla Silen (-06)TuUL19.2.062.31,96PB
9Tilda KajulaTilda Kajula (-04)RaisKu22.12.042.33,29PB
N Korkeus/HJ
1Johanna NieminenJohanna Nieminen (-03)JyväskKU9.5.031,76PB (ka 82.) (22-v. ka 71.)
 1,65/O    1,68/O    1,73/O    1,76/XO PB    1,79/XXX     
2Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.041,65SB
 1,54/O    1,58/O    1,62/O    1,65/XXO SB    1,68/XXX     
3Yvonn LindholmYvonn Lindholm (-91)TuUL8.8.911,45SB
 1,40/XO    1,45/XXO SB    1,50/X-     
Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.06NH
 1,54/XXX     
N Pituus/LJ
1Taika KoilahtiTaika Koilahti (-98)TurWei4.12.986,20 SB
  X     6,01 SB     6,20 SB     4,43     P     6,16     
2Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.035,54 
  X     5,33     5,13     5,54     X     5,43     
3Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.965,50 
  5,34     5,49     5,50     5,36     X     5,28     
4Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.055,47 PB
  5,47 PB     X     5,37     X     X     X     
5Nuppu WillmanNuppu Willman (-07)NoormNo10.3.075,26 
  5,23     5,26     5,13     5,16     5,15     5,15     
6Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.065,19 SB
  5,10 SB     5,09     4,99     5,16 SB     5,07     5,19 SB     
7Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.055,02 
  X     5,02     3,30     X     4,82     X     
8Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.054,76 SB
  4,66 SB     4,67 SB     4,76 SB     4,73     4,74     4,67     
9Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.044,68 
  X     3,43     4,68     
10Marjukka TuominenMarjukka Tuominen (-85)RaisKu26.7.854,41 SB
  4,36 SB     4,41 SB     4,32     
11Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.064,27 SB
  X     4,27 SB     4,24     
12Oona KitulaOona Kitula (-05)TuUL11.8.054,25 PB
  4,24 PB     4,25 PB     P     
N Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0514,74
  14,31     X     X     14,74     14,71     X     
2Pinja NaulaPinja Naula (-04)TuUL17.4.0413,07PB
  X     12,95 PB     12,87     13,07 PB     11,96     X     
3Enni AulaEnni Aula (-03)PudasjU13.9.0312,34SB
  X     11,89     12,34 SB     X     11,48     11,68     
4Janette HanskiJanette Hanski (-00)KarhU2.3.0011,98SB
  X     X     X     X     X     11,98 SB     
5Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.0511,41PB
  10,96     10,42     11,21 PB     10,76     10,61     11,41 PB     
6Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0611,24
  10,57     10,91     9,68     9,95     11,13     11,24     
7Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0510,20PB
  9,84 PB     10,20 PB     X     X     9,99     X     
8Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.049,29
  9,05     9,21     9,29     8,82     X     9,24     
N17 60 m
1Minea KumlanderMinea Kumlander (-07)RaisKu29.6.07 8,31=PB
2Minni-Maria KoivunenMinni-Maria Koivunen (-08)TurKU8.2.08 8,49
3Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.08 8,75
4Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.07 8,75
Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.07 DNS
Alkuerät
1. erä
1Minni-Maria KoivunenMinni-Maria Koivunen (-08)TurKU8.2.08 8,46SB
2Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.07 8,64SB
3Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.08 8,73SB
4Essi LokistoEssi Lokisto (-08)SalVil11.9.08 8,75PB
5Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.07 8,84
2. erä
1Minea KumlanderMinea Kumlander (-07)RaisKu29.6.07 8,31PB
2Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.07 8,59PB
3Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.08 8,81SB
4Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.07 9,10
5Venla RuoholaVenla Ruohola (-08)TuUL28.7.08 9,16SB
N17 800 m
1Roosa FagerströmRoosa Fagerström (-07)TuUL9.1.072.28,69PB
2Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.072.30,71SB
3Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.082.31,64
4Helka HeinonenHelka Heinonen (-08)LiedPa6.10.082.31,67PB
5Kaisla MannerKaisla Manner (-08)SalVil15.4.082.34,67PB
6Malin SaartoMalin Saarto (-08)TuUL26.9.082.35,38PB
7Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.082.35,94PB
8Lotta KeroLotta Kero (-08)TuUL26.12.082.36,98PB
N17 Korkeus/HJ
1Elli PaananenElli Paananen (-07)LänsiUU27.6.071,54SB
 1,45/O    1,50/O    1,54/XXO SB    1,58/XXX     
2Siiri ÄänismaaSiiri Äänismaa (-08)TurWei20.5.081,50SB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/XXO SB    1,54/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.075,23 PB
  4,93     4,95     5,23 PB     5,12     X     X     
2Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.085,22 PB
  5,07 PB     5,07 =PB     5,22 PB     5,13     X     5,14     
3Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)TuUL9.7.074,94 PB
  4,45 PB     4,94 PB     4,31     4,76     4,87     4,74     
4Verna HuppunenVerna Huppunen (-07)MaarMa16.3.074,93 PB
  X     4,54 SB     4,87 PB     X     4,85     4,93 PB     
5Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.074,73 PB
  X     4,73 PB     3,24     4,57     X     2,70     
6Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.084,64 PB
  4,48 PB     X     4,31     4,43     4,64 PB     4,19     
7Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.074,63 PB
  4,52 PB     4,63 PB     X     4,62     X     X     
8Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.074,53 PB
  X     4,42 SB     X     4,41     4,53 PB     4,50     
N17 Kuula/SP
1Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.0812,69PB
  12,63 PB     12,53     X     12,69 PB     X     12,65     
2Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)ForssSa2.12.0711,78
  X     11,01     11,15     11,78     X     X     
3Veera JoutlahtiVeera Joutlahti (-08)LänsiUU 29.5.0811,10SB
  10,28 SB     10,64 SB     10,90 SB     11,10 SB     X     10,66     
4Matilda MehtoMatilda Mehto (-07)NaantLöy11.6.0710,88PB
  10,64     X     10,88 PB     10,83     X     X     
5Milja KaapuMilja Kaapu (-08)PunkalKu3.1.0810,09PB
  10,09 PB     X     X     9,39     X     X     
6Essi LokistoEssi Lokisto (-08)SalVil11.9.089,95SB
  9,82 SB     9,95 SB     9,63     9,67     9,36     9,35     
7Miisa TuominenMiisa Tuominen (-08)VahdTui3.3.088,60PB
  8,37 PB     7,96     8,34     7,13     8,09     8,60 PB     
T15 200 m
1. erä
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.0927,74PB
2Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1029,25PB
3Vilja MannerVilja Manner TurWei31,39PB
4Linnea LehtisaloLinnea Lehtisalo (-10)TuUL28.4.1033,52PB
2. erä
1Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.1029,19PB
2Suvi VirtanenSuvi Virtanen (-09)TuUL1.7.0929,23PB
3Nia SjöroosNia Sjöroos (-10)TuUL 4.8.1031,48PB
4Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.1032,67PB
3. erä
1Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.1029,27PB
2Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.1029,33PB
3Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.0930,95PB
4Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.1032,02PB
4. erä
1Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.0928,39PB
2Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.0929,52SB
3Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.1030,73PB
4Anni UusitaloAnni Uusitalo (-09)TuUL 5.10.0930,89PB
5. erä
1Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.1027,41PB
2Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.1028,38PB
3Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.1029,35PB
4Martta KoskivainioMartta Koskivainio (-10)MarttMu1.4.1030,91PB
6. erä
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0926,53PB kk15(15-v. ka 51.)
2Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.0928,32SB
3Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.1030,46PB
4Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.1031,05PB
T15 800 m
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.092.20,39PB kk15
2Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.102.23,18PB kk14(14-v. ka 27.)
3Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)TuUL4.2.102.24,28PB (14-v. ka 44.)
4Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.24,84PB
5Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.092.25,38PB
6Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.102.36,51
7Alva SjöqvistAlva Sjöqvist (-10)TurWei 3.4.102.43,20
8Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.102.46,11PB
9Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.102.51,31PB
10Nella MännistöNella Männistö (-10)TurWei 21.10.103.06,90
T15 Seiväs/PV
1Taika KuuselaTaika Kuusela (-09)ForssSa22.7.093,55PB =kk17 kk15(ka 69.) (22-v. ka 67.) (19-v. ka 56.) (17-v. ka 32.) (16-v. ka 21.) (15-v. ka 11.)
 2,36/-    2,50/-    2,64/-    2,76/-    2,88/-    3,00/-    3,10/XO    3,20/-    3,30/XO    3,45/O    3,55/O =kk17 kk15 PB    3,61/XXX     
2Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.093,10PB (15-v. ka 58.)
 2,36/-    2,50/-    2,64/O    2,76/O    2,88/XXO    3,00/XO    3,10/XO PB    3,20/XXX     
3Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.102,76PB (14-v. ka 79.)
 2,36/-    2,50/O    2,64/XO    2,76/XXO PB    2,88/XXX     
4Mona NylundMona Nylund (-10)PiikkKe17.2.102,76
 2,36/-    2,50/O    2,64/XXO    2,76/XXO    2,88/XXX     
4Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.102,76PB (14-v. ka 79.)
 2,36/-    2,50/XO    2,64/XO    2,76/XXO PB    2,88/XXX     
6Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.092,50=PB
 2,36/O    2,50/O =PB    2,64/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.0910,25 PB
  10,03 SB     9,83     10,25 PB     8,94     9,85     9,78     
2Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.099,90 PB
  X     X     9,90 PB     9,86     9,90 =PB     X     
3Noora Altimir MyllyläNoora Altimir Myllylä (-09)TurWei10.11.099,85 PB
  9,42 PB     9,03     9,45 PB     9,33     9,62 PB     9,85 PB     
4Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.109,77 PB
  X     9,64 PB     X     9,67 PB     9,77 PB     X     
5Vilja MannerVilja Manner TurWei9,09 PB
  8,87 PB     8,98 PB     8,77     8,76     9,09 PB     8,88     
6Kerttu ArasmaaKerttu Arasmaa (-10)TurWei28.9.108,86 PB
  8,57 PB     8,60 PB     8,67 PB     8,85 PB     8,86 PB     8,55     
7Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.108,57 PB
  8,57 PB     8,04     X     X     X     X     
8Linnea LehtisaloLinnea Lehtisalo (-10)TuUL28.4.108,31 PB
  7,79 PB     7,96 PB     8,31 PB     7,97     7,93     7,74     
T15 Kuula/SP
1Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0911,32PB
  11,14 PB     9,91     11,32 PB     X     11,06     10,85     
2Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.0911,19
  X     9,77     X     X     X     11,19     
3Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)TuUL4.2.1010,93PB
  10,31     10,89 PB     10,69     10,25     10,62     10,93 PB     
4Viivi RuohonenViivi Ruohonen (-10)TurWei9.7.1010,46PB
  9,32     10,12 PB     10,46 PB     X     10,42     9,55     
5Elisa AarlahtiElisa Aarlahti (-09)MietMP28.6.0910,29
  9,46     9,84     9,40     10,10     10,06     10,29     
6Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.099,97
  9,33     X     9,97     9,86     9,87     9,97     
7Janette SjöbergJanette Sjöberg (-09)KalVa 19.6.099,79
  X     9,79     8,03     7,32     8,03     9,67     
8Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.099,67PB
  8,92     9,33 PB     9,67 PB     8,65     9,09     9,62     
9Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.099,61PB
  X     9,37 SB     9,61 PB     
10Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.109,58
  X     8,83     9,58     
11Laura SovijärviLaura Sovijärvi (-10)LiedPa21.4.109,32PB
  9,00 PB     9,32 PB     9,21     
12Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.108,56PB
  8,15     8,53 PB     8,56 PB     
13Elina HakuniElina Hakuni (-09)TuUL31.10.098,19
  8,19     8,19     8,17     
14Valery SulkovskiValery Sulkovski (-10)RaisKu8.3.108,16PB
  8,16 PB     7,46     7,45     
15Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.108,08
  7,92     X     8,08     
16Ellen NieminenEllen Nieminen (-10)NaantLöy2.2.107,54PB
  6,73 PB     7,07 PB     7,54 PB     
17Anni SaarinenAnni Saarinen (-09)RaisKu 23.10.097,26PB
  7,24 PB     7,06     7,26 PB     
18Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.106,93PB
  6,74     6,67     6,93 PB     
19Isabel Von PoratIsabel Von Porat (-10)RaisKu1.7.106,82PB
  6,82 PB     5,50     6,47     
20Kerttu KordelinKerttu Kordelin (-10)TurWei14.8.105,55PB
  5,43 PB     5,55 PB     5,55 =PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut