TULOKSET: Tunturihallikilpailut, Rovaniemi, Santasport-urheiluhalli, 3.2.2024


129 urheilijaa, 244 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Oliver RatcliffeOliver Ratcliffe (-07)PosPy13.7.07 7,36PB
2Tuukka TuohinoTuukka Tuohino (-92)PohjKoi22.2.92 8,05PB
3Janne KokkonenJanne Kokkonen (-73)LapLu18.9.73 8,64PB
4Juha-Pekka HolmJuha-Pekka Holm (-62)KivijKi15.7.62 9,04SB
5Pauli RytilahtiPauli Rytilahti (-51)LapLu29.10.5110,04SB
M 400 m
1Aimo MäättäAimo Määttä (-58)RovanRR28.4.58 73,92SB
2Jorma PuurunenJorma Puurunen (-74)PudasjU7.3.74 84,06SB
M 3000 m
1Veijo HonkaniemiVeijo Honkaniemi (-66)RovanRR16.6.6610.14,36SB
2Veikka HeinonenVeikka Heinonen (-98)RovanRR27.4.9810.25,43PB
3Heimo SpringareHeimo Springare (-57)RovanRR5.1.5712.17,93SB
4Jorma PuurunenJorma Puurunen (-74)PudasjU7.3.7414.34,93SB
M Kuula/SP
1Matti KahilainenMatti Kahilainen (-96)PihtipTui21.8.9614,93SB
  X     13,88     13,98     14,43 SB     14,40     14,93 SB     
M17 60 m
1Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.07 7,40PB
2Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.07 7,41PB
3Oskari HiltunenOskari Hiltunen (-09)OulPy10.2.09 7,80PB
3Aatos PaajanenAatos Paajanen (-08)OulPy24.11.08 7,80PB
5Aatos HakalahtiAatos Hakalahti (-08)OulPy29.1.08 7,88PB
Alkuerät
1. erä
1Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.07 7,58
Oliver RatcliffeOliver Ratcliffe (-07)PosPy13.7.07 DQ
2. erä
1Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.07 7,79
2Oskari HiltunenOskari Hiltunen (-09)OulPy10.2.09 7,87PB
3Aatos HakalahtiAatos Hakalahti (-08)OulPy29.1.08 7,93PB
3Aatos PaajanenAatos Paajanen (-08)OulPy24.11.08 7,93PB
M17 300 m
1Oliver RatcliffeOliver Ratcliffe (-07)PosPy13.7.0737,67PB
2Aatos PaajanenAatos Paajanen (-08)OulPy24.11.0843,72PB
M17 Seiväs/PV
1Kaapo HeikkiläKaapo Heikkilä (-09)LapLu8.12.093,65PB
 3,35/O    3,45/XXO    3,55/O    3,65/XO PB    3,75/XXX     
2Aatos HakalahtiAatos Hakalahti (-08)OulPy29.1.083,55
 3,35/O    3,45/O    3,55/O    3,65/XXX     
3Niilo HöynälänmaaNiilo Höynälänmaa (-09)LapLu7.6.093,35PB
 3,15/XO    3,25/O    3,35/XO PB    3,45/XXX     
P15 60 m
1Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.09 7,97PB
2Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.09 8,18
3Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.09 8,32PB
4Niilo HöynälänmaaNiilo Höynälänmaa (-09)LapLu7.6.09 8,42PB
5Lenni VaskivuoLenni Vaskivuo (-09)KuivAu27.7.09 8,50PB
6Nikolai MursuNikolai Mursu (-09)PohjKoi19.2.09 8,52PB
P15 300 m
1Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.0945,45PB
2Nikolai MursuNikolai Mursu (-09)PohjKoi19.2.0948,02PB
P15 Kolmiloikka/TJ
1Oskari HiltunenOskari Hiltunen (-09)OulPy10.2.0910,66 PB kk15
  10,14 PB     10,24 kk15 PB     10,66 kk15 PB     X     P     P     
2Justus PatosalmiJustus Patosalmi (-09)KuusEV25.11.0910,40 PB
  X     10,40 PB     X     10,03     P     P     
3Nikolai MursuNikolai Mursu (-09)PohjKoi19.2.099,03 PB
  X     9,03 PB     7,90     8,61     X     P     
P15 Kuula/SP
1Otso HyykoskiOtso Hyykoski (-09)KuivAu27.12.094,06PB
  3,90 PB     X     X     3,83     4,06 PB     3,75     
P13 60 m
1Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.12 9,13PB
2Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.12 9,29PB
P13 300 m
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.1253,83PB
P13 Kuula/SP
1Eetu KemppainenEetu Kemppainen (-12)KuivAu1.5.127,54PB
  7,21 PB     7,36 PB     7,54 PB     
2Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.125,78
  5,78     5,46     4,56     
P11 60 m
1Oliver HuttunenOliver Huttunen (-13)LapLu11.6.13 9,72PB
2Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.1410,24PB
3Veikka JurvansuuVeikka Jurvansuu (-14)PohjKoi4.1.1410,86PB
4Orfeas FrantzoglouOrfeas Frantzoglou (-14)PohjKoi31.7.1412,06PB
5Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.1412,10PB
P11 300 m
1. erä
1Oliver HuttunenOliver Huttunen (-13)LapLu11.6.1353,96PB
2Orfeas FrantzoglouOrfeas Frantzoglou (-14)PohjKoi31.7.1472,08PB
3Jere TauriainenJere Tauriainen (-15)PohjKoi18.6.1572,40PB
2. erä
1Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.1454,96PB
2Viljo RusanenViljo Rusanen (-13)KuivAu17.1.1355,55PB
3Veikka JurvansuuVeikka Jurvansuu (-14)PohjKoi4.1.1456,49PB
4Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.1473,23PB
P11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.147,46 PB
  7,46 PB     7,09     7,25     
2Veikka JurvansuuVeikka Jurvansuu (-14)PohjKoi4.1.146,69 PB
  X     X     6,69 PB     
3Jere TauriainenJere Tauriainen (-15)PohjKoi18.6.156,10 PB kk9
  6,10 kk9 PB     X     6,08     
4Orfeas FrantzoglouOrfeas Frantzoglou (-14)PohjKoi31.7.145,18 PB
  4,76 PB     5,18 PB     4,67     
P11 Kuula/SP
1Veikka JurvansuuVeikka Jurvansuu (-14)PohjKoi4.1.144,93PB
  4,75 PB     4,67     4,93 PB     
2Nuutti HietalaNuutti Hietala (-14)PohjKoi12.8.144,47PB
  3,08 PB     4,47 PB     X     
3Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.144,14
  X     4,03     4,14     
4Orfeas FrantzoglouOrfeas Frantzoglou (-14)PohjKoi31.7.143,10PB
  X     3,10 PB     2,99     
P9 40 m
1Juuso MaikkuJuuso Maikku - 7,16 ei lisenssiä
2Eetvi TossavainenEetvi Tossavainen (-16)PohjKoi5.9.16 7,65PB
3Eeli SiivolaEeli Siivola (-15)PohjKoi9.5.15 7,70PB
4Otso AuttoOtso Autto (-15)PohjKoi4.6.15 7,77PB
5Jere TauriainenJere Tauriainen (-15)PohjKoi18.6.15 8,00PB
6Otso KotalaOtso Kotala (-15)PohjKoi26.8.15 8,12PB
P9 Kuula/SP
1Juuso MaikkuJuuso Maikku -5,98 ei lisenssiä
  4,76     5,13     5,98     
2Eetvi TossavainenEetvi Tossavainen (-16)PohjKoi5.9.165,68PB
  5,68 PB     X     X     
3Eeli SiivolaEeli Siivola (-15)PohjKoi9.5.154,61PB
  3,87 PB     4,61 PB     4,53     
4Jere TauriainenJere Tauriainen (-15)PohjKoi18.6.154,26PB
  4,26 PB     4,24     3,40     
5Otso KotalaOtso Kotala (-15)PohjKoi26.8.154,18PB
  4,02 PB     4,18 PB     4,15     
6Otso AuttoOtso Autto (-15)PohjKoi4.6.153,90
  3,90     3,80     X     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,55PB (ka 68.)
2Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.02 7,76SB
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,78PB
4Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.96 7,81
5Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 7,89
6Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.08 7,92
2. erä
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.03 7,95PB
2Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.99 7,97
2Iiris TörrönenIiris Törrönen (-98)OulPy25.5.98 7,97
4Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 8,08SB
5Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,35PB
Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.05 DNS
Alkuerät
1. erä
1Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 7,87PB
2Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,42
3Katja RevonmäkiKatja Revonmäki (-80)PosPy26.2.80 9,29PB
4Raija HildénRaija Hildén (-53)PosPy31.5.53 9,83PB
2. erä
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.03 7,92PB
2Iiris TörrönenIiris Törrönen (-98)OulPy25.5.98 7,93=PB
3Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.05 7,95PB
4Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.99 7,96
5Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 8,10SB
3. erä
1Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,60PB
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.96 7,67
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,80PB
4Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.02 7,81
5Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.08 7,89SB
N 400 m
1Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 60,00PB
2Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 62,65PB
3Enni PetreliusEnni Petrelius (-04)PohjKoi28.8.04 64,31PB
4Raija HildénRaija Hildén (-53)PosPy31.5.53 84,02SB
N 3000 m
1Mari UlkuniemiMari Ulkuniemi (-88)RunClub26.9.8810.56,45SB
2Jatta SeppäläJatta Seppälä (-71)AlatPi6.10.7113.08,11SB
3Elli-Tarja Hallikainen-RantaElli-Tarja Hallikainen-Ranta (-60)AlatPi24.2.6014.11,19 ei lisenssiä
N Kolmiloikka/TJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.0312,25 =SB
  11,75     12,05     11,78     12,06     11,95     12,25 =SB     
2Olivia LaineOlivia Laine (-07)PohjKoi15.9.0711,13 PB
  10,94 PB     10,79     10,65     11,13 PB     X     10,92     
3Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.0910,75 SB kk15
  10,66 SB     10,75 kk15 SB     X     X     P     P     
4Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.0810,56 PB
  10,56 PB     10,42     X     10,37     10,36     9,88     
5Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.059,93 PB
  X     9,93 PB     P     P     P     P     
6Olivia TuomelaOlivia Tuomela (-08)KuivAu21.4.089,65 SB
  9,28     9,33     9,40     9,25     9,51     9,65 SB     
7Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.109,20 PB
  8,38     8,28     8,63 PB     9,20 PB     8,56     X     
8Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.108,09 PB
  7,85 PB     X     7,75     X     7,82     8,09 PB     
9Helmi-Lyydia KurolaHelmi-Lyydia Kurola (-10)PohjKoi6.12.107,25 PB
  7,25 PB     7,01     6,69     6,70     6,93     X     
N Kuula/SP
1Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.0410,07
  X     9,69     X     9,36     X     10,07     
N17 60 m
1Olivia LaineOlivia Laine (-07)PohjKoi15.9.07 8,35
2Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.08 8,49=PB
N17 1500 m
1Sointu OinasSointu Oinas (-07)PohjKoi23.2.07 5,09,62PB
2Lotta TalvensaariLotta Talvensaari (-07)KuivAu27.6.07 5,13,00PB
3Elsa ErkkiläElsa Erkkilä (-09)KuivAu3.7.09 5,28,92PB
N17 Kuula/SP
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0810,87
  9,96     10,12     10,87     10,32     10,67     9,92     
T15 60 m
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.10 8,30PB
2Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.10 8,41PB
3Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.09 8,49PB
4Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.10 8,66PB
5Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.10 8,68SB
6Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10 8,76
Alkuerät
1. erä
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.10 8,32PB
2Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.10 8,71PB
3Fanni HietakangasFanni Hietakangas (-09)KuivAu19.10.09 8,87PB
4Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.10 9,02
5Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.10 9,37PB
2. erä
1Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.10 8,42PB
2Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.09 8,50PB
3Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10 8,67PB
4Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.10 8,68PB
5Lilia RantapirkolaLilia Rantapirkola (-10)KuivAu23.4.10 8,97
3. erä
1Lotta SaloniemiLotta Saloniemi (-10)AlatPi16.8.10 8,69SB
2Milla KarihtalaMilla Karihtala (-10)KuivAu20.2.10 8,80PB
3Nella PirinenNella Pirinen (-10)KuivAu22.12.10 8,84PB
4Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.10 9,41PB
T15 300 m
1. erä
1Hillamaria KovaniemiHillamaria Kovaniemi (-10)KuivAu9.2.1047,09PB
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-10)KuivAu14.1.1050,57PB
3Lilli HaatajaLilli Haataja (-10)PohjKoi7.9.1050,91PB
4Hilja JaakolaHilja Jaakola (-09)KuivAu18.10.0951,77PB
2. erä
1Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.1047,70PB
2Helmi-Lyydia KurolaHelmi-Lyydia Kurola (-10)PohjKoi6.12.1059,07PB
3. erä
1Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.0944,67PB
2Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.1045,30PB
3Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.1047,76PB
4Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.0948,54PB
T15 Seiväs/PV
1Hertta ManninenHertta Manninen (-09)KuivAu7.8.092,85PB
 2,35/O    2,45/O    2,55/O    2,65/O    2,75/XO    2,85/XXO PB    2,95/XXX     
2Kerttu ManninenKerttu Manninen (-09)KuivAu7.8.092,75PB
 2,35/O    2,45/O    2,55/O    2,65/O    2,75/O PB    2,85/XXX     
3Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.122,35
 2,05/O    2,15/O    2,25/O    2,35/XO    2,45/XXX     
4Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.102,05PB
 1,65/O    1,75/O    1,85/O    1,95/O    2,05/O PB    2,15/XXX     
5Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.121,85PB
 1,25/XO    1,35/O    1,45/XO    1,55/O    1,65/O    1,75/O    1,85/O PB    1,95/XXX     
6Nelli SuorsaNelli Suorsa (-12)KuivAu7.4.121,75PB
 1,25/O    1,35/XO    1,45/O    1,55/O    1,65/O    1,75/XO PB    1,85/XXX     
T15 Kuula/SP
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.109,82PB
  8,18 PB     8,59 PB     9,67 PB     9,82 PB     9,14     8,07     
2Peppi HietalaPeppi Hietala (-09)KuivAu11.9.099,68PB
  9,68 PB     X     X     9,29     9,19     9,32     
3Milla JensenMilla Jensen (-10)PohjKoi7.1.106,63PB
  5,31 PB     4,38     6,63 PB     4,81     5,27     5,49     
T13 60 m
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.11 8,31PB kk13(13-v. ka 93.)
2Elina SaarinenElina Saarinen (-12)PohjKoi31.1.12 8,83PB
3Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.11 8,89PB
4Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.11 8,93PB
5Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.11 8,98
6Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.12 9,03
Alkuerät
1. erä
1Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.11 8,93PB
2Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.11 9,20PB
3Ronja NenonenRonja Nenonen (-11)KuivAu27.8.11 9,36PB
4Saana DaavittilaSaana Daavittila (-12)PohjKoi18.4.12 9,72
5Ivalo JoutsenIvalo Joutsen (-12)PohjKoi6.2.1210,81PB
2. erä
1Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.11 8,91PB
2Nelli SuorsaNelli Suorsa (-12)KuivAu7.4.12 9,41PB
3Karin VeteläinenKarin Veteläinen (-12)PohjKoi17.2.12 9,50PB
4Nella KotilaNella Kotila (-12)PohjKoi24.4.1210,66PB
5Sofia PuustinenSofia Puustinen (-12)KuivAu26.12.1210,68
3. erä
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.11 8,36PB kk13
2Elina SaarinenElina Saarinen (-12)PohjKoi31.1.12 8,89PB
3Mira KarjalainenMira Karjalainen (-11)LapLu29.6.11 9,27PB
4Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.12 9,39
5Milja HulkkoMilja Hulkko (-12)PohjKoi12.11.1210,29PB
4. erä
1Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.12 8,95PB
2Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.11 8,98PB
3Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.12 9,78PB
4Unna KujariUnna Kujari (-12)KuivAu10.3.12 9,82PB
T13 300 m
1. erä
1Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.1149,98PB
2Mira KarjalainenMira Karjalainen (-11)LapLu29.6.1152,71PB
3Ebba KarhuEbba Karhu (-12)PohjKoi16.11.1254,71PB
2. erä
1Peppi HeikkiläPeppi Heikkilä (-11)LapLu3.5.1149,29PB
2Seela OinasSeela Oinas (-12)PohjKoi31.1.1253,13PB
3Karin HovilaKarin Hovila (-11)PohjKoi27.8.1154,08PB
T13 Kolmiloikka/TJ
1Kaisla TuomasKaisla Tuomas (-12)KuivAu1.2.1210,06 PB kk12(12-v. ka 10.)
  10,01 kk12 PB     9,88     10,06 kk12 PB     
2Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.119,25 PB
  X     X     9,25 PB     
3Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.129,06 PB
  9,06 PB     8,99     X     
4Elina SaarinenElina Saarinen (-12)PohjKoi31.1.129,03 PB
  X     9,03 PB     8,98     
5Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.118,85 PB
  8,85 PB     8,57     8,85 =PB     
6Karin VeteläinenKarin Veteläinen (-12)PohjKoi17.2.126,53 PB
  X     6,53 PB     X     
7Nella KotilaNella Kotila (-12)PohjKoi24.4.126,50 PB
  X     X     6,50 PB     
8Ivalo JoutsenIvalo Joutsen (-12)PohjKoi6.2.126,07 PB
  5,86 PB     6,07 PB     5,66     
T13 Kuula/SP
1Seela OinasSeela Oinas (-12)PohjKoi31.1.127,17PB
  7,00 PB     7,17 PB     6,96     
2Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.116,90PB
  6,90 PB     X     6,87     
3Sanni TenniläSanni Tennilä (-11)PohjKoi15.1.116,78PB
  6,66 PB     6,64     6,78 PB     
4Karin VeteläinenKarin Veteläinen (-12)PohjKoi17.2.126,35PB
  5,59 PB     6,35 PB     5,44     
5Sofia PuustinenSofia Puustinen (-12)KuivAu26.12.126,21PB
  5,75     5,67     6,21 PB     
6Ivalo JoutsenIvalo Joutsen (-12)PohjKoi6.2.125,48PB
  5,48 PB     4,78     5,09     
7Nella KotilaNella Kotila (-12)PohjKoi24.4.124,43PB
  4,23 PB     4,43 PB     4,41     
T11 60 m
1. erä
1Viola TuomasViola Tuomas (-13)KuivAu27.3.13 9,63PB
2Bria YlimaulaBria Ylimaula (-13)KuivAu16.2.1310,03
3Aili SiirtolaAili Siirtola (-13)KuivAu27.6.1310,21PB
2. erä
1Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.14 9,61
2Linnea SirviöLinnea Sirviö (-13)KuivAu5.5.13 9,91PB
3Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.14 9,93
4Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.1310,25
T11 300 m
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.1348,63PB
2Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.1456,40PB
3Ellen HovilaEllen Hovila (-13)PohjKoi3.6.1357,85PB
4Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.1460,91PB
T11 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.138,75 PB kk11
  8,75 kk11 PB     8,65     8,32     
2Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.138,35 PB
  7,92 PB     8,35 PB     7,96     
3Aili SiirtolaAili Siirtola (-13)KuivAu27.6.137,83 PB
  7,83 PB     7,65     7,65     
4Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.147,60 PB
  7,60 PB     7,28     7,57     
5Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.156,44 PB kk9
  6,44 kk9 PB     6,18     6,23     
Pihla MukkuPihla Mukku (-14)PohjKoi27.3.14NM 
  X     X     P     
T11 Kuula/SP
1Bria YlimaulaBria Ylimaula (-13)KuivAu16.2.138,43PB
  7,69     7,67     8,43 PB     
2Seela JuusoSeela Juuso (-13)KiimU16.8.137,95
  7,93     7,95     6,85     
3Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.136,13
  6,13     3,81     5,79     
4Alma EskelinenAlma Eskelinen (-13)KuivAu10.4.136,01PB
  5,28     5,68 PB     6,01 PB     
5Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.145,89
  5,76     5,76     5,89     
6Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.144,77PB
  4,39     4,77 PB     4,28     
7Pihla MukkuPihla Mukku (-14)PohjKoi27.3.143,88PB
  3,83 PB     2,97     3,88 PB     
T9 40 m
1Elli ParkkinenElli Parkkinen (-15)PohjKoi1.7.15 7,64PB
2Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.15 7,82
3Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.15 8,24
4Maija EteläahoMaija Eteläaho (-16)PohjKoi16.8.16 9,01
T9 Kuula/SP
1Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.154,72
  3,47     4,06     4,72     
2Miili MerkkiniemiMiili Merkkiniemi (-15)LapLu7.2.154,57PB
  4,55 PB     4,26     4,57 PB     
3Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.153,44
  3,41     3,44     3,26     
4Maija EteläahoMaija Eteläaho (-16)PohjKoi16.8.163,22PB
  3,22 PB     X     2,91     
5Nelli AlajärviNelli Alajärvi (-16)PohjKoi26.2.162,05PB
  2,05 PB     0,98     1,43     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut