TULOKSET: Hallikisat, Kokkola, Kokkolan urheilutalo, 29.1.2024


31 urheilijaa, 55 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. juoksu
1Janne KeskikastariJanne Keskikastari (-87)OulHui13.7.87 8,07SB
2. juoksu
1Janne KeskikastariJanne Keskikastari (-87)OulHui13.7.87 8,12
P13 60 m
1. erä
1Aaro PitkänenAaro Pitkänen (-11)KokkVei25.8.11 9,83PB
2Eero KoppinenEero Koppinen (-12)KokkVei4.10.12 9,93SB
3Anton MölderAnton Mölder (-11)KokkVei5.1.1110,67PB
2. erä
1Benjamin MelartiBenjamin Melarti (-11)KokkVei23.2.1110,04PB
2Elias SantaholmaElias Santaholma (-11)KokkVei2.8.1110,23PB
P13 Korkeus/HJ
1Benjamin MelartiBenjamin Melarti (-11)KokkVei23.2.111,15PB
 0,90/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
2Eero KoppinenEero Koppinen (-12)KokkVei4.10.121,15PB
 0,90/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,20/XXX     
3Elias SantaholmaElias Santaholma (-11)KokkVei2.8.111,10PB
 0,80/O    0,90/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
4Anton MölderAnton Mölder (-11)KokkVei5.1.111,05PB
 0,90/O    1,00/XO    1,05/O PB    1,10/XXX     
P11 60 m
1Eemeli LuokkalaEemeli Luokkala (-13)KokkVei18.9.13 9,56
2Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.1410,89PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eemeli LuokkalaEemeli Luokkala (-13)KokkVei18.9.133,46 PB
  3,39 PB     3,44 PB     3,46 PB     X     
2Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.143,06 PB
  3,06 PB     2,78     2,81     2,68     
P9 40 m
1. erä
1Viljo NivalaViljo Nivala (-16)KokkVei19.1.16 7,42PB
2Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.16 8,27PB
3Vilho HihnalaVilho Hihnala (-15)KokkVei15.12.15 8,84PB
4Joonatan MelartiJoonatan Melarti (-16)KokkVei2.11.16 9,55PB
2. erä
1Teemu SeppäläTeemu Seppälä (-15)KokkVei25.3.15 8,77
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Viljo NivalaViljo Nivala (-16)KokkVei19.1.162,76 PB
  2,63 PB     X     2,60     2,76 PB     
2Vilho HihnalaVilho Hihnala (-15)KokkVei15.12.152,37 PB
  2,14 PB     2,12     2,37 PB     2,23     
3Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.162,34 PB
  2,31 PB     2,31 =PB     X     2,34 PB     
4Samu TupeliSamu Tupeli (-16)KokkVei1.10.162,33 PB
  2,06 PB     2,33 PB     2,30     2,19     
5Teemu SeppäläTeemu Seppälä (-15)KokkVei25.3.152,23 PB
  2,23 PB     2,10     1,86     2,02     
6Joonatan MelartiJoonatan Melarti (-16)KokkVei2.11.161,57 PB
  1,50 PB     1,57 PB     1,52     1,43     
Naiset
N 60 m
1Marju ErkkiläMarju Erkkilä (-87)KokkVei25.2.87 9,61
2Anne PöyhönenAnne Pöyhönen (-78)KokkVei2.3.7811,12PB
N Pituus/LJ
1Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.054,84 PB
  4,34 SB     4,49 PB     4,62 PB     4,63 PB     4,70 PB     4,84 PB     
2Marju ErkkiläMarju Erkkilä (-87)KokkVei25.2.873,90 PB
  3,41 PB     3,75 PB     3,67     3,67     3,90 PB     3,44     
3Zlata NazarovaZlata Nazarova (-10)KokkVei13.11.103,62 SB
  3,25 SB     3,62 SB     3,32     3,43     3,40     3,09     
4Inka SaloInka Salo (-10)KokkVei4.2.103,36 PB
  3,36 PB     X     X     3,28     X     X     
T15 60 m
1Lyyli NiinikoskiLyyli Niinikoski KokkVei 9,02PB
2Inka SaloInka Salo (-10)KokkVei4.2.10 9,31PB
3Zlata NazarovaZlata Nazarova (-10)KokkVei13.11.10 9,56SB
T15 Korkeus/HJ
1Inka SaloInka Salo (-10)KokkVei4.2.101,05PB
 0,80/O    0,90/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
T13 60 m
1Olivia SaloOlivia Salo (-11)IFDrott11.8.11 9,24PB
2Victoria VidjeskogVictoria Vidjeskog (-12)KokkVei19.5.12 9,74PB
3Ellen SivulaEllen Sivula (-12)AlajA30.8.1211,00PB
T13 Korkeus/HJ
1Olivia SaloOlivia Salo (-11)IFDrott11.8.111,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XO PB    1,20/XXX     
T11 60 m
1. erä
1Anna LahtinenAnna Lahtinen (-14)KokkVei8.9.1410,87PB
2Erin IsohanniErin Isohanni (-14)KokkVei3.10.1411,39PB
2. erä
1Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.1410,65
2Iida JaakolaIida Jaakola (-14)KokkVei26.10.1412,14PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Erin IsohanniErin Isohanni (-14)KokkVei3.10.143,27 PB
  3,20 PB     3,25 PB     X     3,27 PB     
2Mila HänninenMila Hänninen (-14)KälvTa1.11.143,27 
  3,16     3,03     3,00     3,27     
3Anna LahtinenAnna Lahtinen (-14)KokkVei8.9.142,86 PB
  2,86 PB     2,62     2,60     2,56     
4Iida JaakolaIida Jaakola (-14)KokkVei26.10.142,51 PB
  2,38 PB     2,51 PB     2,50     2,29     
5Essi Surma-AhoEssi Surma-Aho (-14)KokkVei16.9.141,95 PB
  1,81 PB     1,84 PB     1,92 PB     1,95 PB     
T9 40 m
1Seela VähäjylkkäSeela Vähäjylkkä (-15)KokkVei23.9.15 8,06
2Aliisa TekoniemiAliisa Tekoniemi (-15)KokkVei30.3.15 8,49PB
3Iiris TekoniemiIiris Tekoniemi (-16)KokkVei19.11.16 9,34PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Seela VähäjylkkäSeela Vähäjylkkä (-15)KokkVei23.9.152,68 PB
  2,35 PB     2,60 PB     2,68 PB     2,65     
2Aliisa TekoniemiAliisa Tekoniemi (-15)KokkVei30.3.152,65 PB
  2,65 PB     2,46     2,47     2,36     
3Iiris TekoniemiIiris Tekoniemi (-16)KokkVei19.11.162,25 PB
  X     2,09 PB     2,08     2,25 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut