TULOKSET: Hipposhallikilpailut 2, Jyväskylä, Hipposhalli, 3.2.2024


339 urheilijaa, 546 lajisuoritusta

Miehet
M 150 m
1. erä
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.0517,00PB (ka 30.) (22-v. ka 20.) (19-v. ka 11.)
2Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.0217,19PB (ka 38.) (22-v. ka 26.)
3Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0117,93
2. erä
1Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0416,54PB kk(ka 9.) (22-v. ka 4.)
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0416,59PB (ka 10.) (22-v. ka 5.)
3Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0718,55PB (17-v. ka 27.)
3. erä
1Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0416,43PB kk(ka 5.) (22-v. ka 2.)
2Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0516,82PB (ka 22.) (22-v. ka 14.) (19-v. ka 7.)
3Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0417,45PB (ka 52.) (22-v. ka 40.)
4. erä
1Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9515,94PBSE kk(99-v. ka 1.)
2Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0316,53PB (ka 8.) (22-v. ka 3.)
3Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.0617,33PB (ka 47.) (22-v. ka 35.) (19-v. ka 20.)
M 200 m
1. erä
1Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0823,84PB
2Patrik JärvinenPatrik Järvinen (-04)TampPy23.10.0424,03PB
3Panu VirtanenPanu Virtanen (-81)ÄänekU12.6.8127,70PB
2. erä
1Santtu RautioSanttu Rautio (-06)SavonlRie17.2.0623,74PB
2Ville KorhonenVille Korhonen (-01)SiilPo12.7.0123,80PB
3Santeri MikkonenSanteri Mikkonen (-70)VarkKV1.3.7027,41SB
3. erä
1Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.9723,20SB
2Tomi SimonenTomi Simonen (-03)AlavVi22.8.0323,27PB
3Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.0726,09PB
4. erä
1Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.0322,44PB
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9823,43SB
3Sami KorpilauriSami Korpilauri (-80)ÄänekU18.5.8026,21PB
5. erä
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.0221,44PB kk(ka 14.) (22-v. ka 6.)
2Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.0422,38SB
3Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0824,85PB
6. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.9921,24PB kk(ka 5.)
2Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,41SB
M 300 m
1. erä
1Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.0236,47PB
2Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9837,23PB
3Elmeri LesonenElmeri Lesonen (-02)SotkJy23.9.0237,55PB
2. erä
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0634,52PBSE19 (ka 10.) (22-v. ka 4.) (19-v. ka 2.)
2Rado LindbergRado Lindberg (-05)EsboIF26.3.0535,54PB (ka 41.) (22-v. ka 24.) (19-v. ka 18.)
Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.01DQ
3. erä
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0534,30PBSE22 SE19 (ka 6.)
2Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0334,78PB (ka 14.) (22-v. ka 6.)
3Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.0635,47PB (ka 38.) (22-v. ka 22.) (19-v. ka 16.)
4. erä
1Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9533,74PBSE kk(99-v. ka 1.)
Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04DQ
M 800 m
1. erä
1Tommi KaivolaTommi Kaivola (-06)TampPy11.5.062.07,88PB
2Aleksi SalmelaAleksi Salmela (-00)GamlakIF27.1.002.07,95PB
3Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.052.08,54PB
4Jani TytärniemiJani Tytärniemi (-07)GamlakIF27.4.072.09,89PB
5Jukka TurunenJukka Turunen (-84)VaajKuo18.12.842.14,95PB
2. erä
1Veikka YlihärsiläVeikka Ylihärsilä (-06)SeinäjsU22.4.061.59,28PB
2Lauri MononenLauri Mononen (-07)SavonlRie9.7.071.59,53PB
3Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.021.59,56PB
4Martti MajuriMartti Majuri (-04)LappUM30.6.042.00,31SB
5Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.062.00,97PB
6Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.922.01,27SB
7Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.862.01,85PB
3. erä
1Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.51,83SB
2Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.52,74PB kk19
3Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.53,90PB (ka 98.)
4Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.041.57,13SB
5Tero ReinikainenTero Reinikainen (-95)KuopRei31.5.951.57,22PB
6Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.981.59,33SB
7Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.052.00,06PB
Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98DNF
M 60 m aidat/hurdles
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,02PB
2Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.03 8,25
3Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 8,30
4Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.04 8,54PB
5Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 8,72
Alkuerät
1. erä
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,18PB
1Adrian BjörkgrenAdrian Björkgren (-03)IFDrott15.12.03 8,18PB (ka 79.) (22-v. ka 57.)
3Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 8,28SB
4Ville KyrönlahtiVille Kyrönlahti (-04)KangasnKa21.9.04 8,58PB
5Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 8,62PB
Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 DNS
M Korkeus/HJ
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,15
 2,10/O    2,15/O    2,20/XXX     
2Arttu MattilaArttu Mattila (-01)ÄänekU3.3.012,10SB
 2,05/O    2,10/O SB    2,15/XXX     
3Julius KuuselaJulius Kuusela (-98)LänsiUU25.9.982,10
 2,00/O    2,05/XO    2,10/XXO    2,15/X     
4Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,00
 1,90/O    1,95/O    2,00/O    2,05/XXX     
5Mika PolkuMika Polku (-75)VirtU19.7.751,90SB
 1,70/O    1,75/O    1,80/-    1,85/O    1,90/O SB    1,95/XXX     
6Teemu LaurikainenTeemu Laurikainen (-04)TampPy19.11.041,90SB
 1,80/O    1,85/O    1,90/XO SB    1,95/XXX     
M Seiväs/PV
1Tommi JärvenpääTommi Järvenpää (-06)JyväskKU22.1.064,90
 4,75/O    4,90/O    5,00/XXX     
M Pituus/LJ
1Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.017,36 PB (ka 78.)
  7,08     7,32 PB     7,36 PB     X     X     X     
2Otto PulkkinenOtto Pulkkinen (-01)ImU28.3.017,28 SB
  7,22 SB     X     7,28 SB     7,22     X     7,10     
3Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.967,10 SB
  X     7,07 SB     6,85     7,10 SB     X     X     
4Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.017,09 SB
  7,09 SB     X     X     7,03     X     7,06     
5Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.926,79 SB
  6,63 SB     6,60     6,62     6,63 =SB     6,79 SB     6,67     
6Sakari ValliusSakari Vallius (-03)JoensKa26.3.036,64 SB
  6,57     6,11     6,47     6,48     6,29     6,64 SB     
7Aku KuljuAku Kulju (-04)JyväskKU15.7.046,36 SB
  6,36 SB     X     X     X     X     X     
8Tuomas RouvaliTuomas Rouvali (-94)JyväskKU14.2.946,21 SB
  X     X     6,21 SB     X     X     X     
9Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.045,79 SB
  X     5,67 SB     5,79 SB     
M Kuula/SP
1Joonas LapinkeroJoonas Lapinkero (-04)JyväskKU10.5.0412,68PB
  11,42 PB     X     11,58 PB     12,68 PB     12,25     11,57     
2Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9212,64SB
  12,64 SB     12,40     12,50     12,20     X     X     
M19 300 m
1Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.0536,88PB
2Hugo HyppönenHugo Hyppönen (-06)ImU18.12.0637,47PB
M19 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,70
2Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.06 8,71PB
2. juoksu
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,61PBSE19 kk19
M19 Korkeus/HJ
1Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.061,90
 1,90/O    1,95/XXX     
2Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.061,75
 1,60/O    1,65/O    1,70/XXO    1,75/O    1,80/XXX     
M19 Pituus/LJ
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.057,50 SB kk kk19
  7,23 =kk =SB     7,41 kk kk19 SB     7,39     7,21     7,21     7,50 kk kk19 SB     
2Oscar GrannasOscar Grannas (-05)IFDrott11.6.056,45 
  4,33     6,38     6,29     6,45     X     4,68     
3Oliver KoskinenOliver Koskinen (-06)JyväskKU17.4.065,32 SB
  5,32 SB     5,07     P     P     P     P     
M19 Kuula/SP
1Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.0612,01
  11,16     11,10     11,65     11,55     12,01     11,97     
M17 300 m
1. erä
1Jesse MyllymäkiJesse Myllymäki (-08)ValkKa31.7.0838,34PB kk17
2Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0739,42PB
2. erä
1Jarkko MikkonenJarkko Mikkonen (-07)JyväskKU26.1.0737,45PB kk17
2Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0838,35PB
M17 60 m aidat/hurdles
1. juoksu
1Miska AnttonenMiska Anttonen (-08)ImU1.3.08 8,50PB
2Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.08 8,63PB
3Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.07 9,35SB
2. juoksu
1Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.08 8,81
2Miska AnttonenMiska Anttonen (-08)ImU1.3.08 8,84
3Juuso TapanilaJuuso Tapanila (-07)JyväskKU21.7.07 9,26PB
M17 Korkeus/HJ
1Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.081,95PB =kk19 kk17
 1,70/O    1,75/O    1,80/O    1,85/O    1,90/O    1,95/XO =kk19 kk17 PB    2,00/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.086,82 PB kk17
  6,60 =kk17 PB     6,57     6,61 kk17 PB     6,62 kk17 PB     6,82 kk17 PB     6,80     
2Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.086,26 PB
  5,98     6,08     6,15     5,96     6,26 PB     6,14     
3Vini AarnikkoVini Aarnikko (-07)ImU28.6.076,11 
  5,69     5,93     5,95     5,88     5,95     6,11     
4Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.086,07 
  X     X     6,07     P     P     P     
M17 Kuula/SP
1Joona ViitalaJoona Viitala (-08)JyväskKU24.3.0812,92PB
  11,92 PB     X     X     12,24 PB     X     12,92 PB     
2Valtteri KapiainenValtteri Kapiainen (-07)MikkKV1.12.0712,91PB
  X     10,27     10,21     12,68     12,91 PB     12,89     
3Leevi KumpumäkiLeevi Kumpumäki (-08)JyväskKU20.8.0812,41PB
  10,74 PB     12,41 PB     11,99     11,62     11,78     11,35     
4Lauri SinkkonenLauri Sinkkonen (-08)JyväskKU7.5.0811,44
  10,52     11,44     11,04     P     P     P     
5Nico HirsiahoNico Hirsiaho (-07)JyväskKU6.9.0710,70SB
  10,70 SB     10,16     10,22     10,07     10,09     10,60     
6Tino HirsiahoTino Hirsiaho (-09)JyväskKU15.4.099,19PB kk15
  8,95 kk15 PB     X     9,19 kk15 PB     9,08     9,04     8,76     
P15 800 m
1Niilo HämäläinenNiilo Hämäläinen (-09)JyväskKU22.11.092.15,52PB
2Joonatan KulmalaJoonatan Kulmala (-09)JyväskKU6.11.092.21,74PB
3Aleksi KukkolaAleksi Kukkola (-09)JyväskKU15.5.092.24,98PB
4Olli KortteinenOlli Kortteinen (-09)JyväskKU5.7.092.29,73PB
5Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.112.30,18PB
6Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.122.31,34PB
7Eetu Keto-TokoiEetu Keto-Tokoi (-09)JyväskKU31.7.092.36,59PB
8Veikka KärsämäVeikka Kärsämä (-09)JyväskKU14.11.092.37,36PB
9Jimi JämsenJimi Jämsen (-09)JyväskKU25.8.092.37,40PB
P15 60 m aidat/hurdles
1Eetu Keto-TokoiEetu Keto-Tokoi (-09)JyväskKU31.7.0910,15PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.1010,98 PB kk14
  10,98 kk14 PB     X     P     10,59     P     10,54     
2Olli KortteinenOlli Kortteinen (-09)JyväskKU5.7.0910,23 PB
  9,69 PB     X     P     9,77 PB     10,06 PB     10,23 PB     
3Tiitus TuovinenTiitus Tuovinen (-10)ÄänekU21.4.1010,09 PB
  9,57 PB     9,85 PB     9,83     9,90 PB     9,96 PB     10,09 PB     
4Juho SuonsaariJuho Suonsaari (-10)JyväskKU 26.8.109,97 PB
  9,81 PB     9,97 PB     9,53     P     9,82     9,94     
5Eetu Keto-TokoiEetu Keto-Tokoi (-09)JyväskKU31.7.099,58 PB
  9,25 PB     9,26 PB     9,36 PB     9,58 PB     9,16     9,21     
6Jimi JämsenJimi Jämsen (-09)JyväskKU25.8.099,25 PB
  9,25 PB     8,99     8,90     8,94     8,79     X     
P14 60 m aidat/hurdles
1Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.1010,06PB
P13 60 m aidat/hurdles
1Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.1210,90PB
2Jesse LaurinmaaJesse Laurinmaa (-11)JyväskKU22.3.1110,94PB
3Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.1211,92PB
4Daniel ParkkonenDaniel Parkkonen (-12)JyväskKU31.3.1212,65PB
5Nooa WalkerNooa Walker (-12)JyväskKU18.5.1212,73PB
P13 Kolmiloikka/TJ
1Aapo SimoAapo Simo (-11)JyväskKU30.1.119,56 PB
  9,44 PB     9,29     9,54 PB     9,56 PB     
2Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.149,50 PB (11-v. ka 3.) (10-v. ka 1.)
  X     9,50 PB     9,09     X     
3Touko KankainenTouko Kankainen (-12)JyväskKU30.5.128,93 PB
  8,93 PB     X     8,93 =PB     X     
4Daniel ParkkonenDaniel Parkkonen (-12)JyväskKU31.3.128,55 PB
  8,30 PB     8,55 PB     8,32     8,37     
5Elias TiisanojaElias Tiisanoja (-11)JyväskKU12.7.117,93 PB
  X     7,49 PB     7,70 PB     7,93 PB     
6Nooa WalkerNooa Walker (-12)JyväskKU18.5.126,96 PB
  6,26 PB     6,60 PB     6,82 PB     6,96 PB     
P11 150 m
1. erä
1Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.1422,80PB kk10
2Nooa VirtanenNooa Virtanen (-13)ÄänekU5.3.1323,44PB kk11
3Unto IivonenUnto Iivonen (-14)JyväskKU11.8.1424,55PB
4Tuukka YlönenTuukka Ylönen (-14)JyväskKU15.1.1425,91PB
2. erä
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.1422,39PB kk10(10-v. ka 8.)
2Vilho LohiVilho Lohi (-14)JyväskKU20.11.1424,18PB
3Vili RiihinenVili Riihinen (-13)JyväskKU28.2.1324,66PB
3. erä
1Julius TuovinenJulius Tuovinen (-13)ÄänekU8.3.1323,60PB
2Aaron MolAaron Mol (-14)JyväskKU6.2.1424,43PB
3Samu KankainenSamu Kankainen (-14)JyväskKU8.8.1424,90PB
4Akseli RoimelaAkseli Roimela (-14)JyväskKU18.2.1425,15PB
4. erä
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.1422,88PB
2Manu JalasahoManu Jalasaho (-13)ÄänekU2.8.1324,06PB
3Viljami HydénViljami Hydén (-14)JyväskKU22.1.1425,93PB
4Viljo VirmalaViljo Virmala (-14)JyväskKU19.12.1426,33PB
5. erä
1Väinö VirmanVäinö Virman (-13)SysmSi9.2.1324,24PB
2Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.1324,94PB
3Leevi SaastamoinenLeevi Saastamoinen (-14)JyväskKU23.2.1426,28PB
4Robert VirtanenRobert Virtanen (-14)JyväskKU3.4.1427,04PB
P11 Kuula/SP
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.149,05
  8,29     9,05     8,79     
2Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.146,45PB
  5,63 PB     6,07 PB     6,45 PB     
3Viljami HydénViljami Hydén (-14)JyväskKU22.1.146,43PB
  5,95 PB     5,88     6,43 PB     
4Manu JalasahoManu Jalasaho (-13)ÄänekU2.8.136,28PB
  X     6,28 PB     6,25     
5Nooa VirtanenNooa Virtanen (-13)ÄänekU5.3.135,86PB
  5,56 PB     X     5,86 PB     
6Jesse TapanilaJesse Tapanila (-13)JyväskKU4.1.135,82PB
  5,82 PB     5,23     X     
7Unto IivonenUnto Iivonen (-14)JyväskKU11.8.145,79PB
  5,79 PB     5,30     5,36     
8Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.145,68PB
  5,25 PB     4,81     5,68 PB     
9Vili RiihinenVili Riihinen (-13)JyväskKU28.2.135,46PB
  5,24 PB     4,92     5,46 PB     
10Samu KankainenSamu Kankainen (-14)JyväskKU8.8.145,39PB
  5,16 PB     4,44     5,39 PB     
11Tuukka YlönenTuukka Ylönen (-14)JyväskKU15.1.145,34PB
  5,34 PB     5,08     4,66     
12Vilho LohiVilho Lohi (-14)JyväskKU20.11.145,17PB
  4,83 PB     5,17 PB     4,55     
13Robert VirtanenRobert Virtanen (-14)JyväskKU3.4.144,86PB
  X     4,86 PB     4,76     
14Leevi SaastamoinenLeevi Saastamoinen (-14)JyväskKU23.2.144,82PB
  4,80 PB     4,81 PB     4,82 PB     
15Viljo VirmalaViljo Virmala (-14)JyväskKU19.12.144,77PB
  4,65 PB     4,43     4,77 PB     
16Aaron MolAaron Mol (-14)JyväskKU6.2.144,65PB
  X     4,65 PB     4,31     
17Julius TuovinenJulius Tuovinen (-13)ÄänekU8.3.134,19PB
  3,73 PB     3,49     4,19 PB     
18Akseli RoimelaAkseli Roimela (-14)JyväskKU18.2.144,18PB
  4,18 PB     3,11     4,15     
19Väinö VirmanVäinö Virman (-13)SysmSi9.2.134,11PB
  3,65 PB     3,88 PB     4,11 PB     
P9 150 m
1. erä
1Kalle HyytiäKalle Hyytiä (-15)JyväskKU21.10.1525,56PB kk9
2Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.1627,62PB
3Voitto VeistämöVoitto Veistämö (-15)JyväskKU18.3.1528,01PB
2. erä
1Leonard VirtanenLeonard Virtanen (-15)ÄänekU29.1.1525,18PB kk9
2Niilo KangastieNiilo Kangastie (-15)JyväskKU13.12.1525,60PB
3Jalo RaaskaJalo Raaska (-15)JyväskKU25.1.1525,89PB
3. erä
1Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.1626,71PB
2Heikki LaitilaHeikki Laitila (-15)JyväskKU13.8.1529,46PB
3Samu HakonenSamu Hakonen (-15)JyväskKU26.10.1529,79PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Kalle HyytiäKalle Hyytiä (-15)JyväskKU21.10.153,24 PB
  2,80 PB     X     3,24 PB     
2Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.163,21 PB
  3,18 PB     3,00     3,21 PB     
3Leonard VirtanenLeonard Virtanen (-15)ÄänekU29.1.153,12 PB
  2,94 PB     3,11 PB     3,12 PB     
4Jalo RaaskaJalo Raaska (-15)JyväskKU25.1.153,06 PB
  2,96 SB     3,06 PB     2,97     
5Heikki LaitilaHeikki Laitila (-15)JyväskKU13.8.152,92 PB
  2,92 PB     2,78     2,92 =PB     
6Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.162,92 PB
  2,92 PB     X     2,79     
7Niilo KangastieNiilo Kangastie (-15)JyväskKU13.12.152,84 PB
  2,84 PB     2,61     2,53     
8Voitto VeistämöVoitto Veistämö (-15)JyväskKU18.3.152,80 SB
  2,80 SB     2,64     X     
9Samu HakonenSamu Hakonen (-15)JyväskKU26.10.151,95 PB
  1,85 PB     1,95 PB     1,82     
Naiset
N 150 m
1. erä
1Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.9819,71PB (ka 55.)
2Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.0719,90PB (ka 71.) (22-v. ka 58.)
3Teea OsmalaTeea Osmala (-07)VarkKV 9.1.0721,18PB
2. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0819,11PB (ka 26.) (22-v. ka 18.) (19-v. ka 11.) (17-v. ka 5.) (16-v. ka 3.)
2Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0619,37PB (ka 36.) (22-v. ka 26.) (19-v. ka 17.)
3Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.0820,48PB
3. erä
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0618,42PB (ka 11.) (22-v. ka 6.) (19-v. ka 4.)
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0418,60SB
3Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.0720,04PB
N 200 m
1. erä
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9823,78SB
2Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.0023,83PB (ka 11.)
2. erä
1Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9624,14PB (ka 17.)
2Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9724,57PB (ka 40.)
3Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.0827,88PB
3. erä
1Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.9225,52SB
2Helmi KortetmaaHelmi Kortetmaa (-98)KuopRei11.11.9826,37SB
3Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.9928,25PB
4. erä
1Olivia PanhelainenOlivia Panhelainen (-06)JoensKa6.1.0625,89PB
2Aada AarnioAada Aarnio (-06)JyväskKU26.2.0626,59PB
3Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.0629,15PB
5. erä
1Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0626,10PB
2Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.0326,58PB
3Iisa LaineIisa Laine (-07)ValkKa13.7.0729,35PB
6. erä
1Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.9926,18PB
2Julia FabritiusJulia Fabritius (-98)VarkKV5.6.9827,26PB
3Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.0827,62PB
7. erä
1Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)JyväskKU16.7.0426,56PB
2Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.0128,60SB
3Johanna RuupunenJohanna Ruupunen (-92)JyväskKU10.1.9231,16SB
8. erä
1Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.0727,32PB
2Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.7732,58SB
Jenni SeppäläJenni Seppälä (-06)ValkKa5.5.06DQ
N 300 m
1. erä
1Aino VenäläinenAino Venäläinen (-04)ImU24.6.0440,92PB kk(ka 61.) (22-v. ka 55.)
2Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.0142,15SB
3Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.0442,52PB
2. erä
1Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9738,84PB kk(ka 7.)
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0440,14SB
3Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0143,85PB
3. erä
1Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.0037,54PBSE kk
2Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9638,04PB (ka 4.)
N 800 m
1. erä
1Lumi HarjulehtoLumi Harjulehto (-07)JyväskKU13.12.072.47,71PB
2Nella ArontaNella Aronta (-06)JyväskKU31.3.062.51,64PB
3Matilda VesalaMatilda Vesala (-07)JyväskKU9.2.072.55,11PB
4Anni SahindalAnni Sahindal (-10)JyväskKU11.3.103.02,61PB
Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.08DNF
2. erä
1Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.932.21,15SB
2Oona ImmonenOona Immonen (-06)SavonlRie7.9.062.21,41PB
3Berta LopezBerta Lopez (-02)VasaIS/ESP9.1.022.22,91 uk
4Helmi KarjainenHelmi Karjainen (-02)LempKiYU 25.6.022.22,93PB
5Venla KapiainenVenla Kapiainen (-07)MikkKV1.12.072.29,52PB
6Jenna MaukonenJenna Maukonen (-03)LahdA29.10.032.32,04SB
7Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.012.36,98SB
8Matilda HatakkaMatilda Hatakka (-08)ImU12.5.082.42,79PB
3. erä
1Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.10,61PB (ka 42.)
2Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.982.10,68PB (ka 43.)
3Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.002.11,26PB (ka 51.)
4Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.992.12,26PB (ka 65.)
5Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.12,86SB
6Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.022.13,21SB
7Ella MykkänenElla Mykkänen (-04)IisVi20.8.042.18,68PB
Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.99DNF
N 60 m aidat/hurdles
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,29
2Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,35=PB
3Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,39PB (ka 32.) (22-v. ka 22.)
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,58
5Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,68SB
6Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 8,80PB
7Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,86
8Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.04 9,00
9Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.00 9,22PB
Alkuerät
1. erä
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,24
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,47PB
3Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,71
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 8,87PB
5Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.00 9,23PB
2. erä
1Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,35=PB
2Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,42
3Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,72SB
4Reetta RyynänenReetta Ryynänen (-04)JoensKa10.1.04 8,89PB
5Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.01 9,39SB
N Korkeus/HJ
1Mia KänsäkangasMia Känsäkangas (-05)GamlakIF10.8.051,66
 1,62/O    1,66/O    1,70/XXX     
2Tessa TillgrenTessa Tillgren (-83)JyväskKU25.1.831,59SB
 1,45/O    1,50/O    1,53/XO    1,56/O    1,59/XO SB    1,62/XXX     
3Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.001,53SB
 1,40/O    1,45/O    1,50/XXO    1,53/XO SB    1,56/XXX     
4Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.011,50SB
 1,40/O    1,45/XO    1,50/XO SB    1,53/XXX     
N Seiväs/PV
1Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,72
 3,42/O    3,52/O    3,62/O    3,72/XO    3,82/XXX     
2Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,52
 3,42/O    3,52/O    3,62/XXX     
3Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,52
 3,32/O    3,42/XO    3,52/O    3,62/XXX     
4Essi NurmelaEssi Nurmela (-06)SavonlRie11.9.063,42PB (ka 93.) (22-v. ka 90.) (19-v. ka 78.)
 3,12/O    3,22/O    3,32/XO    3,42/XO PB    3,52/XXX     
5Emma MoilanenEmma Moilanen (-07)ImU28.2.073,22
 3,02/O    3,12/O    3,22/O    3,32/XXX     
6Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.083,22PB
 3,12/XO    3,22/O PB    3,32/XXX     
Laura OllikainenLaura Ollikainen (-98)VarkKV19.1.98NH
 3,82/XXX     
Kiia PerkausKiia Perkaus (-03)JyväskKU18.6.03NH
 3,02/XXX     
N Pituus/LJ
1Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,84 
  X     5,78     5,75     X     X     5,84     
2Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.045,66 PB
  5,47 SB     3,57     5,60 SB     X     5,66 PB     X     
3Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.025,64 PB
  5,64 PB     5,57     X     X     5,60     X     
4Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.075,64 PB
  5,64 PB     5,43     X     5,38     X     5,59     
5Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.035,64 SB
  X     5,34     5,54 SB     3,94     5,53     5,64 SB     
6Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.025,56 SB
  5,30 SB     5,37 SB     5,49 SB     5,56 SB     X     5,41     
7Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.035,51 
  X     5,31     5,51     X     5,49     5,47     
8Sofia YlinenSofia Ylinen (-03)JyväskKU5.2.035,48 SB
  4,88     X     5,36     5,23     5,30     5,48 SB     
9Sonja JääskeläinenSonja Jääskeläinen (-04)KarstKi25.6.045,25 SB
  5,19 SB     5,23 SB     5,25 SB     
10Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.005,18 SB
  5,18 SB     5,10     5,01     
11Eveliina MalinenEveliina Malinen (-01)JyväskKU13.11.014,71 
  4,71     4,61     X     
12Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.004,58 SB
  4,57 SB     4,57 =SB     4,58 SB     
13Emilia JokinenEmilia Jokinen (-04)VehmU14.8.044,48 SB
  4,07     4,48 SB     4,46     
14Suvi Kuukkanen-RaaskaSuvi Kuukkanen-Raaska (-87)JyväskKU16.3.874,48 SB
  4,43 SB     4,48 SB     X     
15Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.774,01 SB
  4,01 SB     X     3,85     
N Kuula/SP
1Laura LepistöLaura Lepistö (-01)PorinYU31.1.0113,03SB
  12,13     11,98     12,41     12,51     13,03 SB     13,00     
2Minna-Marjatta LiimatainenMinna-Marjatta Liimatainen (-93)HimU30.4.9312,54
  X     12,54     X     X     12,41     12,43     
3Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.9912,13PB
  10,71 SB     X     12,13 PB     11,75     X     11,88     
4Niina KeloNiina Kelo (-80)KeskiUYU26.3.8011,94
  11,94     X     X     X     11,81     X     
5Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.0611,65PB
  11,37 SB     11,31     11,65 PB     11,23     11,03     11,01     
6Inka SinivuoriInka Sinivuori (-97)JyväskKU1.2.9710,43SB
  10,21 SB     9,83     10,43 SB     9,44     10,41     X     
7Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.0010,09SB
  9,64 SB     X     9,77 SB     9,67     9,83 SB     10,09 SB     
8Veera KapiainenVeera Kapiainen (-05)MikkKV9.8.0510,00PB
  10,00 PB     9,59     9,68     9,24     9,69     9,20     
9Jutta VäkeväinenJutta Väkeväinen (-00)LappVei17.7.009,96SB
  9,25 SB     X     9,96 SB     9,31     9,89     X     
10Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.777,46PB
  7,46 PB     6,82     6,76     
N19 300 m
1. erä
1Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.0644,91PB
2Maya NucciMaya Nucci (-06)KuopRei 16.5.0647,69PB
2. erä
1Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0639,30PB (ka 12.) (22-v. ka 7.) (19-v. ka 4.)
2Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0541,54PB
N19 60 m aidat/hurdles
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 9,07
2Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.06 9,16PB
3Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.06 9,31=PB
3Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.06 9,31PB
5Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.06 9,48
6Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.05 9,49PB
7Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.06 9,81PB
8Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.0510,20
Alkuerät
1. erä
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.05 9,09
2Siiri VäyrynenSiiri Väyrynen (-06)ImU26.5.06 9,23PB
3Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.06 9,31PB
4Siiri KihlmanSiiri Kihlman (-06)JyväskKU 6.9.06 9,47PB
5Eevi YlitaloEevi Ylitalo (-06)JyväskKU31.3.06 9,49PB
6Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.05 9,65PB
7Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.05 9,86PB
Moona HeikkinenMoona Heikkinen (-06)JyväskKU17.1.06 DNF
N19 Pituus/LJ
1Elizabeth FogdeElizabeth Fogde (-05)MalaxIF16.4.055,48 
  5,40     5,48     5,45     5,15     3,61     X     
2Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.065,38 PB
  5,28 PB     5,38 PB     X     5,19     5,03     5,05     
3Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.085,24 
  5,12     5,07     5,04     5,24     4,98     4,99     
4Vilma HonkonenVilma Honkonen (-05)JyväskKU9.5.055,15 PB
  5,15 PB     4,90     4,63     4,65     4,59     X     
5Saga KoppeliSaga Koppeli (-05)JyväskKU25.1.055,11 PB
  X     4,83 SB     4,96 SB     4,99 =PB     5,00 PB     5,11 PB     
6Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.055,05 
  X     4,96     5,05     X     X     5,05     
7Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.054,89 PB
  4,58     4,61     4,82     4,79     4,89 PB     4,78     
8Oona KareinenOona Kareinen (-06)JoensKa9.5.064,79 PB
  4,41 SB     4,60 SB     4,71 =PB     4,79 PB     4,73     4,59     
9Viivi SyväojaViivi Syväoja (-05)JoensKa8.11.054,67 
  X     4,64     4,67     
N17 300 m
1. erä
1Venla PuhakkaVenla Puhakka (-07)ImU6.6.0744,42PB
2Aada RissanenAada Rissanen (-09)MaanMa 28.8.0944,81PB
3Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.1045,38PB
2. erä
1Inca IkonenInca Ikonen (-08)JyväskKU20.7.0845,33PB
2Iida RonkainenIida Ronkainen (-07)KuopRei27.4.0746,70PB
3. erä
1Emma RytkönenEmma Rytkönen (-08)MaanMa 4.4.0843,75PB kk17
2Erika ParkkonenErika Parkkonen (-08)JyväskKU31.7.0845,02PB
4. erä
1Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)LahdA24.2.0842,06PB kk17
2Kiira KarttunenKiira Karttunen (-08)ImU23.2.0844,98PB
N17 60 m aidat/hurdles
1Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.08 8,58
2Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.08 8,85PB
3Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,93PB
4Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,94PB
5Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 8,99
6Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.08 9,43
7Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 9,47PB
8Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.08 9,60
Alkuerät
1. erä
1Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.07 8,84PB
2Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,97SB
3Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.08 9,39PB
4Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 9,46PB
5Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 9,58PB
6Jenny GrönholmJenny Grönholm (-08)JyväskKU9.5.08 9,59PB
2. erä
1Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.08 8,55PB
2Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.08 8,99
3Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 9,00PB
4Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.08 9,55
5Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.08 9,66PB
6Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.0810,00PB
7Hertta HakalaHertta Hakala (-07)TampPy31.12.0710,38SB
N17 Korkeus/HJ
1Ida SaarinenIda Saarinen (-08)VilppVei17.2.081,53PB
 1,40/O    1,45/XO    1,50/O    1,53/XO PB    1,56/XXX     
2Neela HänninenNeela Hänninen (-10)LappUM23.2.101,53=PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,53/XXO =PB    1,56/XXX     
3Jade KinnunenJade Kinnunen (-08)JyväskKU21.5.081,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/O PB    1,50/XXX     
4Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.081,45
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/XXO    1,50/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Selma PollariSelma Pollari (-08)ÄänekU8.8.085,55 PB
  5,55 PB     5,32     5,49     5,38     X     5,42     
2Essi SuniEssi Suni (-08)JyväskKU9.2.085,25 PB
  4,76     4,96     4,58     4,80     X     5,25 PB     
3Alina PenttiAlina Pentti (-08)JyväskKU9.10.085,04 PB
  4,87 PB     X     4,94 PB     5,04 PB     X     X     
4Jenny GrönholmJenny Grönholm (-08)JyväskKU9.5.085,01 PB
  4,83 PB     4,93 PB     X     4,82     5,01 PB     5,01 =PB     
5Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.085,00 SB
  4,84     4,89 SB     5,00 SB     X     X     X     
6Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.084,95 SB
  4,79     4,95 SB     4,68     4,83     3,99     4,88     
7Jade HänninenJade Hänninen (-08)LappUM17.9.084,94 
  4,94     X     3,08     4,76     4,92     X     
8Neela HänninenNeela Hänninen (-10)LappUM23.2.104,89 PB
  4,74     4,89 PB     4,77     4,86     4,86     4,88     
9Nuuna PiipponenNuuna Piipponen (-08)JoensKa18.8.084,88 
  X     4,76     4,88     
10Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.084,87 PB
  X     4,87 PB     X     
11Emma RytkönenEmma Rytkönen (-08)MaanMa 4.4.084,82 PB
  4,82 PB     4,67     4,73     
12Teea OsmalaTeea Osmala (-07)VarkKV 9.1.074,75 
  4,75     4,59     X     
13Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.084,69 
  4,64     4,69     4,49     
14Essi SahlströmEssi Sahlström (-09)KeitNu23.2.094,39 
  4,39     X     X     
15Olivia FagerholmOlivia Fagerholm (-08)JoutsPo31.3.083,90 SB
  X     3,90 SB     3,84     
Mimmi MarttinenMimmi Marttinen (-07)JoensKa10.9.07NM 
  X     X     X     
N17 Kuula/SP
1Iitu RiekkinenIitu Riekkinen (-08)JyväskKU15.4.0812,47PB
  11,55 SB     11,45     X     12,47 PB     11,10     12,03     
2Jenny BjörkbergJenny Björkberg (-09)JyväskKU3.6.0911,22SB
  10,58 SB     10,25     X     X     11,22 SB     X     
3Essi SahlströmEssi Sahlström (-09)KeitNu23.2.0910,64PB
  10,44 SB     10,47 SB     10,27     10,64 PB     10,40     10,41     
4Inca IkonenInca Ikonen (-08)JyväskKU20.7.0810,52PB
  10,41 PB     10,30     10,15     10,52 PB     X     9,50     
5Sofia SauvalaSofia Sauvala (-08)JyväskKU9.1.0810,50
  10,50     10,38     X     8,99     P     P     
6Eeva AlonenEeva Alonen (-08)JyväskKU28.2.088,63PB
  7,93     8,34     8,63 PB     7,96     7,41     8,30     
7Hilla SaviojaHilla Savioja (-07)JyväskKU28.9.078,63SB
  7,01 SB     7,72 SB     8,17 SB     8,28 SB     8,33 SB     8,63 SB     
T15 60 m aidat/hurdles
1Neela HänninenNeela Hänninen (-10)LappUM23.2.10 9,99
2Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.1010,06PB
3Elsa HelolahtiElsa Helolahti (-10)JyväskKU19.8.1010,54PB
4Kaisa TonteriKaisa Tonteri (-10)JyväskKU4.4.1010,57PB
5Kerttu TuomanenKerttu Tuomanen (-10)JyväskKU10.1.1010,81PB
6Alina HäkkinenAlina Häkkinen (-09)SaarijPu4.1.0912,21PB
Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.09 DQ
T15 Kolmiloikka/TJ
1Peppi SoiluahoPeppi Soiluaho (-09)ÄänekU17.1.0910,67 PB kk15
  10,67 kk15 PB     10,50     X     10,36     10,60     10,39     
2Kaisa TonteriKaisa Tonteri (-10)JyväskKU4.4.1010,04 PB kk14
  9,41 SB     10,04 kk14 PB     10,04 =kk14 =PB     9,91     9,92     10,01     
3Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.109,90 PB
  9,48 PB     9,62 PB     9,87 PB     9,90 PB     P     P     
4Aada RissanenAada Rissanen (-09)MaanMa 28.8.099,79 
  9,72     9,75     9,79     9,67     P     P     
5Julia TalvinenJulia Talvinen (-10)KaipVi9.3.109,06 PB
  X     9,06 PB     X     X     8,92     X     
6Jasmin KinnunenJasmin Kinnunen (-10)JyväskKU25.10.109,03 PB
  8,97 PB     9,03 PB     8,94     8,72     8,33     8,52     
7Kerttu TuomanenKerttu Tuomanen (-10)JyväskKU10.1.108,73 PB
  8,09 PB     X     8,61 PB     8,00     8,32     8,73 PB     
8Inka RissanenInka Rissanen (-10)JyväskKU25.9.108,02 PB
  X     8,02 PB     7,79     7,67     7,92     7,72     
Annika SavolainenAnnika Savolainen (-59)JyväskKU18.8.59NM 
  X     X     X     
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.1211,87PB
2Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.1211,96PB
3Milja RentolaMilja Rentola (-12)JyväskKU9.1.1213,08PB
2. erä
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.1210,35PB kk12(12-v. ka 37.)
2Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.1110,44PB
3Fanni VirtanenFanni Virtanen (-11)JyväskKU6.7.1111,04PB
4Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.1111,56PB
5Mette HujoMette Hujo (-12)KuopRei27.11.1211,96PB
6Ninni-Maria YlönenNinni-Maria Ylönen (-11)JyväskKU30.9.1112,43PB
T13 Kolmiloikka/TJ
1Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.119,78 PB
  9,76 PB     9,74     9,74     9,78 PB     
2Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.119,63 PB
  X     9,42 PB     9,63 PB     9,63 =PB     
3Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.128,99 PB
  X     8,99 PB     8,75     8,96     
4Ninni-Maria YlönenNinni-Maria Ylönen (-11)JyväskKU30.9.118,94 PB
  X     8,39 PB     8,94 PB     8,80     
5Fanni VirtanenFanni Virtanen (-11)JyväskKU6.7.118,91 PB
  8,67 PB     8,55     X     8,91 PB     
6Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.118,89 PB
  8,54 PB     8,51     8,52     8,89 PB     
7Iisa StåhlIisa Ståhl (-11)JyväskKU2.9.118,53 PB
  8,13 PB     8,53 PB     8,31     8,00     
8Mette HujoMette Hujo (-12)KuopRei27.11.128,36 PB
  7,90 PB     7,94 PB     8,11 PB     8,36 PB     
9Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.128,33 PB
  X     8,18 PB     7,62     8,33 PB     
10Elli Uusi-MaahiElli Uusi-Maahi (-11)JyväskKU5.4.118,18 PB
  7,09 PB     7,46 PB     8,18 PB     X     
11Aino TarkiainenAino Tarkiainen (-11)JyväskKU10.9.118,13 PB
  X     7,74 SB     7,96 PB     8,13 PB     
12Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.137,97 PB
  7,87 PB     7,86     7,78     7,97 PB     
13Silja HokkanenSilja Hokkanen (-12)JyväskKU16.5.127,85 PB
  7,85 PB     7,45     7,36     7,72     
14Matilda IivonenMatilda Iivonen (-12)JyväskKU22.4.127,73 PB
  7,69 PB     7,73 PB     7,31     7,55     
15Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.137,64 PB
  X     7,60 PB     7,64 PB     7,58     
16Erika PollariErika Pollari (-12)JyväskKU16.4.127,08 PB
  6,53 PB     6,88 PB     6,85     7,08 PB     
17Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.136,65 PB
  X     6,65 PB     6,40     X     
T11 150 m
1. erä
1Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.1325,84PB
2Emma MäkipääEmma Mäkipää (-14)JyväskKU21.8.1428,48PB
3Maisa KilpiöMaisa Kilpiö (-14)JyväskKU9.9.1430,63PB
Iida KulppiIida Kulppi (-13)JyväskKU8.5.13DNS
2. erä
1Minttu SilvastiMinttu Silvasti (-13)JyväskKU28.5.1323,46PB kk11
2Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.1323,56PB
3Siiri HuhtiniemiSiiri Huhtiniemi (-13)JyväskKU21.2.1324,22PB
4Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.1324,57PB
3. erä
1Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.1425,11SB kk10
2Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.1325,19PB
3Pihla HeikkinenPihla Heikkinen (-13)JyväskKU22.9.1326,21PB
4Anni KairauAnni Kairau (-14)JyväskKU28.10.1429,85PB
4. erä
1Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.1322,98PB kk11
2Iita KoluIita Kolu (-14)KeurKi17.2.1427,24PB
3Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.1327,73PB
4Mette HeikkinenMette Heikkinen (-14)JyväskKU5.11.1427,84PB
5. erä
1Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.1325,50PB
2Pihla SandströmPihla Sandström (-13)JyväskKU22.2.1326,27PB
3Eedla KojolaEedla Kojola (-14)HartVoi10.2.1426,68PB
4Leena HenttonenLeena Henttonen (-14)JanJa6.6.1430,89PB
6. erä
1Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.1324,26PB
2Nella AhonenNella Ahonen (-13)SaarijPu5.1.1325,07PB
3Aino KortteinenAino Kortteinen (-13)JyväskKU28.8.1325,19PB
4Nelli PuumalaNelli Puumala (-14)JyväskKU11.11.1426,09PB
7. erä
1Mallak BadvinezhadMallak Badvinezhad (-13)JyväskKU15.7.1325,30PB
2Kiira HämäläinenKiira Hämäläinen (-14)JyväskKU4.3.1425,70PB
3Ellen LaitiainenEllen Laitiainen (-13)JyväskKU12.9.1327,78PB
8. erä
1Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.1423,48PB kk10(10-v. ka 24.)
2Isla HyytiäIsla Hyytiä (-13)JyväskKU30.11.1325,04PB
3Saana PaananenSaana Paananen (-14)JyväskKU15.9.1425,46PB
9. erä
1Mona Hokkanen-CherryMona Hokkanen-Cherry (-14)JyväskKU3.2.1424,54PB
2Janna HirviJanna Hirvi (-14)JyväskKU1.2.1426,66PB
3Moona RauhaniemiMoona Rauhaniemi (-14)JyväskKU15.1.1428,39PB
T11 Kuula/SP
1Minttu SilvastiMinttu Silvasti (-13)JyväskKU28.5.137,28PB
  6,50 PB     6,53 PB     7,28 PB     
2Mona Hokkanen-CherryMona Hokkanen-Cherry (-14)JyväskKU3.2.146,98PB
  5,39 PB     6,98 PB     5,77     
3Eedla KojolaEedla Kojola (-14)HartVoi10.2.146,29PB
  5,97 PB     6,29 PB     5,52     
4Martta RikmanMartta Rikman (-13)JyväskKU15.12.136,20PB
  5,36 PB     5,73 PB     6,20 PB     
5Siiri HuhtiniemiSiiri Huhtiniemi (-13)JyväskKU21.2.136,14PB
  6,14 PB     5,55     6,02     
6Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.136,10PB
  6,10 PB     5,81     X     
7Linda ToivonenLinda Toivonen (-14)JyväskKU25.4.145,91PB
  5,91 PB     5,83     5,73     
8Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.135,88PB
  5,87 PB     5,76     5,88 PB     
9Liina MäkeläLiina Mäkelä (-13)JyväskKU8.9.135,87PB
  5,87 PB     5,57     5,85     
10Iida KulppiIida Kulppi (-13)JyväskKU8.5.135,75PB
  5,14 PB     5,52 PB     5,75 PB     
11Hilma KaasalainenHilma Kaasalainen (-13)JyväskKU25.2.135,69PB
  X     5,69 PB     5,55     
12Emma MäkipääEmma Mäkipää (-14)JyväskKU21.8.145,52PB
  5,37 PB     4,02     5,52 PB     
13Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.135,47PB
  5,22 PB     5,47 PB     5,08     
14Iita KoluIita Kolu (-14)KeurKi17.2.145,18PB
  5,18 PB     5,18 =PB     X     
15Pihla SandströmPihla Sandström (-13)JyväskKU22.2.135,18PB
  4,85 PB     4,87 PB     5,18 PB     
16Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.145,16PB
  4,56 PB     5,16 PB     4,59     
17Pihla HeikkinenPihla Heikkinen (-13)JyväskKU22.9.135,15PB
  5,15 PB     4,63     4,96     
18Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.135,13PB
  5,13 PB     4,61     4,77     
19Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.135,02PB
  4,06 PB     4,61 PB     5,02 PB     
20Aino KortteinenAino Kortteinen (-13)JyväskKU28.8.134,95PB
  4,41 PB     4,95 PB     4,95 =PB     
21Mallak BadvinezhadMallak Badvinezhad (-13)JyväskKU15.7.134,95PB
  4,95 PB     X     4,17     
22Janna HirviJanna Hirvi (-14)JyväskKU1.2.144,93PB
  4,93 PB     4,72     4,78     
23Ellen LaitiainenEllen Laitiainen (-13)JyväskKU12.9.134,84PB
  4,84 PB     4,44     4,49     
24Nella AhonenNella Ahonen (-13)SaarijPu5.1.134,73PB
  4,15 PB     4,64 PB     4,73 PB     
25Nelli PuumalaNelli Puumala (-14)JyväskKU11.11.144,67PB
  4,22 PB     4,60 PB     4,67 PB     
26Isla HyytiäIsla Hyytiä (-13)JyväskKU30.11.134,66PB
  4,36 PB     4,19     4,66 PB     
27Moona RauhaniemiMoona Rauhaniemi (-14)JyväskKU15.1.144,44PB
  X     4,44 PB     3,80     
28Kiira HämäläinenKiira Hämäläinen (-14)JyväskKU4.3.144,35PB
  4,35 PB     3,79     4,26     
29Maisa KilpiöMaisa Kilpiö (-14)JyväskKU9.9.144,16PB
  4,06 PB     4,16 PB     3,88     
30Leena HenttonenLeena Henttonen (-14)JanJa6.6.144,08PB
  3,19 PB     3,96 PB     4,08 PB     
31Mette HeikkinenMette Heikkinen (-14)JyväskKU5.11.143,92PB
  3,11 PB     3,27 PB     3,92 PB     
32Anni KairauAnni Kairau (-14)JyväskKU28.10.143,51PB
  X     3,17 PB     3,51 PB     
Saana PaananenSaana Paananen (-14)JyväskKU15.9.14NM
  X     X     X     
T9 150 m
1. erä
1Venla JalasahoVenla Jalasaho (-15)ÄänekU19.1.1525,22PB kk9
2Anni SilvastiAnni Silvasti (-15)JyväskKU12.5.1525,52PB
3Elsa RostiElsa Rosti (-15)SaarijPu7.2.1527,22PB
2. erä
1Tyyne KovanenTyyne Kovanen (-15)JyväskKU28.2.1526,47PB
2Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.1529,24PB
3Siiri MannerSiiri Manner (-17)ÄänekU5.6.1732,50PB
3. erä
1Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.1525,43PB
2Lilian KauppiLilian Kauppi (-15)JyväskKU26.3.1527,31PB
3Minea TiitinenMinea Tiitinen (-16)VarkKV20.10.1633,80PB
4. erä
1Lyyli KinnunenLyyli Kinnunen (-15)SaarijPu16.1.1525,62PB
2Iida PesonenIida Pesonen (-15)JyväskKU17.3.1525,81PB
3Helmi TiitinenHelmi Tiitinen (-15)VarkKV8.1.1527,74PB
4Emilia HakonenEmilia Hakonen (-15)JyväskKU26.10.1529,26PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.153,53 PB
  3,13 SB     3,31 PB     3,53 PB     
2Lyyli KinnunenLyyli Kinnunen (-15)SaarijPu16.1.153,18 PB
  1,27 SB     3,18 PB     3,16     
3Tyyne KovanenTyyne Kovanen (-15)JyväskKU28.2.153,15 
  2,72     2,98     3,15     
4Lilian KauppiLilian Kauppi (-15)JyväskKU26.3.153,11 PB
  2,97 PB     3,09 PB     3,11 PB     
5Venla JalasahoVenla Jalasaho (-15)ÄänekU19.1.153,09 PB
  2,91 PB     3,09 PB     3,06     
6Iida PesonenIida Pesonen (-15)JyväskKU17.3.153,04 PB
  3,04 PB     3,02     2,78     
7Elsa RostiElsa Rosti (-15)SaarijPu7.2.153,02 PB
  2,55 PB     2,93 PB     3,02 PB     
8Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.152,93 
  2,93     2,86     2,68     
9Anni SilvastiAnni Silvasti (-15)JyväskKU12.5.152,92 PB
  2,92 PB     2,81     2,83     
10Helmi TiitinenHelmi Tiitinen (-15)VarkKV8.1.152,77 PB
  2,75 PB     2,77 PB     2,70     
11Emilia HakonenEmilia Hakonen (-15)JyväskKU26.10.152,65 PB
  2,57 PB     2,65 PB     2,55     
12Siiri MannerSiiri Manner (-17)ÄänekU5.6.172,37 PB
  2,27 PB     2,25     2,37 PB     
13Minea TiitinenMinea Tiitinen (-16)VarkKV20.10.162,06 
  2,06     1,93     1,87     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut