TULOKSET: Kupittaan kisat, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 3.2.2024


344 urheilijaa, 585 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,19
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,23SB
3Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.86 7,26SB
4Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 7,30PB
5Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,40
2. erä
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,90
2Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,13PB
3Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.02 7,16
4Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,18
5Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,30
Alkuerät
1. erä
1Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,17
2Jonathan HyvärinenJonathan Hyvärinen (-86)HKV3.2.86 7,28SB
3Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,35PB
4Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,51
2. erä
1Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,12
2Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,16PB
3Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 7,31PB
4Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,72
3. erä
1Juuso PyyhtiäJuuso Pyyhtiä (-02)LahdA8.3.02 7,15PB
2Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,20
3Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,47
4Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.78 7,86
4. erä
1Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,85
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,37SB
3Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 7,70
4Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,75
M 3000 m
1Akseli RuoholaAkseli Ruohola (-98)LiedPa1.9.98 8.28,02PB
2Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 8.48,18SB
3Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.05 8.55,70PB
4Jussi SunaJussi Suna (-83)TuTo16.7.83 9.17,29PB
5Jukka SaloJukka Salo (-84)KarkkPo26.7.84 9.19,79PB
6Elias MarjamäkiElias Marjamäki (-03)TampPy1.3.03 9.23,56PB
7Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.09 9.27,32PB kk17 kk15(15-v. ka 2.)
8Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72 9.40,66SB
9René-Peter VuorioRené-Peter Vuorio (-06)MaarMa10.8.06 9.47,23PB
10Christopher HavupaloChristopher Havupalo (-08)TuUL10.12.0810.52,90PB
Ali AbdulrahmanAli Abdulrahman (-96)TuUL14.11.96 DNF
M 60 m aidat/hurdles
1Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 9,45PB
M Korkeus/HJ
1Sisu MäkeläSisu Mäkelä (-06)HKV5.1.061,80
 1,80/O    1,85/XXX     
M Pituus/LJ
1Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.977,03 SB
  6,84 SB     6,79     7,03 SB     6,93     6,99     X     
2Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.076,28 PB
  6,05 PB     6,06 PB     6,23 PB     6,28 PB     6,24     X     
3Matias NiinimaaMatias Niinimaa (-99)NaantLöy14.5.996,26 PB
  5,60     X     5,68     5,63     X     6,26 PB     
4Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)TuUL11.2.076,19 PB
  X     6,15     X     6,19 PB     5,08     X     
5Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.086,08 PB
  X     5,70 SB     X     X     5,79 SB     6,08 PB     
6Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.085,96 
  4,08     5,73     4,54     X     5,50     5,96     
7Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TuUL23.3.075,80 PB
  X     5,78 PB     5,51     5,23     X     5,80 PB     
8Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.785,43 
  5,43     5,14     5,24     X     5,29     X     
Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)TuUL17.5.02NM 
  X     X     X     
M Kuula/SP
1Nico OksanenNico Oksanen (-94)TuUL27.7.9418,40SB kk
  X     X     18,27 kk SB     X     18,40 kk SB     X     
2Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0017,91
  17,65     X     X     17,89     17,91     X     
3Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0317,67PB (ka 59.) (22-v. ka 29.)
  16,84 PB     16,27     16,93 PB     17,10 PB     X     17,67 PB     
4Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9016,68SB
  16,68 SB     X     X     X     16,67     X     
5Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0414,98PB
  X     14,25 PB     14,98 PB     14,64     X     X     
6Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)RiihimKi11.10.8611,27SB
  10,61     10,91     10,86     11,27 SB     11,03     X     
P15 60 m
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 7,68
2Gabriel JularbalGabriel Jularbal (-09)TuUL30.12.09 7,70PB
3Lukas LehtokannelLukas Lehtokannel (-10)TuUL4.1.10 7,99
4Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.10 8,22
5Elliot PalmroosElliot Palmroos (-10)TuUL6.4.10 8,39
Alkuerät
1. erä
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 7,70
2Lukas LehtokannelLukas Lehtokannel (-10)TuUL4.1.10 7,93PB
3Fabian EngströmFabian Engström (-09)ÅIFK25.10.09 8,26PB
4Juho MännistöJuho Männistö (-10)TuUL7.9.10 8,85PB
5Vilho HeleniusVilho Helenius (-10)TuUL9.11.1010,04SB
2. erä
1Gabriel JularbalGabriel Jularbal (-09)TuUL30.12.09 7,75PB
2Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.10 8,15PB
3Elliot PalmroosElliot Palmroos (-10)TuUL6.4.10 8,22
4Daniel NylundDaniel Nylund (-10)ÅIFK30.1.10 8,41
5Lukas KaupinsaloLukas Kaupinsalo (-09)KiukKi9.6.09 8,45
P15 60 m aidat/hurdles
1Julius PoijärviJulius Poijärvi (-10)LiedPa9.9.1011,56PB
P15 Pituus/LJ
1Eero KaunistoEero Kaunisto (-09)TuUL10.2.095,54 PB
  5,17 PB     5,23 PB     5,29 PB     5,27     5,54 PB     5,45     
2Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.105,24 PB
  5,24 PB     5,21     X     4,94     X     X     
3Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.105,21 PB
  X     5,21 PB     X     4,95     X     4,89     
4Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.104,62 
  X     3,46     X     X     4,62     4,55     
5Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.104,51 PB
  X     X     2,83 SB     4,51 PB     X     X     
6Lukas KaupinsaloLukas Kaupinsalo (-09)KiukKi9.6.094,28 
  4,28     4,14     X     X     X     X     
7Juho MännistöJuho Männistö (-10)TuUL7.9.104,22 
  4,15     4,14     4,11     4,22     4,18     X     
8Vilho HeleniusVilho Helenius (-10)TuUL9.11.103,75 SB
  3,52 SB     3,75 SB     3,66     X     3,57     3,54     
P13 1000 m
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.113.05,23PB kk13(13-v. ka 40.)
2Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.113.12,06PB
3Olavi JärviOlavi Järvi (-12)TuUL 26.6.123.15,90PB kk12(12-v. ka 86.)
4Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.123.30,92PB
5Hugo RainioHugo Rainio (-11)TuUL 11.3.113.34,22PB
6Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.123.36,11PB
7Juho ElläJuho Ellä (-11)KalVa 9.9.113.38,12PB
8Iiro KuikkaIiro Kuikka (-11)SalVil20.1.113.39,86PB
9Konsta HyytiäinenKonsta Hyytiäinen (-11)SomE18.5.113.39,87PB
10Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.113.40,15
11Teemu KauppinenTeemu Kauppinen (-12)LahdA 26.7.123.53,60PB
P13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.1111,57PB
2Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.1112,35PB
3Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.1112,64PB
2. erä
1Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.1211,02PB
2Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.1211,57PB
3Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.1211,61PB
4Eelis KotomäkiEelis Kotomäki (-11)TuUL6.5.1112,02PB
3. erä
1Eemeli HaikioEemeli Haikio (-11)TuUL8.3.11 9,82PB
2Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.1110,37PB
3Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.1110,89PB
4Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.1211,21PB
5Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.1112,03PB
P13 Seiväs/PV
1Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.112,22
 2,00/O    2,12/O    2,22/XXO    2,32/XXX     
2Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.112,12PB
 1,64/O    1,76/O    1,88/O    2,00/O    2,12/XO PB    2,22/XXX     
3Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.112,00PB
 1,64/O    1,76/O    1,88/XO    2,00/O PB    2,12/XXX     
3Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.122,00PB
 1,52/O    1,64/O    1,76/O    1,88/XO    2,00/O PB    2,12/XXX     
5Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.112,00PB
 1,52/O    1,64/O    1,76/O    1,88/XO    2,00/XXO PB    2,12/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Eemeli HaikioEemeli Haikio (-11)TuUL8.3.114,79 PB
  4,50 SB     4,58 SB     4,58 =SB     4,62 SB     4,79 PB     4,76     
2Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.114,73 
  4,50     4,62     4,65     4,73     X     4,59     
3Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.114,50 PB
  4,19     4,26     4,26     4,20     4,50 PB     4,28     
4Eelis KotomäkiEelis Kotomäki (-11)TuUL6.5.114,43 PB
  4,40 PB     4,43 PB     4,26     4,41     4,24     4,21     
5Niilo AhonenNiilo Ahonen (-12)RaisKu 9.12.124,38 PB
  4,10 PB     4,38 PB     4,17     X     X     4,05     
6Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.124,13 
  3,64     X     3,95     3,77     X     4,13     
7Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.124,11 
  4,05     3,89     4,11     1,30     4,07     X     
8Axel VorselmanAxel Vorselman (-11)NousSu23.5.114,06 PB
  4,06 PB     4,04     4,01     3,67     3,87     3,83     
9Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.123,92 PB
  3,92 PB     2,56     3,04     
10Onni HeinonenOnni Heinonen (-11)LiedPa23.1.113,88 PB
  3,34 PB     3,80 PB     3,88 PB     
11Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.113,81 
  3,70     3,76     3,81     
12Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.123,77 
  X     3,77     3,72     
13Verneri Vähä-PiikkiöVerneri Vähä-Piikkiö (-12)LiedPa5.1.123,64 PB
  3,64 PB     2,18     P     
14Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.113,57 
  X     3,57     X     
15Hugo RainioHugo Rainio (-11)TuUL 11.3.113,52 
  3,49     3,52     3,41     
16Urho AilorantaUrho Ailoranta (-12)KaarUra2.10.122,77 PB
  X     X     2,77 PB     
P11 1000 m
1. erä
1Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.143.50,18PB
2Mikko ElovaaraMikko Elovaara (-13)SalVil30.9.133.58,98PB
3Gabriel SiroGabriel Siro (-14)TuUL27.6.144.05,29PB
4Lukas VihervaaraLukas Vihervaara (-13)LiedPa15.11.134.05,78PB
5Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.134.09,56PB
6Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.134.13,37PB
7Vilho VainikainenVilho Vainikainen (-13)TuUL12.9.134.13,54
8Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.144.17,72PB
2. erä
1Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.133.27,61PB
2William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.133.32,93PB
3Aaro KuikkaAaro Kuikka (-13)SalVil16.7.133.35,16PB
4Cristian JantunenCristian Jantunen (-13)MaarMa28.9.133.37,88PB
5Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.143.40,92PB
6Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.133.41,39
7Voitto PärköVoitto Pärkö (-13)LaitJy23.6.133.42,21PB
8Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.133.43,04PB
9Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.143.44,18PB
10Sakari UusitaloSakari Uusitalo (-14)NaantLöy2.1.144.03,90PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.1312,55PB
2Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.1413,39PB
3Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.1313,46PB
4Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.1413,48PB
2. erä
1Aarne ArjonenAarne Arjonen (-13)TuUL20.10.1310,86PB
2Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.1412,71PB
3Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.1412,93PB
4Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.1413,37PB
5Gabriel SiroGabriel Siro (-14)TuUL27.6.1413,37PB
3. erä
1Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.1411,68PB
2Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.1311,82PB
3Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.1412,00PB
4Miska LundmanMiska Lundman (-13)TuUL4.5.1312,31PB
5Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.1312,57PB
4. erä
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.1310,68=PB =kk11
2William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.1310,99PB
3Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1311,00PB
4Aaro KuikkaAaro Kuikka (-13)SalVil16.7.1311,33
5Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.1311,80SB
P11 Seiväs/PV
1Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.141,64PB
 1,20/O    1,36/O    1,52/O    1,64/XO PB    1,76/XXX     
2Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.141,64PB
 1,20/O    1,36/O    1,52/O    1,64/XXO PB    1,76/XXX     
3Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.141,52PB
 1,20/O    1,36/O    1,52/XO PB    1,64/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.134,31 
  4,11     4,31     4,16     4,23     4,22     4,23     
2Aarne ArjonenAarne Arjonen (-13)TuUL20.10.134,28 
  4,23     4,24     X     4,22     4,26     4,28     
3Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.134,14 
  4,14     2,28     2,19     4,01     2,09     4,04     
4Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.133,88 
  3,77     3,88     3,80     3,68     3,74     3,78     
5Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.143,83 
  3,80     3,65     3,68     3,70     3,83     3,71     
6Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.133,72 PB
  3,72 PB     3,42     3,56     3,32     3,39     3,42     
7Felix JohanssonFelix Johansson (-14)TuUL27.4.143,65 PB
  3,55 PB     3,41     3,42     3,34     X     3,65 PB     
8Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.143,62 
  2,40     3,56     3,62     3,42     3,52     3,41     
9Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.143,42 
  3,37     3,42     3,21     
10Miska LundmanMiska Lundman (-13)TuUL4.5.133,41 
  3,34     3,36     3,41     
11Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.143,25 
  3,21     3,02     3,25     
12Tuukka JalonenTuukka Jalonen (-14)TuUL6.8.143,20 PB
  3,20 PB     2,99     3,10     
13Mikko ElovaaraMikko Elovaara (-13)SalVil30.9.133,17 
  2,59     3,17     2,38     
14Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.133,16 
  3,16     X     2,77     
15Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.133,12 PB
  3,02 SB     3,04 SB     3,12 PB     
16Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.133,10 
  3,10     3,09     2,74     
17Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.143,07 
  3,07     2,99     2,96     
18Gabriel SiroGabriel Siro (-14)TuUL27.6.142,99 SB
  2,79 SB     2,99 SB     2,98     
19Toivo MäntysaariToivo Mäntysaari (-14)TurWei25.3.142,97 
  2,84     2,97     X     
20Lucas LaitamäkiLucas Laitamäki (-14)TuUL18.10.142,61 
  2,59     2,61     2,55     
P9 1000 m
1Felix KeroFelix Kero (-15)TuUL3.8.153.47,84PB
2Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.153.47,86
3Nooa LöfNooa Löf (-15)TuUL30.4.154.08,32PB
4Jasper SalminenJasper Salminen (-15)RuskY23.2.154.08,67PB
5Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.154.09,05PB
6Sebastian MatilisSebastian Matilis (-15)TuUL29.7.154.12,54PB
7Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.154.19,92PB
8Mauno PakkanenMauno Pakkanen (-15)TurWei13.4.154.29,79PB
9Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.164.31,42PB
10Veeti JalonenVeeti Jalonen (-17)TuUL26.6.174.50,80PB
P9 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.1622,57PB
2Adam MimouniAdam Mimouni TuUL22,67PB
3Eemi AaltonenEemi Aaltonen (-16)TuUL20.12.1623,65PB
2. erä
1Sisu PfeifferSisu Pfeiffer (-15)TuUL30.12.1515,57PB
2Samuel SandellSamuel Sandell (-15)TurWei10.12.1515,58PB
3Hugo HerralaHugo Herrala (-15)TuUL10.2.1516,16PB
4Lenni MäentakaLenni Mäentaka (-15)TuUL13.8.1516,76SB
3. erä
1Sebastian MatilisSebastian Matilis (-15)TuUL29.7.1514,03PB
2Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.1514,18PB
3Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.1514,96PB
4Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.1515,75SB
5Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.1516,13PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eero ÖhmanEero Öhman (-15)TuUL3.2.153,28 PB
  2,85     2,88     3,14 PB     3,06     3,28 PB     3,24     
2Mauno PakkanenMauno Pakkanen (-15)TurWei13.4.153,23 
  3,10     3,23     3,20     3,10     3,12     X     
3Jasper SalminenJasper Salminen (-15)RuskY23.2.153,15 PB
  2,88     2,78     3,05 PB     2,97     3,15 PB     2,98     
4Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.153,13 
  3,12     3,10     3,09     3,13     3,12     3,13     
5Nooa LöfNooa Löf (-15)TuUL30.4.153,10 PB
  2,88     2,91 PB     3,10 PB     3,02     2,82     X     
6Sisu PfeifferSisu Pfeiffer (-15)TuUL30.12.153,06 PB
  3,02     2,77     3,04     3,06 PB     3,06 =PB     3,00     
7Sebastian MatilisSebastian Matilis (-15)TuUL29.7.153,06 PB
  2,97 SB     2,95     3,06 PB     X     3,06 =PB     2,89     
8Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.152,97 
  2,97     2,90     2,88     2,74     2,56     2,79     
9Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.152,94 PB
  2,94 PB     2,52     2,77     
10Leevi GottschalkLeevi Gottschalk (-15)MaarMa4.6.152,93 PB
  2,93 PB     2,64     2,86     
11Lenni MäentakaLenni Mäentaka (-15)TuUL13.8.152,86 
  2,86     2,61     2,74     
12Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.152,84 
  2,78     2,76     2,84     
13Onni SalviOnni Salvi (-15)TuUL23.11.152,73 PB
  2,73 PB     2,63     X     
14Samuel SandellSamuel Sandell (-15)TurWei10.12.152,66 
  2,66     2,45     X     
15Saku VennerströmSaku Vennerström (-15)TuUL2.5.152,39 
  2,39     2,35     2,18     
16Veeti JalonenVeeti Jalonen (-17)TuUL26.6.172,38 PB
  2,38 PB     2,11     2,11     
17Hugo HerralaHugo Herrala (-15)TuUL10.2.152,37 
  1,80     X     2,37     
18Eemi AaltonenEemi Aaltonen (-16)TuUL20.12.162,29 PB
  2,29 PB     2,07     2,23     
19Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.152,26 
  2,20     2,26     2,20     
20Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.162,15 PB
  2,08 PB     1,89     2,15 PB     
21Adam MimouniAdam Mimouni TuUL1,99 PB
  1,59     1,88 PB     1,99 PB     
22Akseli SalminenAkseli Salminen (-17)RuskY10.9.171,86 PB
  1,68 PB     1,73 PB     1,86 PB     
23Esko RuponenEsko Ruponen (-16)TuUL18.7.161,56 
  P     1,20     1,56     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,13PB
2Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.05 8,16PB
3Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 8,22
4Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,24PB
5Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,26SB
2. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,66SB
2Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,67
3Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,95
4Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.06 7,98
5Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 8,17
Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 DNS
Alkuerät
1. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,79
2Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.07 8,15SB
3Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.08 8,37PB
4Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.06 8,66SB
5Oona KitulaOona Kitula (-05)TuUL11.8.05 8,71SB
2. erä
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 7,64PB kk17(22-v. ka 78.) (17-v. ka 23.)
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,94
3Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 8,34PB
4Roosa FagerströmRoosa Fagerström (-07)TuUL9.1.07 8,77
5Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.71 9,49
3. erä
1Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.06 7,99
2Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 8,09SB
3Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,25PB
4Fatou FaalFatou Faal (-06)TurWei22.11.06 8,93
5Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.05 9,24PB
4. erä
1Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,17
2Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.05 8,18SB
3Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.98 8,83SB
4Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.07 8,91=SB
5Alina NyholmAlina Nyholm (-04)TurKU20.2.04 9,41PB
5. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,74SB
2Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 8,28SB
3Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.06 8,31PB
4Jenna-Lotta LaamanenJenna-Lotta Laamanen (-99)TuUL6.8.99 8,56SB
5Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.05 8,86
N 3000 m
1Emma RantaEmma Ranta (-03)LempKiYU28.6.0310.55,18 3170 m
2Roosa PelkonenRoosa Pelkonen (-99)TuUL28.9.9911.51,81PB
Venla RantaVenla Ranta (-00)LempKiYU12.2.00 DNF
N 60 m aidat/hurdles
1Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.03 8,60SB
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 9,00
3Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 9,09
4Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 9,48
N Seiväs/PV
1Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.974,00
 3,76/O    3,86/O    4,00/O    4,10/XXX     
2Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,76
 3,40/O    3,54/O    3,66/XO    3,76/O    3,86/XXX     
3Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,66PB (ka 52.) (22-v. ka 49.)
 3,40/XO    3,54/XXO    3,66/XXO PB    3,76/XXX     
4Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.083,40
 3,12/O    3,26/O    3,40/XO    3,54/XXX     
5Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,40=SB
 3,26/XO    3,40/XO =SB    3,54/XXX     
5Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,40SB
 3,26/XO    3,40/XO SB    3,54/XXX     
7Yvonn LindholmYvonn Lindholm (-91)TuUL8.8.913,12PB
 2,82/XO    2,98/XO    3,12/O PB    3,26/XXX     
8Emma HovirintaEmma Hovirinta (-04)TuUL 4.9.043,12PB
 2,98/O    3,12/XO PB    3,26/XXX     
9Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.042,98SB
 2,98/XXO SB    3,12/XXX     
Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.02NH
 3,40/XXX     
Liina LaineLiina Laine (-08)TuUL10.2.08NH
 2,82/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)TuUL31.10.0012,06 
  X     11,94     12,06     11,91     X     P     
2Janika JokinenJanika Jokinen (-02)TampU12.9.0211,95 SB
  X     X     X     11,94 SB     11,95 SB     X     
3Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.0811,32 SB
  X     X     10,31 SB     11,13 SB     11,03     11,32 SB     
4Milja HelinMilja Helin (-08)PorinYU12.3.0810,80 PB
  10,36 SB     10,46 PB     10,40     10,49 PB     X     10,80 PB     
5Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.0610,54 PB
  10,54 PB     X     X     X     X     X     
N Kuula/SP
1Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9415,81
  15,53     15,81     X     15,78     X     X     
2Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0514,84
  14,82     X     14,84     14,65     14,71     X     
3Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0312,12
  X     11,51     12,12     X     11,56     12,05     
4Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0611,95PB
  11,11 PB     11,95 PB     X     11,40     10,99     11,22     
5Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0611,92
  11,92     X     X     X     X     X     
N17 60 m aidat/hurdles
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.07 8,30PB kk17(17-v. ka 3.)
2Neea KesoNeea Keso (-08)TampPy29.5.08 9,31PB
3Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 9,50PB
N17 Kuula/SP
1Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.0810,69PB
  10,33     X     10,69 PB     10,44     10,49     X     
T15 60 m
1. erä
1Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,94
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.09 8,99
3Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.10 9,08SB
4Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.10 9,12
2. erä
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 8,37=PB
2Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,57PB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 8,68
4Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.09 8,78
5Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.09 8,91
Alkuerät
1. erä
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 8,38
2Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.09 8,86PB
3Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.10 9,05PB
4Tiana HuhtalaTiana Huhtala (-10)ForssSa9.2.10 9,11PB
5Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.0910,14
2. erä
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.09 8,75PB
2Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,89
3Nia SjöroosNia Sjöroos (-10)TuUL 4.8.10 9,27PB
4Anni SalomäkiAnni Salomäki (-09)MaskKa 9.7.09 9,31PB
5Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.10 9,36
3. erä
1Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 8,50PB
2Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.10 9,01PB
3Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.10 9,29PB
Suvi VirtanenSuvi Virtanen (-09)TuUL1.7.09 DQ
4. erä
1Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,62
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.09 8,97
3Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.10 9,15PB
4Ilona JärviIlona Järvi (-09)TuUL10.11.09 9,38PB
5Ellen NieminenEllen Nieminen (-10)NaantLöy2.2.10 9,65PB
T15 1000 m
1Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.103.40,95PB
2Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.103.41,32PB
3Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.093.41,59PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.0910,16PB
2Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.0911,60PB
2. erä
1Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)TuUL4.2.10 9,05PB
2Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,68PB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 9,69PB
4Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 9,75PB
T15 Pituus/LJ
1Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)TuUL4.2.105,63 SB kk14
  5,21     5,39     5,17     5,22     X     5,63 kk14 SB     
2Ellen TaponenEllen Taponen (-09)SalVil22.12.095,06 PB
  4,79     4,88 PB     4,70     4,71     4,92 PB     5,06 PB     
3Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.094,95 SB
  4,65     4,79     4,47     4,69     4,93     4,95 SB     
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,75 
  4,63     4,75     4,61     X     4,61     P     
5Elina HakuniElina Hakuni (-09)TuUL31.10.094,66 PB
  4,45     4,58 PB     4,56     4,59 PB     4,66 PB     X     
6Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.104,38 PB
  4,38 PB     4,37     4,28     P     P     P     
7Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.104,36 PB
  3,69     X     4,15 PB     4,12     4,22 PB     4,36 PB     
8Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.104,19 SB
  4,19 SB     4,17     3,85     X     3,75     3,88     
9Tiana HuhtalaTiana Huhtala (-10)ForssSa9.2.104,13 PB
  4,13 PB     4,01     4,00     
10Adele ÅbergAdele Åberg (-10)TuUL20.10.104,06 PB
  4,06 PB     4,05     3,91     
11Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.103,98 PB
  3,98 PB     X     X     
12Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.103,97 SB
  3,97 SB     3,91     3,90     
13Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.093,89 
  2,68     3,89     X     
14Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.103,83 
  3,72     X     3,83     
15Loviisa LehtonenLoviisa Lehtonen (-09)TuUL22.11.093,79 PB
  3,79 PB     X     3,78     
16Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.103,74 
  X     3,73     3,74     
17Sara SusiSara Susi (-09)RaisKu 30.7.093,71 PB
  X     X     3,71 PB     
18Ellen NieminenEllen Nieminen (-10)NaantLöy2.2.103,42 PB
  3,30 PB     3,42 PB     3,38     
T13 1000 m
1. erä
1Elsa PomrènElsa Pomrèn (-11)TuUL 5.8.113.54,03PB
2Essi KontioEssi Kontio (-12)TuUL 8.12.124.04,83PB
3Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.114.06,62
4Viola PärköViola Pärkö (-11)LaitJy17.10.114.12,97PB
5Hilla NiskanenHilla Niskanen (-11)MaarMa25.5.114.14,87PB
6Sara VilkkinenSara Vilkkinen (-12)MaarMa2.2.124.15,04PB
7Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.114.18,55PB
8Saana JokinenSaana Jokinen (-12)RaisKu 17.6.124.18,77PB
2. erä
1Oona AndelmaaOona Andelmaa (-11)KaarUra9.9.113.14,70PB kk13(13-v. ka 38.)
2Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.123.25,77PB (12-v. ka 90.)
3Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.113.28,28PB
4Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.133.29,30
5Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.113.42,30
6Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.123.42,95PB
7Siiri PaukkunenSiiri Paukkunen (-12)KaarUra27.8.123.45,57PB
8Iitu JaakkolaIitu Jaakkola (-12)LiedPa19.2.123.46,05PB
9Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.113.49,52SB
10Lotta OttilaLotta Ottila (-12)TuUL 3.7.123.49,59PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Sara VilkkinenSara Vilkkinen (-12)MaarMa2.2.1213,00PB
2Julia MattilaJulia Mattila (-12)LiedPa15.8.1213,08PB
3Alina LappalainenAlina Lappalainen (-12)LiedPa18.5.1214,64PB
2. erä
1Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.1211,42PB
2Enni NolviEnni Nolvi (-12)LiedPa4.3.1212,10PB
3Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.1212,18PB
4Lotta OttilaLotta Ottila (-12)TuUL 3.7.1212,18PB
5Viivi PitkänenViivi Pitkänen (-12)LiedPa4.5.1213,29PB
3. erä
1Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.1211,17PB
2Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.1211,25PB
3Sofia LeppäniemiSofia Leppäniemi (-12)RaisKu 22.1.1211,34PB
4Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.1212,52
5Elsa TarkkiElsa Tarkki (-11)TuUL 4.10.1112,54
4. erä
1Fanni MäkeläFanni Mäkelä (-11)LiedPa25.2.1111,27PB
2Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.1111,97
3Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.1212,00PB
4Tara RuoholaTara Ruohola (-12)TuUL17.8.1212,03
5Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.1112,96
5. erä
1Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.1110,74
2Pihla HeimoPihla Heimo (-11)KaarUra17.5.1110,93SB
3Aini KoskenniemiAini Koskenniemi (-11)TuUL2.6.1111,01PB
4Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.1111,06PB
5Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1211,24
T13 Korkeus/HJ
1Fanni MäkeläFanni Mäkelä (-11)LiedPa25.2.111,48PB
 1,21/O    1,26/O    1,31/O    1,35/O    1,39/O    1,42/O    1,45/O    1,48/XO PB    1,50/XXX     
2Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.111,45PB
 1,21/O    1,26/O    1,31/O    1,35/O    1,39/O    1,42/O    1,45/O PB    1,48/XXX     
3Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.111,45PB
 1,16/O    1,21/O    1,26/O    1,31/O    1,35/O    1,39/O    1,42/O    1,45/XXO PB    1,48/XXX     
4Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.121,39
 1,21/O    1,26/O    1,31/XO    1,35/O    1,39/XO    1,42/XXX     
5Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.121,35=PB
 1,16/O    1,21/O    1,26/O    1,31/O    1,35/XXO =PB    1,39/XXX     
6Elsa TarkkiElsa Tarkki (-11)TuUL 4.10.111,31=PB
 1,16/O    1,21/O    1,26/XO    1,31/O =PB    1,35/XXX     
7Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.121,31PB
 1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/O    1,26/XO    1,31/XXO PB    1,35/XXX     
8Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.111,26
 1,11/O    1,16/O    1,21/O    1,26/O    1,31/XXX     
9Roosa BergmanRoosa Bergman (-12)TuUL24.4.121,26
 1,16/O    1,21/XO    1,26/O    1,31/XXX     
9Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.121,26PB
 1,01/O    1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/XO    1,26/O PB    1,31/XX-     
9Sara VilkkinenSara Vilkkinen (-12)MaarMa2.2.121,26PB
 1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/XO    1,26/O PB    1,31/XXX     
12Viivi PitkänenViivi Pitkänen (-12)LiedPa4.5.121,26PB
 1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/XO    1,26/XO PB    1,31/XXX     
13Saana HaikioSaana Haikio (-12)TuUL5.11.121,26
 1,16/O    1,21/O    1,26/XXO    1,31/XXX     
14Lotta OttilaLotta Ottila (-12)TuUL 3.7.121,21PB
 1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/O PB    1,26/XXX     
14Sofia LeppäniemiSofia Leppäniemi (-12)RaisKu 22.1.121,21SB
 1,11/O    1,16/O    1,21/O SB    1,26/XXX     
16Aada OffeiAada Offei (-11)TurWei10.2.111,21SB
 1,11/XO    1,16/O    1,21/O SB    1,26/XXX     
17Aura KallionpääAura Kallionpää (-11)TuUL22.1.111,21SB
 1,16/O    1,21/XO SB    1,26/XXX     
18Minea LehtoMinea Lehto (-12)RaisKu 24.1.121,16PB
 1,11/O    1,16/O PB    1,21/XXX     
18Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.111,16
 1,01/O    1,06/O    1,11/O    1,16/O    1,21/XXX     
20Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.121,16
 1,06/O    1,11/O    1,16/XO    1,21/X-     
21Essi KontioEssi Kontio (-12)TuUL 8.12.121,11
 1,01/XXO    1,06/O    1,11/O    1,16/XXX     
22Venla HaavistoVenla Haavisto (-12)TuUL9.4.121,11SB
 1,01/O    1,06/XO    1,11/XXO SB    1,16/XXX     
T13 Seiväs/PV
1Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.112,80=PB =kk13
 2,22/O    2,32/O    2,42/-    2,52/O    2,62/O    2,72/O    2,80/O =kk13 =PB    2,88/XXX     
2Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.122,52PB kk12(12-v. ka 14.)
 2,00/O    2,12/O    2,22/O    2,32/O    2,42/O    2,52/XXO kk12 PB    2,62/XXX     
3Pihla HeimoPihla Heimo (-11)KaarUra17.5.112,32PB
 1,84/O    2,00/O    2,12/O    2,22/O    2,32/O PB    2,42/XX-     
4Elsa TarkkiElsa Tarkki (-11)TuUL 4.10.112,22PB
 1,84/O    2,00/XO    2,12/O    2,22/XXO PB    2,32/XXX     
5Ella HeikkiläElla Heikkilä (-11)TuUL18.1.112,12PB
 1,68/O    1,84/O    2,00/O    2,12/XO PB    2,22/XXX     
6Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.122,00
 1,68/O    1,84/O    2,00/XO    2,12/XXX     
7Tara RuoholaTara Ruohola (-12)TuUL17.8.122,00PB
 1,68/O    1,84/O    2,00/XXO PB    2,12/XX-     
7Elsa PomrènElsa Pomrèn (-11)TuUL 5.8.112,00PB
 1,68/O    1,84/O    2,00/XXO PB    2,12/XXX     
9Ella RautioElla Rautio (-11)TuUL28.8.111,84PB
 1,68/O    1,84/O PB    2,00/XXX     
10Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.121,84PB
 1,52/O    1,68/O    1,84/XO PB    2,00/-     
11Aava RiihihuhtaAava Riihihuhta (-12)KaarUra11.6.121,68
 1,52/O    1,68/XO    1,84/XXX     
11Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.111,68
 1,36/O    1,52/O    1,68/XO    1,84/XXX     
Anne-Mari VallioniemiAnne-Mari Vallioniemi (-82)RiihimKi3.4.822,80PB kilp. ulkop.
 2,52/XO    2,62/O    2,72/XXO    2,80/O PB    2,88/XXX     
T11 1000 m
1. erä
1Emmi HietapakkaEmmi Hietapakka (-13)TuUL19.1.134.08,17PB
2Jenny AhlamaaJenny Ahlamaa (-13)TuUL29.5.134.14,64PB
3Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.144.22,22PB
4Eevi KeronenEevi Keronen (-13)MaarMa23.8.134.30,38PB
5Nuppu PaijaNuppu Paija (-14)OripVe16.8.144.31,21PB
6Aamu PalomäkiAamu Palomäki (-14)TuUL6.9.145.08,77PB
2. erä
1Roosa LindeqvistRoosa Lindeqvist (-13)TuUL3.3.133.45,06PB
2Justiina RantaeskolaJustiina Rantaeskola (-13)NaantLöy29.5.133.54,91PB
3Iiris MäkiläIiris Mäkilä (-13)OripVe22.6.133.56,04PB
4Ebba ElianderEbba Eliander (-14)KaarUra28.11.144.03,61PB
5Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.134.05,49PB
6Emma LeinoEmma Leino (-13)TuUL21.6.134.06,73PB
7Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.134.07,96PB
8Senni AntikainenSenni Antikainen (-13)SäkU26.2.134.09,42PB
9Veronika MorozVeronika Moroz (-13)MaarMa13.4.134.25,92PB
3. erä
1Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.133.39,22PB
2Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.133.45,70PB
3Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.133.51,78PB
4Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.133.57,90PB
5Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.143.58,62
6Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.154.05,23PB
7Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.134.07,38PB
8Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.144.12,71
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Emmi HietapakkaEmmi Hietapakka (-13)TuUL19.1.1311,18PB
2Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.1412,25PB
3Ilona PohjankoskiIlona Pohjankoski (-14)TuUL26.2.1412,99PB
4Lilian UtunenLilian Utunen (-14)TuUL31.10.1414,25PB
5Neela SeikkulaNeela Seikkula (-14)TuUL3.8.1414,32PB
2. erä
1Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.1413,62PB
2Sara SuomelaSara Suomela (-14)TuUL20.5.1413,92PB
3Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.1414,09PB
4Pihla LeivoPihla Leivo (-14)TuUL7.8.1415,31PB
5Eevi KeronenEevi Keronen (-13)MaarMa23.8.1315,43SB
3. erä
1Alma WärriAlma Wärri (-14)TurWei26.4.1413,37PB
2Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.1313,58PB
3Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.1414,19PB
4Aura RantanenAura Rantanen (-13)TuUL16.10.1314,68PB
5Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.1414,78SB
4. erä
1Iiris JokinenIiris Jokinen (-14)TurWei13.3.1412,84PB
2Veronika MorozVeronika Moroz (-13)MaarMa13.4.1313,75PB
3Hilla KorhonenHilla Korhonen (-14)TuUL2.9.1413,94PB
4Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.1313,98PB
5Aino LintunenAino Lintunen (-14)TuUL28.8.1414,02PB
5. erä
1Kerttu JärviöKerttu Järviö (-13)TuUL21.2.1311,69PB
2Janni PoijärviJanni Poijärvi (-13)LiedPa25.8.1313,15PB
3Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.1413,34PB
4Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.1414,06SB
5Anni KorpiAnni Korpi (-14)TuUL5.5.1414,62SB
6. erä
1Vivian KoskelainenVivian Koskelainen (-14)TuUL26.3.1412,09PB
2Emilia AaltonenEmilia Aaltonen (-14)TuUL24.1.1412,29PB
3Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.1312,37PB
4Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1312,50PB
5Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.1412,63PB
7. erä
1Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.1311,05PB
2Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.1311,49PB
3Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.1311,79PB
4Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.1312,21PB
5Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.1312,45SB
8. erä
1Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.1310,73PB (11-v. ka 62.)
2Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1310,91PB
3Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.1311,31PB
4Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.1311,36PB
5Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.1312,14
T11 Seiväs/PV
1Kerttu JärviöKerttu Järviö (-13)TuUL21.2.132,12PB kk11(12-v. ka 89.) (11-v. ka 14.)
 1,68/O    1,84/O    2,00/XXO    2,12/O kk11 PB    2,22/XXX     
2Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.132,00PB (11-v. ka 30.)
 1,68/O    1,84/O    2,00/XO PB    2,12/XXX     
3Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.131,84PB
 1,52/O    1,68/O    1,84/O PB    2,00/XXX     
4Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.131,84PB
 1,68/O    1,84/XO PB    2,00/XXX     
5Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.131,84PB
 1,36/O    1,52/XO    1,68/XO    1,84/XO PB    2,00/XXX     
6Emilia AaltonenEmilia Aaltonen (-14)TuUL24.1.141,84PB (10-v. ka 12.)
 1,20/O    1,36/O    1,52/O    1,68/XO    1,84/XXO PB    2,00/XXX     
7Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.141,52
 1,36/O    1,52/O    1,68/XXX     
8Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.141,52PB
 1,20/O    1,36/O    1,52/XO PB    1,68/XXX     
9Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.141,52PB
 1,20/O    1,36/XO    1,52/XXO PB    1,68/XXX     
10Pihla LeivoPihla Leivo (-14)TuUL7.8.141,20PB
 1,20/O PB    1,36/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.134,19 PB
  4,10 PB     4,11 PB     4,14 PB     4,03     4,19 PB     4,14     
2Emmi HietapakkaEmmi Hietapakka (-13)TuUL19.1.134,14 PB
  3,90 PB     4,10 PB     4,10 =PB     4,00     4,10 =PB     4,14 PB     
3Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.134,02 PB
  3,77     3,72     3,80     4,02 PB     3,98     3,82     
4Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.133,97 PB
  3,71 SB     3,67     3,68     3,57     3,85 PB     3,97 PB     
5Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.133,92 
  3,84     3,90     3,87     3,80     3,92     3,77     
6Roosa LindeqvistRoosa Lindeqvist (-13)TuUL3.3.133,89 PB
  3,87 PB     3,72     3,63     3,89 PB     3,80     3,82     
7Mya HartvikMya Hartvik (-13)KaarUra19.4.133,86 PB
  3,75     3,61     3,75     3,80     3,80     3,86 PB     
8Emilia AaltonenEmilia Aaltonen (-14)TuUL24.1.143,74 PB
  3,53     3,47     3,68 PB     3,48     3,70 PB     3,74 PB     
9Iiris JokinenIiris Jokinen (-14)TurWei13.3.143,56 PB
  3,31     3,55 PB     3,56 PB     
10Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.133,55 PB
  3,30 PB     3,49 PB     3,55 PB     
11Anni AhonenAnni Ahonen (-14)LittTU30.9.143,55 
  3,36     3,34     3,55     
12Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.133,49 
  3,48     3,28     3,49     
13Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.133,49 
  3,49     3,37     X     
14Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.133,46 PB
  3,46 PB     3,35     3,42     
15Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.143,45 PB
  3,23     3,45 PB     3,42     
16Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.143,43 
  3,29     3,20     3,43     
17Alma WärriAlma Wärri (-14)TurWei26.4.143,42 PB
  3,42 PB     3,25     3,35     
18Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.133,42 PB
  3,17 PB     3,33 PB     3,42 PB     
19Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.143,41 
  3,41     X     3,28     
20Vivian KoskelainenVivian Koskelainen (-14)TuUL26.3.143,40 =PB
  3,12     3,08     3,40 =PB     
21Veronika MorozVeronika Moroz (-13)MaarMa13.4.133,36 PB
  3,23 PB     3,20     3,36 PB     
22Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.133,36 PB
  3,19 PB     3,36 PB     P     
23Aino LintunenAino Lintunen (-14)TuUL28.8.143,30 
  X     3,18     3,30     
24Neela SeikkulaNeela Seikkula (-14)TuUL3.8.143,27 PB
  3,26 PB     3,27 PB     3,20     
25Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.143,27 
  3,27     3,23     3,05     
26Jenny AhlamaaJenny Ahlamaa (-13)TuUL29.5.133,27 PB
  3,27 PB     2,88     3,19     
27Leona HolmaLeona Holma (-14)KaarUra20.6.143,25 PB
  3,24 PB     3,12     3,25 PB     
28Sofia SuniSofia Suni (-14)LittTU11.3.143,22 =PB
  3,22 =PB     3,12     3,03     
29Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.143,22 PB
  3,22 PB     2,96     3,05     
30Pihla LeivoPihla Leivo (-14)TuUL7.8.143,21 
  3,20     3,21     3,13     
31Liina LehtonenLiina Lehtonen (-14)TuUL6.8.143,21 
  2,94     3,20     3,21     
32Ida VorselmanIda Vorselman (-14)NousSu2.2.143,18 
  2,86     3,16     3,18     
33Kaisla KoskinenKaisla Koskinen (-14)TurWei7.4.143,11 =PB
  2,80     2,94     3,11 =PB     
34Ilona PohjankoskiIlona Pohjankoski (-14)TuUL26.2.143,05 PB
  3,05 PB     2,95     3,00     
35Isabella PartanenIsabella Partanen (-14)LittTU1.4.142,94 PB
  2,80     2,32     2,94 PB     
36Sara SuomelaSara Suomela (-14)TuUL20.5.142,92 PB
  2,92 PB     2,90     2,82     
37Enni PitkänenEnni Pitkänen (-14)LiedPa17.10.142,89 PB
  2,89 PB     2,72     2,62     
38Hilla KorhonenHilla Korhonen (-14)TuUL2.9.142,82 
  2,82     2,66     2,57     
39Eevi KeronenEevi Keronen (-13)MaarMa23.8.132,63 
  2,63     2,50     2,45     
40Aura RantanenAura Rantanen (-13)TuUL16.10.132,53 
  2,53     2,40     X     
41Eevi SukoinenEevi Sukoinen (-14)MaarMa6.10.142,47 PB
  2,36     X     2,47 PB     
42Lilian UtunenLilian Utunen (-14)TuUL31.10.142,40 
  2,40     X     X     
43Aamu PalomäkiAamu Palomäki (-14)TuUL6.9.142,35 PB
  2,35 PB     X     2,19     
T9 1000 m
1Elisa ÖhmanElisa Öhman (-15)TuUL3.2.154.03,66PB
2Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.154.07,61PB
3Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.154.11,86PB
4Fiia SonckFiia Sonck (-16)LiedPa19.6.164.17,96PB
5Sara JumiskoSara Jumisko (-15)TuUL10.5.154.18,86PB
6Eevi Yli-AlhoEevi Yli-Alho (-15)NousSu18.9.154.30,05PB
7Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.154.45,95SB
8Pihla SavijokiPihla Savijoki (-16)MaarMa4.1.164.57,33PB
9Petronella PajunenPetronella Pajunen (-16)MaarMa12.2.165.00,41PB
10Emma IlusEmma Ilus (-16)LiedPa3.4.165.15,82PB
11Milena HaaralaMilena Haarala (-16)LiedPa21.4.165.50,95PB
Isla OikarainenIsla Oikarainen (-16)MaarMa18.3.16DNF
T9 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.1515,78PB
2Hilla JanssonHilla Jansson (-16)RaisKu18.7.1615,81PB
Viivi TuomolaViivi Tuomola (-16)KaarUra26.5.16 DNS
Mila PfeifferMila Pfeiffer (-15)TuUL30.12.15 DNS
2. erä
1Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.1512,87PB
2Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.1513,39PB
3Liina TytykoskiLiina Tytykoski (-15)LempKiYU29.9.1513,67PB
4Livia MäkinurmioLivia Mäkinurmio (-16)RaisKu17.1.1613,80PB
5Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.1514,06PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153,38 PB
  3,33 PB     3,31     3,17     3,27     3,38 PB     3,25     
2Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.153,34 
  3,10     3,06     3,14     3,21     3,34     3,27     
3Liina TytykoskiLiina Tytykoski (-15)LempKiYU29.9.153,24 PB
  2,90 PB     3,15 PB     3,09     3,15 =PB     3,09     3,24 PB     
4Aliisa RiihihuhtaAliisa Riihihuhta (-15)KaarUra31.7.153,17 PB
  X     2,78     2,96     X     2,87     3,17 PB     
5Livia MäkinurmioLivia Mäkinurmio (-16)RaisKu17.1.163,10 PB
  3,05 PB     2,84     2,67     X     2,79     3,10 PB     
6Eevi Yli-AlhoEevi Yli-Alho (-15)NousSu18.9.152,94 PB
  2,86 PB     2,60     2,24     2,74     2,69     2,94 PB     
7Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.152,84 
  2,78     2,80     2,76     2,83     2,84     2,83     
8Elisa ÖhmanElisa Öhman (-15)TuUL3.2.152,83 
  2,80     2,61     2,78     2,82     2,83     2,64     
9Madeleine SaartoMadeleine Saarto (-15)TuUL8.12.152,68 SB
  2,68 SB     2,57     X     
10Sara JumiskoSara Jumisko (-15)TuUL10.5.152,58 
  2,37     2,53     2,58     
11Venla PärnäVenla Pärnä (-16)TuUL14.8.162,58 PB
  X     2,32     2,58 PB     
12Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.152,55 
  2,55     2,33     2,42     
13Petronella PajunenPetronella Pajunen (-16)MaarMa12.2.162,53 PB
  2,53 PB     2,33     1,94     
14Isla OikarainenIsla Oikarainen (-16)MaarMa18.3.162,52 
  2,52     2,52     2,46     
15Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.152,51 SB
  X     2,46 =SB     2,51 SB     
16Pihla SavijokiPihla Savijoki (-16)MaarMa4.1.162,47 
  2,46     2,36     2,47     
17Mimmi JuseliusMimmi Juselius (-15)TuUL26.12.152,42 PB
  2,42 PB     2,39     2,21     
18Mette YlinentaloMette Ylinentalo (-16)MaarMa4.1.162,41 PB
  1,95     2,41 PB     2,34     
19Vivian VorselmanVivian Vorselman (-17)NousSu9.10.172,35 PB
  2,35 PB     2,16     2,10     
20Fiia SonckFiia Sonck (-16)LiedPa19.6.162,26 PB
  1,90 PB     2,24 PB     2,26 PB     
21Veera MannerVeera Manner (-15)TuUL23.10.152,14 
  1,95     2,14     2,13     
22Emma IlusEmma Ilus (-16)LiedPa3.4.162,00 PB
  1,63 PB     2,00 PB     2,00 =PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut