TULOKSET: Helsyhallikilpailut 2, Helsinki, Liikuntamylly, 3.2.2024


316 urheilijaa, 377 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.73 8,10PB
2Esa SalminenEsa Salminen (-58)HKV14.5.58 8,37SB
3Martti PennanenMartti Pennanen (-67)HKV19.3.67 9,03PB
2. erä
1Vesa SeiriöVesa Seiriö (-82)Downt18.3.82 8,19PB
2Harri KauranenHarri Kauranen (-64)HämeenlTa30.3.64 8,20SB
3Toni HekkalaToni Hekkala (-89)HKV22.1.89 8,60PB
4Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.60 8,78SB
5Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,58SB
6Georg DunkelGeorg Dunkel (-45)HKV28.5.45 9,80
3. erä
1Henrico HarnosterHenrico Harnoster (-81)HämeenlTa26.8.81 7,69SB
2Teemu AaltonenTeemu Aaltonen (-70)HKV1.11.70 8,39SB
3Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.77 8,40
4Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 8,42SB
5Mika PasanenMika Pasanen (-67)KeskiUYU10.3.67 8,70SB
4. erä
1Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 7,76
2Yonatan Hailemichael GirmayYonatan Hailemichael Girmay (-03)KU-58/ERI26.11.03 7,85PB
3Mikko AnuntiMikko Anunti (-83)HKV3.5.83 8,03PB
4Jarmo NissiläJarmo Nissilä (-67)HKV18.7.67 8,04
5Mikko UittamoMikko Uittamo (-78)LänsiUU4.12.78 8,05SB
6Asko LehtonenAsko Lehtonen (-84)KU-583.11.84 8,14SB
5. erä
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)LahdA7.2.08 7,51PB
2August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.08 7,62PB
3Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.08 7,63PB
4Teo BlomqvistTeo Blomqvist (-03)ViipU2.10.03 7,63PB
5Aleksi RantonenAleksi Rantonen (-83)HKV 26.5.83 7,75SB
6Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.05 7,90
6. erä
1Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.06 7,43PB
2Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.99 7,49SB
3Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.08 7,60
4Averroes El KhalifiAverroes El Khalifi (-06)KU-58/FRA21.9.06 7,62
5Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.07 7,66
6Enir BedretdinEnir Bedretdin (-06)EsboIF8.12.06 7,73
7. erä
1Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.04 7,27PB
2Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.06 7,28PB
3Luka KasevaLuka Kaseva (-06)EspTa27.11.06 7,41PB
4Kalle HuhtalaKalle Huhtala (-07)HIFK23.2.07 7,42PB
5Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 7,48
6Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.02 7,50
8. erä
1Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 7,20PB
2Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 7,27PB
3Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.03 7,31SB
4Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.06 7,34PB
5Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 7,46
6Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.94 7,46
9. erä
1Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.06 7,12
2Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 7,15SB
3Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 7,27SB
4Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.05 7,32
5Samuli HänninenSamuli Hänninen (-02)EspTa27.6.02 7,33
6Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,36
10. erä
1László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 6,95PB
2Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 6,96
3Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.96 6,98SB
4Arttu PaananenArttu Paananen (-97)HIFK12.2.97 7,04SB
5Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.06 7,07SB
M 200 m
1. erä
1Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.7223,98PB
2Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.0424,09PB
3Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.7326,11
4Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.7727,77
2. erä
1Teo BlomqvistTeo Blomqvist (-03)ViipU2.10.0324,27PB
2Jarmo HenttinenJarmo Henttinen (-78)KU-581.1.7827,43PB
3Teemu AaltonenTeemu Aaltonen (-70)HKV1.11.7027,98SB
4Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.6031,27SB
Henrico HarnosterHenrico Harnoster (-81)HämeenlTa26.8.81DNF
3. erä
1Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.0423,33PB
2Antti PihlavistoAntti Pihlavisto (-02)HKV16.10.0223,54PB
3Pyry KoskiniemiPyry Koskiniemi (-04)HKV14.11.0423,87SB
4Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.0424,08PB
5Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.6029,38SB
4. erä
1Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9522,96PB
2Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.0223,04PB
3Henrik LounelaHenrik Lounela (-06)HKV24.12.0623,32PB
4Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.0324,13PB
5Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.7932,47SB
5. erä
1Luka VeselinovicLuka Veselinovic (-05)EspTa15.7.0522,14PB (ka 94.) (22-v. ka 62.) (19-v. ka 35.)
2Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.0523,47
3Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.9424,47PB
Albert VauhkonenAlbert Vauhkonen (-02)LapinlVe26.9.02DQ
6. erä
1Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0222,45PB
2Maximillian Arzt JonesMaximillian Arzt Jones (-97)HKV/SWE29.1.9722,82 uk
3Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.9523,26SB
4Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0223,40PB
5Yonatan Hailemichael GirmayYonatan Hailemichael Girmay (-03)KU-58/ERI26.11.0325,80PB
7. erä
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.0622,41PB
2Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.9922,69PB
3Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0122,93PB
4Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.0324,34PB
5Jarmo NissiläJarmo Nissilä (-67)HKV18.7.6727,08SB
8. erä
1Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.0022,44SB
2Benjamin StendahlBenjamin Stendahl (-99)BorgåAk20.6.9922,45SB
3Anton TallbackaAnton Tallbacka (-99)HIFK14.11.9922,69SB
4Samuli HänninenSamuli Hänninen (-02)EspTa27.6.0223,61PB
9. erä
1Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.9921,87PB (ka 41.)
2Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.9422,40SB
3Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0422,76
4Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.0023,25PB
10. erä
1Eljas AaltoEljas Aalto (-96)IFSibboV15.1.9621,30SB
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9821,62SB
3Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.9421,63SB
4Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.9622,56
5Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8227,82
M 3000 m
1. erä
1Timo NikulaTimo Nikula (-78)RunClub14.12.78 9.49,09PB
2Tuomas HapolaTuomas Hapola (-85)SavitU27.12.85 9.51,03SB
3Niklas ManninenNiklas Manninen (-99)LahdA28.6.99 9.56,57PB
4Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.03 9.57,14SB
5Cyril SjöströmCyril Sjöström (-87)HelsJuo30.11.8710.16,17PB
6Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.0410.25,02PB
7Jani KoskinenJani Koskinen (-76)RunClub9.4.7610.37,89PB
8Mikko SallinenMikko Sallinen (-82)Endurance9.1.8210.44,55SB
9Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8913.35,40PB
2. erä
1Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 8.57,89PB kk19
2Hannes NikkinenHannes Nikkinen (-05)LänsiUU3.10.05 8.57,96PB
3Leevi HolmströmLeevi Holmström (-05)LahdA22.9.05 9.01,87PB
4Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.06 9.05,88PB
5Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.05 9.06,53PB
6Otto RuuskanenOtto Ruuskanen (-04)LappUM16.10.04 9.11,80PB
7Muhammad AliMuhammad Ali (-03)HIFK3.11.03 9.12,32SB
8Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05 9.13,62PB
9Tero KorpiTero Korpi (-06)KU-5828.6.06 9.16,81PB
10Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 9.19,49PB
11Max WaltherMax Walther (-03)KU-5817.11.03 9.33,72SB
Eero RantaEero Ranta (-06)LempKiYU15.3.06 DNF
Karri KuusinenKarri Kuusinen (-07)HKV1.5.07 DNF
3. erä
1Mikko KauppinenMikko Kauppinen (-03)VierKoi3.2.03 8.24,17PB
2Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 8.24,91SB
3Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.02 8.25,06PB
4Arash Ahmad GulArash Ahmad Gul (-03)LahdA7.3.03 8.31,75PB
5Aleksi AnttolainenAleksi Anttolainen (-93)LahdA5.2.93 8.34,74PB
6Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 8.40,51PB
7Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 8.49,14SB
8Johannes BrunilaJohannes Brunila (-88)TuUL21.10.88 8.50,61SB
9Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 8.54,49PB kk19
10Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.04 8.55,63PB
11Otto LoukkalahtiOtto Loukkalahti (-94)IFRaseb11.1.94 8.55,65PB
12Akseli VirtanenAkseli Virtanen (-02)KarhKa20.2.02 8.55,68PB
13Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.05 8.57,20PB
M Seiväs/PV
1Einari VälimäkiEinari Välimäki (-94)NoormNo2.3.944,95SB
 4,65/O    4,75/O    4,85/O    4,95/XO SB    5,15/XXX     
2Martin PaakspuuMartin Paakspuu (-96)EST964,75 uk
 4,45/O    4,55/O    4,65/O    4,75/O PB    4,85/XXX     
3Otto JunnilaOtto Junnila (-03)IFSibboV30.8.034,45SB
 4,15/XXO    4,25/XXO    4,45/O SB    4,55/XXX     
4Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.602,85PB
 2,70/O    2,85/O PB    3,00/XXX     
M Pituus/LJ
1Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.996,57 
  6,41     5,07     X     X     6,57     6,42     
2Joonas-Petteri SantalaJoonas-Petteri Santala (-84)ViipU21.7.845,06 PB
  4,63 PB     5,06 PB     4,80     5,02     X     X     
3Janne NurminenJanne Nurminen (-80)ViipU5.4.804,36 PB
  4,34 PB     4,30     4,31     4,35 PB     3,24     4,36 PB     
4Mauri MerikantoMauri Merikanto (-54)HelsKT26.9.543,91 SB
  3,85 SB     3,91 SB     X     3,64     3,75     3,81     
M Kuula/SP
1Leo RautiainenLeo Rautiainen (-03)KU-5813.2.0312,97SB
  12,68 SB     X     12,97 SB     12,97 =SB     12,96     12,96     
2Raimo VirtanenRaimo Virtanen (-67)NurmijYU13.2.6711,92PB
  X     10,90 PB     X     11,48 PB     11,92 PB     X     
3Joonas-Petteri SantalaJoonas-Petteri Santala (-84)ViipU21.7.8410,90PB
  10,26 PB     10,67 PB     10,50     10,89 PB     10,90 PB     10,78     
4Kaj SödermanKaj Söderman (-78)ViipU30.11.788,44PB
  8,10 PB     7,90     8,44 PB     X     7,43     8,27     
M19 200 m
1. erä
1Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.0522,81PB
2Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0523,37PB
3Elias LundellElias Lundell (-06)SjundeåIF10.8.0623,63PB
4Averroes El KhalifiAverroes El Khalifi (-06)KU-58/FRA21.9.0623,86PB
5Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.0623,87PB
2. erä
1Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.0622,92PB
2Zion MnasZion Mnas (-06)HIFK31.5.0623,37PB
3Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.0624,14PB
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.0524,22PB
5Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.0525,27PB
M19 Seiväs/PV
1Jusa NiemiJusa Niemi (-06)RiihimKi28.2.064,05
 3,90/O    4,05/O    4,15/XXX     
M19 Pituus/LJ
1Alec EkblomAlec Ekblom (-05)BorgåAk20.1.055,99 SB
  5,77 SB     5,99 SB     5,79     5,96     5,67     5,85     
M19 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)EspTa25.2.0618,42
  18,00     X     18,15     18,37     X     18,42     
2Joona NieminenJoona Nieminen (-05)EspTa31.1.0514,83PB
  14,50 SB     14,55 SB     X     14,83 PB     X     14,40     
3Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0514,81PB
  X     14,81 PB     X     14,78     X     X     
4Luka LujasmaaLuka Lujasmaa (-06)SalVil5.4.0612,85
  12,79     12,85     X     X     X     X     
5Matias TapanainenMatias Tapanainen (-05)EspTa13.12.0512,02SB
  12,02 SB     X     X     X     X     11,88     
M17 200 m
1. erä
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.0824,68PB
2Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.0824,70PB
3Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0724,99PB
4Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.0925,00PB
5Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.0826,62PB
6Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.0827,42PB
2. erä
1August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.0824,71PB
2Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.0824,80PB
3Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.0724,98PB
4Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.0825,05=PB
3. erä
1Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0723,47PB
2Kalle HuhtalaKalle Huhtala (-07)HIFK23.2.0723,48PB
3Aatu MyllysAatu Myllys (-07)KarhKa14.10.0724,48
4Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.0825,23PB
5Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.0725,49PB
M17 Seiväs/PV
1Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,45PB
 4,05/O    4,25/O    4,45/XO PB    4,55/XXX     
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,45
 4,45/XO    4,65/XXX     
3Olavi SivénOlavi Sivén (-07)LahdA6.2.074,25=PB
 4,05/O    4,15/O    4,25/XXO =PB    4,35/XXX     
4Olavi KiiskiOlavi Kiiski (-07)KarhKa8.5.073,90
 3,90/XO    4,05/X    4,15/XXX     
5Kristoffer VuttKristoffer Vutt EST3,75 uk
 3,45/O    3,60/O    3,75/O PB    3,90/XXX     
6Hendrik MadissonHendrik Madisson EST3,60 uk
 3,30/O    3,45/O    3,60/XO PB    3,75/XXX     
7Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.093,15
 3,00/O    3,15/O    3,30/XXX     
8Eke-Kaur AavikEke-Kaur Aavik EST3,15 uk
 3,00/O    3,15/XO PB    3,30/XXX     
9Kaur-Mattias KuuskmeKaur-Mattias Kuuskme (-09)EST7.1.093,00 uk
 3,00/O SB    3,15/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.085,89 PB
  5,47     X     5,41     5,53     5,72     5,89 PB     
2Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.085,81 PB
  5,64 PB     5,76 PB     5,78 PB     5,74     5,81 PB     5,71     
3Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.075,74 PB
  X     5,18 PB     X     5,47 PB     5,74 PB     5,15     
4Juho TaavilaJuho Taavila (-08)LahdA1.3.085,65 SB
  5,60 SB     X     5,55     X     5,65 SB     5,60     
5Emppu SiltalaEmppu Siltala (-08)LahdA7.11.085,59 PB
  5,59 PB     X     X     5,53     5,26     5,25     
6Aapeli OilaAapeli Oila (-08)EspTa18.7.085,51 
  5,18     5,49     5,31     5,51     P     5,43     
7Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.095,51 
  5,29     X     5,10     5,40     5,51     X     
M17 Kuula/SP
1Valtteri PaksuniemiValtteri Paksuniemi (-07)JyväskKU17.11.0715,32PB
  X     X     X     15,32 PB     X     X     
2Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0814,58=PB
  X     14,27     14,58 =PB     X     X     X     
3Riku NaulaRiku Naula (-07)TuUL22.9.0713,31
  X     13,31     X     X     X     X     
4Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.0712,96PB
  12,51     12,77     12,96 PB     12,59     12,62     12,70     
5Aapo VanhanenAapo Vanhanen (-07)EspTa27.3.0712,77PB
  12,14 SB     X     12,28 PB     12,77 PB     12,72     X     
6Aarni IkäheimoAarni Ikäheimo (-07)EspTa 30.10.0712,25PB
  11,95 PB     12,25 PB     X     11,68     11,52     12,00     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.07 8,43PB
2Leena RosqvistLeena Rosqvist (-83)EsboIF 25.1.83 8,48PB
3Mila SohloMila Sohlo (-11)EspTa7.5.11 8,52PB
4Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.07 8,56
5Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.78 8,86SB
2. erä
1Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.06 8,17PB
2Venla SimolinVenla Simolin (-02)EspTa28.4.02 8,25
3Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.85 8,29
4Ella PeräläElla Perälä (-02)KeskiUYU27.10.02 8,39
5Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.05 8,42PB
6Kaarlie KetsKaarlie Kets (-05)EsboIF19.4.05 8,53PB
3. erä
1Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.06 8,08
2Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.08 8,10
3Satu NissiläSatu Nissilä (-98)EspTa3.3.98 8,12
4Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.07 8,15
5Emma-Roosa RäisänenEmma-Roosa Räisänen (-05)HKV3.12.05 8,19SB
6Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.08 8,25
4. erä
1Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,77SB
2Vivian TranVivian Tran (-05)HIFK 30.3.05 7,93
3Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 7,97SB
4Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 8,05
5Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 8,17
6Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.07 8,20SB
5. erä
1Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,46PB (ka 31.)
2Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,53=SB
3Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,72
4Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.98 7,73SB
5Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.05 7,79
6Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,82
N 200 m
1. erä
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)JyväskKU9.1.9524,02SB
2Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.0324,58PB (ka 41.) (22-v. ka 29.)
3Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,64PB (ka 48.) (22-v. ka 34.)
4Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.0124,77SB
5Pihla KössiPihla Kössi (-99)PaimU22.10.9927,76PB
2. erä
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.0324,54PB (ka 38.) (22-v. ka 27.)
2Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9824,75PB (ka 58.)
3Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.0124,87PB (ka 71.)
4Johanna HaikonenJohanna Haikonen (-73)HKV30.7.7328,60
Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97DQ
3. erä
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.0425,46PB
2Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0425,50PB
3Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9825,68
4Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0625,73PB
5Anni BergAnni Berg (-04)LappUM13.4.0427,22PB
4. erä
1Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.0325,53PB
2Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.0225,84PB
3Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.9626,15PB
4Yesenia MyllyniemiYesenia Myllyniemi (-81)HKV22.3.8128,10PB
5. erä
1Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9625,62PB
2Eliisa RäsänenEliisa Räsänen (-96)EsboIF3.3.9625,82SB
3Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.0326,25PB
4Liane DieterichLiane Dieterich GER27,52 uk
5Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.7829,28SB
N 3000 m
1. erä
1Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.0810.38,91PB kk19 kk17
2Heidi HaapamäkiHeidi Haapamäki (-00)JyväskKU23.11.0010.43,20PB
3Saara Ylisaukko-ojaSaara Ylisaukko-oja (-88)RunClub22.7.8810.54,59PB
4Aino TengvallAino Tengvall (-03)RekRai16.3.0310.59,76PB
5Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.0411.02,09PB
6Emilia TalaEmilia Tala (-03)ViipU 12.3.0311.03,40PB
7Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.0611.08,49PB
8Ellinoora TuominenEllinoora Tuominen (-02)RaumU21.11.0211.11,07PB
9Janina SaarnioJanina Saarnio (-93)TuUL30.1.9311.14,47PB
10Laura SunilaLaura Sunila (-88)RunClub14.10.8811.28,77PB
11Matilda LatvalaMatilda Latvala (-02)KerU3.9.0211.42,84SB
12Emma SyväojaEmma Syväoja (-04)LappUM2.11.0412.14,63PB
2. erä
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 9.18,83PB kk(ka 10.)
2Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 9.40,35PB (ka 44.) (22-v. ka 24.)
3Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.96 9.55,45PB (ka 84.)
4Moona LatvalaMoona Latvala (-92)HKV6.7.9210.04,10PB
5Katariina KärkkäinenKatariina Kärkkäinen (-02)IisVi15.8.0210.09,26PB (22-v. ka 74.)
6Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.0310.10,04PB (22-v. ka 79.)
7Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.0910.33,59PB kk19 kk17 kk15(15-v. ka 7.)
8Sini TirriSini Tirri (-01)LempKiYU4.2.0110.38,59PB
9Laura SalminenLaura Salminen (-87)VeikkVei9.4.8710.44,06SB
10Emma HakalaEmma Hakala (-93)EspTa10.9.9310.49,58SB
11Laura HeikkiläLaura Heikkilä (-86)KU-5821.11.8611.00,78SB
N Korkeus/HJ
1Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,68SB
 1,56/O    1,59/O    1,62/O    1,65/O    1,68/XO SB    1,71/XXX     
2Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.091,65=PB =kk15
 1,52/O    1,56/O    1,59/O    1,62/XO    1,65/XXO =kk15 =PB    1,68/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Lotta KirvesmiesLotta Kirvesmies (-95)MikkKV19.5.9512,34 SB
  X     12,14 SB     12,34 SB     12,16     12,22     12,17     
2Johanna SooverJohanna Soover EST12,14  uk
  11,68 PB     11,91 PB     12,11 PB     11,97     X     12,14 PB     
3Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)TampPy14.6.9811,87 SB
  11,21     X     11,87 SB     X     X     11,67     
4Noora HautamäkiNoora Hautamäki (-00)PyhtY20.2.0011,63 PB
  10,75 PB     11,03 PB     10,22     10,85     11,23 PB     11,63 PB     
5Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.0311,40 PB
  11,21 SB     11,40 PB     11,36     11,40 =PB     11,33     X     
6Essi ErikssonEssi Eriksson (-02)HKV8.1.0211,35 SB
  X     X     11,35 SB     X     X     X     
7Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.0411,07 SB
  X     X     10,88 SB     X     11,07 SB     10,99     
N Kuula/SP
1Emilia KangasEmilia Kangas (-01)KuortKu10.8.0117,11PB kk
  16,17     X     X     17,11 kk PB     X     X     
2Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9417,10SB
  16,21     17,10 SB     16,74     X     X     17,00     
3Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0015,21SB
  X     14,68 SB     15,21 SB     X     15,18     X     
4Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0114,40PB (ka 42.)
  13,26     14,14 PB     X     14,40 PB     X     13,55     
5Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0313,96PB
  X     13,06 PB     13,41 PB     13,45 PB     X     13,96 PB     
6Tiina RiuttaTiina Riutta (-84)KeskiUYU2.4.8410,15PB
  10,08 PB     10,05     X     X     9,84     10,15 PB     
Eveliina RouvaliEveliina Rouvali (-97)KuopRei16.4.97NM
  X     X     X     X     X     P     
N19 200 m
1. erä
1Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.0529,69PB
2Inka TuokkoInka Tuokko (-06)KarhKa4.1.0630,45PB
3Emma LehtonenEmma Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.0630,95PB
Sanni LehtonenSanni Lehtonen (-06)NurmijYU30.10.06DQ
2. erä
1Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.0626,71PB
2Terhi VehkoTerhi Vehko (-05)HKV11.1.0527,46SB
3Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.0528,62PB
4Sara ParviainenSara Parviainen (-06)NurmijYU31.8.0628,83PB
3. erä
1Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.0526,44SB
2Elina RuotsalainenElina Ruotsalainen (-06)ValkKa21.1.0626,79PB
3Emilia ChandrasEmilia Chandras (-06)EspTa9.5.0626,79PB
4Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.0526,90PB
5Polina PetrovaPolina Petrova (-06)KerU8.6.0626,92SB
N19 Kolmiloikka/TJ
1Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.0611,38 PB
  11,19 SB     11,24 SB     X     11,33 SB     11,38 PB     X     
2Lotta HäkkänenLotta Häkkänen (-05)MikkKV19.7.0511,08 SB
  10,96 SB     X     10,97 SB     11,03 SB     11,03 =SB     11,08 SB     
3Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.0511,01 SB
  10,85 SB     10,93 SB     X     11,01 SB     10,90     X     
4Sofia KokkoSofia Kokko (-06)MikkKV15.3.0610,90 SB
  X     10,90 SB     10,46     X     X     10,70     
5Tuuli KiviniemiTuuli Kiviniemi (-06)PorvU14.4.0610,77 PB
  X     X     10,60     X     10,77 PB     X     
6Helmi CardonaHelmi Cardona (-06)KeskiUYU13.8.0610,46 SB
  10,41 SB     10,46 SB     X     X     9,91     10,22     
7Silja KallioinenSilja Kallioinen (-07)MikkKV2.1.0710,27 PB
  10,03 SB     X     X     X     10,10 SB     10,27 PB     
8Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.069,89 SB
  X     9,89 SB     X     X     X     X     
N19 Kuula/SP
1Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0513,69PB (ka 83.) (22-v. ka 67.)
  X     13,69 PB     X     13,30     X     13,22     
2Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0513,11
  X     X     13,07     X     13,11     12,79     
3Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0512,76SB
  12,58     12,51     12,76 SB     12,62     X     12,54     
4Aino IkäheimoAino Ikäheimo (-06)EspTa 11.6.0610,82PB
  X     X     X     X     10,82 PB     X     
5Emilia RouvinenEmilia Rouvinen (-05)HyvsU23.4.0510,65PB
  X     9,89 PB     10,07 PB     X     10,65 PB     9,66     
6Kira KoskiniemiKira Koskiniemi (-06)HKV11.10.067,04PB
  6,90 PB     6,96 PB     7,04 PB     X     6,81     X     
N17 200 m
1. erä
1Lumi KoskelainenLumi Koskelainen (-09)IFSibboV29.3.0926,60PB kk15(15-v. ka 60.)
2Lotta NurminenLotta Nurminen (-10)ViipU14.2.1028,60PB kk14
3Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.0729,07PB
4Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.0831,37PB
2. erä
1Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.0826,93PB
2Taisiia KarpovaTaisiia Karpova (-07)HKV26.11.0727,62PB
3Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.0829,06PB
4Ida KronholmIda Kronholm (-08)EspTa19.7.0831,60
5Meri LeppänenMeri Leppänen (-07)EspTa29.12.0732,69PB
3. erä
1Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.0727,44PB
2Sara HeininenSara Heininen (-07)EsboIF25.11.0727,71PB
3Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.0827,74PB
4Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0828,16PB
5Mila SohloMila Sohlo (-11)EspTa7.5.1128,83
4. erä
1Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.0827,35PB
2Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0727,57PB
3Elle KukkonenElle Kukkonen (-09)KirkkonU9.6.0927,94PB
4Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.0828,09PB
5Aino TurunenAino Turunen (-09)ViipU28.10.0929,11PB
5. erä
1Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.0826,43PB
2Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.0826,87PB
3Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.0827,34PB
4Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.0927,39PB
5Sofia KuisminSofia Kuismin (-07)EspTa14.3.0730,39
6. erä
1Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.0726,32PB kk17
2Iida TossavainenIida Tossavainen (-07)HKV4.10.0726,41PB
3Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0826,62PB
4Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.0827,40
5Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.0828,50PB
N17 Korkeus/HJ
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.071,56SB
 1,47/O    1,52/O    1,56/O SB    1,59/XXX     
2Olivia OllikkaOlivia Ollikka (-08)LahdA 27.3.081,52
 1,42/O    1,47/O    1,52/O    1,56/XXX     
3Ester SolismaaEster Solismaa (-07)HyvsU18.12.071,47SB
 1,42/O    1,47/O SB    1,52/XXX     
4Sara HämelinSara Hämelin (-08)EsboIF21.7.081,47SB
 1,37/XO    1,42/XO    1,47/O SB    1,52/XXX     
5Ellen WillbergEllen Willberg (-08)ViipU24.2.081,42SB
 1,42/O SB    1,47/XXX     
6Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.091,42SB
 1,32/O    1,37/O    1,42/XO SB    1,47/XXX     
N17 Kolmiloikka/TJ
1Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0711,76 SB kk19 kk17
  X     11,53 kk19 kk17 SB     10,85     10,95     X     11,76 kk19 kk17 SB     
2Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.0711,03 PB
  X     10,89 PB     10,91 PB     X     X     11,03 PB     
3Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.0710,91 PB
  10,91 PB     10,77     10,54     10,70     X     10,24     
4Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0710,72 PB
  10,41 PB     10,00     10,31     9,81     9,58     10,72 PB     
5Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.0710,63 SB
  X     10,63 SB     10,53     10,55     10,63 =SB     X     
6Aura ArvasAura Arvas (-08)HelsTa5.5.0810,62 PB
  10,19 SB     10,36 SB     9,46     10,21     10,62 PB     10,32     
7Aino RajanenAino Rajanen (-08)KeskiUYU30.3.0810,58 PB
  10,58 PB     10,24     10,08     10,50     X     X     
8Katri HainariKatri Hainari (-09)ViipU11.2.099,89 PB
  9,65 PB     9,89 PB     X     9,72     X     9,58     
9Marika-Anneli RuotsiMarika-Anneli Ruotsi (-08)KarhKa13.6.089,88 PB
  9,52 SB     9,88 PB     9,81     
10Helmi KuitunenHelmi Kuitunen (-09)KU-58 17.1.099,57 SB
  X     X     9,57 SB     
11Oona VäänänenOona Väänänen (-10)ViipU22.1.108,71 PB
  X     8,41 PB     8,71 PB     
N17 Kuula/SP
1Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0912,84PB kk15(15-v. ka 82.)
  11,89     X     X     X     12,79 kk15 PB     12,84 kk15 PB     
2Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0812,59PB
  12,59 PB     12,46     X     X     X     X     
3Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)ForssSa2.12.0712,00PB
  X     11,31 SB     11,30     X     11,66 PB     12,00 PB     
4Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.0811,68SB
  10,39     11,41 SB     11,00     10,79     11,68 SB     X     
5Hilma RauhasaloHilma Rauhasalo (-10)KarhKa27.9.1011,05PB
  10,36     10,07     11,05 PB     10,34     10,35     10,71     
6Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.0910,85
  10,32     9,67     10,38     9,99     10,85     10,52     
7Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.0710,40PB
  10,15 PB     10,40 PB     X     9,89     X     X     
8Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.088,82PB
  8,49 PB     X     8,82 PB     8,30     7,87     8,36     
9Valma RauhasaloValma Rauhasalo (-09)KarhKa5.3.098,10PB
  8,10 PB     8,07     8,02     
10Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.097,91PB
  7,15 SB     7,58 SB     7,91 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut